پیمان یوسفی یکی از سلبریتی های معروف ایران و از گزارشگران پر آوازه کشور است که بازی های مهم داخلی و خارجی را گزارش می کند و یکی از گزارشگر های جام جهانی است.

  • در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتی را نسبت به مجری زن فوتبال بدست آورید؛ می توانید بر روی لینک کلیک کنید.
پیمان یوسفی کیست؟

پیمان یوسفی کیست؟

پیمان یوسفی زاده ۱۳۴۸ در تهران بود که در حال حاضر گزارشگر فوتبال، مجری تلویزیون و تهیه کننده ایرانی است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی است. وی اصالتا اهل شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی است. متاهل است و یک پسر دارد. به گفته خودش از کودکی مجلات ورزشی مانند دنیای ورزش و کیهان ورزشی را دنبال می کرد. پیمان یوسفی در سال 1377 به سازمان صدا و سیما پیوست و یک سال بعد اولین گزارش خود را از مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال 1999 بین آرژانتین و کلمبیا ارائه کرد. آن روز به شدت سرما خورده بود و روز سختی را پشت سر گذاشت.

پیمان یوسفی از همان دوران کودکی عاشق فوتبال بود از سن 8 سالگی با رقابت های جام جهانی آشنا شد و جام جهانی 1978 با درخشش آرژانتین خاطرات زیادی را برای وی به همراه داشت. به گفته خودش اولین جام جهانی را دم صبح و زمانی که تازه کلاس اول خود را به پایان رسانده بود از تلویزیون می دید. پیمان یوسفی یکی از طرفداران برزیل و بارسلونا است و می گوید از همان کودکی طرفدار سفت و سخت برزیل بوده و جمله معروفی دارد که می گوید “من طرفدار بارسلونا هستم و لیورپول برایمان آبرو نگذاشت”.

پیمان یوسفی از آن دسته از افرادی است که برای رسیدن به موفقیت و صدا و سیما بسیار تلاش کرد. او حدود هشت ماه تلاش کرد و تست های مختلف را گذراند. او در این مدت در میان 70 نفر به همراه شخصی دیگر در تست صدا و سیما بود بعد از کلی رفت و آمد قبول شدند اما مشخص شد که از آن میان تنها پیمان یوسفی گزارشگر شد. او در زمان کودکی به شدت به خرید روزنامه های ورزشی نظیر کیهان ورزشی علاقه داشت و بیشتر آنها را خریداری می کرد چون اعتقاد داشت که این روزنامه منتقد تر است.

همه چیز به وضوح نشان می دهد که او یک استقلالی است و از طرفداران حسن روشن بوده و از نوع بازی و شادی پس از گل او لذت می برد اما گاهاً از فرط پنهان کاری اینگونه بیان می شود که او پرسپولیسی است. به گفته خودش او زرنگ تر از این حرف ها است که طرفدار استقلال یا پرسپولیس باشد. پیمان یوسفی همچنین ساخت یک مستند ورزشی در رابطه لژیونر های خارج از کشور را در کارنامه دارد و باعث شده تا تجربیات زیادی را کسب کند.

شغل پیمان یوسفی چیست؟

شغل پیمان یوسفی چیست؟

پیمان یوسفی سال ها است که گزارشگر فوتبال است و در صدا و سیما فعالیت دارد. این شخص فعالیت های زیادی را در صدا و سیما بعنوان مجری و گزارشگر داشته و یکی از با تجربه های این عرصه به شمار می رود. او همواره در سال های قبل بازی های زیادی را گزارش می کرد اما حالا که از گزارشگران برجسته و با سابقه کشور به شمار می رود اکثراً بازی های مهم را گزارش می کند که در لیگ داخلی و یا لیگ های خارجی برگزار می شود. او همچنین سابقه گزارش بازی های جام جهانی را نیز در کارنامه دارد.

برنامه ورزش و مردم که سال ها بود به تهیه کنندگی و اجرای بهرام شفیع می گذشت. هر جمعه از شبکه یک سیما پخش شد و پس از درگذشت بهرام شفیع به پیمان یوسفی واگذار شد. تا او نیز حال به عنوان یک مجری ثابت در حوزه ورزشی فعالیت کند و برای شبکه یک نیز مشغول به کار شود.

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

موضوع دستمزد گزارشگران در فوتبال ایرانسال ها است که مطرح شده و بحث های زیادی نیز در پی داشته است. شاید از همان زمانی که پیمان یوسفی و عادل فردوسی پور مدعی شدند از بیان مقدار دستمزد دریافتی خودشان خجالت می کشند پرده بردارند! سال ها بود که این مسئله به یکی از اسرار نا گفتنی فوتبال ایران تبدیل شده بود و کمتر کسی می توانست از آمار دقیق پولی که گزارشگران می گیرند مطلع شود. شاید تنها موضوعی که همه می دانستند این بود که دریافتی این دوستان بسیار اندک است و بدون درآمد از منابع دیگر صرفا نمی توانند به حقوق آن اکتفا کنند. این گزارش اما اطلاعات تازه ای برایتان به همراه خواهد داشت.

برای سال های متمادی پیمان یوسفی و دیگر گزارشگران فوتبال در ایران به ازای گزارش هر یک بازی، سی هزار تومان دستمزد دریافت می کردند و این موضوع برای آن ها بسیار درد آور بود. این رقم شاید از همان اولین روز تصویب اش هم مقدار واقعا اندکی به حساب می آمد، چه برسد به اینکه مدت ها پابرجا و بدون افزایش باقی بماند. نکته قابل توجه اما اینجا بود که در آن زمان شبکه ورزش هنوز تاسیس نشده بود و مسلماً تعداد مسابقاتی که شبکه سوم سیما می توانست پخش کند هم معدود بود. همین تعداد بازی های کم باید بین گزارشگران زیادی که در صدا و سیما کار می کردند تقسیم می شد تا شاید سی هزار تومان های ناشی از گزارش آنها با مدت ها تاخیر در اختیارشان قرار بگیرد.

همان روزها یکی از گزارشگران تلویزیون در حاشیه مصاحبه اش با یک خبرنگار به او گفته بود پول خریدن روزانه تمام روزنامه های ورزشی را ندارد و نمی تواند مطالب مربوط به خودش را بخواند! سرانجام بعد از بالا گرفتن اعتراضات و انتقاد ها، صدا و سیما حاضر شد دستمزد گزارشگران را افزایش بدهد و آن را به رقم خیره کننده چهل هزار تومان برساند اما طبیعی بود که چنین تغییری نمی توانست گزارشگران را راضی کند.

به وضوح طبقه گزارشگران فوتبال در سایر نقاط جهان یک طبقه مرفه با درآمد بالا به حساب می آیند. در خارج از کشور هم کسانی که روی مسابقات فوتبال حرف می زنند و آنها را گزارش می کنند، بین هواداران از محبوبیت بهره مند هستند و پول خوبی به جیب می زنند. در بسیاری از مواقع این قبیل گزارشگران با شبکه های رادیویی و تلویزیونی خودشان قرارداد های سالیانه می بندند و گاهی حتی انتقال آنها به یک رسانه دیگر با کلی سروصدا همراه می شود.

در مورد دستمزد گزارشگران اروپایی یا آمریکایی اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما مزدک میرزایی و پیمان یوسفی و برخی دیگر به این موضوع اعتراض داشتند. چهار سال پیش در گفتگویی با رادیو ورزش یکی از آنها مدعی شده بود: من بسیاری از گزارش های خارجی را دنبال می کنم. آنها مثل ما درگیر خطوط قرمز نیستند و حتی بعضی وقت ها وارد مسائل خانوادگی بازیکنان هم می شوند ولی ما سعی می کنیم یک محدوده مشخص را مد نظر قرار دهیم تا مشکلی برای کسی پیش نیاید. این همه در حالی است که یک گزارشگر فوتبال خارجی برای هر گزارش خودش معادل یک سال ما حقوق می گیرد.

معروف ترین سوتی های پیمان یوسفی در حین گزارش کدامند؟

معروف ترین سوتی های پیمان یوسفی در حین گزارش کدامند؟

پیمان یوسفی از آن دسته از گزارشگرانی است که با وجود تجربه زیاد در این حوزه همواره اشتباهات زیادی را در گفتار و گزارش خود انجام داده است. اما یکی از سوتی های وی که مدتی قبل رخ داد این بود که در برنامه ورزش و مردم او با این بیان که “تیم ملی والیبال زنان هندبال” سوتی بزرگی را داد و حتی عبدالله روا در برنامه ویدئو چک نیز این سوتی را مورد هدف قرار داد. این سوتی سر و صدای زیادی کرد و حواشی زیادی را نیز به همراه داشت که شاید یکی از سوتی های معروف پیمان یوسفی در سال های اخیر به شمار می رود.

البته این آخرین سوتی پیمان یوسفی نبود و او در جام جهانی قطر که به تازگی برگزار شده هم سوتی فاحشی را از خود بر جای گذاشت. در بازی مرحله گروهی که بین دو تیم سوئیس و برزیل برگزار شد او اینگونه در پایان عنوان کرد که بجای تیم سوئیس از نام پرسپولیس استفاده کرد و گفت بازی پرسپولیس و برزیل که خیلی از افراد بیننده را به خنده وا داشت و نشان داد هنوزم که هنوزه سوتی های پیمان یوسفی به پایان نرسیده و همچنان ادامه دارد که این مورد را نیز می توان بعنوان یکی از معروف ترین سوتی های پیمان یوسفی در سال های اخیر و حتی معروف ترین سوتی های جام جهانی توسط گزارشگران دانست.

عکس های پیمان یوسفی را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به اینکه پیمان یوسفی از مجریان و گزارشگران مشهور دنیای فوتبال در داخل کشور به حساب می آیند لازم نیست تلاش زیادی برای دیدن و شناختن او صرف کرد چرا که او همیشه در تلویزیون حضور دارد. او در شبکه یک و سه صدا و سیما فعالیت می کند و به سادگی می توان او را شناخت. اما به هر حال روش هایی وجود دارد که می توان عکس های او را دید و با او بیشتر آشنا شد که یکی از آنها سر زدن به سایت های معتبر گوگل است که عکس های وی در آنها منتشر شده است. البته در این مقاله نیز از این شخص عکس های زیادی قرار داده شده است که می توانید آنها را مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام پیمان یوسفی چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام پیمان یوسفی چیست؟

برای پیدا کردن پیج اینستاگرام این شخص و اینکه آیا دارای پیج اینستاگرام هست یا خیر باید نام او را در گوگل جستجو کنید و ببینید آیا به پیج رسمی او دست پیدا می کنید یا خیر. یا اینکه می توانید در اینستاگرام نام او را جستجو کرده و پیج اینستاگرام پیمان یوسفی را پیدا کنید تا از این پس بتوانید اخبار مربوط به وی را از طریق خود او دنبال کنید و عکس های وی را نیز مشاهده کنید.

این گزارشگر چه حاشیه هایی داشته است؟

پیمان یوسفی در سال 2017 هنگام تهیه گزارش از بازی ایران و سوریه تصاویری حضور زنان سوری در ورزشگاه آزادی را مشاهده کرد و از حضور زنان در ورزشگاه صحبت کرد. این اظهار نظر باعث شد تا او برای مدتی از مجری گری و گزارشگری اخراج شود و به دلیل اینکه در آن زمان یکی از اعضای ثابت برنامه فوتبال برتر بود، جای خالی او به قدری محسوس بود که این غیبت مورد توجه مردم قرار گرفت.

سید مرتضی میرباقری معاون سیما در خصوص شایعه ممنوعیت به کارگیری پیمان یوسفی در خصوص اظهارات وی درباره حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: پیمان یوسفی منعی برای گزارش و مجری گری ندارد، با این حال به دوستان اجرایی خود توصیه کرده ایم بر اساس منافع ملی و شبکه و برنامه ای که در آن فعالیت می کنند، نظرات خود را بیان کنند. وقتی به یک نفر تریبون می دهیم، آن شخص مأموریت خاصی دارد و اگر بدون کار کارشناسی بخواهد نکته ای را مطرح کند، به ابعاد این گفته و اینکه چه هزینه ای برای شبکه و برنامه ایجاد می کند، توجه نمی کنند. اگر قرار باشد مردم در مورد همه چیز اظهار نظر کنند، غیرحرفه ای است. پیمان یوسفی کار غیرحرفه‌ ای انجام می‌ داد، اما گزارشگری و مجری بودن منعی نداشت. اما غیبت او برای مدتی در گزارش بازی ها و برنامه های فوتبال این شایعه را تقویت کرد.

بازگشت به تلویزیون

یوسفی بعداً برای گزارش بازی انگلیس و اسلوونی به تلویزیون بازگشت، اما فقط به عنوان گزارشگر دیده شد و به عنوان مجری تصویر او پخش نشد. او سرانجام پس از مدت کوتاهی دوری از دوربین، اجرای یک برنامه فوتبال را از سر گرفت.

سانسور در صدا و سیما حین گزارش پیمان یوسفی

سانسور در صدا و سیما حین گزارش پیمان یوسفی

در دیدار ایران و پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه؛ پیمان یوسفی در این گزارش گفت: هواداران حاضر در استادیوم تیم ملی را تشویق می‌کنند و پر از هیجان هستند، امید شان را از دست نداده‌ اند و همچنان امیدوارانه تیم ملی ما را تشویق می‌کنند، چه ببینیم و چه نبینیم!

این موضوع اما یکی دیگر موضوعاتی بود که برای پیمان یوسفی کمی دردسر ساز شد. کنایه ای که او به سانسور شدن تصاویر از طرف صدا و سیما بیان کرد و از طرف مدیران خود نیز مورد انتقاد قرار گرفت اما این اولین بار نبود و یکبار هم پیش تر در بازی ایران و سوریه این موضوع را عنوان کرده بود که حواشی زیادی را برای او در پی داشت و مدتی نیز ممنوع التصویر شده بود اما بعد از گذشت مدتی برگشت و دوباره شروع به کار کرد.

همسر پیمان یوسفی کیست؟

پیمان یوسفی سال ها پیش ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک پسر است که بر خلاف پدرش عاشق والیبال است و به شدت این ورزش را دنبال می کند.

پیمان یوسفی چند سال است به عنوان گزارشگر فعالیت دارد؟

پیمان یوسفی چند سال است به عنوان گزارشگر فعالیت دارد؟

پیمان یوسفی بیش از 25 سال است که در صدا و سیما فعالیت دارد و در حوزه مجری گری و گزارشگری مشغول به کار است. او بعنوان یکی از افراد با سابقه در این حوزه به شمار می رود که تجربیات زیادی را در پی خود به همراه دارد. اکثریت گزارشگران فعلی یا گزارشگران حوا هستند که به تازگی وارد این عرصه شده اند و یا از هم دوره ای های پیمان یوسفی هستند که سال ها است در صدا و سیما فعالیت دارند. او در شبکه سه و یک فعالیت کرده و چند باری هم گزارش هایی در بازی های فوتبال شبکه ورزش که حائز اهمیت بوده اند را بر عهده داشت.

مهم ترین بازی هایی که پیمان یوسفی گزارش کرده کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که پیمان یوسفی گزارش کرده کدامند؟

پیمان یوسفی بازی های زیادی را گزارش کرده که ارزش خاصی برای ایرانیان داشته و حتی سابقه گزارش دو بازی ایران در جام جهانی را نیز داشته است که یکی مقابل پرتغال و دیگری در برابر ولز بود. اما شاید مهم ترین گزارش پیمان یوسفی به بازی با ولز برگردد که در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

پیمان یوسفی چندی پیش در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها از حساسیت و دشواری های گزارش بازی تیم ملی ایران مقابل ولز در جام جهانی سخن می گوید و اینگونه اظهار می کند: این بازی بسیار حساس بود و شرایط کشورمان هم آن را حساس تر کرده بود و وضعیت گزارش این بازی در میان اتفاقات جامعه کار را سخت می کرد. از طرفی باخت ۶ بر ۲ به انگلیس کار را به مراتب دشوار تر کرده بود. حس چندگانه نسبت به تیم ملی و جو روانی حاکم بر رسانه ها و افکار عمومی، همه و همه باعث شده بود دیدار ایران در برابر ولز یک بازی خاص باشد و فشارها و استرس ها را بیشتر از قبل دو چندان کرده بود.

او سپس درباره حسش نسبت به تجربه گزارش رقابت بین تیم های ایران و ولز که در انتها به نفع تیم ایران تمام شد، اینگونه بیان می کند: من سعی کردم گزارشگر بازی از زبان تمامی مردم ایران با هر دیدگاهی باشم. مردم ایران یک نخ تسبیح دارند و آن کشورشان است. تیمی که درون زمین بود، تیم ملی ایران بود و به عقیده من همه با هر نگاهی انتهای دلشان دوست داشتند که تیم کشورشان پیروز شود. من آن لحظه گزارشگر و یا در حقیقت واقعه نگار آن مسابقه هیجان انگیز بودم. حالا وضعیت آن بازی، حس خوب اعضای تیم و همدلی شان، همه و همه به بنده کمک کرد جریان بازی بسیار خوب پیش برود و لطف خدا هم شامل شد که گزارش روی بازی سوار بود و هم بازی و هم گزارش را ماندگار کرد؛ به ویژه که این مسابقه، نتیجه و پایان خوبی برای تیم ملی و فوتبال کشور در پی داشت و امید را دوباره به اردوی فوتبال تیم ملی تزریق کرد. اینها همه حس های چندگانه ای بود که در هم آمیخته بود و فشار را روی گزارشگر بسیار زیاد می کرد، ولی خدا را شکر نتیجه نهایی بُرد تیم ملی بود.

شاید مهم ترین بخش گزارش پیمان یوسفی در پایان بازی بود که عنوان کرد “مردیم تا بردیم اما بردیم”. او که در ابتدای بازی کار خود را با جمله “سلام هموطن” و هیجان خاصی آغاز کرده بود در انتها نیز با این جمله کار را به پایان برساند تا به نحوی یکی از بهترین گزارش های تاریخ ایران را از خود بر جای بگذارد. او که بازی مقابل پرتغال در جام جهانی 2018 را نیز گزارش کرده بود و آن بازی هم با درخشش تیم ایران همراه بود حالا بهترین گزارش های تاریخ جام جهانی ایران را با این گزارش تکمیل کرد و در انتهای گزارش هم بسیار اشک ریخت تا خودش هم هیچگاه این گزارش را از یاد نبرد.

ویدیو گزارش های این شخص را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو گزارش های این شخص را در کجا مشاهده کنیم؟

پیمان یوسفی بازی های زیادی را در رقابت های داخلی و خارجی مختلف گزارش کرده که برای دیدن سبک گزارش های او می توانید ویدئو های او را مشاهده کنید که روشی مناسب است. اما برای دیدن ویدئو های گزارش او می توانید با جستجو در گوگل به سایت های معتبر سر بزنید و گزارش های او را ببینید. حتی می توانید خلاصه بازی هایی که او گزارش کرده را در گوگل مشاهده کنید.

این گزارشگر کجا زندگی می کند؟

پیمان یوسفی که متولد آذربایجان است همانند خیلی از افراد هنرمند دیگر راهی تهران شد و در این استان پر جمعیت زندگی می کند تا به واسطه کار در صدا و سیما رفت و آمد سختی را برایش به همراه نداشته باشد و بتواند به راحتی از خانه به محل کار منتقل شود. البته این موضوع در رابطه با اکثریت هنرمندان صدا و سیما صدق می کند که پیمان یوسفی نیز از این موضوع مستثنا نیست و وی نیز در تهران مشغول به کار و زندگی است.

سوالات متداول

  1. پیمان یوسفی در جام جهانی 2022 گزارش کرده است؟

    این گزارشگر بازی ایران در برابر ولز را گزارش کرد.

  2. پیمان یوسفی با کدام شبکه همکاری می کند؟

    این شخص با شبکه سه و ورزش برای گزارش همکاری می کند و مجری شبکه یک سیما نیز هست.

  3. پیمان یوسفی مجری کدام برنامه است؟

    او چند سالی است که بجای بهرام شفیع برنامه ورزش و مردم را اجرا می کند که از شبکه یک پخش می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید