سپیده یکی از خوانندگان ایرانی زن بسیار پرطرفدار است که خارج از ایران زندگی می کند. او سال هاست که با ترانه های خود که بیشتر آن ها شاد است طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. در ادامه بیشتر با این خواننده و زندگی کاری و شخصی وی آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

سپیده کیست؟

سپیده کیست؟

اگر طرفدار او باشید و یا آهنگ هایش را زیاد شنیده باشید شاید بخواهید زندگی نامه وی را نیز بدانید. باید بدانید سپیده از خوانندگان ایرانی مقیم خارج است. نام کامل او سپیده افشار است و متولد 24 دی 1354 در تهران است. پدر سپیده کرد کرمانشاه است و او نیز اصالت کردی دارد و چند آهنگ را نیز به همین زبان خوانده است. مادر سپیده دو رگه اتریشی و روس است. وی تا 11 سالگی ایران زندگی کرده است و سپس با خانواده به آمریکا مهاجرت کرده است. سپیده به تشویق خانواده اش از کودکی آواز می خوانده است. هنگامی که به دبیرستان رفته است خوانندگی را فرا می گیرد. تحصیلات او فقط تا آخر دبیرستان است.

سپس سپیده در 18 سالگی به لس آنجلس می رود و به وسیله دوست خود به شهبال شپره معرفی می شود. شهبال خوانندگان جوان زیادی را با گروه بلک کتس به موسیقی معرفی کرده است و استعداد آن ها را نیز پیدا کرده است. سپیده در آن سال ها عضو گروه سیلوئت می شود و دو آهنگ موفق معروف هم با آن ها می خواند. بعد از مدتی این گروه از هم می پاشد ولی سپیده فعالیت موسیقی را کنار نمی گذارد. او خودش به تنهایی شروع به خوانندگی می کند و همین باعث محبوب شدن وی می شود. سبک او در موسیقی پاپ و راک است و در حال حاضر ترانه نویسی را نیز انجام می دهد. در سال 1386 بعد از این که مهستی فوت کرد از بعضی از زنان خواننده خواسته شد تا ترانه ای از او را برای یاد بود وی بخوانند یکی از آن خوانندگان سپیده بود.

عکس های سپیده را در کجا ببینیم؟

سپیده مانند بسیاری از خوانندگان پاپ ایرانی و افراد معروف دیگر عکس های زیادی را گرفته است. اگر شما بخواهید این عکس ها را ببینید می توانید به اینترنت مراجعه کنید. برای این کار نام سپیده را به فارسی و یا انگلیسی در قسمت تصاویر گوگل وارد کرده و جستجو را می زنیم. در صفحه نتایج هر سایتی که عکس سپیده را گذاشته باشد را نشان می دهد. می توان این عکس ها را نگاه کرد و یا در صورت لزوم آن ها را در تلفن همراه یا رایانه خود ذخیره کنید.

آدرس پیج اینستاگرام سپیده چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام سپیده چیست؟

سپیده دارای صفحه ای دراینستاگرام به نام sepidemusic است. او در این صفحه بسیار فعال است و بیش از 704 هزار نفر دنبال کننده دارد. فعالیت این صفحه در زمان قرنطینه کرونا بسیار بیشتر شد و سپیده ویدئو هایی مانند چالش های رقص و آشپزی را نیز در این جا با طرفدارانش به اشتراک گذاشت. در این صفحه می توانید عکس هایی از او را نیز ببینید و این هم یکی از راه های به دست آوردن عکس های او است. سپیده علاوه بر اینستاگرام در اپلیکیشن تیک تاک نیز فعالیت دارد که آدرس آن به همراه وب سابت خود سپیده در بیو این پیج نوشته شده است.

همسر این خواننده کیست؟

سپیده با یک فرد آمریکایی سال هاست که ازدواج کرده و زندگی می کند. آن ها زندگی بسیار خوبی با هم دارند و سپیده گاهی عکس ها و ویدیو هایی از خودش و همسرش را در رسانه های اجتماعی اش به اشتراک می گذارد و عشقش را نسبت به همسرش ابراز می کند. همسر او در حال حاضر فارسی یاد گرفته است و با فرهنگ و غذاهای ایرانی آشنا شده است.

چه حاشیه هایی برای سپیده به وجود آمد؟

سپیده زندگی بسیار آرامی داشته است و هم در حال حاضر و هم از قدیم وارد هیچ حاشیه ای نشده است. او کنسرت های خود را به خوبی اجرا کرده و ارتباط خود را با طرفدارانش عالی حفظ کرده است. او شخصیت آرامی نیز دارد و بیشتر اوقات در زندگی خود تمرکزش را روی موزیک و زندگی شخصی اش گذاشته است.

برترین آهنگ های سپیده چه نام دارند؟ 

سپیده تا به امروز دو آلبوم به نام های دختری توی آینه مربوط به سال 1383 و بی پروا در سال 1386 داشته است. همان طور که گفتیم او با گروه سیلوئت همکاری نیز داشته است که بعضی از آهنگ های آن ها بسیار معروف شد. بعد از آن وی بیشتر تک آهنگ از خود منتشر کرده است که بیشتر همکاری وی با شوبرت شوبرت آواکیان بوده است. در زیر با برخی از بهترین آهنگ های وی آشنا می شویم.

کیش

این آهنگ شاد سپیده مربوط به آلبوم دختری در آینه است. این آهنگ در زمانی که ساخته شد بسیار معروف شد و تقریبا در هر مراسم یا مهمانی پخش می شد. از این آهنگ موزیک ویدئویی نیز ساخته شد که هم اکنون می توانید آن را از یوتیوب تماشا کنید.

با سیاست

این آهنگ مربوط به آلبوم بی پروا است که آن هم مضمونی شاد دارد و بسیار معروف شده است. با سیاست در زمان پخش خود بسیار طرفدار پیدا کرد و این را می شد از تعداد دانلود های آن در سایت های مربوط به آهنگ و موسیقی فهمید.

نازنین

این ترانه از تک آهنگ های سپیده یا به اصطلاح سینگل است که در سال 2011 توسط شوبرت آواکیان یکی از آهنگسازان بزرگ کشور ساخته شده است. این آهنگ نیز شاد است و هم اکنون می توانید با جستجوی نام آندر اینترنت آن را دانلود کنید و از شنیدنش لذت ببرید.

365

این آهنگ به نوعی برای عید نوروز ساخته شده است اما متن بسیار زیبا و عاشقانه ای دارد. این هم از تک آهنگ های سپیده است که در سال 2013 توسط شوبرت آواکیان ساخته شده است. شما می توانید این آهنگ را نیز به همراه موزیک ویدئو زیبای آن دانلود کنید.

نازدار

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم پدر سپیده کرد کرمانشاه است و او نیز اصالت کرد دارد بخاطر همین این تک آهنگ به زبان کردی خوانده شده است. نازدار در سال 2015 توسط شوبرت آواکیان ساخته شده است و موزیک ویدئو زیبایی همراه با رقص کردی نیز دارد.

شغل اصلی این خواننده چیست؟

شغل اصلی این خواننده چیست؟

شغل سپیده خوانندگی است و از ابتدا نیز همین کار را انجام می داده. او هم اکنون ترانه سرایی نیز می کند و این را هم ممکن است بتوان شغل دیگری برای او به حساب آورد. سپیده به غیر از خوانندگی کار دیگری را انجام نداده است. شاید در آینده به سراغ مدل شدن برود یا شغل دیگری را به جز کار اصلی خودش انتخاب کند. ولی این موضوع بعید به نظر می رسد.

اولین آهنگ سپیده چه نام داشت؟

در بالا به این اشاره کردیم که سپیده در ابتدا عضو گروهی به نام سیلوئت بود او خوانندگی را از همان جا آغاز کرد و اولین آهنگ وی هم به نام عروسی تو آن جا خوانده شد. این آهنگ برای سال 1999 است و شهبال شبپره آن را تنظیم کرده است. در آن زمان این آهنگ بر روی سی دی ارائه می شد اما اکنون می توانید با جستجوی آن در اینترنت آن را دانلود کنید و از آن لذت ببرید. هم چنین این آهنگ موزیک ویدئو نیز دارد که می توانید آن را از یوتیوب تماشا کنید.

آیا سپیده بیماری خاصی دارد؟

اطلاعاتی از اینکه سپیده به بیماری خاصی مبتلا باشد در دسترس نیست. به نظر می رسد این خواننده در تمامی روزهای عمرش در سلامت بوده و به بیماری خاصی که خبرساز شود مبتلا نشده است. البته این خواننده علاقه زیادی نسبت به افشای مسائل خصوصی زندگی خود ندارد. ممکن است بیماری هم داشته باشد و آن را مطرح کرده نباشد.

بهترین آلبوم های سپیده چه نام دارد؟

بهترین آلبوم های سپیده چه نام دارد؟

سپیده مدتی را برای گروه سیلوئت کار کرد این گروه زیر نظر شهبال شبپره بود و آهنگ های آن را خود تنظیم می کرد. سپیده با این گروه موفق به ضبط یک آلبوم شد. در زیر به آلبوم های او به صورت فردی و گروهی می پردازیم. هم چنین باید گفت که سپیده تک آهنگ زیادی هم دارد.

دیو دلبر

این آلبوم به صورت مشترک با گروه سیلوئت ساخته شده است. شامل 8 ترک است که تمام آن ها را شهبال شبپره و یا گروه بلک کتس تنظیم کرده اند. این آلبوم در سال 1999 بر روی سی دی به بازار آمد و آهنگ های آن نیز بسیار معروف شد. درواقع این آلبوم و گروه سکوی پرشی برای سپیده در دنیای خوانندگی بود.

دختر توی آینه

این آلبوم بعد از جدایی سپیده از گروه سیلوئت ساخته شد. 9 ترک در این آلبوم قرار دارند و سال عرضه آن 2004 است و روی سی دی به فروش رفته است. رامین زمانی تهیه کنندگی و تنظیم آهنگ های آن را بر عهده داشته است. شرکت کلتکس ریک.رد نیز آن را ضبط کرده است. آهنگ معروف کیش همان طور که قبلا گفتیم مربوط به همین آلبوم است.

بی پروا

این سومین آلبوم و در واقع آخرین آلبوم سپیده است و او بعد از آن فقط تک آهنگ خوانده است. بی پروا در سال 2007 بر روی سی دی پخش شده است و شوبرت آواکیان آن را تنظیم کرده است. این آلبوم نیز شامل 9 ترک است و می توان تمام این ترانه ها از طریق اینترنت دانلود کرد و گوش داد.

درآمد سپیده چقدر است؟ 

سپیده مانند بسیاری از خوانندگان دیگر و افراد معروف از هنری که دارد پول در می آورد. او با فروش آلبوم هایش در ابتدا درآمد کسب کرد و سپس با کنسرت هایی که گذاشته است درآمد به دست آورده است. اما از میران درآمد آن اطلاعاتی در دسترس و او در هیچ مصاحبه ای از این موضوع صحبت نکرده است. او در حساب شخصی خود در یوتیوب نیز ویدئو هایش را به اشتراک گذاشته است که می تواند از آن ها نیز درآمدی کسب کند.

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

برای دانلود آهنگ های این خواننده باید در موتور جستجوی گوگل نام آهنگ به همراه سپیده را بنویسیم. بعد از آن از قسمت نتایج به سایت های معتبر در این زمینه انتقال پیدا می کنیم که می توان آهنگ را از آن جا دانلود کرد. هم چنین ربات ها و کانال هایی در تلگرام نیز وجود دارد که با عضو شدن در آن ها می توان آهنگ مورد نظر خود را درخواست داد و آن را دانلود کرد.

کنسرت های سپیده

کنسرت های سپیده

سپیده در این سال ها کنسرت های زیادی در سراسر دنیا داشته است. او در آلمان، انگلیس، آمریکا، کانادا و ترکیه کنسرت برگزار کرده است. به دلیل محبوبیت او ایرانیان ساکن این مناطق همیشه در کنسرت های او شرکت کرده اند و او را حمایت کرده اند. سپیده تور کنسرت نیز دارد که در چند ماه در شهر های مختلف برگزار شده است. سپیده تمام آن ها را به خوبی اجرا و برگزار کرده است و حاشیه ای برای این کنسرت ها پیش نیامده است.

سوالات متداول

 1. بیوگرافی سپیده چیست؟

  سپیده افشار متولد 24 دی 1354 در تهران است. او در سن 11 سالگی به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرده است. تحصیلات او تا دیپلم است. پدر وی کرد و مادرش اصالت روسی و اتریشی دارد. سپیده خوانندگی را از 18 سالگی آغاز کرده است.

 2. سن سپیده چقدر است؟

  همان طور که در بیوگرافی بیان کردیم سپیده در سیال 1354 متولد شده است و هم اکنون 46 سال دارد. این سن به طور رسمی توسط او اعلام شده است و تاریخ های دیگر که در سایت های نامعتبر وجود دارد مورد تایید او نیست.

 3. مصاحبه با سپیده را کجا ببینیم؟

  مصاحبه هایی با وی انجام شده است که می توان آن ها را از سایت های معتبر نگاه کرد. هم چنین او در کانال یوتیوب خود برخی از این مصاحبه ها را به اشتراک گذاشته است. شما می توانید آن ها را دانلود کنید و یا به صورت آنلاین تماشا کنید.

 4. سپیده و همسرش کجا زندگی می کنند؟

  او به همراه همسر خود در آمریکا زندگی می کنند. همسر او آمریکایی است و سپیده نیز بیشتر عمر خود را در آن جا گذرانده است. ممکن است او به مدت چند سال در مکان های دیگر نیز زندگی کرده باشد ولی اطلاعاتی از آن در دسترس نیست.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید