حق فیت چیست؟ حق فیت رپر ها چقدر می باشد؟

0 دیدگاه

به آهنگ هایی که دو صدایی خوانده می شود فیت گفته می شود حق فیت اکثر خوانندگان بسیار زیاد می باشد و چندین میلیون تومان حق فیت می گیرند اگر شما هم می‌خواهید بدانید گران‌ترین حق فیت ها را چه خوانندگانی گرفتند و معروف ترین فیت ها در رپ فارسی چه بودند تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

حق فیت چیست؟

حق فیت چیست؟

‏فیت به آهنگ هایی گفته می‌شود که دو خواننده با یکدیگر همکاری کرده و یک آهنگ دوصدایی منتشر کردند اغلب از کلمه فیت در سبک موسیقی رپ استفاده می شود اما می توان این کلمه را به دیگر سبک‌های موسیقی مانند پاپ نیز نسبت داد منتشر کردن آهنگ هایی که فیت دارند معمولاً در دنیای موسیقی سر و صدای زیادی به پا می کند و مانند یک بمب خبرساز می‌شود چرا که در این آهنگ های دو صدایی هردو طرفداران خواننده حضور دارند و این سبب می شود آهنگ بیشتر دیده شود و طرفدار بیشتری نیز خواهد داشت برای شما یک مثال می‌زنیم تا متوجه شوید آهنگهای دو صدایی جامعه‌ای از طرفداران در بر می‌گیرند چندین سال پیش امینم معروف ترین رپر های جهان آهنگ دو صدایی را با ریحانا اجرا کرد این آهنگ بالای ۸۰۰ میلیون بار در یوتیوب بازدید داشته است. بازار موسیقی ایران نیز فیت های بسیار قوی و خبرسازی داشته است که تا مدت‌ها در ذهن طرفداران باقی مانده است معمولا خوانندگان قبل از همکاری با یکدیگر در یک آهنگ دو صدایی هیچ خبری از خود منتشر نمی کنند تا هنگامی که آهنگ منتشر شد مانند یک بمب خبری خبرساز شود و طرفداران آنها را شگفت زده کند.

بیشترین حق فیت های تاریخ جهان چه مواردی بوده اند؟

در قسمت‌های بالاتر گفتیم که حق فیت یعنی چه. برخی از خوانندگان و رپر های معروف جهان هستند که برای هر فیت خود چندین میلیون دلار حق فیت گرفته اند. فیت هایی در دنیای موسیقی منتشر شدند که پس از چندین سال شهرت آن ها همچنان بر سر زبان ها می باشد.

حق فیت امینم و ریحانا

امینم معروف ترین رپر جهان می باشد زمانی که یک آهنگ دو صدایی با ریحانا منتشر کرد این آهنگ بسیار در بین طرفداران آن دو خبرساز شد به طوری که بالای ۸۰۰ میلیون بار در یوتیوب بازدید داشته است این آهنگ یکی از گرانترین حق فیت ها را داشته است به طوری که چندین میلیون دلار برای امینم و ریحانا درآمد داشته است.

سیکستی ناین و نیکی میناژ

سیکس ناین و نیکی میناژ در سال ۲۰٢٠ یک آهنگ دو صدایی منتشر کردند آهنگ Trollz به یکی از معروف ترین و مشهور ترین آهنگ های این خواننده رپ تبدیل شد به طوری که حدود ۱۳ میلیون بار در یوتیوب اهنگ بازدید داشته است.

اسنوپ داگ و داکتر دری

این رپر ها هر دو اهل کشور آمریکا هستند در سال 2019 با همکاری یکدیگر آهنگی را به اسم Still D.R.E منتشر کردند. این فیت سبب شد شهرت هرکدام چندین برابر شود آنها همچنین با یکدیگر دوست های بسیار خوبی نیز هستند. این آهنگ به یکی از معروف ترین آهنگ های دو صدایی تبدیل شد که یکی از گران‌قیمت‌ترین فیت ها نیز لقب گرفته است.

آرش و اسنوپ داگ

این آهنگ به یکی از زیباترین فیت ها تبدیل شده است که در آن یک خواننده ایرانی با یک رپر معروف جهانی اهل کشور آمریکا همکاری می کند این فیت برای هر دو شهرتی باورنکردنی را رقم زد و همچنین یکی از گران‌ترین فیت ها نیز به شمار می‌آید. این آهنگ به اسم OMG در 12 مه سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

نیما نیموش و تویست فرهنگ

همکاری این دو طرف طرفداران آنها بسیار شگفت زده و خوشحال کرد. این آهنگ یکی از گرانترین حق فیت ها در دنیای موسیقی رپ محسوب می‌شود و توانست بالای ۱۵ میلیون بازدید را در یوتیوب داشته باشد. این خوانندگان رپر در سال ۲۰۲۰ آهنگ Gun Shots با موضوع جهنم را منتشر کردند.

قیمت حق فیت رپر های ایرانی به چه صورت است؟

رپرهای ایرانی نیز فیت های بسیار زیبا و قدرتمندی منتشر کردند که شهرت آنها را چندین برابر کرده است بعضی از این فیت ها همچنان در ذهن طرفداران آنها باقی مانده است هر چقدر خواننده رپر معروف تر باشد به تبع حق فیت بیشتری نیز دریافت می کند. آهنگ نشکن دلمو از محسن چاوشی و محسن یگانه یکی از زیباترین و مشهورترین فیلم های فارسی تبدیل شده است این همکاری سبب شد شهرت این دو خواننده چندین برابر شود. البته باید گفت در بعضی از آهنگ های دو صدایی خواننده های رپر به یکدیگر توهین کردند و یا حتی در بعضی از آهنگ های دو صدایی بعد از انتشار این آهنگ طرفداران هر خواننده سعی کردند این آهنگ را به اسم خواننده مورد علاقه خود ثبت کند و همین سبب درگیری و ایجاد حاشیه بین طرفداران شد. سبک موسیقی رپ در ایران بسیار طرفدار دارد اما متاسفانه خواننده های رپر در ایران به صورت زیرزمینی کار می‌کنند و مجوز کار ندارند همین سبب شده است تا بسیاری از آنها به خارج از کشور مهاجرت کنند. اما خوانندگان رپ که در ایران هستند نیز به صورت زیرزمینی فیت هایی را منتشر کردند که توانسته است طرفداران آنها را بسیار شگفت زده کند و همین منتشر کردن فیت ها یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد رپر های ایرانی می باشد.

پر سر و صدا ترین حق فیت های رپ فارس

در دنیای رپ بسیاری از خوانندگان با یکدیگر همکاری کرده و آهنگ دو صدایی یا به اصطلاح فیت منتشر کردند آهنگ های دو صدایی سبب مشهور شدن بیشتر خوانندگان می‌شود چرا که جامعه بیشتری از طرفداران را در بر می‌گیرد. در این قسمت به 5 آهنگ معروف اشاره می کنیم.

آهنگ ما با همیم

این آهنگ که همکاری مشترک دو رپر معروف زیر زمینی است بسیار پرطرفدار بوده است این آهنگ رپر معروف بهرام با رضا پیشرو همکاری کرده است. این فیت در سال 1386 منتشر شد. این فیت جزو اولین فیت های رپ ایرانی بود.

آهنگ اینو بفهم

این آهنگ در سال 1388 منتشر شد و همکاری مشترک دو رپر معروف ایرانی به اسم عرفان و بهرام می‌باشد. این دو خواننده جزو بهترین رپر های ایرانی هستند و هر دو کار خود را به صورت زیرزمینی آغاز کردند. این آهنگ در بین فیت های ایرانی سبک خاصی دارد و این آهنگ انها را مشهور کرده است.

آهنگ صدای اتحاد

این آهنگ همکاری مشترک معروف ترین رپر ایران یعنی یاس با تک ناین است. این آهنگ در سال 92 منتشر شده است. همکاری این دو خواننده سبب شده است این آهنگ طرفداران زیادی داشته باشد.

آهنگ سرزمین یخ

این آهنگ بسیار زیبا که مضمون اجتماعی سیاسی دارد و در آن مشکلات جوانان مطرح شده است همکاری مشترک دو رپر معروف ایرانی است. رضا پیشرو و عرفان در سال 91 این فیت را منتشر کردند. این فیت در واقع مشکلات جوانان امروزی مثل بیکاری را شرح می‌دهد.

آهنگ می ری تو لک

به گفته طرفداران این آهنگ می‌شود از این آهنگ به عنوان بهترین فیت فارسی نام برد. این کار همکاری مشترک رضا پیشرو و حصین است که در سال 96 منتشر شده است این آهنگ بیشتر به دیگر خوانندگان رپ کنایه زده است.

قرارداد حق فیت به چه صورت است؟

حق فیت مقدار مشخص و ثابتی ندارد همچنین هیچ قانونی برای گرفتن حق فیت وجود ندارد و هر خواننده هر طور که خودش بخواهد مقدار حق فیت را انتخاب می‌کند مثلاً برای امیرتتلو این مقدار یک میلیارد تومان است و اگر خواننده آماتور باشد این مقدار اندکی متفاوت می باشد اما هیچ قانون نوشته شده برای حق فیت ها وجود ندارد خوانندگان معمولاً بر اساس آماتور بودن و یا حرفه‌ای بودن خواننده های دیگر حق فیت ها را دریافت می کنند معمولاً هزینه های تولید یک آلبوم، آهنگسازی و همچنین هزینه شاعر را حساب کرده و اندکی برای حق همکاری خود نیز دریافت می کند.

حق فیت اسنوپ داگ چند است؟

اسنوپ داگ از معروف ترین خوانندگان رپر در کشور آمریکا است که کاری مشترک با خواننده ایرانی آرش داشته است. حق فیت این خواننده بسیار گران می‌باشد چرا که هر چه خواننده معروفتر باشد برای فیت دادن پول بیشتری می‌گیرد. یکی از گران ترین فیت های اسنوپ داگ، فیت مشترک او با داکتر دره بوده است. این فیت بسیار مورد توجه طرفداران هر دو خواننده قرار گرفت اسنوپ داگ نیز گفته بود این همکاری موجب شد دوستی خوبی بین ما شکل گیرد.

حق فیت تتلو با مهراد جم چند است؟

مهراد جم و تتلو هر دو از مشهورترین خوانندگان نسل جوان هستند که اکنون در ترکیه زندگی می‌کنند. آنها حواشی زیادی داشتند. گفته می‌شود دنیا جهانبخت خرید آهنگ‌جدید‌ تتلو حدود ۲۰۰ میلیون تومان به حساب این خواننده پول واریز کرده است که به گفته خودش این ۲۰۰ میلیون تومان حق فیت مهراد‌ جم می‌باشد تتلو حق فیت خود را حدود یک میلیارد تومان اعلام کرده است اما این مبلغ برای خوانندگان آماتور مقداری متفاوت است امیر تتلو ۲۳٣ میلیون تومان از مهراد جم حق فیت دریافت کرده است.

حق فیت امینم چقدر است؟

امینم مشهورترین رپر جهان و تاثیرگذارترین رپر جهان شناخته می شود سبک کارهای او روی بسیاری دیگر از رپر ها تاثیر گذاشته است اگر امینم بخواهد در دنیای رپ با کسی فیت بدهد قطعا درآمدی چند میلیون دلاری همراه خواهد داشت زیرا هر چه رپر ها معروف تر شوند حق فیت آنها نیز گران تر می‌شود. امینم فیت های زیادی با مشهورترین خواننده ها مثل ریحانا منتشر کرده است.

اسممو بیاری باید بدی حق فیت آهنگ کیست؟

مدتی پیش سهراب ام جی که یکی از معروف ترین رپر های ایرانی می‌باشد آهنگی منتشر کرد. سهراب کار خود را به صورت زيرزمينی در ایران شروع کرد و سپس به خارج از کشور رفت. اسم این آهنگ سهراب ام جی، گنگش بالاست می‌باشد که در واقع متن آهنگ به مشهور بودن سهراب اشاره دارد که اگر خواننده ای بخواهد تنها اسم او را در آهنگ بیاورد باید حق فیت پرداخت کند.

سوالات متداول

 1. در میان رپر های جهانی حق فیت چه کسی بالاتر است؟

  حق فیت امینم مشهورترین رپر آمریکایی گران قیمت ترین است.

 2. فیت به چه معنا است؟

  فیت به آهنگ هایی گفته می شود که دو خواننده با یکدیگر همکاری کردند.

 3. آرش با کدام خواننده معروف فیت داده است؟

  آرش با اسنوپ داگ کار مشترک OMG را اجرا کرده است.

 4. امینم با کدام خواننده مشهور فیت داده است؟

  امینم با ریحانا کار مشترکی را انجام داده است که بالای 800 بار در یوتیوب دیده شد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0