بیوگرافی پروانه معصومی به همراه بهترین بازی های او در سینمای ایران

0 دیدگاه

پروانه معصومی یکی از بازیگر های زمان شاه است که پیش از انقلاب فعالیت‌ های خود را در دوران بازیگری آغاز نمود و موفق شد در این عرصه دستاوردها و موفقیت‌ های متعددی را به دست آورد. با توجه به میزان عملکرد بسیار خوبی که در فیلم‌ های سینمایی ارائه نمود باعث شد که توجه کارگردانان بسیار زیادی توجه شان به او جلب شود و به او پیشنهادهای مختلفی را برای فعالیت در عرصه سینما دهند او با پیشنهاد این کارگردانان موافقت نمود و توانست شهرت و محبوبیت خود را افزایش دهد. او در سینما و تلویزیون فعالیت های بسیار خوبی را ارائه داده و باعث ارتقاء سطح فیلم های سینمایی شده است. از این رو در ادامه تصمیم داریم درباره این بازیگر اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم و شما را با او آشنا نماییم.

پروانه معصومی کیست؟

پروانه معصومی کیست؟

سکینه کبودر آهنگی نام سابق پروانه معصومی که از 50 بازیگر برتر زمان خودش بوده است؛ می باشد که در تاریخ یازدهم اسفند ماه سال ۱۳۲۳ متولد شده است. او زاده شهر تهران است و مدتی پیش نام و نام خانوادگی سابق خود را تغییر داده و هم اکنون با نام پروانه معصومی در حال فعالیت در عرصه بازیگری می باشد. او تحصیلات خود را در رشته زبان های خارجی در دانشکده ملی ایران به پایان رسید و پس از آن توانست برای نخستین بار در نقش آفرینی خود در فیلم بی تا عملکرد بسیار خوبی را به نمایش بگذارد. او نقش کوتاهی را در فیلم بی تا ایفا نمود و بعد از آن با پیشنهاد بهرام بیضایی در فیلم سینمایی او به نام رگبار حضور پیدا کرد و اولین نقش اول زن خود را دریافت نمود.

معروف ترین فیلم های پروانه معصومی کدامند؟

در ادامه این قسمت ۵ نمونه از معروف ترین فیلم های سینمایی پروانه معصومی را خدمتتان معرفی خواهیم نمود تا شما نیز با آثاری که این بازیگر در آن نقش آفرینی نموده آشنا شوید. فیلم هایی که در ادامه معرفی خواهیم نمود از بهترین فیلم هایی اند که این بازیگر در آنها حضور داشته است.

معکوس

فیلم سینمایی معکوس نخستین فیلم اقای پولاد کیمیایی در مقام کارگردانی بود که به تهیه‌ کنندگی پدرش مسعود کیمیایی ساخته و به تولید رسید. این فیلم سینمایی محصول سال ۱۳۹۷ است.

ساکن خانه چوبی

فیلم سینمایی ساکن خانه چوبی فیلمی است که به کارگردانی و نویسندگی حسینعلی لیالستانی ساخته شد و این فیلم سینمایی محصول سال ۱۳۹۱ است.

سال های خاکستری

فیلم سینمایی سال‌ های خاکستر فیلمی به کارگردانی مهدی صباغ‌ زاده و نویسندگی هوشنگ یونسی می باشد. این فیلم سینمایی تاثیر بسیار زیادی در به شهرت رساندن این فیلم سینمایی داشت.

مسافر ری

فیلم سینمایی مسافر ری نام فیلمی است که به کارگردانی و نویسندگی آقای داوود میرباقری ساخته و تولید شده است. این فیلم سینمایی محصول سال ۱۳۷۹ و درباره زندگی عبد العظیم حسنی می باشد.

وعده دیدار

وعده دیدار یا پرده عشق نام فیلم سینمایی است که به کارگردانی جمال شورجه و نویسنده علی موذنی ساخته و تولید شده است. این فیلم سینمایی محصول سال ۱۳۸۲ می باشد.

عکس های پروانه معصومی را در کجا مشاهده کنیم؟

اگر شما نیز از جمله طرفداران بازیگر نامبرده هستید پیشنهاد می کنیم که برای مشاهده این بازیگر در اینترنت جستجو هایی انجام بدهید و با مراجعه به سایت های اینترنتی معتبر عکس های این بازیگر را مشاهده نمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرامی او نیز نگاهی کوتاه بیندازید و عکس های بازیگر نامبرده را مشاهده کنید. او تاکنون عکس های متعددی را از پیش از انقلاب تاکنون از خود منتشر نموده و این چنین با مخاطبان و طرفداران خود به ارتباط پرداخته است. بنابراین شما به راحتی می توانید هر کدام از عکس های منتشر شده از این بازیگر را مشاهده کنید.

پروانه معصومی قبل از انقلاب در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

اگر شما نیز کنجکاو هستید که فیلم‌ هایی را که پروانه معصومی قبل از انقلاب در آنها نقش آفرینی نموده را مشاهده نمایید و از این فیلم‌ های سینمایی اطلاعات بیشتری به دست آورید پیشنهاد می کنیم که فیلم‌ های سینمایی مانند بی تا و رگبار و شهر قصه و غریبه و مه و کلاغ را مشاهده کنید و به نقش آفرینی و نحوه حضور او در فیلم‌ های سینمایی او دقت کنید و از نحوه حضور او در این فیلم های سینمایی اطلاعات بیشتری به دست آورید. او پیش از انقلاب به عنوان یکی از مطرح ترین بازیگران در فیلم های سینمایی حضور پیدا کرد.

پروانه معصومی تا کنون چه حاشیه هایی داشته است؟

اگر شما نیز کنجکاوید بدانید که تا کنون چه حواشی برای پروانه معصومی به وجود آمده و این بازیگر را درگیر نموده چه می باشد پیشنهاد ما این است که سایت‌ های اینترنتی را که حواشی مربوط به بازیگران را منتشر می‌ کنند دنبال نمایید تا اطلاعات بیشتری از این بازیگر به دست آورید و با او بیشتر آشنا شوید. با توجه به آنکه این بازیگر یکی از کم حاشیه ترین بازیگران سینما و تلویزیون است نمی‌ توان چندان انتظار داشت که اطلاعات زیادی روزانه از او به دست آید.

آیا پروانه معصومی فوت کرده است؟

پروانه معصومی هم اکنون یکی از بازیگرانی است که در قید حیات است و موفق شده در طی سالیانی که به فعالیت در عرصه بازیگری پرداخته است، نقش بسیار مفیدی در ارتقای سطح آثار به ثبت رسیده در کارنامه هنری خود داشته باشد. او خوشبختانه هم اکنون در قید حیات است و باز هم در آثار مختلف مانند فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی حضور به عمل آورده است. از این رو حواشی مانند اینکه این بازیگر فوت شده و دیگر در قید حیات نمی‌ باشد حواشی کذب و نادرستی است و شایعاتی بیش نمی باشد.

پروانه معصومی کجا زندگی می کند؟

هم اکنون پروانه معصومی در شهر زادگاه خود یعنی تهران زندگی می کند و تمامی آثاری که به او پیشنهاد داده می‌ شود نیز آثاری است که در تهران فیلمبرداری می‌ شود. او با قبول این پیشنهادات می تواند با راحتی بیشتری در این فیلم‌ ها به نقش آفرینی بپردازد. اینکه او در آینده در کدام شهر به زندگی بپردازند هنوز مشخص نیست و تنها می دانیم که شهر فعلی زندگی او تهران می باشد.

اولین فیلم پروانه معصومی کدام بود؟

بی تا به عنوان یکی از فیلم های سینمایی شناخته شده که نخستین فیلم سینمایی به ثبت رسیده در کارنامه هنری این بازیگر می باشد. کارگردان این فیلم سینمایی هژیر داریوش می باشد که در سال ۱۳۵۱ این فیلم سینمایی را به تولید و اکران رساند. بازیگرانی مانند گوگوش و عزت‌ الله انتظامی و مهین شهابی در این فیلم سینمایی حضور به عمل رساندند. این فیلم سینمایی تاثیر بسیار زیادی در به شهرت رساندن این بازیگر داشت و کمک نمود تا بعد از آن پیشنهادات بهتری به این بازیگر داده شود.

پروانه معصومی چه افتخاراتی در زمینه بازیگری کسب کرده است؟

جوایزی مانند کسب جایزه برنده سیمرغ بلورین در کارنامه هنری او به سر رسیده است به عنوان مثال برای نقش‌آفرینی در فیلم سینمایی گلهای داوودی از سومین جشنواره فیلم فجر دنبال بهترین بازیگر نقش اول زن برنده جایزه سیمرغ بلورین شد همچنین برای نقش‌آفرینی در فیلم جهیزیه برای رباب از ششمین جشنواره فیلم فجر به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن نیز برنده سیمرغ بلورین شده است.

همسر پروانه معصومی کیست؟

مسعود معصومی نام همسر سابق این بازیگر می باشد که مدت ها پیش با یکدیگر ازدواج کردند و زندگی خوبی را با یکدیگر می گذراندند؛ اما متاسفانه هم اکنون اخباری مبنی بر اینکه او و همسرش در گذشته از هم جدا شدند به گوش رسیده است و می‌ دانیم که او هم اکنون از بازیگران ایرانی زن مجرد  به شمار می آید

پروانه معصومی چقدر درآمد داشته است؟

تا به این لحظه درآمد این بازیگر با توجه به میزان نقش آفرینی او در فیلم‌ های سینمایی گذشته تا به کنون رقم بسیار زیادی اعلام شده است. با توجه به آنکه یکی از نقش های اساسی او در فیلم‌ های سینمایی و سریال‌ های تلویزیونی به شمار می‌ رود میزان درآمد بسیار زیادی به او تعلق پیدا کرده است.

چگونه فیلم های پروانه معصومی را دانلود کنیم؟

جدا از این که فیلم های سینمایی او چگونه به فروش می رسد و یا چگونه می توان فیلم های او را دانلود نمود، حواشی و جزئیات دیگر این بازیگر مانند محل زندگی پروانه معصومی و یا رابطه میان پروانه معصومی و گوگوش و اینکه همسر پروانه معصومی کیست برای طرفداران او بسیار مهم واقع شده است‌‌. فیلم های سینمایی پروانه معصومی زمان شاه هم اکنون در سایت های معتبر در دسترس است و می توان به دانلود آنها پرداخت. عکس های پروانه معصومی بی حجاب و عکس جوانی پروانه معصومی و عکس همسر و فرزندان پروانه معصومی هم اکنون در سایت های مختلف قابل مشاهده می باشد. اطلاعاتی مانند قد پروانه معصومی و یا جزئیات زندگی پروانه معصومی ویکی پدیا منتشر نموده و می توان هم اکنون این اطلاعات را در این سایت مطالعه نمود.

سوالات متداول

 1. پروانه معصومی کیست؟

  او بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون می باشد.

 2. پروانه معصومی متولد چه تاریخی است؟

  او متولد ۱۱ام اسفند ماه سال ۱۳۲۳ می باشد.

 3. پروانه معصومی در کدام شهر متولد شده است؟

  او متولد شهر تهران است.

 4. نخستین فیلم سینمایی پروانه معصومی چیست؟

  نخستین فیلم سینمایی او بی تا نام دارد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0