در این مقاله قصد داریم راجع به یکی دیگر از آرتیست های قدیمی رپ فارسی یعنی موئر که سال هاست در عرصه رپ و هیپ هاپ فعالیت دارد برای شما عزیزان صحبت کنیم و به بیوگرافی و همین‌ طور فعالیت های او از زمان شروع کردن رپ در ایران تا زمان حال بپردازیم و ببینیم که او تا کنون چه کار هایی را انجام داده است که توانسته تا این حد طرف دار در رپ و هیپ هاپ فارسی داشته باشد پس در ادامه با ما همراه باشید.

بیوگرافی موئر خواننده

بیوگرافی موئر خواننده

همان‌ طور که شما نیز مانند سایر علاقه مندان به رپ و هیپ هاپ فارسی می دانید موئر یکی از رپر های نسبتاً موفق و سر شناس رپ و هیپ هاپ فارسی می باشد که سال هاست در این زمینه فعالیت دارد و تا کنون موفق شده است که آهنگ ها و موزیک های بسیار زیادی را تحت عنوان رپ فارسی منتشر نماید و به علت اشعار جذابی که می نویسد توانسته است تا به عنوان یکی از آرتیست های حرفه ای در این زمینه شناخته بشود.

او خوانندگی را از سنین پانزده سالگی و زمانی که به کلاس اول دبیرستان می رفت شروع کرد و تقریباً از آن زمان بود که او توانست تا اولین وکال خود را ضبط کرده و استودیو را لمس کند که این کاراو در آن زمان تقریباً یک حرکت جدید بوده و هر نوجوان ۱۵ ساله‌ای از پس چنین کاری بر نمی آمد. در واقع می توانیم تا بگوییم که شخصیت‌هایی مانند موئر از آن دسته از رپرهای هستند که با توجه به آرتیست هایی که در زمان نوجوانی آن ها فعال بوده و رپ می کردند به این سبک از موسیقی علاقه‌مند شده و خیلی سریع با توجه به شروع شد که در آن‌ها وجود داشت تصمیم گرفتند تا آنها نیز مانند آرتیست های قدیمی رپ و هیپ هاپ به فارسی شروع به نوشتن شعر و خوانندگی در این زمینه بکنند.

این موضوع تقریباً به علت هم سن و سال بودن این افراد با آرتیست های خواننده زمان خود اتفاق می افتاد و در واقع با فکر کردن به این موضوع که اشخاصی هم سن و سال شان در این عرصه فعالیت می کنند آن ها را وادار می کرد تا مانند هم سن و سالان خود پا به عرصه خوانندگی در سبک هیپ هاپ گذاشته و به عنوان یک هنرمند در این زمینه فعالیت کند. البته موئر یک شخصیت کاملاً متفاوت با بسیاری است رپر های هم سن و سال خودش و هم دوره ای خودش می باشد چرا که برخلاف بسیاری است آرتیست های هم سن و سالش او تحصیل کرده بوده و در یک خانواده کاملاً با فرهنگ و اصیل متولد شده و رشد کرده است.

همان طور که گفتیم موئر از آن دسته از رپر هایی می باشد که در یک محیط بسته و به قولی خانگی شروع به خواندن و نوشتن رپ و هیپ هاپ کرده است و می‌شود گفت که او یک رپر خیابونی نمی باشد و در واقع این موضوع به طور کاملا واضح ای در ارتباط با منش و همین طور آهنگ هایی که می خواند بسیار قابل لمس می باشد.

چرا که اغلب رپر هایی که خیابانی می باشند از همان دوران کودکی با توجه به شرایط خانوادگی شان بیشتر تایم روزانه خود را در خیابان و کوچه و محله سپری کرده و این موضوع به خودی خود سبب می شود تا آن ها به طریق دیگری رشد و نمو کرده و چه به لحاظ جسمی و چه به لحاظ فکری به شکل دیگری بزرگ می شوند و سبک رپ کردن چنین افرادی کاملاً از آن دسته از آرتیست هایی که به قولی بچه خونگی بوده و در یک محیط بسته خانوادگی و همین‌ طور دانشگاهی رشد پیدا کرده اند متفاوت بوده و این موضوع به شکل واضحی در قیاس سبک این افراد و همین طور اشعار آن ها قابل مشاهده است.

در ارتباط با بیوگرافی موئر باید بگوییم که او دوران کودکی خودش را به طور کامل با خانواده اش گذراند و از آن دسته است فرزندانی بود که با توجه به خواسته پدر و مادرشان زندگی کرده و به همین علت توانسته بود تحصیلاتش را به طور کامل چه در دبستان و چه در راهنمایی و دبیرستان بگذراند و به سن جوانی برسد.

طبق صحبت های خود او در نوجوانی و کودکی اش زیاد دنبال دعوای خیابانی و گشتن با دوستانش در خیابان نبود و بیشتر این تایم را در خانه و با خانواده اش بوده است که به دنبال تحصیلات و بازی های رایانه ای این روز های زندگی اش را گذرانده و اکنون نیز که به عنوان یک آرتیست خواننده زیر زمینی محصل بوده و در دانشگاه در رشته عمران تحصیل می کند که از این طریق نیز در آمد دارد و در حال ساختمان سازی می باشد.

البته موئر فعالیت های بسیار زیاد دیگری نیز در زندگی اش انجام می دهد که می توانیم از مهم ترین آن ها به جامعه شناسی و بحث هایی که با سایر روشنفکرانی که مانند خودش انجام می دهد اشاره کنیم که اغلب این صحبت ها در ارتباط با بهبود یافتن اوضاع جامعه و همین طور مارکتینگ رپ فارسی می باشد چرا که این روز ها با شدت گرفتن فروش آثار خوانندگان موسیقی زیر زمینی ایران عده ای از این موضوع سوء استفاده کرده و در آن سوی داستان نیز عده ای نمی گذارند تا به بهترین شکل ممکن این اتفاق رخ بدهد.

بیوگرافی موئر و همسرش

بیوگرافی موئر و همسرش

بیوگرافی معین و همسرش از موضوعاتی است که برای هواداران این خواننده موسیقی زیر زمینی ایران به شدت مورد توجه بوده و بارها و بارها در سایتهای مختلف به این موضوع پرداخته شده است اما ما در این مقاله با توجه به سوالاتی که در این رابطه از طرف هواداران این آرتیست مطرح شده است تصمیم گرفتیم تا به طور کامل تری راجع به این موضوع صحبت کنیم.

موئر در حال حاضر متاهل می باشد و در سال ۱۳۹۷ توانست با عشق قدیمی اش ازدواج بکند که برای جشن عروسی شان در همان زمان در مراسم خود یک اجرای چند دقیقه‌ ای را انجام داد و یک ورس عاشقانه که خودش نوشته بود را برای همسرش خواند و کلیپ این حرکت را در اینستاگرام و در صفحه اش منتشر کرد.

پیام های تبریک بسیار زیادی از طرف آرتیست های مختلف رپ فارسی برای ازدواج او ارسال شد و عده ای از آن ها نیز در جشن ازدواج او شرکت کردند که از مهم ترین آن افراد می توانیم به سینا ساعی اشاره کنیم که گفته می‌شود روابط خویشاوندی با موئر داشته و عده ای نیز بر این باورند که او برادر سینا ساعی بوده و آن ها آرتیست هایی از یک خانواده می باشند اما با توجه به اطلاعاتی که تا کنون از خود منتشر کرده اند هیچگونه صحبتی در این باره با هواداران و مخاطبان خویش نکرده و این موضوع از طرف آن ها تایید شده نمی باشد.

بيوگرافي موئر

بيوگرافي موئر

برای پرداختن به زندگینامه موئر باید بگویم که نام اصلی او و همین طور نام خانوادگی اش را در هیچ کجا منتشر نکرده است و تنها نامی که از او داریم اسم هنری و لقب رپی او می باشد که معرف حضور همه شماست و در ارتباط با سن و سال او باید بگوییم که متولد تیر ماه سال ۱۳۶۷ هجری شمسی بوده و اکنون چیزی به حدود ۳۲ سال سن دارد با توجه به سنش می توانیم تا او را به عنوان یکی از رپر های نسل دوم رپ فارسی به حساب بیاوریم که مدت هاست کارش را در این زمینه شروع کرده و در کنار سایر فعالیت‌هایی که از گذشته تاکنون داشته است توانسته تا به عنوان یک رپر قابل شناخته شود.

موِئر در شهر تهران متولد شده است و در همین شهر نیز زندگی می کند و از آن دسته است موزیسین هایی می باشد که ترک وطن کرده و در خاک خودش به فعالیتش ادامه می‌دهد او در خانواده ای نسبتا متمول متولد شد و با استفاده از موقعیت پدرش توانست با در حالی که در دانشگاه در حال تحصیل بود اقدام به فعالیت های همچون طراحی و اجرا در ساختمان و ساختمان سازی دست بزند که چگونه منبع درآمد اصلی و دیگر او در زندگی اش می باشد چرا که همانطور که می دانید در کشور ما ایران فعالیت در عرصه موسیقی آن هم در سبک موسیقی های زیرزمینی یعنی رپ و هیپ هاپ غیرمجاز بوده و افراد که در این زمینه فعالیت می کنند و اجازه برگزاری هیچگونه کنسرتی را در کشور ندارد.

از طرف دیگر در ارتباط با کسب در آمد تمامی خوانندگان و حتی خوانندگان مجاز در کشور باید بگویم که آن ها موزیک های خود را برای فروش نمی گذارند بلکه به طور کاملاً رایگان منتشر کرده اما با استفاده از حق اجرای کنسرت که در سراسر نقاط کشور دارند می توانند تا درآمد خود را برای یک سال به دست بیاورند و در واقع تور های کنسرت در داخل ایران برگزار می‌ کنند اما رپرها و فعال در موسیقی زیرزمینی ایران حق چنین کاری را نیز ندارند و فقط می‌تواند تا محصولات خود را از طریق اینترنت به فروش برسانند.

فعالیت هایی علاوه بر رپ

نکته جالب دیگری که در ارتباط با بیوگرافی وجود دارد این است که او سال ها عکاسی می کرده و به عنوان یکی از عکاس های حرفه ای فعال در حوزه طبیعت شناخته می‌ شود که بیش از ۱۰۰۰ عکس فاخر داشته و عکس های او در یکی از نمایشگاه های برگزار شده در شهر تهران در سال ۹۸ قرار داده شده بود و به لحاظ کیفیت نیز به گفته کارشناسان این نمایشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده است.

همچنین موضوع در حال انجام یک سری بیزینس نیز می‌باشد که این بیزینس خود را به طور کامل توضیح نداده است و اینکه فعالیت او در بیزینس چه چیزهایی می باشد به طور کامل مشخص نیست اما یکی از گمانه زنی ها در ارتباط با بیزینس می‌تواند واردات متریال با کیفیت برای طراحی های داخل ساختمان باشد که در ارتباط با این موضوع مطمئن نیستیم.

دوست دختر موئر

دوست دختر موئر

در ارتباط با دوست دختر موئر باید بگویم که او هیچ گونه نشانه ای را در ارتباط با شخصی که با او وارد رابطه عاشقانه شده است را منتشر نکرده بود اما بسیاری از نزدیکان او تایید کردند که همسر فعلی او همان دوست دختر قدیمی اش بوده که بعد از سال ها رابطه عاشقانه و دوستانه با یکدیگر ازدواج کرده اند ولی هنوز صاحب فرزندی نشده اند.

زندگی نامه موئر در دوران شروع رپ

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در ارتباط با زندگینامه موئر وجود دارد این است که او از سن ۱۵ سالگی وارد عرصه خوانندگی در موسیقی زیرزمینی شد و شروع به فعالیت های گسترده ای کرد که از طرف یک سری پرودیوسر ها و همین طور تولید کننده‌ های آهنگ های رپ در تهران حمایت شد و این موضوع به خاطر رفاقت طولانی مدتی بود که آن ها با یکدیگر داشتند و از مهم ترین این افراد می توانیم به ای گروه تیک تاک به خصوص سینا ساعی و همین طور یکی از بزرگ‌ ترین شخصیت‌ های رپ کشور یعنی یاس اشاره کنیم که هم اکنون نیز در حال همراهی و همکاری با موئر بوده و اهنگ های زیادی را با یکدیگر کار کرده‌ اند.

در ارتباط با فعالیت‌های موئر باید بگوییم که او تقریبا از سال ۱۳۸۵ فعالیتش را به طور حرفه‌ای در عرصه هیپ هاپ آغاز کرد و شروع به انتشار آهنگ های زیادی نمود به طوری که تا الان حدود ۴۰ ترک به صورت سینگل منتشر کرده است و بیشتر کارهای او نیز کارهای جالب توجه و خفن می باشد که توانسته تا مخاطبان برای طرفداران خودش را داشته باشد.

اما با توجه به مقایسه کردن او با سایر آرتیست های هم رده و هم قدمت او متوجه می شویم که نسبت به آن ها از هواداران و همین طور شهرت کمتری برخوردار می باشد و این موضوع به خاطر این است که با اینکه موئر سال هاست در عرصه خوانندگی فعالیت دارد اما تازه مدت کوتاهی است که به علت همکاری هایی که با یاس دارد و همین طور حواشی که در ارتباط با اظهار نظر برای فعالیت های سایر آرتیست های رپ فارسی به وجود آورده، شناخته شده و مورد توجه علاقمندان به هیپ هاپ در سراسر کشور قرار گرفته است.

آلبوم لغو شده moer رپر

قرار بود که در سال ۱۳۹۵ یک آلبوم منتشر کند که به دلایل نامعلومی این حرکت او لغو شد و موئر در صفحات مجازی خود اعلام کرد که با توجه به شرایط نابسامانش نمی‌ تواند تا آلبوم را منتشر کند و بدین وسیله از مخاطبان و هوادارانش عذرخواهی کرد. هواداران او بر این باورند که او به خاطر اینکه میخواست تا ازدواج کند و متاهل شود، از انتشار آلبوم خود صفحه نظر کرد و تصمیم گرفت تا بعدا به این موضوع بپردازد.

یکی از نکاتی که در ارتباط با زندگی موعد در دوران نوجوانی اش وجود دارد و علاقه او به موسیقی را نشان می‌دهد این است که او در سنین ۱۷ سالگی است با یکی از دوستان دوران دبیرستان خود در خیابان های تهران نشسته اند و در حالی که دوستش گیتار میزند موتور نیز او را همراهی کرده و خوانندگی می کند که این حرکت آنها به گفته خودش در آن زمان برای نشان دادن هنرش آن بود اما مردم برای تشویق کردن آنها جلویشان پول می ریختند و به نظر خودم هم این حرکت آنها نه تنها حرکت زشت نیست بلکه او به این فعالیت های این چنینی نیاز داشت تا این که بتواند بالاخره به جایی برسد که در حال حاضر حضور دارد.

moer و مشهور شدن در رپ

به نظر موئر نمی شود تا یک شبه به یک رپر و یا آرتیست و یا خواننده و یا هر موجود موفق دیگری تبدیل شد و برای موفق شدن در امور باید بارها و بارها سعی و تلاش کرد تا این که بالاخره بعد از چند مرتبه شکست طعم شیرین موفقیت را بچشیم او در زمینه رپ و هیپ هاپ نیز این عقیده را داشته و می‌ گوید که نمی‌ شود تا به تکنیک و فلوی خوبی برسیم مگر اینکه مدت‌ ها به صورت شبانه روزی برای بهتر شدن اشعار و ورس های خود تلاش کنیم.

یکی از خصوصیت‌های اخلاقی معرکه خود او نیز به آن اشاره کرده و بارها و بارها آن را به عنوان یکی از بهترین خصلت های خود معرفی کرده است حق جو بودن و حقیقت یا بودن می باشد که همیشه به دنبال این است تا حقیقت را نمایان نموده و از به حاشیه رفتن موضوعات و پایمال شدن حقوق دیگران مانع شود او حتی این این موضوع را به عنوان یک لقب برای خود دانسته و در اینستاگرامش در قسمت بیو نوشته است

آهنگ های موئر

آهنگ های موئر

موئر در آهنگ هایش از یک فلو خاص استفاده می‌کند و دریا می توانیم بگوییم که مدل خاص خود را دارد و اگر به او دقت کرده باشید عاشق یک حیوان بوده و همیشه عکس گوزن را می توانید تا در پست های اینستاگرام و همینطور در کاور آهنگ هایش مشاهده نمایید که به گفته خودش حیوان مورد علاقه اش می باشد.

یکی از آهنگ های جالب موئر آهنگ نسل بعد می باشد که این آهنگ را مدت پیش منتشر نمود و مانند سایر آهنگ هایش او در این ترک نیز یک واقعیت تلخ دیگر را بیان کرده و در واقع این موزیک برای نسل آینده بوده و به آنها می‌گوید که زندگیشان از پایه و اساس اشتباه می باشد و در صورت عدم تغییر در روند زندگی شان در آینده ضربات مهلکی به آنها وارد خواهد شد.

موئر در بین آهنگ های خود یک آهنگ به نام مرسی دارد که این آهنگ از سایر ترک هایی که تاکنون منتشر کرده است که بیشتر شنیده شده و جزو پر مخاطب ترین آهنگ های موئر می باشد که در سال‌ های گذشته آن را ساخته و منتشر کرده است و از آن موزیک هایی است که پیشنهاد می کنیم تا حداقل یک بار آن را گوش کرده و از دست ندهید.

آهنگ جدید موئر

آهنگ جدید موئر

به عنوان جدیدترین کار منتشر شده از طرف موئر باید به آهنگ ایراد کجاست اشاره کنیم که او در این آهنگ با یاس همکاری کرده و یک فیت جذاب دیگر را برای هواداران و علاقه مندان به خودش آماده کرده است و به شدت پیشنهاد می‌کنیم تا این کار را از دست ندهید و به نوعی این موزیک نیز هم به باور ها کمک می کند و هم درون مایه ای گنگ دارد.

موئر به تازگی همکاری های بسیار زیادی با یاس انجام می دهد قبل از ترک ایراد کجاست آهنگ جذاب آگاه را با همراهی و همکاری یاس از لیبل فریاس منتشر کرد که این آهنگ نیز به همراه کلیپ تصویری اش بسیار مورد توجه هواداران او و یاس قرار گرفته و به عنوان یکی از جذاب ترین کار های موئر از آن یاد می شود. همان طور که می دانید در حال حاضر موئر و یاس با یکدیگر یک تیم را تشکیل دادند که نام این گروه را فریاس گذاشته اند که البته این گروه از سال ها پیش وجود داشت و موئر به آن اضافه شده است.

حاشیه های موئر

حاشیه های موئر

موئر سال هاست که در رپ و هیپ هاپ فارسی فعالیت دارد و در این سال ها به عنوان یکی از بی حاشیه ترین و ساکت ترین رپر های رپ فارسی از او یاد می‌شد تا اینکه مدتی پیش او شروع کرد به رو کردن دسته یک سری از رپر های بزرگ مانند حصین ابلیس که قصد فیشینگ از طریق سایت های شرط بندی را داشتند و با اشخاصی که استاد این کار می باشند مانند مونتیگو فعالیت داشته و از این طریق جیب کاربران سایت های خود را خالی می کردند که البته اینها گفته های موئر بوده و برای روشن کردن مردم و به خصوص جوانانی که به انجام قمار علاقه مند هستند زده شده است که بازخورد بسیار بالایی در صفحات مجازی اینستاگرام مواجه شد و از طرف هواداران حسین مورد فحاشی قرار گرفت.

جدایی موئر از لیبل فریاس

جدایی موئر از لیبل فریاس

در این مورد یعنی جدایی موئر از لیبل فریاس باید به شما بگوییم که در آذر ماه 1399 این رپر که یکی از ارکتم اصلی این لیبل بود تصمیم بر جدایی گرفت! این تصمیم خیلی به نظر عجیب به نظر می آید ولی طبق پستی که در اینستاگرام فریاس قرار گرفت خدا فظی او از این لیبل از قبل مشخص بوده و حالا به صورت مجزا موئر فعالیت خود را ادامه می دهد.

سوالات متداول

آیا موئر ازدواج کرده است؟!

بله او در سال ۱۳۹۷ ازدواج کرده و اکنون متاهل می باشد.

آیا موئر با یاس تحت لیبل فریاس فعالیت دارد؟!

بله در حال حاضر به عنوان یکی از اعضای فعال لیبل فریاس در حال فعالیت بوده و همکاری های زیادی را با یاسر بختیاری و یا همان یاس انجام داده است.

از رپر های نسل یک چه کسی از این رپر حملایت کرده است؟

یاس همواره حمایت خود را از این رپر نشان داده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید