مونیکا بلوچی کیست؟ | ماجرای مونیکا بلوچی و جواد کاظمیان که حاشیه ساز شد

0 دیدگاه

مونیکا بلوچی از مشهورترین بازیگران هالیوود و مدل ایتالیایی بوده که در فیلم های مالنا، انقلاب های ماتریکس، مصائب مسیح و اسپکتر نقش آفرینی کرده است. در این مقاله می خواهیم به بیوگرافی مونیکا بلوچی بپردازیم پس تا آخر با ما همراه باشید.

مونیکا بلوچی کیست؟

مونیکا بلوچی کیست؟

مونیکا بلوچی در 30 سپتامبر سال 1964 درشهر اومبیا ایتالیا به دنیا آمد و نام کامل او مونیکا آناماری بلوچی است. پدر او لوییجی بلوچی و نام مادرش ماریا گاستینلی می باشد. وی تک فرزند بوده و خواهر و برادر ندارد. مونیکا بعد از دبیرستان به حرفه مدلینگ برای کمک هزینه بودن رو آورد و همچنین در دانشگاه ادامه تحصیل را رها کرده و تمامی وقت خود را صرف حرفه اش کرد. او در سال 1988 برای امضای قرارداد آژانس مدلینگ الیت به میلان رفته و در طول یک سال تبدیل به مدل معروفی شد. وی به دلیل چهره ایتالیایی زیبایی که دارد باعث شد تهیه کنندگان زیادی از او برای بازیگر شدن دعوت به همکاری کنند. اولین تجربه بازیگری او بازی در فیلم دراکولای برام استوکر بود که او در این فیلم نقش عروس دراکولا را بازی کرده است. مونیکا بلوچی در جوانی با بازی در فیلم مالنا مشهور شده او حتی در این فیلم بدون این که حرکتی داشته و یا دیالوگی را بیان کند توانست بدرخشد.

مونیکا اولین بار با کلودیا کارلوس باسو که یک عکاس است در سال 1990 ازدواج کرد آن دو بعد از 4 سال از یکدیگر جدا شدند.

این بازیگر در سال 1999 با وینسنت کسل بازیگر فرانسوی ازدواج کرد. اولین فرزند دختر آن ها در سال 2004 به نام دیوا و دومین دخترشان در سال 2010 به نام لئونیه به دنیا آمد. ازدواج مونیکا و وینسنت دوام نداشته و در سال 2013 از یکدیگر جدا شدند. او همچنین مدتی در رشته فقه و حقوق الهی تحصیل کرده است.

قرار است در فیلم جدیدش به نام Rhinos Season مونیکا بلوچی و بهروز وثوقی با هم همبازی باشند.

عکس مونیکا بلوچی

شما می توانید عکس های مونیکا بلوچی اینستا را در پیج اینستاگرام او مشاهده کنید.

همسر مونیکا بلوچی کیست؟

مونیکا اولین بار با کلودیا کارلوس باسو که یک عکاس است در سال 1990 ازدواج کرد آن دو بعد از 4 سال از یکدیگر جدا شدند.

این بازیگر برای بار دوم در سال 1999 با وینسنت کسل بازیگر فرانسوی ازدواج کرد اولین فرزند دختر آن ها در سال 2004 به نام دیوا و دومین دخترشان در سال 2010 به نام لئونیه به دنیا آمد. ازدواج مونیکا و وینسنت دوام نداشته و در سال 2013 از یکدیگر جدا شدند. او همچنین مدتی در رشته فقه و حقوق الهی تحصیل کرده است.

پیج اینستاگرام مونیکا بلوچی چیست؟

پیج اینستاگرام مونیکا بلوچی از سلبریتی های هالیوود با آدرس monicabellucciofficiel در دسترس می باشد.

مونیکا بلوچی فعالیت خود را در حیطه بازیگری از چه سالی آغاز کرده است؟

مونیکا بعد از دبیرستان به حرفه مدلینگ برای کمک هزینه بودن رو می آورد و همچنین در دانشگاه ادامه تحصیل را رها کرده و تمامی وقت خود را صرف حرفه اش می کند. او در کنار کار مدلینگ زمانی که 26 سال داشت به کلاس های بازیگری رفته و سپس اولین تجربه اش بازی در فیلم Vita coi figli بود و با بازی در فیلم دراکولای برام استکور در سال 1992 مشهور شد. در این فیلم مونیکا با بازیگرانی همچون ویونا رایدر و کیانو ریوز هم بازی بوده است.

معروف ترین و بهترین فیلم های مونیکا بلوچی کدامند؟

در این جا به معرفی برخی از این فیلم ها می پردازیم.

مالنا Malena 2000

این فیلم به کارگردانی جوذپه تورناتوره و تهیه کنندگی هاروی واینستین در تاریخ 27 اکتبر 2000 منتشر شد. مونیکا در این فیلم در نقش مالنا اسکوردیا هنرنمایی کرده است. این فیلم یکی از ده فیلم های برتر سال 2000 انتخاب شده است.

انقلاب‌های ماتریکس The Matrix Revolutions 2003

این فیلم به کارگردانی واچوفسکی ها و تهیه کنندگی جوئل سیلور بوده و در سال 2003 منتشر شد. این فیلم آمریکایی بوده و داستانی اکشن و علمی تخیلی دارد. مونیکا در این فیلم نقش پرسفونه را در کنار بازیگرانی همچون کیانو ریوز، هوگو ویوینگ، مری آلیس، لمبرت ویلسون و نونا گی بازی کرده است.

اسپکتر Spectre 2015

فیلم اسپکتر به کارگردانی سام مندس و تهیه کنندگی مایکل ویلسون و باربارا بروکولی در سال 2015 منتشر شد. مونیکا بلوچی در این فیلم نقش لوسیا سیارا را به عهده دارد. این فیلم بیست و چهارمین فیلم از فیلم های جیمز باند می باشد و بازیگرانی همچون دنیل کریگ، کریستوف والتس، لئا سیدو، دیوید واتیستا، رالف فاینس و اندرو اسکات در این فیلم حضور داشته اند.

مصائب مسیح The passion of the Christ 2004

این فیلم به کارگردانی مل گیبسون و تهیه کنندگی مل گیبسون در سال 2004 منتشر شد. فیلم مصائب مسیح داستان 12 ساعت پایانی عیسی مسیح را بیان می کند. مونیکا در نقش مریم مجدلیه نقش آفرینی کرده است. بازیگران دیگری مثل جیمز کاویزل، هریستو ژیوکوف، لوکا لیونلو، تونی برتورلی و سرجو روبینی هنرنمایی کرده اند.

اشک‌های خورشید Tears of the Sun 2003

فیلم اشک های خورشید به کارگردانی آنتونی فوکوآ و تهیه کنندگی یان برایس، آرنولد ریفیکین و مایکل لوبل در سال 2003 منتشر شد. مونیکا در این فیلم نقش دکتر لنا در کنار بازیگرانی همچون بروس ویلیس بازی کرده است.

افتخارات مونیکا بلوچی چیست؟

وی در فیلم مرا به خاطر بسپار عشق من در سال 2003 برنده جایزه روبان نقره ای برای بهترین بازیگر زن شد.

مونیکا بلوچی در فیلم روی راه شیری در سال 2017 برنده روبان نقره ای اروپا شده است.

او همچنین در سال 2020 جایزه افتخاری مگریت را نیز برنده شد.

مونیکا با بازی در فیلم آپارتمان در سال 1996 نامزد جایزه سزار فرانسه شد.

وی همچنین در فیلم های مصائب مسیح و ناپلئون و من، نامزد روبان نقره ای بهترین بازیگر زن شده است.

مونیکا بلوچی چه حواشی داشته است؟

یکی از حاشیه هایی که برای این بازیگر به وجود آمده است این است که بازیکن سابق پرسپولیس جواد کاظمیان به مناسبت تولد این بازیگر در زیر پست اینستاگرام او تولدش را تبریک گفته و دو بیت شعر نیز نوشت و مونیکا نیز در جوابش نوشت متشکرم. جواد کاظمیان در گفت و گو اینترنتی با مهرداد میناوند به عشق مونیکا اعتراف کرده و گفت من مونیکا را بیست سال هست که دوست دارم. او پس از تماشای فیلم مالنا عاشق او شده و به گفته خودش او زیباترین و جذاب ترین زن دنیا می باشد.

این حرف ها حاشیه های زیادی برای این بازیگر ایجاد کرد.

مونیکا بلوچی چند بار ازدواج کرده است؟

مونیکا اولین بار با کلودیا کارلوس باسو که یک عکاس است در سال 1990 ازدواج کرد آن دو بعد از 4 سال از یکدیگر جدا شدند.

این بازیگر برای بار دوم در سال 1999 با وینسنت کسل بازیگر فرانسوی ازدواج کرد اولین فرزند دختر آن ها در سال 2004 به نام دیوا و دومین دخترشان در سال 2010 به نام لئونیه به دنیا آمد. ازدواج مونیکا و وینسنت دوام نداشته و در سال 2013 از یکدیگر جدا شدند. او همچنین مدتی در رشته فقه و حقوق الهی تحصیل کرده است.

آیا مونیکا بلوچی بیماری خاصی دارد؟

درباره بیماری این بازیگر اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد.

اولین فیلم مونیکا بلوچی چه نام داشت؟

پس از این که مونیکا در حرفه مدلینگ بسیار مشهور شد پا به عرصه بازیگری گذاشته و برای اولین بار در فیلم های La riffa و Briganti و Vita coi figli بازی کرد. او در سال 1992 با بازی در فیلم مشهور دراکولای برام استوکر و در نقش عروس دراکولا بسیار معروف شده و در این فیلم با بازیگرانی همچون ویونا رایدر، آنتونی هاپکینز و کیانو ریوز هم بازی بوده است. وی در سال 1996 با بازی در فیلم آپارتمان در نقش لیزا، برنده جایزه سزار بهترین بازیگر زن شد.

دانلود فیلم های مونیکا بلوچی

برای دانلود فیلم مونیکا بلوچی بدون سانسور و دانلود فیلم مونیکا بلوچی دوبله به کانال ها و سایت های معتبر مراجعه کنید.

مونیکا بلوچی چند فرزند دارد؟

مونیکا بلوچی و همسرش وینسنت کسل دو دختر به نام های دیوا و لئونیه دارد.

سوالات متداول

 1. مونیکا بلوچی در چه فیلم هایی نقش آفرینی کرده است؟

  این بازیگر مشهور در فیلم های مالنا، انقلاب های ماتریس، اسپکتر، مصائب مسیح و اشک های خورشید بازی کرده است.

 2. مونیکا بلوچی ایرانی است؟

  مونیکا بازیگر و مدل ایتالیایی است که به زبان های فرانسوی، اسپانیایی و پرتغالی مسلط بوده. این هنرمند به زبان فارسی نیز مسلط می باشد.

 3. مونیکا بلوچی در زندگی شخصی خود چگونه است؟

  او در خانه با فرزندان خود ایتالیایی صحبت می کند و به گفته خودش اعتقاد بسیار زیادی به انرژی داشته و بهترین زمان زندگی اش موقعی است که در کنار دوستانش غذا می خورد. او مجسمه مومی از خودش در موزه گروین پاریس دارد. وی اهمیت عشق را بالاتر از حرفه اش می داند و یکی از مسن ترین بازیگران خانمی می باشد که در فیلم های جیمز باند بازی کرده است.

 4. آیا مونیکا بلوچی در فیلم فصل کرگدن حضور داشته است؟

  بله، این فیلم در 26 اکتبر سال 2012 به کارگردانی و تهیه کنندگی بهمن قبادی منتشر شده که یک داستان عاشقانه پس از انقلاب 57 در ایران را بیان می کند. این فیلم در ترکیه ساخته شده و مونیکا بلوچی با بازیگرانی همچون بهروز وثوقی، آرش لباف، یلماز اردوغان و برن سات در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0