محمدرضا احمدی گزارشگر فوتبال محبوب ایرانی می باشد که در این مقاله به صورت کامل وی را معرفی کرده ایم.

  • در صورتی که تمایل دارید اطلاعات خود را نسبت به مجری زن فوتبال نیز کامل کنید؛ می توانید بر روی لینک کلیک کنید.
محمدرضا احمدی کیست؟

محمدرضا احمدی کیست؟

محمدرضا احمدی از سلبریتی های معروف ایران متولد ۵ دی ۱۳۶۱ زاده تهران در خانواده ای ورزشی و فوتبال دوست به دنیا آمده است. او دارای مدرک کارشناسی رشته حسابداری و لیسانس ارشد مدیریت ورزشی است و دانشجوی دانشگاه تهران از معروف ترین دانشگاه های ایران است. او ازدواج کرده و یک فرزند دختر ثمره زندگی او و همسرش است. او از زمان کودکی به فوتبال علاقه داشت و پدرش نیز در تیم پاس در دهه ۴۰ بازی می کرده است که با همایون شاهرخی، اصغر رقی و فرامرز ظلی همدوره و رفیق بوده است. اما او به دلیل مخالفت خانواده اش که می گفتند یا فوتبال یا درس، درس را انتخاب و ادامه داده است اما در نوجوانی پدرش او را نزد آقای دینور زاده فرستاده است و او به تیم پرسپولیس رفته و از بین ۳۰۰ نفر جز ۳ نفر اول انتخاب شده است. او استعداد فراوانی در بازی و گزارشگری فوتبال دارد.

او دوره های مربیگری را گذرانده و دارای کارت مربیگری سی اف سی می باشد. وی علاقه بسیار زیادی به مطالعه و پلی استیشن دارد و یکی از علت های موفقیت خود را پلی استیشن می داند زیرا قبل از شب های گزارشش توسط پلی استیشن گزارش خود و نام بازیکنان را تمرین می کند؛ او می گوید هر وقت به خانه اش بروید می بینید کامپیوتر و پلی استیشن او باز است. همچنین او برنامه های مختلفی را توانسته با رضا جاودانی عزیز بسازد که یکی از معروف ترین آن ها جام ملت های اروپا بود. احمدی اکنون مجری شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با نام فوتبال برتر است که تهیه کننده این برنامه تلوزیونی آقای مهدی هاشمی است و برنامه فوتبالی پر طرفداری است.

محمدرضا احمدی در یکی از مصاحبه هایش گفته است که اگر در زمینه ورزشی فعالیت نمی کرد انتخاب او چیز دیگری بود. از او پرسیدند چه بود او گفت اگر به سمت گزارشگری و مجری بودن برنامه های فوتبال نمی رفت به سوی موسیقی و کار در آن زمینه می رفت زیرا علاقه دارد. او یکی از بهترین هدیه های تولدش را از طرف مردم کشورش می داند که بسیار به او لطف داشته اند و پیام های زیادی را به او ارسال کردند.

شغل محمدرضا احمدی چیست؟

محمدرضا احمدی در سال ۱۳۷۸ در مراسم ترحیم مادر یکی از فوتبالیست های کشور از یکی از خبرنگاران با زحمت فراوان شماره ای از صدا و سیما گرفت و برای گزارشگری در تلوزیون تست داد که به دلیل جوان بودن و سن پایین اش او را رد کردند. پس از آن سال ۱۳۸۲ به دلیل علاقه شدید او به گزارشگری با تمام کردن دوره های آن در باشگاه خبرنگاران، در رادیو تست داد و رادیو جوان که به نیروی جوان و پر انرژی نیاز داشت، محمدرضا را جذب خود کرد. اینگونه آقای احمدی کار گزارشگری را با رادیو رسمی ایران آغاز کرده است. در حال حاضر از مجریان و گزارشگران حرفه ای فوتبال در تلوزیون رسمی صدا سیمای ایران است.

او پس از گزارش جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ به علت تماشای این مسابقات توسط حجم عظیمی از مردم ایران شهرت و محبوبیت زیادی در بین مردم کشورش یافت.

وی پس از آن مجری برنامه‌ های آقای گزارشگر و به اضافه فوتبال بود. اکنون نیز مجری برنامه فوتبال برتر شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران است که تهیه کننده آن آقای مهدی هاشمی است. این برنامه بعد از برنامه نود با مجری گری آقای عادل فردوسی پور طرفدار زیادی در شبکه سه دارد. آقای گزارشگر مشهور، محمدرضا احمدی از سال ۱۳۹۳ در شبکه سه مجری برنامه های سازمان فوتبال ایران از جمله برنامه های قرعه کشی لیگ برتر و مراسم انتخاب برترین ها بود.

احمدی در تابستان ۱۴۰۰ به همراه همکارش محمدحسین میثاقی مجری برنامه های فوتبالی تلوزیون ایران، برنامه یورو ۲۰۲۰، ویژه برنامه جام ملت‌ های اروپا ۲۰۲۰ اجرای این برنامه ها در زمره سابقه کاری و تجربیات تلوزیونی او در تابستان ۱۴۰۰ است. او در سال ۱۴۰۱ محمد حسین میثاقی مجری برنامه جام ۲۰۲۲ برای جام جهانی ۲۰۲۲ فعالیت مجری گری و گزارشگری گرمی را به جا گذاشت.

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

درآمد این گزارشگر مشهور به گفته خودش در برنامه دورهمی مهران مدیری، درآمد گزارشگران فوتبال مبلغ خاصی نیست و تامین کننده زندگی آن ها نخواهد بود و باید شغل دیگری داشته باشند تا بتوانند از پس معیشت روزانه خود در بیایند. او خود نیز شغل دیگری دارد و منبع درآمدش از آن شغل خوب است.

محمدرضا در برنامه دورهمی مهران مدیری می گوید: چندین سال پیش رسانه های فوتبالی یک خبری را در رابطه با درآمد گزارشگران حرفه ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر کردند که تقریباً حقوق آن ها در همان محدوده مبلغ اعلام شده است. اما اکنون بر اساس خبرگزاری های رسمی این خبر منتشر شده است که اکنون صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خساست را کنار گذاشته و ستاره های گزارشگری خود را با حقوق بیشتر هدایت می کند.

او در یکی از مصاحبه هایش وقتی از او پرسیدند از گزارشگران خارجی نیز الگو می گیرد یا خیر؟ گفته است خیر زیرا آن ها بسیار رک و صریح نظر خود را بیان می کنند اما در ایران چنین چیزی ممکن نیست و گزارشگران ایرانی نمی توانند مانند آن ها عمل کنند. او نمی داند که نباید مانند کسی عمل کند و فقط می تواند از لحن صدای آن ها یا هیجان صدای شان الگو بردارد.

معروف ترین سوتی های محمدرضا احمدی در حین گزارش کدامند؟

او یک بار سر سوتی اسپانیا-آلمان گفت از هر تیم دو گروه صعود خواهند کرد در حالی که یک گروه صعود می کرد. در بازی جام جهانی ۲۰۱۱ یونان-کره نیز او در سوتی لفظی خود به جای گفتن توپ از روی سرش رد شد گفت توپ از توی سر بازیکن رد شد. او یک بار هم در حال کری خواندن با همکار خود بود از طرفداری استقلال که گویا تیم مورد علاقه اش است و این صدا در حال پخش بود و او نمی دانست اما پس از آن با انتشار این صدای پخش شده اش پستی در صفحه اینستاگرامش به نشانه خجالت و معذرت خواهی از سمت هواداران استقلال و تیم مقابل و تمامی بینندگان عذرخواهی کرد. اما این کار او، باعث از دست رفتن تعداد زیادی از هواداران و طرفداران گزارش هایش شد. ای سوتی او باعث برانگیختن خشم تعداد بسیار زیادی از هواداران تیم معروف و محبوب استقلال شد.

البته باید بگویم که محمدرضا احمدی خود گفته است که از سوتی دادن نمی ترسد اما گاهی اوقات از سوتی هایی که می دهد اگر سوتی محتوایی باشد و کار و حرفه ای بودن محمدرضا را زیر سوال ببرد ناراحت اش می کند مانند همان سوتی بازی اسپانیا-آلمان که انتظار چنین سوتی ای از خود نداشته است. او یکی از سوتی های خود را فاجعه می داند و می گوید همان لحظه با خود گفته است این چه جمله بندی مسخره ای بود! او گفته است که سوتی بدی بوده. او گفته است به بازیکنان تیم ملی والیبال فوتبال ایران تبریک عرض می کند و به جمله بندی اشتباه خود می خندد. او سوتی بد دیگری داده است و آن این بوده که گفته بود صبر کنید ببینیم کارت زرد چه رنگی خواهد بود. آقای احمدی این طور که مشخص است به دلیل نترسیدن از سوتی دادن سوتی های لفظی و محتوایی زیادی را از خود بر جای گذاشته است.

عکس های محمدرضا احمدی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های محمدرضا احمدی را در کجا مشاهده کنیم؟

محمدرضا عکس های شخصی خود را با خانواده و همکارانش در صفحه اینستاگرامش منتشر می کند. با مراجعه به صفحه اینستاگرام او می توانید عکس های او را مشاهده کنید.

همچنین با جستجو در موتور جستجوی گوگل می توانید عکس های او را با دخترش یا همسر و همکارانش از جمله محمد حسین میثاقی تماشا کنید.

آدرس پیج اینستاگرام محمدرضا احمدی چسست؟

آدرس پیج آقای احمدی با نام mrzahmadi است اگر برنامه اینستاگرام را باز کنید و این اسم را سرچ کنید، عکس های این گزارشگر را در صفحه اش با تیک آبی می توانید مشاهده نمایید.

این گزارشگر چه حاشیه هایی داشته است؟

محمدرضا احمدی در جریان بازی های پرسپولیس- ذوب آهن اظهارات عجیب و نادرستی را بر علیه باشگاه پرسپولیس داشته است. این موضوع باعث ناراحتی باشگاه پرسپولیس و اعتراض آن شد. بعد باشگاه پرسپولیس خطاب به او می گوید اگر نمی تواند بی طرفی خود را اعلام کند، بازی های پرسپولیس را گزارش نکند. همچنین عده زیادی به دلیل خوشحالی و ذوق محمدرضا احمدی پس از برد های استقلال در بازی های مختلف اذهان می کنند او استقلالی است و نمی تواند بی طرفی خود را به عنوان گزارشگر مانند عادل فردوسی پور نشان دهد و در این مورد مانند آماتور ها رفتار می کند و حرفه ای نیست!

به نظر می رسد در یکی از مصاحبه ها، به او می گویند بازی تاریخی مثل برزیل-آلمان برای او تکرار نخواهد شد و مردم از محمدرضا احمدی توقع یک گزارش پر هیجان و پر انرژی تر داشتند و می توانسته بهتر عمل کند. اما او در جواب می گوید مخالف نظر دیگران است چون از گزارش خود راضی بوده است و اظهار می کند نوع گزارش اش در آن بازی متفاوت تر نیز بوده است و می گوید اتفاقاً سبک گزارش محمدرضا در آن بازی مورد رضایت بسیاری از طرفداران اش قرار گرفته و انتقاد طبیعی است و او نیز احترام می گذارد.

اما خبرنگاری که سوال اش را می پرسید در جواب او گفت می توانسته است بهت و هیجان بیشتری را با صدایش به بیننده و شنونده منتقل کند اما او این کار را نکرد و با کنایه به او تیکه می اندازد که شاید طرفدار آلمان است اما آقای محمدرضا احمدی گزارشگر در خطاب به او می گوید نه او می تواند بار دیگر بازی را ببیند و متوجه خواهد شد چنین نبوده و بعد از گل های سوم و چهارم همان بهتی که دنبال اش هست را خواهد یافت و می گوید با آن بچه کوچک بعد از بازی برزیل بعد از گل چهارم گریه کرده است (با خنده).

همسر محمدرضا احمدی کیست؟

همسر محمدرضا احمدی کیست؟

 همسرش فرشته آشوری ورزشی است و مربی شناست. او می گوید همسرش در سال های اخیر بسیار فوتبالی شده است. او در یکی از صحبت های خود اظهار کرده است که پس از مشهور شدنش در سال ۸۹-۹۰ ازدواج کرده است و به مزاح می گوید منتظر بوده است مشهور شود و بعد ازدواج کند.

ثمره پیوند محمدرضا و فرشته آشوری یک دختر است که نام اش نفس است و بسیار شباهت به محمدرضا دارد و در شبکه خبر از آرزو های خود صحبت می کرد و بسیار احساسی است و احساسات درونی خود را از طریق نقاشی بروز می دهد و برای تولد پدرش یک نقاشی برای او کشیده که بسیار برای پدر، محمدرضا احمدی، ارزشمند است و منتظر است نفس بزرگ تر شود و او را به خود نفس هدیه دهد. به نظر می رسد نفس به محمدرضا کشیده و دو پدر و دختر احساسی در کنار یکدیگر به زندگی مشغول هستند.

محمدرضا احمدی چند سال است به عنوان گزارشگر فعالیت دارد؟

او از سال ۱۳۷۸ با ورود به رادیو تا به امروز گزارشگر بازی های زیادی بوده است. معروف ترین بازی های دنیا را نیز حتی گزارش کرده است. او به علت علاقه اش به استقلال و آرسنال به نظر می رسد سوگیری های زیادی در گزارش های این بازی ها دارد که مخاطبان و طرفداران او از این مسئله ناراحت اند.

او در سال ۱۳۹۳ به عنوان مجری برنامه های سازمان لیگ برتر فوتبال ایران از جمله قرعه کشی لیگ برتر و مراسم انتخاب بهترین ها فعالیت داشته و سابقه همکاری با روزنامه و بازی در تیم برق تهران را در سابقه خود جای داده است. او به عنوان خبرنگار در سال ۲۰۱۹ به امارات برای گزارش دقیق فعالیت و عملکرد های تیم ملی به برنامه آسیا ۲۰۱۹ منتقل شد اتفاقات جام را همچنین در آنجا از نزدیک گزارش کرد. او در سال ۱۳۹۹ توسط مردم کشورش به عنوان بهترین گزارشگر شبکه سه سیما انتخاب شد و بسیار مشهور و محبوب است. البته که حرف از مشهور و محبوب بودن او شد، باید بگوییم بسیار حرفه ای و در کار خود جز درجه یک های سختی دیده است.

مهم ترین بازی هایی که محمدرضا احمدی گزارش کرده است کدام اند؟

مهم ترین بازی هایی که محمدرضا احمدی گزارش کرده است کدام اند؟

احمدی بازی های بزرگی را از جمله جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل- آلمان را که از جمله بازی های مهم در تاریخ بود یا بازی ایران و نیجریه که بازی حساسی بود را گزارش کرده است.

در سال ۱۴۰۱ نیز بازی ایران و انگلیس را که ایران شکست سختی خورد گزارشش با محمدرضا بود.

ویدیو گزارش های این شخص را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو های محمدرضا احمدی را می توانید در وب سایت آپارات با عنوان “گزارش های محمدرضا احمدی” مشاهده کرد. یا می توانید از یوتوب با جستجو با عنوان گزارش های محمدرضا احمدی ویدیو های زیادی را چه جدید و چه قدیمی می توانید مشاهده کنید و لذت ببرید اگر طرفدار گزارش های او هستید.

همچنین می توانید بازی ها یا بهتر است بگویم اثرات بر جا مانده از صدا پر شور و هیجان او را در اینستاگرام نیز ببینید.

این گزارشگر کجا زندگی می کند؟

این گزارشگر کجا زندگی می کند؟

بر اساس گفته ویکی پدیا، در سال ۲۰۱۹ در برنامه آسیا ۲۰۱۹ محمدرضا احمدی به امارات اعزام شد و تمام فعالیت های تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک گزارش می کرد. احمدی در محله دربند تهران به دنیا آمده و اکنون نیز ساکن پایتخت ایران، تهران است و او در کودکی مسافت زیادی را با محل تمرین های فوتبال اش طی کرده است. محمدرضا می گوید تنها آرزویش برای مردم کشورش سلامتی است. او از دور یک انسان همیشه پر انرژی و شور و هیجان به نظر می رسد اما او این را یک لطف می داند و می گوید به واسطه کارش مجبور است که همیشه خود را پر انرژی و شور و هیجان نگه دارد. او می گوید همیشه این طور نیست که حالش خوب و پر انرژی باشد.

علایق محمدرضا احمدی چیست؟

محمدرضا احمدی فضای رادیو را گرم تر و صمیمی تر می داند و می گوید کار در رادیو را بیشتر دوست می دارد. او به زبان انگلیسی کاملا مسلط است و همیشه قبل از بازی اسم های بازیکنان تیم ها را با پلی استیشن تمرین می کند و تلفظ آن ها را چک می کند. محمدرضا می گوید از گزارشگران مورد علاقه اش مزدک میرزایی که تهیه کننده برنامه تلوزیونی و گزارشگر فوتبال است، عادل فردوسی پور را نیز بسیار دوست دارد و احترام و علاقه ای خاص برای او قائل است. محمدرضا احمدی همچنین اذهان می کند که هیجان صدای آقای جواد خیابانی، مشهورترین و محبوب ترین گزارشگر فوتبال ایران که بازی های تاریخی زیادی با نام او به جا مانده اند، اذهان می کند هیجان صدایش را در بازی های ملی تیم ایران دوست دارد. این حرف او نشان می دهد او کار آقای خیابانی را نمی پسندد و او را حرفه ای نمی داند. محمدرضا می گوید بدون پارتی و بدون هیچ گونه رابطی به تلوزیون آمده و همه موفقیت اش سهم تلاش های خودش بوده که سختی ها و نا امیدی های زیادی را به دوش کشیده. او از کودکی به خاطر گزارش بازی های فوتبال تشویق می شد.

محمدرضا احمدی بسیار اهل مطالعه در زمینه های مختلف است. او می گوید عاشق مطالعه است و زیاد مطالعه می کند و روزنامه و سایت های معتبر خارجی زبان ورزشی زیادی را دنبال می کند. او می گوید آن قدر در رستوران های مختلف غذا خورده که تمام رستوران ها را از حفظ است و اگر کسی بخواهد به رستورانی برود یا مراسمی داشته باشم از محمدرضا می پرسد که چه رستورانی بهتر است تا برود! او آدم خوش غذایی است. محمدرضا قرار بوده است در جام جهانی ۲۰۱۸ مسکو روسیه سفر کند و از نزدیک گزارش دهد اما به جای او پیمان یوسفی به مسکو سفر می کند و او از غافله جام جهانی عقب می ماند و نمی تواند تیم ملی جمهوری اسلامی ایران کشورش را همراهی و همیاری کند. محمدرضا احمدی بعد از پایان تحصیلات اش به سوی دوره های مربی گری فوتبال رفته تا کارت مربی گری سی اف سی را دریافت کند. محمدرضا احمدی موفق شد کارت مربی گری آسیا را از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت نماید.

او به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به دلیل تسلط کامل او به زبان انگلیسی نشان داد که می تواند به طور کامل در خبرنگاری جمهوری اسلامی ایران فعالیت کند و یک بار هم به عنوان خبرنگار ورزشی به امارات سفر کرد و گزارش خبری فوتبال تیم ملی کشور را داد. او یک خبرنگار درجه یک است! این را من نمی گویم تمام کسانی که پیشکسوت این کار هستند از خبرنگاری او راضی هستند و استعداد او را در خبرنگاری تحسین می کنند.

دلیلی شهرت این گزارشگر چیست؟

یکی از دلایل شهرت محمدرضا احمدی در بین مردم کشورش، این است که او سبک جدیدی را برای خودش ارائه می دهد و این باعث شده که نسبت به سایر گزارشگران با فاصله زیادی در رده بالاتری قرار بگیرد.

او می گوید که هر نویسنده، گزارشگر و خبرنگار و مجری ای تیکه کلمات مخصوص خود را دارد، او درست می گوید. حتما در حال پرسش این مسئله هستید که تیکه کلام و واژه ای که محمدرضا بسیار تکرار می کند چیست؟ واژه ای که او بسیار تکرار می کند و بر زبان می آورد، کات بک است که سعی می کند همیشه از کلمات فارسی استفاده کند و همان پاس به بیرون بگوید. او می گوید شرایط جام جهانی بسیار متفاوت است و نیاز به به روز شدن دارد و فضای بازی ها فشرده است. حرف حق را می گوید، نه تنها او بلکه تمام گزارشگران همین نظر را دارند. او می گوید نمی شود همین طور چیزی را وارد گزارش فوتبال بکنی باید آماده در صحنه گزارش جام جهانی حاضر شوی.

سوالات متداول

  1. محمدرضا احمدی چند سال داره؟

    محمدرضا احمدی متولد ۵ دی ۱۳۶۱می باشد.

  2. محمدرضا احمدی مربی است؟

    این گزارشگر دارای مدرک B مربیگری آسیا می باشد.

  3. محمدرضا احمدی با پارتی به صدا و سیما آمده است؟

    خیر ایشان با تلاش های مستمر خودشون به صدا و سیما وارد شدند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید