بیوگرافی منیر قیدی دستیار کارگردان معروف ایرانی

0 دیدگاه

در این مقاله تصمیم داریم پیرامون معرفی منیر قیدی یکی از جذاب ترین بازیگران زن ایرانی قدیم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. این سلبریتی یکی از کارگردانان معروف ایرانی است که می توان گفت توانمندی های بسیار بالایی در فیلمسازی و کارگردانی دارد و توانسته توجه تمام مخاطبین و بینندگان خود را جلب نماید. با توجه به استعداد این کارگردان می توان انتظار اثار بسیار بهتر و ارزشمندتری را در اینده از این بانو کارگردان داشته باشیم. پس تا انتها مقاله همراهمان باشید تا اطلاعات کامل و جامعی را از این کارگردان محبوب در اختیارتان قرار دهیم.

منیر قیدی کیست؟

منیر قیدی کیست؟

با توجه به میزان محبوبیت این کارگردان، می توان انتظار داشته باشیم بیوگرافی منیر قیدی مورد توجه بسیاری از مخاطبان و دنبال کنندگان این کارگردان قرار گرفته باشد. اگر شما مایلید که اطلاعاتی پیرامون بیوگرافی و زندگینامه این سلبریتی به دست اورید، می توانید در این قسمت همراه ما باشید. با توجه به این که اطلاعات زیادی پیرامون این کارگردان وجود دارد و سایت های مختلفی درباره این بانو ایرانی نوشته اند، می توان به بیشتر این اطلاعات اعتماد نمود و صحت ان را تایید کرد.  

به همین خاطر اطلاعاتی از بیوگرافی و زندگینامه این کارگردان برایتان فراهم اورده ایم. منیر قیدی از جمله کارگردانان با تجربه و فهیم و دانا ایرانی است که به عنوان بانو ایرانی برای تاریخ سینما و تلوزیون افتخارات زیادی را کسب نموده است. او متولد ۲۶ام شهریور ماه در سال ۱۳۵۱ می باشد. او زاده شهر تهران است و به عنوان فیلمنامه نویس و کارگردان تا کنون استعداد بی نظیری از خود به نمایش گذاشته است.

زمینه فعالیت های این کارگردان بیشتر در فیلمنامه نویسی بوده است و استعداد و توانایی خود را بیشتر در این زمینه به نمایش گذاشته است. او به عنوان دستیار کارگردان نیز تجارب بسیار ارزشمندی داشته است و تا کنون افتخارات ارزشمندی نیز در این زمینه کسب نموده است. او هم اکنون ۴۷ سال سن دارد ولی با این وجود کارنامه کاری و هنری او بسیار جالب و قابل توجه می باشد. او ملیتی ایرانی دارد و اصالت او به شهر تهران باز می گردد. او تحصیلات خود را در زمینه مدیریت فرهنگی هنری دریافت نمود و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا در زمینه تحصیلی پیشرفت نماید و از سال ۱۳۷۵ تا به امروز سعی نموده که اطلاعات تحصیلی خود را به مرور بالا ببرد.

درامد منیر قیدی

منیر قیدی به عنوان یک کارگردان ایرانی در میان بانوان مشهور ایرانی، توانسته ارزشمندی آثار خود را بالا ببرد و به همین خاطر توانسته درامد بالای خود را نیز به دنبال این جایگاه ویژه کسب نماید. درامد او متناسب با سطح ارزشمندی آثارش رو به افزایش است و گمان می کنیم که به خاطر جایگاه ویژه ای که در میان کارگردانان بانو ایرانی دارد توانسته توجه مخاطبین خود را جلب نماید و از این رو فروش آثارش را بالا ببرد.

مصاحبه با این کارگردان

این کارگردان معروف تا کنون در مصاحبه‌ های متعدد و زیادی شرکت نموده است و در مصاحبه‌ ها بیشتر پیرامون زندگی کاری و هنری اش صحبت نموده است. اگر بخواهید زندگی شخصی او را در این مصاحبه‌ها بیابیم باید تلاش بسیار زیادی را به خرج دهیم زیرا بعید است که زندگی شخصی او در مصاحبه های این کارگردان یافت شود. زیرا او عقیده دارد که زندگی شخصی اش را وارد زندگی هنری و کاری اش ننماید. به همین خاطر است که اطلاعات دقیقی پیرامون اینکه خانواده او چه کسانی هستند یا ازدواج کرده است یا همچنان مجرد است و صاحب فرزند می باشد یا خیر در دست نداریم. به همین دلیل است که بیشتر اطلاعاتی که از این کارگردان در دست داریم پیرامون زندگی هنری و کاری او می‌ باشد.

او در مصاحبه هایش اعلام نموده است که فیلم ویلایی ها شروع بسیار خوبی برای او بوده است تا بتواند از طریق این فیلم درباره زنان صحبت های زیادی را به نمایش بگذارد و توانسته تمام عقاید و افکار خود را در این فیلم به نمایش بگذارد و از این طریق در سینما دیده شود و درباره امید زنان و قدرت زنان در این فیلم صحبت نماید ‌و توانست تمام دردهایش را در صحنه‌ های خرمشهر و یا آبادان و به طور کلی در اتفاقات دفاع مقدس در این فیلم نمایش دهد. او تاریخ بسیار ارزشمندی را در این فیلم نشان می‌ دهد و توانسته تمام احساسات خود را در تمام این سکانس ها ابراز کند.

او در این مصاحبه گفته است که دلایل زیادی وجود داشته که به خاطرش جایزه نگاه ملی و استعداد درخشان را نپذیرفته است او گفته است که زمانی که به تمام نامزدهای دوره جشنواره فیلم‌ های فجر نگاه می‌کند متوجه می‌ شود که ویلایی ها یکی از بهترین کاندیداها برای دریافت این جایزه می باشد اما او هدفش از ساختن این فیلم دریافت جایزه نبوده و تنها می‌ خواسته استعداد و توانمندی‌ های خود را با ساخت این فیلم شکوفا سازد.

به گفته او زحمات بسیار زیادی برای ساخت این فیلم کشیده شده است. اما زمانی که به مرحله تولید وارد شد با مشکلات مالی زیادی مواجه شد به همین دلیل به سختی توانست تهیه‌ کنندگی این فیلم را بر عهده فردی بگذارد زیرا نمی دانست که در وسط کار این فرد پشیمان از بر عهده گرفتن فاکتور های مالی این فیلم بشود. به همین دلیل او در این نقطه بسیار خرسند است که توانسته این فیلم را با موفقیت به پایان برساند.

این کارگردان گفته است که اگر بخواهد بگوید از قبل به فکر تمام موفقیت‌ هایش بوده است اشتباه است زیرا او در بسیاری از موقعیت‌ ها حتی باور نمی‌ کرد که بتواند شخصیت‌ هایی که می‌ خواهد در داستان به همان کیفیت به تصویر بکشاند. اما جزئیات فیلمنامه‌ های او به قدری بالا است که هر بازیگر می تواند به بهترین شکل این جزئیات را به تصویر بکشاند. برای مثال سکانس های فیلم ویلایی ها به قدری نزدیک به واقعیت است که هیچ فردی باور نمی‌ کند که اینها زاده تخیلات ذهنی این کارگردان می باشد و همه به واقعیت بسیار نزدیک هستند.

در نهایت با مصاحبه هایی که از این بانوی ایرانی به انجام رسیده است به این نتیجه می‌ رسیم که هر فردی با هر توانمندی که دارد می‌ تواند به موفقیت‌ های زیادی دست پیدا کند و نکته مهم این است که هر فرد خودش را باور داشته باشد و از زاویه خودش به هدف هایش نگاه کند تا بتواند به موفقیت دست پیدا کند. این کارگردان و بازیگر موفق تمام توانمندی ها و استعداد خود را جمع آوری نمود تا همه چیز دست به دست هم بدهند تا بتواند از درون رشد کند و به بهترین خودش دست پیدا کند و در برابر تمام موانع زانو نزند.

عکس منیر قیدی

منیر قیدی یکی از افرادی است که در فضای مجازی فعالیت خود را به حداقل رسانده است و تمام سعی خود را بر این گماشته است که تمرکز خود را بر روی سطح فعالیتی خود در فضای حقیقی صرف نماید و انرژی خود را در فضای مجازی صرف نکند. به همین دلیل بیشتر عکس هایی که از این سلبریتی در فضای مجازی دیده می شود مربوط به حضور او در مراسم های رسمی می باشد.

فیلم هایی که منیر قیدی ساخته است

در این قسمت نوبت به معرفی فیلم های کارگردان معروف، منیر قیدی می باشد. این کارگردان بسیار معروف تا کنون اثار زیاد و متنوعی را کارگردانی نکرده است و تنها ۴ اثر بسیار ارزنده را کارگردانی نموده است. این کارگردان تلاش خود را بر این گماشته که ۴ اثر بسیار ارزشمند در کارنامه کاری خود به ثبت برساند و با همین آثار، میزان ارزشمندی اثار خود را به منزله نمایش بگذارد. در این قسمت می خواهیم ۴ اثر معروف منیر قیدی با نام های ویلایی ها و دسته دختران و خانه دور و حتی اگر شب باشد را خدمتتان معرفی نماییم. 

ویلایی ها

از جمله اثار بسیار ارزشمند این کارگردان ویلایی ها می باشد که به قدری مورد توجه قرار گرفت که می توان گفت از جمله پر فروش ترین آثار این بانو ایرانی را می توانیم ویلایی ها را بدانیم. این کارگردان تمامی عقاید نود را در این فیلم سینمایی به نمایش گذاشته است و توانسته تحسین همگان را برانگیزاند. این کارگردان فیلم ویلایی ها را با نویسندگی خود تولید نموده و به اکران رسانده است. 

ارسلان امیری یکی از نویسندگان این فیلم سینمایی است که توانسته همراه با منیر قیدی متن و فیلمنامه این فیلم سینمایی را با کیفیت خوبی همراه سازد. سعید ملکان نیز نام تهیه کننده این فیلم سینمایی است که با همه تلاش خود سعی داشت که این فیلم سینمایی را حمایت نماید تا فروش این فیلم را بالا ببرد. این فیلم سینمایی در سال ۱۳۹۵ ساخته و تولید شد و بازیگران به نامی مانند طناز طباطبایی در ان به ایفای نقش پرداخته است. این فیلم سینمایی در شهر اندیمشک تولید شد و در همان سال ۱۳۹۵ نیز ساخت و تولید ان به پایان رسید.

فیلم سینمایی ویلایی ها راجع به خانواده ای است که ارتشی و سپاهی می باشند و مربوط به سال ۱۳۶۵ می باشد. این داستان حول محور زنی می باشد که ۵۰ ساله است و در کنار دخترانش در یک مجموعه ویلایی زندگی می کند. این داستان زندگی فردی به نام الیاس را روایت می کند که راننده بسیجی است و هر بار خبر فوت یکی از فرماندگان جنگ را روایت می کند. او در اخر خبر یکی از فرماندگان جنگ را می دهد که همسرش در این ویلا زندگی می کند. این داستان درام به قدری جالب توجه واقع شده است که می توان گفت محال است احساسات بینندگان را بر نیانگیزاند.

خانه دور است

خانه دور است نیز نام یک سریال و مجموعه تلوزیونی می باشد که اثر بسیار ارزشمند کارگردان محبوب بیژن بیرنگ به شمار می اید که منیر قیدی به عنوان بازیگر در این مجموعه تلوزیونی و سریال نقش افرینی نموده است. مسعود رسام و بیژن بیرنگ در سال ۱۳۷۰ با همکاری همدیگر این سریال تلوزیونی را تولید نمودند و توانستند از این طریق بینندگان زیادی را با خود همراه سازند. البته نام سریال تلوزیونی در ابتدا بهشت کوچک بود و بعد تغییر نام پیدا نمود. این سریال در سال ۱۳۷۰ تولید شد و بعد از ان در ۴ سال پس از ان در شبکه دو سیما به پخش نهایی دست یافت. 

داستان این سریال زندگی زنی به نام رحیمه خانم را روایت می کرد که در خانه سالمندان زندگی خود را می گذراند. خواهر خوانده این بانو بر خلاف اصرار بقیه سعی می نماید که در کنار این زن در خانه سالمندان بماند و از این طریق کمک کند تا او در خانه سالمندان تنها نماند و احساس جدا افتادگی و سرخوردگی نداشته باشد.این سریال تلویزیونی حول محور این داستان می چرخد و به قدری مورد توجه قرار می گیرد که در همان سال مخاطبان زیادی را با خود همراه می کند.

دسته دختران 

دسته دختران نام دومین فیلم سینمایی منیر قیدی است که ان را کارگردانی نموده و تولید کرده تا بتواند شاهکاری دیگر در کارنامه کاری خود به ثبت برساند. این کارگردان محبوب توانسته بیشتر بازیگران خوب و توانمند را در این اثر دور هم جمع اوری نماید و ان ها نیز بازی خوب و با کیفیتی را نیز به منزله نمایش بگذارند. 

بازیگرانی چون غزل شاکری در این فیلم سینمایی نقش افرینی نمودند. این بازیگر توانست یکی از بهترین اثار خود را در کارنامه بازی ها و نقش افرینی های خود به ثبت برساند. محمد پیر هادی نام تهیه کننده این فیلم سینمایی می باشد و شاهرخ گودرزی نیز دستیار فیلمبردار این فیلم سینمایی است. 

این فیلم از چند ماه قبل در سال ۱۳۹۹ تولید شده است و این کارگردان از همان زمانی که شروع به ساخت این فیلم نمود، نوید یک فیلم بسیار خوب را به طرفداران خود داد. دسته دختران نام فیلم سینمایی است که محصول بنیاد سینمایی فارابی می باشد. این فیلم برای نخستین بار در سینمای ایران معرف حضور زنان و دختران در اتفاقات خرمشهر می باشد و حماسه خرمشهر را به خوبی به تصویر می کشد. این فیلم نگارش بسیار خوبی دارد و تهیه کننده ان محمد رضا منصوری می باشد و یکی از فیلم هایی است که صحنه های درام دفاع مقدس را به خوبی به نمایش می گذارد.

اینستاگرام منیر قیدی

منیر قیدی از جمله افرادی است که نتوانسته در شبکه‌ های مجازی فعالیت چشمگیری از خود نشان بدهد و مدت بسیار طولانی است که اعلام نموده تنها فعالیت خود را در دنیای حقیقی به نمایش می گذارد و علاقه ای ندارد که فعالیت های خود را در فضای مجازی به منزله نمایش بگذارد و به همین خاطر است که عکس ها و کلیپ های این بازیگر بیشتر از حضور او در جشن ها و مراسم های بسیار رسمی منتشر می‌ شود و اگر شما می‌ خواهید با او ارتباط برقرار کنید می توانید او را در این مراسم ها همراهی نمایید. اگر مایل هستید که عکس ها و کلیپ های او را مشاهده کنید می توانید در اینترنت این عکس ها را جستجو نمایید.

منیر قیدی چند سال دارد؟

منیر قیدی در تاریخ بیست و ششم شهریور ماه سال ۱۳۵۱ متولد شده است که هم اکنون ۴۹ سال سن دارد و فیلمنامه نویس و کارگردان بسیار مشهور است که در کشور ایران زندگی می‌ کند و به عنوان دستیار کارگردان و یا منشی صحنه و فیلمنامه نویس نیز فعالیت‌ های زیادی را از خود به منزله نمایش گذاشته و از این طریق استعداد بی نظیر خود را به نمایش رسانده است.

همسر این کارگردان کیست؟

بازیگر معروف، Munir Gheidi تا کنون اطلاعاتی را پیرامون زندگی شخصی خود منتشر ننموده است. منیر قیدی دستیار کارگردان نیز بوده است و شایعاتی پیرامون اینکه با کارگردانان معروفی کار کرده و حتی با یکی از آنها تصمیم به ازدواج نیز گرفته است منتشر شده است. اما شایعات پیرامون زندگی هر سلبریتی وجود دارد و نمی‌ توانیم آنها را اثبات کنیم. به همین خاطر باید بگوییم که او تا کنون مجرد مانده است و داشتن زندگی متاهلی خود را اعلام نکرده است، البته کسی مطمئن نیست که او صاحب فرزند و یا زندگی متاهلی نمی باشد ولی اطلاعات ما در همین حد می باشد زیرا او تصمیم گرفته است که جزئیات زندگی خود را وارد زندگی حرفه ای خود نکند.

فیلم جدید منیر قیدی

عناوین شوهر منیر قیدی و یا فرزندان منیر قیدی چه کسانی می باشند؟، همه از جمله عناوینی هستند که در اینترنت بسیار مورد سوال قرار گرفته است و افراد زیادی هستند که می‌ خواهند جواب این سوال ها را پیدا کنند. به همین دلیل به صورت روزانه این عناوین را جستجو می‌ کنند تا پاسخ سوالاتشان را دریافت کنند. به هر حال بیشتر عناوینی که در گوگل از این بانوی ایرانی مورد سوال قرار می گیرد این است که فیلم جدید منیر قدیری تا چه زمانی به اکران می‌رسد؟ اما هنوز پاسخ این سوالات از جانب این کارگردان منتشر نشده است و ما نیز منتظر پاسخ های قطعی این کارگردان می باشیم.

فعالیت منیر قیدی در تئاتر

منیر قیدی توانسته در تئاتر کارهای بسیار ارزشمندی را به منزله نمایش بینندگان و طرفداران خود بگذارد. او در تئاتر توانسته ذهنیت بسیار خوبی را پیرامون فیلم‌نامه‌ نویسی و کارگردانی پیدا کند و بتواند خود امروزه به عنوان یک کارگردان بسیار حرفه‌ ای در ایران شناخته شود و آثاری مانند دسته دخترانه و یا ویلا را تولید کند و طرفداران زیادی را نیز با خود همراه نماید.

جوایز و افتخارات منیر قیدی

این کارگردان معروف توانسته در نوع خود جوایز بسیار زیادی را بدست بیاورد و برای مثال او نامزد دریافت جوایزی مانند سیمرغ بلورین شده که به عنوان بهترین فیلمنامه نویس در این جشنواره حضور پیدا کرده بود. او همچنین به عنوان استعداد درخشان در سینمای ایران جایزه سیمرغ بلورین را نیز دریافت نمود که در کارنامه هنری او به ثبت رسید و توانست ارزش این کارگردان را بالا ببرد.

تحصیلات منیر قیدی

در این قسمت می خواهیم تحصیلات این کارگردان بسیار مشهور را برایتان اعلام نماییم. این کارگردان در تاریخ بیست و ششم شهریور ماه سال ۱۳۵۱ متولد شده است و زاده شهر تهران است و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و بعد از آن به صورت حرفه ای فعالیت خود را در بازار سینمای ایران آغاز نمود و بعد از آنکه به صورت بسیار حرفه‌ ای در سینمای ایران فعالیت خود را شروع کرد و توانست حضور بسیار موثری در چندین اثر سینمایی داشته باشد.

برای مثال اولین بار در فیلم زیر بام های شهر به کارگردانی اصغر هاشمی که در سال ۱۳۶۸ به اکران رسید، حضور پیدا کرد و بعد از آن نیز به عنوان بازیگر در فیلم های سینمایی به نام پدر و راز مینا و ارتفاع پست و باران و آواز گنجشک ها و یا خیلی دور و خیلی نزدیک به ایفای نقش پرداخت.

او توانست نقش های بسیار مفیدی را در این فیلم های سینمایی داشته باشد. او در برخی از آنها سمت هایی مانند دستیار کارگردان و یا منشی صحنه را نیز برعهده گرفت. این فیلم‌ ها همه باعث شد تا او بتواند کارگردانان بسیار مشهوری مانند ابراهیم حاتمی‌کیا و یا مجید مجیدی و یا کمال تبریزی را از نزدیک ببیند و بتواند از تجربیات و هنر آنها نیز بهره ببرد.

سوالات متداول

 1. منیر قیدی کیست؟

  منیر قیدی یکی از کارگردانان بسیار معروف سینمای ایران است که توانسته آثار بسیار ارزشمندی را تولید کند و در این زمینه بتواند افتخارات زیادی را کسب نماید.

 2. منیر قیدی در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟

  منیر قیدی هم اکنون به عنوان کارگردان و بازیگر و فیلم نامه نویس و دستیار کارگردان و منشی صحنه شناخته می‌ شود. او در تمام سال‌ های فعالیتش در این سمت ها فعالیت نموده و توانسته کارنامه هنری خود را ارزشمند بسازد.

 3. منیر قیدی چه اثاری را تولید نموده است؟

  ویلایی ها یکی از معروفترین آثار این کارگردان بسیار مشهور است که به خاطر موضوع بسیار جذاب و بازیگران معروفی که در آن به ایفای نقش پرداختند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دسته دختران نیز نام دومین آثار او می باشد.

 4. همسر منیر قیدی کیست؟

  تاکنون منیر قیدی اطلاعاتی را پیرامون همسرش و یا زندگی شخصی اش در فضای مجازی منتشر نکرده است و اعتقاد دارد که تا زمانی که انتشار اخبار زندگی‌ اش به او کمکی نمی‌ کند حریم خصوصی خود را حفظ نماید و به همین خاطر است که اطلاعاتی از همسر و یا فرزندان او در دست نداریم.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0