بیوگرافی راجش خانا و لیست فیلم های او در بالیوود

0 دیدگاه

اگر شما نیز از افراد علاقه مند به فیلم ها و سریال های مختلف هستید حتما تا به حال نام راجیش خانا را شنیده اید. راجش خانا، یا راجش کانا یکی از سوپر استار های معروف در شهر بمبئی از بازیگران هندی می باشد که مدتی پیش نیز از دنیا رفته است. این شخص علاوه بر فعالیت های سینمایی، فعالیت های سیاسی نیز انجام داده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این شخص صحبت کرده و اطلاعات جذاب و مفیدی را درباره او به شما ارائه دهیم. در ادامه شما می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات هیجان انگیزی پیرو این موضوع بهره مند شوید.

راجش خانا کیست؟

راجش خانا کیست؟

حتما تا به حال نام راجش خانا از بازیگران هندی مرد را شنیده اید. این شخص یکی از سلبریتی ها و سوپر استار های معروف در کشور هند می باشد در تاریخ 12 ماه دسامبر و سال 1942 به دنیا آمده بوده است. گفتنی است که این شخص در سال 2012 نیز در سن 69 سالگی از دنیا رفته است. این شخص با بازی کردن در فیلم سینمایی دل های شکسته در کشور ایران نیز به معروفیت رسید. جالب است بدانید که این سوپر استار علاوه بر کار های سینمایی، فعالیت های سیاسی نیز انجام داده است. این شخص در سال 1973 با شخصی به نام دیمپل کاپادیا ازدواج کرده است.

معروف ترین فیلم های راجش خانا کدامند؟

راجش خانا یکی از مطرح ترین و معروف ترین سلبریتی های هندی می باشد که در شهر بمبئی به دنیا آمده است. این شخص فیلم ها و سریال های زیادی را بازی کرده و به وسیله آن ها معروف شده است. در این قسمت از مقاله می خواهیم برخی از معروف ترین فیلم های این شخص را به شما معرفی کرده و اطلاعاتی را درباره آن ها به شما بدهیم.

دل های شکسته

یکی از معروف ترین فیلم های هندی دل های شکسته می باشد که در ایران نیز دارای طرفدار های بسیار زیادی می باشد. این فیلم در سال 1986 به پخش عمومی رسیده است و کارگردان آن نیز موهان موکار می باشد. مدت زمان پخش دل های شکسته 190 دقیقه بوده و در آن افرادی مانند راجش خانا بازی کرده اند.

گلستان

گلستان از دیگر فیلم های معروف این بازیگر می باشد که کارگردانی آن را شخصی به نام دیوید داوان انجام داده است. این فیلم در سال 1990 میلادی به اکران عمومی رسیده است و گوویندا نیز در آن ایفای نقش داشته است.

من دشمن تو هستم

من دشمن تو هستم یکی از بهترین فیلم های سینمایی هندی می باشد که در سال 1989 به پخش رسیده است و کارگردان آن نیز ویجی ردی می باشد. در این فیلم جذاب و پر طرفدار افرادی مانند راجش خانا، ستنی دئول و جکی شروف ایفای نقش کرده اند. این فیلم پر طرفدار در سال 2018 مجددا بازبینی شده است و همه ایرادات تصویری آن برطرف شده است.

الماس قلب

از دیگر فیلم های سینمایی این بازیگر و سلبریتی هندی می توان به الماس قلب اشاره کرد که در سال 1979 منتشر شده است و کارگردانی آن را نیز فردی به نام دولال گوها انجام داده است. از دیگر بازیگر های این فیلم می توان به درمندرا و هما مالینی اشاره کرد که به معروفیت بیشتر ای فیلم کمک کرده اند.

خاموشی

از دیگر فیلم های سینمایی که محصولی از کشور هند می باشد خاموشی است که در سال 1970 به پخش عمومی و گسترده رسیده است. کارگردانی این فیلم بر عهده آسیت حسین بوده است و در آن افرادی مانند راجش خانا نقش داشته اند.

شهر عشق

از دیگر فیلم های سینمایی راجش خانا شهر عشق می باشد که در سال 1974 به پخش عمومی رسیده است. کارگردانی این فیلم را شخصی به نام کی. اس پراکاش رائو به عهده گرفته است. افرادی مانند راجش خانا، هما مالینی، آسرانی و نظر حسین در این فیلم سینمایی حضور داشته اند. مدت زمان پخش این فیلم 158 دقیقه می باشد و در سال 2020 مجددا باز بینی شده است.

عکس راجش خانا را در کجا مشاهده کنیم؟

راه ها و روش های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از طریق آن ها عکس ها و تصویر های زیادی را از او که از زیبا ترین بازیگران هندی است؛ را مشاهده کنید. یکی از این راه ها مراجعه به سایت های مختلف اینترنتی می باشد. شما می توانید با جست و جو کردن در این سایت ها، عکس های زیادی را از راجش خانا مشاهده کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه کردن به پیج های مختلف اینستاگرامی نیز عکس هایی را از این سلبریتی هندی تماشا کنید. در این قسمت از مقاله می خواهیم یکی از عکس های جالبی که از این شخص برای شما تهیه کرده ایم را به شما نشان بدهیم. در ادامه شما می توانید این عکس را مشاهده کنید.

راجش خانا در چه سالی فوت کرد؟

از رایج ترین سوال های افراد این است که راجش خانا در چه سالی از دنیا رفته است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این فرد در تاریخ 18 ماه ژوئیه و در سال 2012 با مرگ طبیعی از دنیا رفته است. گفته می شود که این شخص در 69 سالگی از دنیا رفته است.

ثروت راجش خانا چقدر بوده است؟

شاید این سوال را بپرسید که این شخص دارای چه مقدار ثروت بوده است؟ گفتنی است که وی با بازی کردن در فیلم ها و سریال های مختلف درامد بسیار زیادی را به دست آورده است. همچنین این شخص مدت زمان زیادی را صرف فعالیت های سیاسی کرده و از این طریق نیز درامد زایی کرده است. وی یکی از ثروت مند ترین افراد هندی محسوب می شود. مقدار دقیق ثروت این فرد مشخص نمی باشد اما می دانیم که وی دارای ثروت بسیار زیادی می باشد.

مهم ترین افتخارات راجش خانا کدامند؟

اگر بخواهیم به افتخارات و جایزه های راجش خانا اشاره کنیم باید بگوییم که این شخص تا به حال در فیلم های سینمایی و سریالی بسیار زیادی حضور داشته است و توانسته است به وسیله آن ها معروفیت زیادی را به دست آورده است. از مهم ترین افتخارات او می توان به بازی کردن در بیشتر از 10 فیلم سینمایی در طول یک سال اشاره کرد.

همسر راجش خانا کیست؟

شاید برای شما جالب باشد بدانید که همسر راجش خانا چه کسی می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همسر او شخصی به نام دیمپل کاپادیا می باشد که از هنرپیشه های هندی محسوب می شود. این شخص در تاریخ 8 ماه ژوئن و در سال 1957 به دنیا آمده است و در فیلم ها و سریال های زیادی نیز حضور داشته است.

راجش خانا در دوران بازیگری چه حاشیه هایی داشته است؟

همان طور که خود شما نیز می دانید برخی از سلبریتی ها با حاشیه هایی که برای خود ایجاد می کنند سعی در معروف شدن دارند. در این میان افرادی مانند راجش خانا از سلبریتی های بی حاشیه در هند محسوب می شوند که تا به حال حاشیه ای را نداشته است.

علت مرگ راجش خانا چه بود؟

از رایج ترین سوال هایی که در رابطه با این سلبریتی وجود دارد علت مرگ او می باشد. در رابطه با علت مرگ این شخص باید بگوییم که راجش خانا در سن 69 سالگی و با مرگ طبیعی از دنیا رفته است و هیچ گونه بیماری نداشته است.

راجش خانا فعالیت بازیگری خود را از چه سالی آغاز کرد؟

راجش خانا یکی از بازیگران و سلبریتی های هندی می باشد که دارای معروفیت بسیار زیادی در سراسر جهان بوده است و فعالیت های بسیار زیادی را نیز انجام داده است. نکته قابل ذکر این است که این شخص در سال 1966 فعالیت های خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است و با بازی در فیلم خاموشی معروف شده است.

اولین فیلم راجش خانا چه نام داشت؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم به شما اولین فیلم راجش خانا را معرفی کنیم و به شما بگوییم که او فعالیت خود را با چه کاری آغاز کرده است. جالب است بدانید که راجش خانا در سال 1966 به سینما وارد شده است و با بازی در فیلم سینمایی خاموشی در سال 1970 فعالیت های خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است.

آخرین فیلم راجش خانا کدام بود؟

شاید برای شما جالب باشد بدانید که آخرین فیلم این سلبریتی هندی چه بوده است. وی در آخرین فیلم خود یعنی دل های شکسته از دنیا بازیگری خداحافظی کرد و به فعالیت های سیاسی روی آورد.

سوالات متداول

 1. راجش خانا در چه تاریخی از دنیا رفته است؟

  این شخص در تاریخ 18 ماه ژوئن و در سال 2012 و در سن 69 سالگی از دنیا رفته است.

 2. کدام یک از فیلم های این سلبریتی هندی در کشور ایران به پخش عمومی رسیده است؟

  فیلم های گلستان و دل های شکسته از فیلم های این شخص می باشد که در ایران پخش شده است.

 3. همسر راجش خانا چه کسی می باشد؟

  گفته می شود که همسر وی دیمپل کاپادیا می باشد که او نیز از بازیگران هندی بوده و فیلم های زیادی را بازی کرده است.

 4. راجش خانا در چه سالی به دنیا آمده است؟

  این شخص در تاریخ 12 ماه دسامبر و در سال 1942 در شهر بمبئی به دنیا آمده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 1 / 5. 1