شبنم غزال یکی از بلاگرهای‌ ایرانی اینستاگرام است. فعالیت او در اینستاگرام کمی متفاوتی از سایر بلاگر‌ها و اینفلوئنسر‌های این شبکه اجتماعی است. همین باعث شده است تا اخیر افراد زیادی در گوگل اسم شنبم غزال را جستجو کنند. شنبم غزال فعالیت خود را در زمینه افشاگر افراد مشهور و پرحاشیه اینستاگرام محدود کرده است. او عقاید سیاسی و اجتماعی خود را ارتباط با مسائل مختلف و بلاگر‌های دیگر بیان می‌کند. همین باعث شده است تا مخالفان زیادی داشته باشد.

افشاگری‌های شنبم غزال

افشاگری‌های شبنم غزال

افشاگری‌های جنجالی شبنم غزال در ارتباط افراد معروف در اینستاگرام که به اصطلاح شاخ مجازی به آن‌ها گفته می‌شود، باعث مشهور شدن شبنم شد.شبنم در یکی از افشاگری‌هایش بیان می‌کند. دختران ایرانی که به صورت پناهنده در در ترکیه اقامت داشتند. او ادعا می‌کند مانی احتشام در ترکیه شرکتی با هدف خرید و فروش دختران ایرانی دارد. او دخترانی که به شرکت یونایتد نیشن مراجعه می‌کردند، با وسوسه کار کردن و کسب درآمد جذب شرکت خود می‌کرد. او مدتی آن‌ها را در استخدام کلوپ های شبانه در‌می‌اورد و پس از آن آن‌ها را به تاجران عربی ‌میفروشند. او همچنین در این افشاگری ادعا کرد که وحید خزایی دنباله کار مانی احتشام را گرفته است.

این افشاگری ها در ویدیو‌یی توسط یکی از فن پیچ‌های شبنم منتشر شد. البته مدتی بعد وحید خزایی این فن پیچ را بلاک کرد. همین باعث شد تا عده زیادی این افشاگری ها را حقیقی دانستند. او در ویدیو دیگر سعی در فرهنگ سازی استفاده درست از دوربین‌های گوشی دارد. در ویدیویی که منتشر کرده است از مردم خواهش می‌کند که به جای استفاده از دوربین برای فیلم گرفتن در شرایط اضطراری وخطرناک، شروع به کمک کردن افراد در خطر کنیم.

صفحه اینستاگرام شبنم غزال

صفحه اینستاگرام شبنم غزال

شبنم غزال در صفحه اینستاگرام خود عنوان بلاگر را در توضیحات نوشته است. همچنین شعر مشهور فردوسی به نام چو ایران نباشد تن من مباد را در بیو اینستاگرام شبنم غزالی نوشته شده است است. او در حال حاضر نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده در صفحه خود دارد. این درحالی است که تنها ۹ نفر را فالو کرده است. پست‌های صفحه شخصی شبنم دائما در حال تغییر اند. او خیلی از عکس‌هایی که منتشر می‌کند، روز بعدش حتی عکس‌ها را پاک می‌کند. اکثر پست‌ها او در اینستاگرامش عکسی از خودش به همراه دوستانش است.

شبنم در قسمت استوری‌های هایلات شده عکس‌‌ها و فیلم‌های زیادی با مضامین متفاوت قرار داده است. یکی از هایلایت‌های او با هشتک kurdam وجود دارد که آن یکی از آهنگ‌های کردی را به زبان کردی ‌میخواند. او با قرار دادن این ویدیو در تلاش است که اصیلت خود را به مردم معرفی کند. او بارها به کرد بودن خود افتخار کرده است. عده زیادی او را به دلیل کرد بودنش مسخره می‌کنند اما تلاش شبنم براین است که همه انسان‌ها را با هر ملیتی دوست بداریم و به هیچ کس توهین نکنیم. شایعاتی مبنی بر افغانی بودن شنبم در اینستاگرام پخش شد. اما او در ویدیویی بهاین شایعات پایان دادو او در این ویدیو بیان کرد که او افغانی نیست اما افغانی ها را دوست دارد.

بسته شدن صفحه شبنم غزال

بسته شدن صفحه شبنم غزال

شبنم غزال به دلیل افشاگری‌های که کرده، دشمنان زیادی در صفحات اینستاگرام و شبکه‌های مجازی دارد. او در ویدیویی ادعا کرد فاطمه چراغچی یک طراح مد و لباس است. فاطمه که در زمینه فشن فعالیت دارد ومعمولا لباس‌های شب طراحی می‌کند. شبنم در یکی از افشاگری‌هایش طرح‌های فاطمه چراغچی را در کنار طرح‌های لباس یکی از برند‌های معرف دنیا قرار داد. او با نشان دادن این اسناد اثبات کرد که طرح‌های فاطمه کپی شده است. او همچنین در ادامه ویدیو سرین یکی از فعالان اینستاگرام را مخاطب انتقادات خود قرار داد. شبنم در یکی از لایو‌های خود با شخصی بنام دیانا که یکی از هکر‌های معروف اینستاگرام است، درگیر لفظی داشتند. پس از آن صفحه شبنم هک شد.

شبنم در ویدیو‌های زیادی سعی دارد نشان دهد که سلبریتی های اینستاگرام زندگی واقعی خود را در اینستاگرام نشان نمی‌دهند. او ادعا می‌کند هرچه که آن‌ها در صفحات خود منتشر می‌کنند ساختگی و غیر واقعی است. شبنم بیان می‌کند که آن ها با نشان دادن زندگی‌های لاکچری و نشان دادن ماشین‌ها و لباس های گران قیمت زندگی را برای مردم عادی سخت کرده اند. در حالی که این همه واقعیت زندگی شاخ های مجازی نیست. شبنم هشتک با عنوان لاکچری نیستم اما خوشبختم در بین کاربران اینستاگرام به چالش انداخت. او با این کار سعی داشت به مردم نشان دهد که نداشتن زندگی لوکس از ارزش‌های انسانی و حقوقی شما در جامعه کم نمی‌کند.

معرفی ندا یاسی و بررسی حاشیه های او توسط شبنم

شبنم غزالی ویدیویی منتشر کرد که در شبکه های مجازی سر صدا به پا کرد. او در این ویدیو یکی از بلاگر‌های پرحاشیه اینستاگرام را معرفی می‌کند. او در این ویدیو در بازه بیوگرافی و خانواده ندا یاسی مدیر سایت شرط بندی یلماس بت صحبت می‌کند. او پر این ویدیو بیان می‌کند که ندا در بند لنگه زندگی می‌کرده و تا دوران دبیرستان در آن جا سکونت داشته است. خانواده ندا خیلی مذهبی بودند و مخالف داشتن رابطه به خارج از چارچوب ها دینی بوده اند. به همین دلیل ندا به همراه دوست پسر خود به ترکیه مهاجرت می‌کند. ندا در ترکیه از دوست پسر خود جدا می‌شود و با ویزای پناهندگی وارد کانادا می‌شود.

او در ویدیویی دیگری به رفتار‌های زننده ندا یاسی اعتراض می‌کند. او ندا را در این ویدیو مخاطب قرار می‌دهد و بیان می‌کند که آزادی در ذهن باید باشد. نداشتن حجاب و آزادی ظاهری آزادی واقعی نیست. او همچنین ادر صحبت‌های خود اضافه می‌کند که خیلی از دختران ایرانی در خانواده‌های مستبد و در محیطی بسته بدون هیچ آزادی و اختیاری بزرگ شده اند. خیلیی از آن‌ها مجبور به خودکشی شده اند. عده هم فرار کرده اند و در کشور دیگر زندگی می‌کنند اما هیچ کدام مانند ندا یاسی با رفتار‌های زننده در اینستاگرام مشهور نشده اند.

سوالات متداول

شبنم غزال کیست؟

یکی از فعالان سیاسی اجتماعی در اینستاگرام است.

پیچ شبنم غزال به چه دلیل هک شد؟

پیچ شبنم غزال به دلیل با یکی از هکر ‌های اینستاگرام بسته شد.

شبنم فعال اهل کجاست؟

شبنم غزال در سنندج به دنیا امده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید