رضا مددی از ورزشکاران معروف در رشته مبارزه در قفس است. او که هم اکنون در سوئد زندگی می کند، بازنشسته شده و به کار مربی گری در این رشته مشغول است. برای آشنایی با این ورزشگار معروف جهانی با ما همراه باشد. همچنین اگر هم دوست دارید در سایت شرط بندی بوکس شرط کنید تنها کافیست بر روی گزینه ” ورود به وب سایت” کلیک کنید.

بیوگرافی رضا مددی

بیوگرافی رضا مددی

رضا مددی متولد سال 1357 در شهر نارمک تهران است. او از کودکی به ورزش علاقه زیادی داشته است و از دوران نونهالی ورزش را شروع کرده است. او در ادامه وارد رشته کشتی می شود و در باغ فیض زیر نظر استاد خود محمد علی حساس کار خود را شروع می کند و اولین مدال خود را هم در این رشته کسب می کند.

مددی در رشته کشتی مدال های زیادی گرفت. او مدتی بعد برای زندگی به سوئد می رود. در آن جا هم زیر نظر مربیان، به کشتی می پرداخت. در سال2006  از کشتی گرفتن در سوئد دلسرد می شود و این رشته را کنار می گذارد.

یک روز به همراه دوستش که در رشته MMA (mma چیست) و یا مبارزه در قفس، مشغول فعالیت بود، به محل تمرین او می رود. در آن جا است که نیمه گمشده خود یعنی مبارزه در قفس را پیدا می کند و با علاقه زیاد وارد این رشته می شود.

رضا که بی صبرانه منتظر ثبت نام در این رشته بود، جند روز بعد در یک باشگاه ثبت نام می کند و بعد از 4 ماه تمرین برای اولین بار به میدان مبارزه می رود. در اولین مبارزش به دلیل اینکه حریف تنومند بوده، رضا روحیه خود را می بازد و مبارزه را واگذار می کند.

اولین دیدار او تجریه خوبی برای او می شود زیرا که او در این بازی بسیار عصبانی می شود و همین عصبانیت باعث شکست او می شود. رضا بعد از آن بازی هر وقت وارد رینگ می شود می داند که عصبانیت عامل شکست و یا حتی مرگ است.

رضا مددی خیلی زود در کشور سوئد معروف می شود. کار به جایی می رسد که کسی در این کشور حریف او نبوده و زمانی که مسابقه دارد، سالن 15 هزار نفری کامل پر می شود. اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که بدانیم ورزش هایی مانند فوتبال و یا هاکی در این کشور 5 هزار بیننده هم ندارد.

مبارزه رضا مددی با حریف اسرائیلی

شکست ناپذیری مددی در رینگ مسابقه

رضا مددی در طول مبارزاتش تا به امروز حتی یک بار هم ناک اوت نشده است، اما خیلی ها را ناک اوت کرده است. به او لقب گرگ وحشی را داده اند. این لقب با کنار هم قرار دادن نام او  که به انگلیسی کلمه MAD به معنی وحشی می شود، بدست آمده است.

برای رضا مددی مستند هایی هم ساخته شده است. از نارمک تا ریودوژانیرو نام یکی از همین مستند هاست که کارگردان سوئدی این مستند، زندگی رضا مددی از تهران تا سوئد را روایت می کند. در مستندی دیگر به اسم سگ عصبانی، سختی های رضا در رسیدن به موفقیت بیان می شود.

رضا مددی یک همسر سوئدی-لهستانی دارد. او دارای دو فرزند به نام های نوحا و یونا است. این دو نام از نام های حضرت نوح و حضرت یونس گرفته شده است. علت این نام گذاری علاقه خاصی است که رضا به این دو پیامبر دارد و زندگی آن ها را بسیار خوانده است. رضا که در خانواده ای مذهبی به دنیا آمده است، نماز خود را همیشه می خواند و از امام حسین مدد می گیرد و در عزاداری های او در سوئد شرکت می کند.

رضا مددی در اینستاگرام هم فعال است. او کلیپ هایی از تمرین و مبارزات خود را در پیجش قرار می دهد. تعدادی از این مبارزات در آپارات قابل دانلود است. پیج اینستاگرام رضا مددی و با 126 هزار فالوور مشغول فعالیت است.

برد های مددی ورزشکار رشته MMA

رضا مددی تاکنون 20 مبارزه انجام داده است اما در سایت شردگ، 18 مسابقه از او به ثبت رسیده است. تاکنون او 15 برد و 4 باخت داشته است و یک بازی او به دلیل بیمار بودن حریف برگزار نشده است. او می گوید برد و باخت برایش مهم است و قبل از رفتن به رینگ برای بردن تلاش می کنم. در زندگی بسیار تلاش کرده ام. هر روز تمرین های سختی را انجام می دهم. گاهی اوقات مجبورم وزن خودم را بالا ببرم و یا کاهش دهم. کل روز را یا مشغول تمرین و یا مبارزه هستم و این باعث می شود بعضی وقت ها حتی همسر و فرزندانم را نبینم.

رضا در بین مبارزات خود، خاطره انگیزترین مبارزه را مبارزه  با حریف آمریکایی، جانسون، می داند. او می گوید در راند اول نزدیک بوده با یک لگد کار خودش ساخته شود اما تحمل کرده و در راند سوم حریف را شکست داده است.

رضا 4 باخت در کارنامه اش دارد که باخت اول او یکی از آن هاست. البته او این بازی را به عنوان سکو پرتابی برای آینده معرفی می کند و آن باخت را به حساب نمی آورد. باخت های دیگر او به حریف انگلیسی بود که رضا برای مبارزه با او یک وزن بالاتر رفته بود و این کار را برای او سخت می کرد. باخت های دیگر او به حریف های برزیلی بود که به گفته خودش با ناداوری باخته بود و تا مدت ها بابت این موضوع ناراحت بوده است. آخرین شکست هم مقابل حریف ایرلندی بوده است.

رضا یکی از قوی ترین حریفانش را ریچ کلمنتی معرفی می کند و می گوید او از لحاظ اعتماد به نفس چیزی کم نداشت و من نتوانستم روحیه او را خراب کنم. در یک لحظه غفلت او، توانستم بازی را برنده باشم. او می گوید در ادامه توانستم کمرند سوپر یورو چلنج را بگیرم و به سازمان معروف UFC (ufc چیست) وارد شوم.

مبارزه رضا مددی با حریف اسرائیلی

مبارزه رضا مددی با یک حریف اسرائیلی به نام موشه بن شموئل بیشتر از این که جنبه ورزشی داشته باشد، جنبه سیاسی داشت. با این که رضا در این بازی حریف خود را به آسانی شکست داد، اما برای اولین بار می خواست تابو شکنی کند و به رسم مبارزه نکردن ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی که از سال 1383 توسط علی اکبر ولایتی وزیر خارجه وقت، اجرا شده بود پایان دهد.

رضا که بعد از برد، دست مبارز اسرائیلی را بلند می کند، جوانمردی خود را نشان می دهد و معتقد است دین و سیاست و ورزش باید از یکدیگر جدا باشند. او می گوید این گونه محدودیت ها فقط جلوی پیشرفت ورزش را می گیرد. رضا که دیگر قصد سفر به ایران را ندارد به میل خود در این مبارزه شرکت کرده بود و قصد داشت به طور نمادین مخالفت خود را با این موضوع نشان دهد. در نهایت رضا مددی بعد از این بیست بازی از رینگ خداحافظی کرد.

رضا مددی و امیر علی اکبری

رضا مددی و امیر علی اکبری

امیر علی اکبری یکی دیگر از مبارزان رشته MMA است  و به تازگی توانسته است مانند رضا مددی به UFC بپیوندد. این پیوستن او باعث افتخار برای بسیاری از ایرانیان است. رضا مددی هم به عنوان کسی که یک ایرانی الاصل است، این امر را به او تبریک گفت. آن ها در سوئد همدیگر را دیدار کردند و  با یکدیگر تمرین هایی داشتند.

امیر علی اکبری بعد از خبر خداحافظی رضا مددی از ورزش MMA در پیامی به او گفت: داداش گلم خسته نباشی، جنگجوی تمام عیار و رفیق خوش قلبم، امیدوارم تو دوران مربی گری هم بدرخشی.

سوالات متداول در مورد مددی قهرمان MMA

در مصاحبه ای که از رضا مددی پخش شد او به چند سوال پاسخ داده است. رضا در مورد مخالفت خانواده با ورزش او می گوید در ابتدا که رشته من کشتی بود و زیاد با این موضوع مخالف نبودند، اما در ادامه با ورود به رشته MMA نگرانی ها بیشتر شد، اما من به کارم علاقه داشتم و نمی خواستم از آن چه دوستش دارم جدا شوم. بعد ها با برد های من در این رشته راضی شدند و نگرانی آن ها کم شد.

او در مورد سوالی مبنی بر اینکه آیا در زندگی هم مانند روی رینگ عصبانی و خشن هستید می گوید من روی رینگ عصبی نیستم و برای کم کردن روحیه حریف کار هایی انجام می دهم. اما در زندگی اصلا اخم نمی کنم و اتفاقا بسیار شوخ هستم.

رضا مددی در مورد پیشنهاد های خود از کشور های دیگر هم می گوید که دبی از او خواسته تا در این کشور زندگی کند و برای آن ها روی رینگ برود. علاوه بر این، کشور آمریکا از مهم ترین کشور های خواهان او بوده است.

اینستاگرام رضا مددی

رضا مددی، یکی از افراد بسیار معروف در رشته ورزش رزمی می باشد که در رشته ورزش رزمی ترکیبی ام ام ای کار می کند. او یک فرد بسیار معروف است که در اینستاگرام دارای تیک ابی می باشد. این شبکه اجتماعی توانسته است که باعث بشود که ارتباط مردم با سلبریتی ها به خوبی برقرار بشود و این افراد بتوانند با افراد علاقه مند خود بسیار راحت بتوانند ارتباط برقرار کنند. اینستاگرام رضا مددی حدود صد و بیست و هفت هزار دنبال کننده دارد و هم چنین باید گفت که این شخص حدود هزار پست در اینستاگرام خود دارد. هم چنین او دارای سیصد و هشتاد و شش عدد دنبال شونده می باشد. او در بیوگرافی اینستاگرامش یک لینک دارد که برای باز شدن نیاز به فیلتر شکن دارد.

او در هایلایت های پیج خودش از برند های مختلفی که اسپانسر وی بوده اند نیز عکس گذاشته است و به نوعی تبلیغات انجام داده است. اینستاگرام او نیز پست های زیادی دارد. این پست ها همگی عکس های وی می باشند که در مسابقه های مختلف ویا در جاهای مختلف هنری گرفته است. او هم چنین فیلم های مختلفی از خود در اینستاگرامش منتشر کرده است و این مورد باعث شده است که او به دلیل فعالیت بالا و هم چنین معروفیت از اینستاگرام تیک ابی دریافت کند. هم چنین نام ال استار را در پیج این شخص می توانیم ببینیم که این نشان می دهد همکاری او با برند ال استار بسیار زیاد می باشد.

رضا مددی و همسرش

رضا مددی در سوئد زندگی می کند. او مدت بسیار زیادی است که در این کشور زندگی می کند و در همان جا به فعالیت می پردازد. او ورزشش را در همین کشور ادامه می دهد. وی سال ها پیش در سوئد با یک دختر سوئدی ازدواج کرد که نام او کیت می باشد. بعد از مدت ها زندگی با این شخص، صاحب دو فرزند پسر می باشد که در سال دوهزار و سیزده به دنیا امده است و پسر دیگر وی یونا می باشد که در سال دوهزارو پانزده به دنیا امده است. این دو نفر ازدواج بسیار عاشقانه ای داشتند و همچنان در یک زندگی عاشقانه نیز می باشند.

رضا مددی و حریف اسرائیلی

رضا مددی و حریف اسرائیلی

همیشه در مبارزات ورزشی هنگامی که یک ایرانی در مقابل یک حریف از اسراعیل قرار می گرفت با او مبارزه نمی کرد و از مبارزه با او انصراف می داد. اما این بار رضا مددی سنت شکنی کرد و در مبارزه با حریف اسراعیلی، چشم در چشم با او مبارزه کرد. او در شنبه شب، در یک مسابقه در استکهلم، که پایتخت سوئد می باشد، در برابر یک فرد اسراعیلی که نام او موشه بن شموئل بود، مبارزه کرد. او در این مبارزه برحریف خود غلبه کرد و پیروز شد. می گویند که از سال هزار و سیصد و نود سه که شخصی به نام علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه وقت جمهوری اسلامی ایران بود، منع مسابقات رزمی ورزشکاران را که بین ایرانیان و اسراعیل بود بود را اغاز کرد. تا قبل از رضا مددی، هیچ یک از مبارزان ایرانی در مقابل یک شخص از اسراعیل بازی نکرده بودند که اکنون باعث شد که این اتفاق بیفتد و با هم مبارزه کنند.

مصاحبه با این بوکسور

او در یک مصاحبه گفته بود که مبارزه با یک اسراعیلی نوعی تابو شکنی است ومی خواهد این کار را انجام بدهد، گرچه می داند که شاید نتواند که به ایران بازگردد. او در یک خداحافظی با رینگ ورزش خداحافظی کرد اما گفت که برمی گردد که یک روز این تابوی بین این افراد را که در مبارزه با اسراعیل بوجود امده است را می شکند. او برای این کار گفت که این عمل جنبه سیاسی دارد تا همه دنیا بدانند که اگر چه دو دولت با یکدیگر مشکل دارند اما خب دلیل نمی شود که مردم دو ملت با یکدیگر دشمن بشوند.

او می گوید که ورزش، دین و سیاست باید از یکدیگر جدا بشوند. این عمل زمانی ممکن است که برخی از تابو ها شکسته باشند. او در همان مسابقه، که ده دقیقه طول کشید، حریف شکست خود را بلند کرد و او را در اغوش کشید و دست او را به رسم جوانمردی بالا برد. این درحالی بود که این کار در بین مردم بسیار تابو بود.

توهین عربستان به رضا مددی

گفته می شود که عربستان در مورد ایرانی ها، حرف های بسیار زیادی را می زنند که این اصلا مورد پسند ایرانی ها نمی باشد. رضا مددی نیز در مقابل این توهین و اهانت عربستانی ها در صفحه اینستاگرامش، پاسخ قاطع و کوبنده ای نوشت و جواب قاطع داد. البته این به دلیل بود که گفته می شد برادران داوری با عربستانی ها تبانی کرده بودند که رضا مددی واکنش بسیار زیادی به این موضوع نشان داد. او در اینستاگرام خود این گونه نوشت:

پرچم ایران همیشه بالاست و چند عدد وطن فروش و به خاطر این افراد پایین نمی اید. عجب نمایش مسخره ای است. سردرد گرفته ام از دیدن این سیرک مزخرف و احمقانه که اصلا جالب نیست. برادرم و سایر قهرمانان ایران هم غیرتشان به جوش امده است. این یک مسئله ملی است و اسم و تاریخ پر شکوه کشور عزیزمان در میان است. ما به هیچ قیمتی خریدنی نمی باشیم. من حاضرم با این چهار عربستانی مبارزه کنم و یک مبارزه واقعی را انجام دهم. هرکدام از این افراد که بیشتر از سی ثانیه توانستند دوام بیاورند برنده می باشند. اما اگر هرکدامشان را با دستو پای شکسته و مانند یک گونی پیاز از رینگ بیرون پرت کردم وظیفه دارند برای توهین بی شرمانه به پرچم و اسم ایران از مردم ایران عذر خواهی کنند.

مستند رضا مددی

در مورد ورزشکاران ایرانی و یا در مورد افراد مختلف و موضوعات مختلف مستند های بسیار زیادی ساخته شده است. در مورد رضا مددی نیز یک مستند ساخته شده است که البته از طرف ایران نبوده است. این مستند نیز در کشور سوئد در مورد این ورزشکار ایرانی ساخته شده است. این مستند همه ابعاد زندگی این شخص را در نظر گرفته است و در مورد او همه چیز را گفته است. این مستند بسیار جذاب می باشد و دیدنش بسیار لذت بخش است. او بسیار قوی و قدرتمند می باشد. او در این مستند در مورد خودش می گوید. او می گوید که وی متولد سی خرداد هزارو سیصد و پنجاه و هفت می باشد. او همچنین دارای قدی با صد و هفتاد و پنج سانتی متر و وزن هفتاد کیلو گرم است. او می گوید که از کودکی در سوئد زندگی می کرده است.

مستند رضا مددی

کودکی و نوجوانی این فایتر

او در مورد تهران می گوید، اینکه در تهران و در محله نارمک بزرگ شده است. او می گوید که فعالیت خود را در رشته کشتی و در باشگاه باغ فیض شروع کرده است. او از سال شصت و هشت وقتی هنوز یازده سال داشت به شهر استکهلم مهاجرت کرده است. او در این شهر نیز به دنبال رشته ای که بسیار دوست دارد یعنی کشتی فرنگی رفت.

مسابقات رضا مددی

مسابقات رضا مددی نوعی مسابقه کشتی کج می باشد که به نام ام ام ای معروف است و نوعی زیر شاخه کشتی کج است. این مسابقات از سطح بسیار بالایی برخوردار است و چون ضربه ازاد است و هیچ محدودیتی در ضربه زدن ندارد بسیار می تواند خطرناک باشد. همچنین این ورزش نیز در همه نقاط دنیا برگزار می شود وهمه کشور ها در این مسابقات شرکت می کنند. در این نوع مسابقه نیز این شخص بسیار خوب عمل کرده است و توانسته است که رتبه های بسیار خوبی را در این ورزش کسب کند. او دوست و هم رشته امیرعلی اکبری می باشد که او نیز در این رشته تلاش بسیار زیادی انجام می دهد. او نیز از اسطوره های این ورزش می باشد. او می گوید که پس از سال ها کار کردن در رشته ورزشی کشتی فرنگی و گرفتن مدال های قهرمانی، در سن بیست و شش سالگی با ام ام ای اشنا شده و از ان به بعد وارد این رشته شد.

خداحافظی مددی از یو اف سی

او مدت ها در مسابقات یو اف سی در دسته سبک وزن ها بسیار زیاد خوش درخشید و در سن چهل سالگی و در اسفند نود و هفت گفت که می خواهد بازنشست بشود. او یک فرد بسیار خشن می باشد که تا کنون مورد اصابت گلوله و هم چنین چاقو قرار گرفته است. اما او توانست که خشم خود را کنترل کند و در ورزش ام ام ای ان را تخلیه کند.

درآمد رضا مددی

در امد رضا مددی نیز بسیار خوب می باشد. او از طریق ورزشش نیز درامد بسیار زیادی کسب می کند و هم چنین با همکاری با برند های ورزشی مختلف نیز فعالیت می کند و ان ها به عنوان اسپانسر با این شخص همکاری می کنند. این شخص نیز هم چنین از طریق اینستاگرام و در این شبکه مجازی به کسب در امد مشغول است و از طریق تبلیغات این کار را انجام می دهد.

حاشیه های رضا مددی

رضا مددی در طول زندگی اش به حاشیه های زیادی دچار نشده است. تنها حاشیه برای این شخص مسابقه دادنش با حریف اسرائیلی بود که نوعی تابو شکنی محسوب می شد. او این کار را به این دلیل انجام داد تا به همه افراد ثابت کند که مردم دو کشور با هم مشکلی ندارند و این مشکل بین دو دولت می باشد.

سوالات متداول

 1. رضا مددی در چند مبارزه شرکت کرده است؟

  او در 20 مسابقه روی رینگ رفته است که در 16 بازی برنده بوده، سه باخت داشته و در یک مبارزه حریف او به دلیل بیماری روی رینگ نیامده است.

 2. پیام رضا مددی از مبارزه با حریف اسرائیی چیست؟

  رضا مددی با حریف اسرائیلی مبارزه می کند و او را به راحتی شکست می دهد. او می خواهد برای اولین بار تابو شکنی کند و با مبارزه با حریف اسرائیلی این پیام را دهد که دین و سیاست  و ورزش باید از یکدیگر جدا باشند.

 3. آیا رضا مددی از همسر خود جدا شده است؟

  خیر، همسر رضا مددی سوئدی – لهستانی است و دارای دو فرزند از او به نام های نوحا و یونا است که به دلیل ارادتش به حضرت نوح و یونس، نام های آن ها را برای فرزندانش گذاشته است.

 4. رضا مددی هم اکنون به چه کاری مشغول است؟

  او بعد از 20 مبارزه، خود را بازنشسته کرده و با عضویت در UFC هم اکنون به کار مربی گری می پردازد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید