بیوگرافی مجتبی پوربخش + ماجرای بیماری سرطان تا استعفای او از فوتبال 1

0 دیدگاه

امروزه مجریان زیادی در صدا و سیمای ایران برنامه های مختلفی اجرا می کنند. این مجریان با توجه به سابقه و علاقه ای که دارند در بخش های مختلفی مانند ورزشی، سیاسی و … مشغول فعالیت هستند. مجتبی پوربخش بهترین گزارشگر فوتبال ایران می باشد که سابقه زیادی در برنامه های ورزشی صدا و سیمای ایران دارد اما درحال حاضر به دلیل برخی مسائل مانند مریضی از فعالیت دست کشیده است. در ادامه به صورت مفصل با مجتبی پوربخش عزیز آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

 • در صورت تمایل می توانید بر روی مقاله “مجری زن فوتبال” کلیک کنید تا درباره تمام مجریان زن هم اطلاعات کاملی را بدست آورید.
مجتبی پوربخش کیست؟

مجتبی پوربخش کیست؟

مجتبی پوربخش یکی از بهترین مجریان ورزشی حال حاضر از سلبریتی های معروف ایران می باشد که سابقه زیادی در زمینه مجری گری دارد. این مجری توانمند اصالتی گیلکی دارد و در هشتم آبان ماه سال 1368 در شهر زیبای رشت متولد شده است. پوربخش علاوه بر مجری گری به عنوان تهیه کننده و فیلمساز هم فعالیت دارد و در این حرفه بسیار توانمند است. پوربخش فعالیت خود را در صدا و سیما از سال 1382 آغاز کرد. این مجری در سال 82 اولین برنامه خود را روی آنتن برد که نام آن برنامه گیلان ما بود که یک برنامه محلی برای استان گیلان بود. وی پس از حدود 9 سال و در سال 1391 به دعوت پیمان یوسفی و مزدک میرزایی که خود این 2 جزو برترین گزارشگران تاریخ ورزشی ایران هستند، برای برنامه لیگ 1 که به عنوان یک برنامه تخصصی برای لیگ دسته اول فوتبال ایران بود برگزیده شد.

پوربخش از همان سال مجری برنامه لیگ یک شد و تا سال 1400 هم مجری این برنامه بود اما پس از گذشت 9 سال از این برنامه استعفا داد. دلیل استعفای این مجری بیماری وی بود که باعث شد از این برنامه دور شود. پوربخش درحال حاضر به دلیل بیماری سرطان از فعالیت در صدا و سیمای ایران دور است و خانه نشین شده است. وی در حال حاضر توانسته محبوبیت زیادی هم در بین مردم پیدا کند که مهم ترین دلیل این محبوبیت، حمایت از مردم در زمان اعتراضات سراسری بود. در ادامه جزئیات بیشتری از فعالیت های این مجری و بیماری سرطان وی و سایر مسائل مربوط به این مجری محبوب را بیان خواهیم کرد.

شغل مجتبی پوربخش چیست؟

همان طور که در قسمت قبل هم گفته شد مجتبی پوربخش یکی از محبوب ترین و بهترین مجریان ورزشی ایران می باشد که به دلیل بیماری از فعالیت دور شده است. پوربخش علاوه بر مجری گری به عنوان تهیه کننده و فیلم ساز هم فعالیت دارد. اولین فعالیت رسمی وی در صدا و سیمای ایران مربوط به سال 1382 در برنامه گیلان ما بود. پس از آن در شبکه ورزش ایران هم در برنامه اختصاصی لیگ یک که یک برنامه کاملا فوتبالی می باشد به مدت 9 سال فعالیت کرد.

مجتبی عزیز در سال 1398 برنامه ای با نام خداحافظ المپیک را کارگردانی کرد که داستان این برنامه مربوط به دختر قایقرانی می باشد که در راه رسیدن به المپیک با موانع زیادی مواجه می شود. فعالیت های این مجری محبوب تنها مربوط به مواردی که گفته شد نیست و وی در برنامه های زیادی به عنوان مجری و کارگردان فعالیت کرده است که در قسمت های بعد به تمامی آن ها اشاره شده است.

بیماری این مجری چیست؟

در قسمت های قبل گفته شد که این مجتبی پوربخش عزیز به دلیل بیماری مجبور به جدایی موقت از صدا و سیمای ایران شده است. چند پیش این مجری در پیج اینستاگرام خود یک استوری منتشر کرد که در آن به بیماری خود اشاره و گفت که وی چند سالی است درگیر بیماری سرطان می باشد. طبق گفته های خود مجتبی پوربخش وی به سرطان خون مبتلا شده و دلیل جدایی او از صدا و سیمای ایران و حرفه مجری گری نیز همین موضوع می باشد. خود این مجری تقریبا حدود 4 ماه پیش این موضوع را فاش کرد اما به گفته خود، او چند سال است که درگیر این بیماری است و با توجه به شرایط فعلی ای که او دارد توانایی اجرای برنامه را نداشته و مجبور به کناره گیری شده است.

پس از آن که این مجری از کار خود استعفا داد برای تهیه خرج بیماری خود ماشین خود را برای فروش گذاشت که این موضوع نیز با واکنش های مختلفی همراه شد. مجتبی در توییتر و اینستاگرام خود عکس 206 مشکی رنگ خود را منتشر کرد و عنوان کرد که برای هزینه های بیماری سرطان خون خود مجبور به فروش این ماشین شده است. بعد از گذشت مدتی این مجری عنوان کرد که افراد زیادی با قیمت های بالایی درخواست خود را برای خرید این ماشین ارائه داده اند که این مجری هم از تمامی آن ها به دلیل حمایتی که از او کردند تشکر کرد. همچنین کمپینی هم از سوی برخی از افراد ناشناس برای کمک هزینه های درمان این مجری شکل گرفت که پوربخش عنوان کرد که هیچ نیازی به ایجاد این کمپین ها ندارد و مردم نیز گول این کمپین ها را نخورند.

این مجری چه حاشیه هایی داشته است؟

مجتبی پوربخش به صورت کلی جزو کم حاشیه ترین مجریان صدا و سیمای ایران بوده و تا کنون حاشیه ای که بخواهد به کار وی لطمه ای وارد کند نداشته است. اما با توجه به اوضاع کنونی ایران و شرایط پیش آمده مجتبی پوربخش در اینستاگرام خود حمایت قاطع خود را از مردم ایران بیان کرد و همین مسئله باعث بالا رفتن محبوبیت وی شد. اما مسئله ای که باعث ایجاد حاشیه برای پوربخش شد، کناره گیری وی از صدا و سیما بود. برخی معتقد هستند که پوربخش به دلیل حمایت از مردم ایران از سمت خود استعفا و کناره گیری کرده است و برخی بیماری وی را دلیل جدایی او از برنامه های تلوزیونی عنوان کرده اند. اما هرچه که هست جدایی وی از صدا و سیما آن هم در شرایط فعلی باعث ایجاد شدن برخی حواشی برای وی شد. همچنین استوری های حمایتی و توییت های این مجری در فضای مجازی در حمایت از مردم و علی کریمی نیز حواشی دیگری را برای این شخص ایجاد کرده است. هرچند حواشی مختلفی در شرایط فعلی برای این مجری ایجاد شده است اما روز به روز بر محبوبیت این مجری اضافه می شود.

علت جدایی مجتبی پوربخش از صدا و سیما چه بود؟

همان طور که اشاره شد مجتبی پوربخش به دلیل برخی از مسائل مجبور به جدایی از صدا و سیما و فعالیت های او شده است. در حال حاضر 2 دلیل برای علت جدایی این مجری از صدا و سیما وجود دارد. اولین دلیلی که برای جدایی وی از صدا و سیما مطرح است بیماری سرطان خون این مجری می باشد که در قسمت قبل هم به این موضوع اشاره شد. در آن سو برخی معتقد هستند که وی از سمت خود استعفا نداده بلکه از سوی مدیر شبکه و مقامات بالاتر از کار برکنار شده است که دلیل آن هم حمایت وی در زمان اعتراضات از مردم بود. هر کدام از این 2 موردی که گفته شد دلیلی جداگانه ای برای جدا شدن پوربخش از صدا و سیما می باشد. البته مجتبی پوربخش در راستای این موضوع اعلام کرد که خود او استعفا داده و از سمت مقامات بالاتر اخراجی در کار نبوده و وی به دلیل حمایت از مردم و همچنین بیماری سختی که دارد مجبور به جدایی شده است.

مجتبی پوربخش مجری چه برنامه هایی بوده است؟

در بخش های قبل به این موضوع اشاره شد که مجتبی پوربخش در صدا و سیما به عنوان تهیه کننده، مجری و کارگردان در برنامه های بسیار زیادی حضور داشته است. اولین برنامه ای که وی به صورت رسمی در آن فعالیت کرد مربوط به سال 1383 می باشد و وی تا چندی پیش نیز مجری برنامه لیگ یک بود که به دلایلی از کار خود استعفا داد. حال با توجه به محبوبیت این مجری عزیز در قسمت زیر به مهم ترین برنامه هایی که وی آن ها را اجرا و یا کارگردانی کرده است اشاره خواهیم کرد.

 • مجری برنامه ورزش تعطیل نیست در سال 1399 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • کارگردان برنامه آقای ورزش در سال 1398 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • تهیه کننده و مجری برنامه فوتبال یک از سال 96 تا 99 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • مجری برنامه لیگ یک از سال 92 تا 94 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • مجری برنامه ورزش از نگاه 2 در سال 1393 پخش شده از شبکه 2 سیما
 • مجری برنامه استدیو ورزش در سال 1395 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • مجری برنامه عیدانه در سال 1393 پخش شده از شبکه باران
 • تهیه کننده برنامه نوروز فوتبالی از سال 93 تا 96 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • تهیه کننده برنامه سیما ورزش در سال 1396 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • مجری برنامه با ورزش از سال 85 تا 88 پخش شده از شبکه باران
 • مجری و تهیه کننده برنامه سکو از سال 89 تا 91 پخش شده از شبکه باران
 • گوینده مجله ورزشی از سال 84 تا 85 از رادیو گیلان
 • گزارشگر برنامه گزارشگر فوتبال از سال 84 تا 98 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • مجری برنامه گیلان ما از سال 83 تا 88 پخش شده از شبکه باران
 • گزارشگر اعزامی به روسیه برای برنامه فصل داغ فوتبال در سال 1398 پخش شده از شبکه ورزش سیما
 • مجری برنامه مجله آسیایی در سال 1398 پخش شده از شبکه ورزش سیما

علاوه بر این مواردی که گفته شد مجتبی پوربخش عزیز به عنوان مجری در چند برنامه زنده هم حضور داشته است که مهم ترین آن برنامه سازمان لیگ فوتبال ایران در سال 1398 بود که در سالن برج میلاد و به مجری گری پوربخش برگزار شد.

استوری های مجتبی پوربخش

در بخش حواشی گفته شد که برخی از استوری های مجتبی پوربخش باعث ایجاد حاشیه برای وی شده است. پس از آن که مجتبی پوربخش به دلایلی که گفته شد از کار خود انصراف داد در حمایت از مردم استوری های مختلفی منتشر کرد. برخی از این استوری ها در حمایت از علی کریمی و اعتراضات مردم بود که باعث ایجاد حاشیه برای مجتبی پوربخش شد و حتی واکنش های بسیار زیادی هم به همراه داشت. برخی از این استوری ها به محبوبیت این مجری اضافه کرد اما در آن سو عده ای نسبت به این استوری ها واکنش های متفاوتی داشتند و وی را خائن خطاب کردند. شما برای مشاهده استوری های این مجری می توانید به آدرس پیج اینستاگرام وی که در قسمت های بعد ذکر می شود مراجعه کنید.

عکس های مجتبی پوربخش را در کجا مشاهده کنیم؟

امروزه عکس های بسیار زیادی از سلبریتی ها، خوانندگان، فوتبالیست ها و سایر افراد معروف جامعه در فضای مجازی و وب سایت ها منتشر می شود. مجتبی پوربخش امروزه یکی از همین افراد معروف جامعه می باشد که روزانه عکس های زیادی توسط عکاسان و فضای مجازی از وی منتشر می شود. خود این مجری نیز گه گاهی عکس هایی از خود در پیجش هم منتشر می کند. با توجه به مواردی که گفته شد پیدا کردن عکس های مجتبی عزیز کار بسیار آسانی است. شما با سرچ نام وی در گوگل و فضای مجازی می توانید عکس های زیادی را ازاو مشاهده کنید و همچنین می توانید به پیج اینستاگرام او هم مراجعه کنید. ناگفته نماند که در زمان فعالیت وی هم عکس های زیادی از وی بر روی صفحه مجلات ورزشی درج می شد.

آدرس پیج اینستاگرام مجتبی پوربخش چیست؟

اینستا امروزه به عنوان محبوب ترین و پر کاربر ترین شبکه فضای مجازی شناخته می شود. درحال حاضر افراد زیادی هستند که در این شبکه مجازی صفحات مختلفی دارند که مجتبی پوربخش نیز از این قائله مستثنا نیست. آیدی پیج اینستاگرام این مجری poorbakhsh می باشد که با درج این آیدی در قسمت اکسپلور و سرچ اینستاگرام می توانید وارد صفحه اینستا مجتبی پوربخش شوید. در پیج این مجری می توانید عکس های زیادی از فعالیت های روز مره و شخصی او مشاهده کنید. همچنین با توجه به شرایط فعلی کشور مجتبی پوربخش در پیج اینستاگرام خود هم فعالیت زیادی دارد و حمایت های زیادی از مردم ایران کرده است که این حمایت ها باعث شده تا طرفداران او در این صفحه مجازی به شدت افزایش پیدا کند.

این مجری ورزشی کجا زندگی می کند؟

در قسمت ابتدایی گفته شد که مجتبی پوربخش در رشت به دنیا آمده است. پس از آن که وی فعالیت حرفه ای خود را در صدا و سیما آغاز کرد به تهران مهاجرت کرد و زندگی خود را در آن جا ادامه داد. البته مجتبی پوربخش با توجه به شرایط شغلی ای که دارد گاهی به صورت موقع در شهر و کشور های دیگر هم زندگی می کند. به طور مثال در سال 98 وی برای مدتی در روسیه زندگی کرد که مشغول ساخت برنامه فصل داغ فوتبال بود. در حال حاضر که وی فعالیتی در صدا و سیما ندارد به رشت برگشته و ممکن است پس از شروع دوباره کار خود در صدا و سیما به تهران بازگردد. البته خود این مجری محل دقیق اقامت و زندگی خود را عنوان نکرده است اما همان طور که گفته شد در طول مدت حضور وی در صدا و سیما در تهران زندگی کرده و در حال حاضر در رشت مشغول زندگی است.

درآمد این مجری چقدر است؟

یکی از مسائلی که همواره برخی از کاربران به دنبال آن هستند، درآمد افراد معروف و مشهور می باشد. در صدا و سیما حقوق دریافتی معمولا به ویژگی های مجری، تعداد برنامه ها، سبک برنامه و مسائل این چنینی بستگی دارد و با توجه به اینکه مجتبی پوربخش جزو معروف ترین و با سابقه ترین مجریان صدا و سیما می باشد حقوق دریافتی نسبتا خوبی دارد. مجتبی پوربخش با توجه به شهرتی که کسب کرده باعث شده تا افراد مختلفی به دنبال دانستن میزان درآمد وی باشند. مجتبی پوربخش تا کنون رقم دقیقی از میزان درامد خودش منتشر نکرده است و به صورت دقیق مشخص نیست که وی در ماه یا در هر سال چقدر درآمد دارد. هرچند که رقم دقیقی در میزان درآمد این مجری مشخص نیست اما منابع درآمد وی همان مجری گری و سایر فعالیت های او در صدا و سیما می باشد که با توجه به سابقه خوبی که وی دارد همان طور که گفته شد به نظرنمی رسد که درآمد چندان پایینی هم داشته باشد. همان طور که اشاره شد رقم دقیقی تا کنون از سمت خود وی و یا منابع معتبر منتشر نشده است و رقم های ذکر شده در برخی از سایت ها رقم واقعی و دقیق درآمد این مجری نیست.

همسر مجتبی پوربخش کیست؟

یکی از موضوعاتی که همیشه در رابطه با افراد معروف و مشهور بیان می شود روابط آن ها می باشد. درحال حاضر یکی از موضوعاتی که در رابطه با مجتبی پوربخش بیان می شود ماجرای زندگی شخصی او و همسر این مجری می باشد. طبق گفته های خود مجتبی پوربخش این مجری در سال های قبل تشکیل خانواده داد و در حال حاضر ثمره این ازدواج دو فرزند می باشد. فرزند اول وی پسری به نام کیان می باشد و فرزند دوم او هم دختری به نام کیاناز است. خود این مجری علاقه ای به انتشار اطلاعات شخصی ای از زندگی خود ندارد به همین خاطر اطلاعات زیادی از همسر این شخص وجود ندارد. شما با مراجعه به پیج اینستاگرام این مجری می توانید عکس های وی به همراه فرزندانش را در صفحه اینستاگرام وی مشاهده کنید که آیدی این صفحه در قسمت های قبل ذکر شد.

آیا سرطان این مجری بهبود یافته است؟

در طول مقاله به صورت کاملا مفصل به بیماری سرطان این مجری اشاره شد و گفته شد که به دلیل این بیماری وی مجبور به ترک صدا و سیما شده است. درحال حاضر این مجری کماکان با این بیماری دست و پنجه نرم می کند و خبری مبنی بر بهبودی این مجری از سوی وی منتشر نشده است و اگر خبری هم در راستای بهبودی مجتبی پوربخش منتشر شده است واقعیت ندارد زیرا هنوز خود این مجری خبر در این رابطه منتشر نکرده است. مجتبی پوربخش هنگامی که در پیج اینستاگرام خود عنوان کرد که دارای سرطان خود است گفت که این بیماری او از 2 سال پیش ایجاد شده اما دلیلی برای ذکر این موضوع نداشت و موضوع بیماری خود را حدود 4 ماه پیش بیان کرد. ما نیز به نوبه خود برای این مجری محبوب ایرانی آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم که در برابر این بیماری مقاوم باشد.

سوالات متداول

 1. مجتبی پوربخش کیست؟

  مجتبی پوربخش یکی از مجریان و تهیه کنندگان با سابقه در صدا و سیما در بخش ورزشی می باشد که سالیان زیادی در این حرفه مشغول فعالیت بوده است. در حال حاضر این مجری توانمند به دلیل بیماری از کار خود استعفا داده است که در طول مقاله به صورت مفصل به این موضوع اشاره شده است.

 2. علت جدایی پوربخش از صدا و سیما چه بود؟

  در حال حاضر 2 دلیل در رابطه با این موضوع وجود دارد که اولین دلیل وجود بیماری سخت این مجری می باشد که برخی معتقد هستند به دلیل بیماری سرطان از کار کناره گیری کرده است و برخی دیگر علت کنار رفتن این مجری را اخراج او می دانستن زیرا این مجری به دلیل حمایت از علی کریمی و اعتراضات مردم حاشیه های زیادی را به سمت خود کشاند که می تواند یکی از دلایل کنار رفتن او باشد اما خود این مجری اعلام کرد که بخاطر بیماری و به خاطر مردم از کار خود استعفا می دهد. در طور مقاله به صورت کامل این موضوع بیان شده است.

 3. بیماری مجتبی پوربخش چیست؟

  یکی از حواشی ای که برای این مجری ایجاد شده است خبر بیماری وی است. حدود 4 ماه پیش این مجری در پیج اینستاگرام خود اعلام کرد که دچار بیماری سرطان خون شده است و همین موضوع شرایط کاری را برای او سخت کرده است. وی بیان کرد که این بیماری در اوایل کرونا گریبان گیر وی شد اما خود او این موضوع را حدود 4 ماه پیش رسانه ای کرده است. در طول متن مقاله به صورت کامل به بیماری این مجری خوب و محبوب ایرانی اشاره شده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0