رضا چاچا یکی از معروف ترین لیدرهای فوتبال و طرفدار تیم های خوزستانی بود. او عاشق فوتبال بود و خودش هم کودکی و نوجوانی اش را با این بازی در کوچه ها و سپس در زمین های خاکی اهواز گذراند. او ابتدا به عنوان توپ جمع کن وارد دنیای فوتبال شد، اما بعدها توانست با یادگیری دوره ماساژوری، در نقش ماساژور حتی در تیم ملی هم حضور داشته باشد. این مرد عاشق فوتبال تا سی سالگی در کنار فوتبال و فوتبال دوستان بود و حتی خودش هم فوتبالیستی توانمند بود. اما پس از آن به دلیل مشکلات سلامتی و افزایش وزن نتوانست حضور موثری در دنیای فوتبال داشته باشد و کم کم از شهرتش کم شد.

متاسفانه اگر چه او علاقه زیادی به فوتبال و فوتبالیست ها داشت، اما خیلی زود از دنیای فوتبال کنار گذاشته شد. او سال ها با لباس های ژولیده در استادیوم های خوزستان و تهران برای طرفداری از تیم های شهرش حضور پیدا کرد. انجام حرکات موزون و تشویق تیم های خوزستانی توسط او در بین هواداران خوزستانی شور و شوق زیادی ایجاد می کرد و همه او را دوست داشتند. اما در سال های سخت زندگیش هیچ کس کمکی به او نکرد.

او در سال های آخر زندگیش حتی جایی برای خوابیدن نداشت و در کوچه و خیابان زندگی می کرد. سرانجام محمدرضا صفاریان معروف به رضا چاچا پس از بی لطفی های مسئولین و اهالی فوتبال در تنهایی و بیماری از دنیا رفت.

  • بیوگرفی محمد تارزان را می توانید از طریق سایت ما دنبال کنید و ما حواشی او را نیز برای شما بررسی کرده ایم.
 رضا چاچا کیست

رضا چاچا کیست؟

نام اصلی رضا چاچا لیدر تیم ملی ایران و هوادار قدیمی تیم های خوزستانی، محمدرضا صفاریان بود. او در سال 1322 متولد شد، برخی محل تولد او را اهواز و برخی هم او را متولد دزفول می دانند. او بیشتر از 50 سال با این عنوان، مشغول به فعالیت در استادیوم تختی اهواز بود. بر اساس برخی نوشته ها او در جام جهانی 1978 آرژانتین، همراه با تیم ملی ایران به این کشور رفت، البته در آن زمان ماساژور تیم بود. برخی دیگر از نوشته ها اما نقش او در این مسابقات را لیدری هواداران تیم ملی ایران می دانند. عده ای هم گفته اند که او قرار بود با تیم ملی به آرژانتین برود، اما محمدنایب عباس معروف به ممد بوقی را به جای او به این کشور برده اند.

به هر حال او در سال 1394 و در سن 72 سالگی پس از چند سال درگیری با بیماری قلبی، در منزلش از دنیا رفت. فوت رضا چاچا ناراحتی عمیقی در بین اهالی فوتبال و طرفداران خوزستانی به وجود آورد، طرفدارانی که سال ها با لیدری او تیم های محبوب خود را تشویق کرده بودند.

رضا چاچا لیدر کدام تیم بوده است؟

او لیدر تیم های خوزستانی بود و همیشه زمانی که به استادیوم می رفت از خوزستانی ها می خواست تا تیم های شهر خود را تشویق کنند. او سال ها در ورزشگاه تختی اهواز قبل از انجام بازی با انجام حرکات موزون و سپس با تشویق تیم، موجب شادی هواداران تیم های خوزستانی می شد.

این لیدر چه چه سال هایی فعالیت کرده است؟

رضا چاچا در سن 72 سالگی درگذشت و حدود 50 سال لیدر تیم های محبوب خوزستانی بود. او از اواسط دهه 1340 تا قبل از فوتش به این کار مشغول بود. این مرد به شدت فوتبال را دوست داشت و به خوبی هم با این حرفه آشنا بود. در زندگینامه رضا چاچا گفته شده است که او در زمان مربیگری حشمت مهاجرانی در تیم ملی مسئولیت اجرایی داشت و زمانی هم در کنار همایون شاهرخی در تیم پاس تهران فعالیت می‌ کرد.

به بررسی مدیر برنامه فوتبال فعالیت های آن ها و بهترین مدیران فوتبال را به شما معرفی خواهیم کرد.

عکس های رضا چاچا

عکس های رضا چاچا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های رضا چاچا را می توانید با جستجو در گوگل پیدا کنید، از او به دلیل حضورش در رویدادهای مهم فوتبالی عکس های زیادی در اینترنت موجود است. در سال 94 و پس از فوت او، خبرگزاری ها و روزنامه ها با تیترهایی مثل رضا چاچا در فقر کامل درگذشت یا رضا چاچا از بی توجهی و پیاده رو نشینی راحت شد، عکس هایی از این لیدر قدیمی ایرانی منتشر کردند. در صورت تمایل می توانید این عکس ها را با جستجو در اینترنت مشاهده کنید.

آیا در اینستاگرام صفحه ای در رابطه با رضا چاچا وجود دارد؟

در برخی صفحات و پیج های مربوط به هواداران تیم های خوزستانی در اینستاگرام، گاهی برای گرامیداشت یاد او پست هایی با عکس او منتشر می شود. اگر نام او را در اینستاگرام جستجو کنید، می توانید این پست ها به همراه عکس های یادگاری او با افراد مختلف را ببینید.

این لیدر حاشیه ای هم داشته است؟

تنها حاشیه این مرد فوتبال دوست، زندگی سخت و فقیرانه ای بود که پس از بیماری و افزایش وزن با آن مواجه شد. او که تمام انرژی اش را روی فوتبال گذاشت و به بیان برخی دوستان روی فوتبال قمار کرد، متاسفانه روی خوشی از آن ندید و در این قمار بازنده شد. او عاشق فوتبال بود اما در جوانی به دلیل اضافه وزنی که پیدا کرد دیگر نتوانست نقشی در فوتبال داشته باشد. او در 10 – 15 سال آخر زندگیش، در مصاحبه هایش گفته بود اگر در سال های جوانی به جای پرداختن به فوتبال به عنوان نگهبان در جایی مشغول می شد، حالا در این سن و سال زندگی بهتری داشت و حداقل می توانست حقوق بازنشستگی و بیمه داشته باشد و مجبور نباشد در خیابان زندگی کند.

لقب این لیدر فوتبال چه بود؟

رضا چاچا لقب این لیدر فوتبالی اهوازی بود و نام واقعی او محمدرضا صفاریان بود. اما تقریبا اکثر فوتبالی ها و هواداران فوتبال از او با نام رضا چاچا یاد می کردند.

سوالات متداول

  1. رضا چاچا کیست؟

    رضا چاچا یکی از معروف ترین لیدرهای ایرانی بود که در استادیوم تختی اهواز و در زمان بازی تیم های اهوازی، شور و هیجان زیادی در بین هواداران فوتبالی ایجاد می کرد.

  2. مستند رضا چاچا را از کجا می توان مشاهده کرد؟

    پس از فوت او، مستندهایی از زندگی او در برنامه های ورزشی مختلف ساخته و پخش شد. این مستندها را می توانید با جستجو در گوگل پیدا کنید.

  3. رضا چاچا چند سال پیش فوت کرد؟

    او در دی ماه سال 1394 به دلیل بیماری قلبی و سکته درگذشت و در زمان فوتش 72 سال سن داشت.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید