بیوگرافی مونا فرخ آذری همسر علی دایی + عکس های دو نفره آن ها

0 دیدگاه

مونا فرخ آذری، همسر علی دایی است و این زوج یک دختر به نام نورا دارند. نام همسر علی دایی چند ماه پیش و در پی بازگشت هواپیمای حامل او و نورا دایی که قصد رفتن به دبی را داشتند، بر سر زبان ها افتاد. گویا این هواپیما به دلیل حمایت علی دایی و همسرش از اعتراضات اخیر از دبی بازگردانده شد و در کیش به زمین نشست. با وجود اینکه همسر و دختر علی دایی ممنوع الخروج نبودند و به صورت قانونی برای سفر به دبی از کشور خارج شده بودند، اما هواپیمای آن ها را مجبور به بازگشت به خاک ایران کردند.

در برخی از اخبار گفته می شود که او همسر دوم علی دایی است و این فوتبالیست محبوب و مشهور کشورمان قبلا یک بار ازدواج کرده است. اما علی دایی دو سال پیش در برنامه عادل فردوسی پور این موضوع را رد کرد و اعلام کرد که فقط یک بار ازدواج کرده است. البته در واکنش به این صحبت ها دنیز دایی در اینستاگرامش عکس و فیلمی از مادر خود منتشر کرد و به این ترتیب اعلام کرد که مادر او مونا فرخ آذری نیست.    

مونا فرخ آذری کیست؟

مونا فرخ آذری کیست؟

نام همسر علی دایی مونا فرخ آذری است که او هم مثل علی دایی اصالتا ترک است اما خودش در تهران متولد شده است. پدر مونا فرخ آذری اهل تبریز است و مادرش اردبیلی است. همسر علی دایی در حال حاضر 46 سال سن دارد و در سال 1356 به دنیا آمده است. علی دایی متولد اول فروردین سال 1348 و هشت سال از همسرش بزرگ تر است.

شغل مونا فرخ آذری چیست؟

تحصیلات او در رشته مهندسی صنایع غذایی است و مدرک کارشناسی ارشد دارد. اما در زمینه جواهرات فعالیت می کند و یک فروشگاه فروش طلا و جواهرات در تهران دارد. گالری جواهرات مونا فرخ آذری گالری نور نام دارد و در یکی از بهترین مناطق تهران واقع شده است.  

مونا فرخ آذری چه نسبتی با علی دایی دارد؟

او و علی دایی در تاریخ یک بهمن ماه سال 1383 با هم ازدواج کردند و از آن زمان تا به امروز زن و شوهر هستند. مهریه همسر علی دایی آب است و او این موضوع را در پاسخ خیلی از کسانی که فکر می کردند او باید مهریه خیلی سنگینی داشته باشد، مطرح کرد. آن ها نسبت فامیلی با یکدیگر ندارند و خانواده هایشان با یکدیگر آشنایی دارند. مادر همسر علی دایی اصالتا اردبیلی است و از دوستان قدیمی خانواده علی دایی است.

عروسی مونا فرخ آذری و علی دایی

آن ها یک جشن ازدواج کوچک و خصوصی با حضور خانواده ها و دوستانشان در تهران گرفتند. علی دایی در این مورد گفته بود که دوست نداشته یک جشن بزرگ بگیرد که سر و صدایش همه جا بلند شود. فقط خانواده اش از اردبیل و دوستانش در تهران را برای حضور در این جشن دعوت کرده بود. مشهور ترین مهمانان این جشن محمد دادکان رئیس فدراسیون فوتبال در آن زمان و آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه بودند.

البته در برخی سایت ها و خبرگزاری ها گفته می شود که آن ها یک جشن مجلل و باشکوه برگزار کردند که در سال 83 بیشتر از 100 میلیون تومان هزینه داشته است. عکس های عروسی این زوج را می توانید با جستجو در گوگل پیدا کنید. در زمان ازدواج این زوج، صحبت درباره مونا فرخ آذری نی نی سایت و دیگر گفتگوها در صفحات مجازی را پر کرده بود.

البته چند سال پیش فیلمی از جشن تولد مونا فرخ آذری در اینترنت منتشر شد که البته گویا این فیلم بدون اجازه آن ها پخش شده بود. این فیلم یک جشن تولد لاکچری با تم طاووس بود که عکس ها و بخش هایی از فیلم آن را می توانید با جستجو در گوگل پیدا کنید و ببینید.

آیا این فرد از علی دایی فرزندی دارد؟

علی دایی دو دختر دارد که به ادعای خودش، مادر هر دو آن ها همسر فعلی اش است. اما شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد دختر علی دایی که دنیز نام دارد و در حال حاضر در لندن زندگی می کند، از همسر اول علی دایی است. حاصل ازدواج مونا فرخ آذری و علی دایی دختری به نام نورا دایی است که در ایران و در کنار خانواده اش زندگی می کند.  

نام مادر دنیز دایی، دختر بزرگتر علی دایی مهسا است و دنیز در پیج اینستاگرامش عکس هایی از او که گویا در آمریکا زندگی می کند را منتشر کرده است. مهسا یک دختر دیگر هم دارد که از دنیز دایی بزرگ تر است و کیمیا نام دارد که به تازگی دنیز دایی در پست و استوری تولد او را تبریک گفته بود.

عکس های همسر علی دایی را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس مونا فرخ آذری همسر علی دایی می توانید نام او را در گوگل جستجو کنید تا عکس های تکی و یا دو نفری او همراه با علی دایی برای شما نشان داده شود. متاسفانه مونا فرخ آذری اینستاگرام خود را عمومی نکرده است و نمی توان عکس هایی  که او در این پیج از خود و همسر یا دخترش نورا منتشر می کند را دید.

آدرس پیج اینستاگرام مونا فرخ آذری چیست؟

همسر علی دایی در اینستاگرام حضور دارد اما پیج او که آیدی آن نام او می باشد، خصوصی است. اما او تبریکی به مناسبت تولد علی دایی را در پیجی که متعلق به گالری جواهرات نور است منتشر کرد. در این پست عکسی از خودش و علی دایی به همراه یک متن به این ترتیب منتشر کرد:  

” علی جانم، بیست و یک سال در کنار تو بزرگ مرد میهن زندگی کردم از تو بسیار آموختم آزادگی، سخاوت و شجاعت، در کنارت ایستاده ام تا همیشه با تمام قلبم با تمام روحم زادروزت بر ایران و ایرانی خجسته باد . “

این فرد چه سالی با علی دایی ازدواج کرد؟

این خانم در سال 1383 با علی دایی ازدواج کرد، خانواده او از آشنایان خانواده علی دایی بودند و آن ها یک ازدواج کاملا سنتی داشته اند. مادر مونا فرخ آذری اهل اردبیل است و از اقوام خانواده علی دایی است و آشنایی آن ها هم از طریق خانواده هایشان صورت گرفته است. علی دایی در مورد ازدواجش گفته که هم مادرش و هم خودش همسرش را انتخاب کرده اند.

علی دایی دو دختر دارد که دختر بزرگترش دنیز و دختر کوچکترش نورا نام دارند. هر چند گفته می شود دنیز حاصل ازدواج قبلی علی دایی و از زن دیگری است، اما او خودش گفته که یک بار ازدواج کرده است و موضوع دو باز ازدواج او شایعه است. البته دنیز دایی عکس هایی از مادرش در پیج اینستاگرامش منتشر کرده است و او را با نام مامان مهسا خطاب می کند. اما اینطور که از شواهد موجود در اینستاگرام دنیز و مهسا بر می آید، او یک دختر دیگر به نام کیمیا هم دارد که از دنیز بزرگ تر است و 25 سال سن دارد.     

گالری جواهرات مونا فرخ آذری

همسر علی دایی مدتی بعد از ازدواج یک گالری جواهر فروشی با نام گالری نور تاسیس کرد. این گالری در محله نیاوران تهران و در مجتمع روما سنتر واقع شده است و در مراسم افتتاحیه آن افراد مشهور زیادی شرکت داشتند. البته مالک این جواهر فروشی علی دایی است و همسرش به عنوان طراح جواهرات معرفی می شود. این گالری در اینستاگرام هم یک پیج دارد که در صورت تمایل می توانید آن را دنبال کنید.  

سوالات متداول

  1. مونا فرخ آذری همسر علی دایی چند سال دارد؟

    او متولد سال 1356 است و در حال حاضر 46 سال سن دارد.

  2. آیا مونا فرخ آذری همسر دوم علی دایی است؟

    علی دایی در سال 1383 با خانم مونا فرخ آذری ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک دختر به نام نورا است. اما علی دایی یک دختر بزرگتر به نام دنیز هم دارد که مادر او خانمی به نام مهسا است. مهسا مادر دنیز دایی است و احتمالا همسر اول علی دایی بوده است.

  3. آیا مونا فرخ آذری در لندن زندگی می کند؟

    خیر او به همراه علی دایی و دخترشان نورا در ایران زندگی می کند. اما دختر بزرگ تر علی دایی دنیز دایی در لندن زندگی می کند.  

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0