بیوگرافی ریما رامین فر + عکس های جدید و رمز لاغری او

0 دیدگاه

ریما رامین فر یکی از بازیگران زن ایرانی بدون آرایش است که چندین سال است در این حرفه فعالیت می کند. این بازیگر علاوه بر بازیگری یکی از نویسنده های معروف ایرانی هم به شمار می رود که در رشته کارگردانی تئاتر فارغ التحصیل شده است. این بازیگر ابتدا فعالیت خود را در عرصه تئاتر آغاز کرد و پس از حدود 3 سال فعالیت در تئاتر در اواخر دهه 70 پا به عرصه سینما گذاشت و با نقش آفرینی هایی که در فیلم های مختلف انجام داده است امروزه به یکی از شناخته شده ترین و مطرح ترین بازیگران ایرانی تبدیل شده است.

ریما رامین فر کیست؟

ریما رامین فر کیست؟

ریما رامین فر (Rima raminfar) بازیگر و نویسنده مطرح ایرانی می باشد که در 5 فروردین ماه سال 1349 در شهر تهران متولد شده است. بازی و نقش آفرینی این بازیگر سرشناس را حتما در مجموعه پایتخت به یاد دارید که این مجموعه نقش بسیار زیادی در شهرت امروزی ریما رامین فر داشت. این بازیگر فعالیت هنری خود را ابتدا با تئاتر در سال 1376 با نمایش شب بخیر مادر آغاز کرد و پس از 3 سال فعالیت در تئاتر پا به عرصه سینما و تلوزیون گذاشت و برای اولین بار در فیلم سینمایی نان و عشق و موتور 1000 به عنوان بازیگر در سینما و تلوزیون حضور یافت.

این هنرپیشه سرشناس در سال 1369 در رشته گرافیک برای دانشگاه قبول شد و پس از حدود یک سال از دیپلم در سال 1370 تصمیم گرفت درس و دانشگاه خود را در کشور آلمان ادامه دهد. پس از چند سالی که او برای تحصیل در آلمان حضور داشت پس از بازگشت به ایران در رشته هنر تحصیل خود را در دانشگاه تئاتر ادامه داد. اولین نمایشنامه ای که وی به عنوان نویسنده نوشت مربوط به نمایش نامه پس فردا بود که در جشنواره تئاتر فجر توانست جایزه سوم نمایش نویسی را از آن خود کند.

همان طور که گفته شد اولین تجربه وی در تئاتر در سال 1376 رقم خورد و او در سال 1379 در فیلم سینمایی نان و عشق و موتور 1000 برای اولین بار در جلوی دوربین سینما حاضر شد. پس از ورود این بازیگر به عرصه سینما و تلوزیون به مرور فعالیت او در سینما و تلوزیون بیشتر از تئاتر شد و اکنون اثاری که وی در سینما و تلوزیون نقش آفرینی کرده است بیش از تئاتر می باشد. او تا کنون در 15 تئاتر بازی کرده و 3 نمایشنامه هم نوشته است اما مجموع آثار او در سینما و تلوزیون به 23 اثر می رسد که نشان دهنده فعالیت بالای این بازیگر در این عرصه می باشد.

ریما رامین فر دورهمی

برنامه دورهمی یکی از معروف ترین و محبوب ترین برنامه های طنز صدا و سیمای ایران می باشد که به مجریگری اسطوره ی سینمای ایران یعنی مهران مدیری ساخته می شود و در هر برنامه یکی از بازیگران و یا سلبریتی های سرشناس ایرانی برای حضور در این برنامه دعوت می شود که ریما رامین فر هم یکی از این سلبریتی ها و بازیگران سرشناسی بود که در سال 1399 با دعوت مهران مدیری در این برنامه پر مخاطب حضور یافت و با مهمانان و مهران مدیری ساعتی به گفتگو نشست. ریما رامین فر در نوروز سال 1399 در این برنامه حاضر شد که این برنامه یکی از بهترین برنامه های فصل قبل برنامه دورهمی به شمار می رفت و استقبال خوبی از این قسمت برنامه صورت گرفت. فیلم های زیادی در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف در مورد حضور ریما رامین فر در این برنامه وجود دارند و در صورت علاقه خلاصه و فیلم کامل آن را هم به راحتی می توانید پیدا کنید و آن ها را مشاهده کنید. این بازیگر در این برنامه مانند سایر مهمانان در مورد شرایط کاری، زندگی، فعالیت های روزمره خود و … به گفتگو پرداخت که اغلب جنبه طنز دارند.

ریما رامین فر خندوانه

برنامه خندوانه نیز یکی از محبوب ترین و پر مخاطب ترین برنامه های تلوزیونی می باشد که با تهیه کنندگی و مجریگری رامبد جوان یکی از هنرپیشه های شناخته شده سینما و تلوزیون ایران ساخته شده است و تقریبا از اوایل دهه 90 هر سال فصل جدیدی از آن از شبکه نسیم منتشر می شود. خندوانه هم مانند برنامه دورهمی یکی از برنامه های مردمی و پر مخاطب ایرانی می باشد که البته سابقه بیشتری نسبت به برنامه دورهمی دارد. برنامه خندوانه معمولا در هر قسمت یکی از سلبریتی ها مانند بازیگران، فوتبالیست ها و … را دعوت می کند که ریما رامین فر در سال 1394 مهمان این برنامه بود. این بازیگر در سال 1394 به دعوت رامبد جوان جواب مثبت داد و در این برنامه حاضر شد که استقبال خوبی هم از این برنامه صورت گرفت و جزو پر بیننده ترین برنامه های آن فصل برنامه خندوانه قرار گرفت.

برنامه خندوانه هم مانند دورهمی و همان طور که از نامش پیداست سبک طنز دارد و اغلب گفتگو های ریما رامین فر و رامبد جوان بر پایه طنز صورت گرفت. در فضای گوگل و شبکه های اجتماعی عکس و فیلم های زیادی از حضور این بازیگر سرشناس در برنامه خندوانه وجود دارد که در صورت علاقه و با یک سرچ ساده می توانید تعداد زیادی از آن ها را به صورت خلاصه و یا فیلم کامل حضور این بازیگر در برنامه خندوانه را پیدا کنید و از آن لذت ببرید.

درآمد ریما رامین فر چقدر است؟

این بازیگر جزو بازیگران ثروتمند و پر درآمد سینما و تلوزیون ایران به شمار می رود و با توجه به شهرتی که دارد معمولا دستمزد بالایی برای هر فیلم دریافت می کند به طور مثال ریما رامین فر برای نقش آفرینی در پایتخت 6 حدود 700 میلیون تومان دستمزد دریافت کرد که این 700 میلیون فقط برای پایتخت 6 بود. او با توجه به این که هم در سینما و تلوزیون و هم در تئاتر فعالیت دارد معمولا از هر کدام از نقش آفرینی های خود دستمزد های کلان دریافت می کند که البته دستمزد او در تئاتر پایین تر از سینما و تلوزیون است اما به هر حال با توجه به شهرت بالایی که ریما رامین فر دارد او برای بازی در نقش های مختلف دستمزد های کلانی دریافت کرده و درآمد زیادی دارد.

ریما رامین فر در اینستاگرام پیج رسمی دارد؟

ریما رامین فر خیلی اهل فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیست به همین خاطر فعالیت کمی در فضای مجازی و اینستاگرام دارد. این بازیگر در اینستا فعالیت دارد اما فعالیت او نسبت به سایر هنرمندان کمتر است. نام پیج وی در اینستاگرام ramaraminfar.official می باشد که 36 هزار فالوور دارد و تنها 16 پست منتشر کرده است که آخرین پست وی در اکتبر سال 2019 حدود 2 سال پیش بود. این بازیگر در بیو پیج خود ابتدا نام و پس از آن (این تنها صفحه من در اینستاگرام است) منتشر کرده است و چیز خاصی در بیو او وجود ندارد. ریما رامین فر در پیج خود 4324 نفر را فالو کرده و همان طور که گفته شد بیش از 36 هزار فالوور دارد.

عکس های ریما رامین فر

این بازیگر با توجه به این که یکی از هنرمندان و سلبریتی های سرشناس ایرانی می باشد عکس های زیادی از او همواره در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف گوگل وجود دارد و پیدا کردن عکس های این هنرمند مطرح کار سختی نیست و شما تنها با یک جستجوی معمولی در شبکه های اجتماعی و گوگل می توانید عکس های زیادی از این بازیگر چه با حجاب و چه عکس های بی حجاب از وی پیدا کنید و همچنین تعدادی از عکس های ریما رامین فر در این مقاله هم وجود دارد.

نکته مهم که شاید از عکس های او هم می توان درک کرد حضور این بازیگر ماهر در لیست بد تیپ ترین بازیگر زن ایرانی می باشد. این لیست بر اساس نظر سنجی مردمی در دسترس قرار گرفته که می توانید با مشاهده آن اطلاعات خوبی را در این مورد دریافت کنید.

فیلم های ریما رامین فر

این بازیگر اولین تجربه بازیگری خود را در سال 1379 با بازی در فیلم سینمایی نان و عشق و موتور 1000 به دست آورد و پس از آن در فیلم ها و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت که مهم ترین آن ها و گل سر سبد اثار وی سریال و مجموعه پایتخت بود که ریما رامین فر یکی از بازیگران کلیدی هر 6 فصل این مجموعه دیدنی و پرمخاطب بود. ریما رامین فر تا به امروز در 12 فیلم سینمایی در طی سال های 1379 تا 1396 نقش آفرینی کرده است. او همچنین در 8 مجموعه تلوزیونی هم ایفای نقش کرده که از این 8 مجموعه 6 سریال مربوط به پایتخت 1 تا 6 می باشد و علاوه بر این ها در 3 فیلم نمایش خانگی هم حضور داشته است و در مجموع در 23 فیلم و سریال تلوزیونی و نمایش خانگی به ایفای نقش پرداخته است که در این قسمت مهم ترین آن ها را معرفی خواهیم کرد.

سریال پایتخت (تلوزیون)

سریال پایتخت بدون شک مهم ترین فیلمی است که این بازیگر سرشناس در آن ایفای نقش کرده است و یکی از بازیگران کلیدی این مجموعه می باشد. فصل اول سریال پایتخت در نوروز سال 1390 پخش شد. پس از حدود دو سال و در نوروز 1392 فصل دوم و نوروز 1393 هم فصل سوم این مجموعه منتشر شد. پس از آن در ماه رمضان 1394 فصل چهارم، نوروز 1397 فصل پنجم و در نوروز سال 1399 هم فصل ششم این مجموعه طنز و پر مخاطب منتشر شد که ریما رامین به که در نقش هما در این مجموعه ایفای نقش کرده بود در هر 6 فصل آن حضور پر رنگی داشت. این بازیگر در سریال پایتخت در نقش همسر نقی معمولی (محسن تنابنده) بازی کرده است و با بازی در این سریال محبوبیت زیادی کسب کرد.

فیلم سینمایی زاپاس (نمایش خانگی)

از دیگر آثار معروف ریما رامین فر می توان با بازی او در فیلم سینمایی زاپاس اشاره کرد که به کارگردانی برزو نیک نژاد در سال 1394 ساخته و در سال 1395 برای نمایش خانگی منتشر شد. ریما رامین فر یکی از اصلی ترین بازیگران این فیلم کمدی و جذاب به شمار می رود که در نقش زری بازی کرده است و به جز ریما رامین فر بازیگران سرشناس دیگری همچون امیر جعفری، جواد عزتی، شبنم مقدمی و احمد مهرانفر حضور داشتند. این فیلم از فروش گیشه حدود 5 میلیارد درامد داشت که در تیر ماه سال 1395 اکران شد.

سریال چک برگشتی (تلوزیون)

سریال چک برگشتی یکی دیگر از آثار معروف ریما رامین فر به شمار می رود که در زمستان سال 1390 ساخته و در نوروز سال 1391 از شبکه 1 سیما منتشر شد که استقبال بسیار خوبی هم از این سریال صورت گرفت. این سریال به کارگردانی سیروس مقدم ساخته شد که ریما رامین فر به همراه امیر جعفری، هومن برق نورد و بهاره رهنما جزو بازیگران اصلی این سریال به شمار می روند. سریال چک برگشتی با ژانر طنز که در ایام نوروز پخش شد دارای 15 قسمت 40 دقیقه ای می باشد.

فیلم سینمایی چهل و هفت دقیقه (نمایش خانگی)

فیلم سینمایی چهل و هفت دقیقه یکی دیگر از آثار معروف این بازیگر سرشناس سینما و تلوزیون به شمار می رود. این فیلم در سال 1396 ساخته و در اواخر سال 1398 منتشر شد. این فیلم به کارگردانی احمد اطراقچی و ناهید عطاالله تبریزی ساخته شده است که ریما رامین فر یکی از بازیگران اصلی این فیلم می باشد که عکس وی بر روی کاور این فیلم هم درج شد. این فیلم برای افراد بالای 15 سال می باشد. در فیلم چهل و هفت دقیقه علاوه بر این بازیگر بازیگران مطرحی همچون لادن مستوفی، مهدی احمدی و شقایق فراهانی در آن حضور دارند.

فیلم سینمایی فصل نرگس (نمایش خانگی)

یکی دیگر از فیلم های ریما رامین فر فیلم فصل نرگس می باشد که به کارگردانی نگار آذربایجانی ساخته شد. این فیلم در سال 1394 ساخته و در اواسط سال 1396 منتشر شد و زمان این فیلم 90 دقیقه می باشد. در این فیلم بازیگران سرشناس زیادی حضور داشتند که معروف ترین آن ها ریما رامین فر، پزمان بازغی، امیر آقایی، یکتا ناصر، محمدرضا هدایتی و گوهر خیر اندیش می باشند. فیلم سینمایی فصل نرگس با ژانر اجتماعی ساخته شد که استقبال بالایی هم از این فیلم صورت گرفت.

جوایز و افتخارات ریما رامین فر

ریما رامین فر در طی سال های فعالیت خود به عنوان بازیگر در سینما و تلوزیون ایران هر چند به شهرت بالایی رسیده است و توانسته تا کنون جوایز و افتخارات بزرگ و مهمی را کسب کند. مهم ترین جوایز این بازیگر به دلیل بازی در مجموعه پایتخت به دست آمد که او دوبار در سال های 1394 و 1397 برای نقش آفرینی در پایتخت 3 و 5 توانست تندیس بهترین بازیگر زن را از آن خود کند. او در سال 1389 نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل در پانزدهمین دوره جشنواره سینمای ایران برای بازی در فیلم یک حبه قند شد و در همان سال توانست جایزه بهترین بازیگر جشن خانه تئاتر و جایزه اول جشنواره تئاتر بانو را دریافت کرد. این بازیگر در سال 1381 جایزه اول بازیگری جشنواره تئاتر فجر، در سال 1397 جایزه دوم بازیگری در جشنواره تئاتر، در سال 1378 جایزه سوم نمایش نامه نویسی جشنواره تئاتر فجر و در سال 1377 هم جایزه دوم بازیگری در جشنواره دفاع مقدس را توانست کسب کند. جوایز ریما رامین فر در تئاتر بیشتر از جوایز و افتخارات او در سینما و تلوزیون می باشد.

ریما رامین فر چند سال دارد؟

این بازیگر در 5 فروردین ماه سال 1349 متولد شده است و اکنون در سن 51 سالگی به سر می برد. این بازیگر با این که جوان به نظر می رسد اما 51 سال سن دارد و حدود 25 سال است که در زمینه تئاتر، سینما و تلوزیون فعالیت دارد. این بازیگر 51 ساله در تهران متولد شده است و اکنون نیز همراه با همسر و پسرش در تهران زندگی می کند. او چند سالی برای ادامه تحصیل به آلمان رفت و پس از پایان تحصیل دوباره به ایران برگشت و در عرصه تئاتر مشغول به فعالیت شد.

ریما رامین فر چند سال از امیر جعفری بزرگتر است؟

امیر جعفری یکی دیگر از بازیگران سرشناس سینما و تلوزیون ایران می باشد که همسر ریما رامین فر بوده و با هم یک زوج هنرمند را تشکیل داده اند. نکته جالب در مورد این زوج هنرمند اختلاف سنی آن ها می باشد و این که ریما رامین فر از امیر جعفری بزرگ تر است. ریما رامین فر در فروردین سال 1349 متولد شده است و همسر او یعنی امیر جعفری در شهریور ماه سال 1353 در تهران متولد شده است و با توجه به سال های تولد این دو هنرمند ریما رامین فر حدود 4 سال و نیم از همسر خود امیر جعفری بزرگ تر است. حاصل ازدواج این زوج هنرمند یک پسر به نام آیین می باشد و این دو بازیگر تا کنون در چند فیلم سابقه همکاری با هم را دارند.

مصاحبه با این بازیگر

ریما رامین فر که یکی از معروف ترین بازیگران تئاتر، سینما و تلوزیون ایران به شمار می رود تا کنون با رسانه های مختلفی مصاحبه انجام داده است. اغلب مصاحبه های ریما رامین فر در زمینه فعالیت های هنری او می باشد و گاهی هم در مورد مسائل خانوادگی خود هم مصاحبه هایی انجام داده است. او علاوه بر این مصاحبه ها در برنامه هایی مانند خندوانه و دورهمی هم که با رامبد جوان و مهران مدیری به گفتگو نشست توضیحات زیادی در مورد حرفه و فعالیت های خود ارائه کرد و او از سریال پایتخت به عنوان شیرین ترین و بهترین کار خود تا کنون یاد کرده است.

این بازیگر در یک مصاحبه ای از علاقه و وابستگی بسیار شدید خود به پسرش آیین گفته بود که رابطه صمیمانه بسیار خوبی با هم دارند. این بازیگر به گفته خود علاقه زیادی به سفر و گردش دارد و دوست دارد تا تمام کشور های جهان و تمام شهر های ایران را برود. به گفته خود این بازیگر او مادرش را در راس همه کار های خود قرار داده و حتی در اکثر اوقات مادر او است که از فرزندش مواظبت می کند. او همچنین در مورد زندگی با امیر جعفری که هر دوی آن ها بازیگر هستند هم افزود که فعالیت های هنری او و همسرش تا کنون لطمه ای به زندگیشان وارد نکرده است اما او ترجیح می دهد قبل از این که بازیگر خوبی باشد یک مادر خوب برای فرزندش باشد.

حاشیه های ریما رامین فر

خود ریما رامین فر حواشی زیادی ندارد و تقریبا جزو بازیگران و هنرمندان کم حاشیه به شمار می رود اما چند باری حواشی ای پیرامون او در مسائل مختلف به وجود آمده است. با توجه به این که این بازیگر فرد سرشناسی است معمولا عده زیادی از مردم بر روی این گونه از سلبریتی ها زوم هستند و ممکن است برخی از رفتار های آن ها به طور ناخواسته حواشی ای ایجاد کند مانند بی حجاب بودن و یا لباس های نامناسب در مراسمات گوناگون که از این دسته حواشی چند باری پیرامون این بازیگر رخ داده است. یکی دیگر از حواشی مربوط به ریما رامین فر مربوط به فعالیت او در اینستاگرام بود. چند سال پیش پیجی به نام ریما رامین فر در اینستاگرام راه اندازی شد و از آن جایی که این بازیگر طرفداران زیادی دارد این پیج هم فالووران زیادی کسب کرد اما بعد مشخص شد که شخصی از نام این بازیگر سو استفاده کرده است و خود این بازیگر فعالیتی در این پیج ندارد که پس از آن امیر جعفری هم در اینستاگرام با انتشار پستی این موضوع را تایید کرد.

همسر این بازیگر کیست؟

این بازیگر دارای یک همسر هنرمند به نام امیر جعفری می باشد که زوجی بازیگر و هنرمند را تشکیل داده اند که در قسمت های قبل هم به این موضوع اشاره شد. امیر جعفری و ریما رامین فر تقریبا 15 سال است که با یک دیگر ازدواج کرده اند که حاصل این ازدواج یک پسر به نام آیین می باشد.

سوالات متداول

 1. همسر این بازیگر کیست؟

  ریما رامین فر بازیگر سرشناس تئاتر، سینما و تلوزیون ایران می باشد که سابقه فعالیت زیادی در این عرصه دارد.

 2. ریما رامین فر در سریال پایتخت در چه نقشی بازی کرد؟

  ریما رامین فر در هر 6 فصل مجموعه پایتخت در نقش هما سعادت ایفای نقش کرد.

 3. ریما رامین فر در کدام فصل پایتخت حضور داشت؟

  این بازیگر از بازیگران اصلی مجموعه پایتخت می باشد که در تمامی فصل های این مجموعه حضور داشته است.

 4. همسر ریما رامین فر کیست؟

  امیر جعفری دیگر بازیگر سینما و تلوزیون ایران همسر ریما رامین فر می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0