رونالدو یک فوتبالیست بسیار حرفه ای پرتغالی است. او در پست مهاجم بازی می کند. کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو در تیم لیگ برتر منچستریونایتد و تیم ملی پرتغال فعالیت دارد. او در 5 فوریه 1985 در شهر فونچال، مادیرا در کشور پرتغال به دنیا آمده است. او از سال 1992 کار خود را آغاز کرده است. قد این بازیکن 1.87 متر می باشد. او در سال 2017 با جورجینا رودریگز ازدواج کرده است. او در سال 2022 مبلغ 26.52 میلیون پوند دریافت کرده است. نام فرزندان آن ها کریستیانو رونالدو جونیور، اوا ماریا دوس سانتوس، آلانا مارتینا دوس سانتوس آویرو، متئو رونالدو است. او با شماره پیراهن 7 در زمین بازی می کند. باید بدانید رکوردهای رونالدو نیز همواره بیشتر از بازیکنان نسل خود بوده است. در ادامه شما را با افتخارات رونالدو آشنا می کنیم.

مهم ترین افتخارات فردی رونالدو کدامند؟

مهم ترین افتخارات فردی رونالدو کدامند؟

رونالدو از بازیکنان بسیار پر افتخار است که جوایز زیادی به دست آورده است. او از ابتدای فعالیت خود توانسته است به عناوین بسیار زیادی دست پیدا کند. در ادامه به افتخارات کریس رونالدو در سال 2008 تا 2021 می پردازیم. باید بدانید او را یکی از پر افتخار ترین بازیکن جام جهانی می دانند.

کفش طلا

رونالدو تا کنون توانسته است به 4 کفش طلای اروپا دست پیدا کند. نام کریستیانو رونالدو یک نام پر آوازه در دنیای فوتبال است. رونالدو به هر جایزه ای در سطح باشگاهی حداقل یک بار در دوران زندگی فوتبالی خود دست یافته است. او یکی از کفش های طلای خود را به قیمت 1.4 میلیون یورو به فروش رسانده است. او تمام پول این کفش را به کودکان فلسطینی اهدا کرده است.

توپ طلا

رونالدو تا به امروز تعداد 5 توپ طلا را به دست آورده است. او در سال 2008، سال 2013 و سال های 2014 ، 2016 و 2017 به توپ طلا دست پیدا کرده است. تا کنون هیچ بازیکنی به اندازه مسی و رونالدو نتوانسته است به این جایزه دسترسی پیدا کند.

د بست

بزرگ ترین دستاورد های رونالدو را بیان می کنیم. او دو بار توانسته است به عنوان بهترین بازیکن فیفا انتخاب شود. 5 بار برنده توپ طلا شده است. یک بار جایزه پوشکاش فیفا را به دست آورد. 19 بار به عنوان بهترین گلزن انتخاب شد. 6 بار عنوان بهترین بازیکن سال را به دست آورد. 4 بار قهرمان جام باشگاه های جهان شد. 5 بار عنوان قهرمان لیگ قهرمانان را از آن خود کرد. 2 بار قهرمان اسپانیا شد و 3 بار هم جام سوپر فیفا را به دست آورد.

مهم ترین افتخارات باشگاهی رونالدو کدامند؟

مهم ترین افتخارات باشگاهی رونالدو کدامند؟

افتخارات کریستیانو رونالدو در رئال‌ مادرید به این صورت است: او عنوان های بهترین بازیکن، بازیکن هواداران و بهترین بازیکن جوان سال اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای را به دست آورد. او به عنوان بهترین فوتبالیست سال انجمن نویسندگان فوتبال را از آن خود کرد و اولین بازیکنی است که توانسته به چهار افتخار اصلی PFA و FWA دست پیدا کند. او به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران ها شناخته می شود. او رکود دار بیش ترین گل و بیش ترین پاس گل در لیگ اروپا و بیش ترین گل در مسابقات قهرمانان اروپا است.

مهم ترین افتخارات ملی رونالدو

مهم ترین افتخارات ملی رونالدو

او افتخارات مهمی را به دست آورد. رونالدو بسیاری از افتخارات خود را از دست رئیس جمهور دریافت کرده است. او توانسته است 32 جام ملی را به دست آورد. او یک عنوان از جوانان و 5 عنوان را از بازی های دوستانه به دست آورده است. او تا ژانویه سال 2021 توانسته است 300 جام و مدال به دست بیاورد. با نگاهی به رکوردها و افتخارات کریستیانو رونالدو در سال 2021 می توان به قدرت او در فوتبال پی برد. باید بدانید جام جهانی 2022 احتمالا آخرین جام جهانی رونالدو می باشد.

موزه افتخارات رونالدو در کجاست؟

موزه افتخارات رونالدو در کجاست؟

موزه CR7 در Praça do Mar قرار دارد و در شهر مادیرا واقع شده است. در این موزه بسیاری از جام ها و جوایز رونالدو نگه داری می شود. مجسمه ای برنزی در خارج از ورودی موزه ایجاد شده است که روی آن نام کریستیانو رونالدو نوشته شده است. گردشگران و توریست های زیادی از این مجسمه بازدید می کنند. این موزه در واقع در محلی تاسیس شده است که رونالدو در آن جا متولد شده است. در بالای موزه هتلی ایجاد شده است که توسط همکاری رونالدو و گروهی به نام Pestana ساخته شده است. با نگاهی به افتخارات و دستاورد های کریستیانو رونالدو متوجه خواهیم شد که ایجاد این موزه برای او بسیار مهم بوده است.

کدام افتخار رونالدو در گینس ثبت شده است؟

رونالدو با به ثمر رساندن 110 گل خود رکورد پر گل ترین بازیکن در گینس را به دست آورد. رونالدو با 110 گل برای کشور پرتغال در روز 12 شهریور 1400 به پر گل ترین فوتبالیست تاریخ فوتبال بین المللی تبدیل شد. برای مقایسه افتخارات کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به اینترنت مراجعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. تعدادی از افتخارات رونالدو را نام ببرید؟

    او 4 کفش طلا و 5 توپ طلای اروپا را به دست آورده است.

  2. افتخارات رونالدو از چه سالی شروع شده است؟

    رونالدو از لحظه ورود به فوتبال تا کنون عناوین و افتخارات زیادی را به دست آورده است. از سال 2008 تا 2021 مهم ترین جوایز او اتفاق افتاده است.

  3. افتخارات رونالدو فقط برای تیم رئال مادرید بوده است؟

    او افتخارات زیادی در تیم رئال مادرید و تیم ملی پرتغال کسب کرده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید