مسابقه دختر شایسته برای اولین بار در سال 1957 به شکل بین المللی و با نام دوشیزه جهان یا miss world برگزار شد. اریک داگلاس مورلی (زاده 26 سپتامبر 1918 – درگذشته 9 نوامبر 2000 یک مجری تلویزیونی بریتانیایی، بنیانگذار مسابقه دوشیزه جهان و برنامه تلویزیونی Come Dancing بود. همسر او، جولیا مورلی، اکنون رئیس این مسابقه است و پسرش استیو داگلاس یکی از مجریان آن است.

پس از برگذاری مسابقه دختر شایسته در سال 1975 و به شکل بین المللی، کشور های دیگر نیز شروع به برگزاری این مسابقه کردند؛ یکی از این کشور ها ترکیه است که سال هاست این مسابقه را برگزار می کند و هر ساله یکی از دختران به عنوان دختر شایسته برگزیده می شود. اگر می خواهید دختر شایسته ترکیه ۲۰۲۱، دختر شایسته ترکیه ۲۰۲۲ و … را بشناسيد، به شما پیشنهاد می شود این متن را تا انتها بخوانید. شاید جالب باشد بدانید مدل های زن خارجی نیز امکان شرکت در این مسابقات را دارند.

دختر شایسته ترکیه چگونه انتخاب می شود؟

دختر شایسته ترکیه چگونه انتخاب می شود؟

جولیا الین مورلی (متولد 25 اکتبر 1939) یک تاجر، کارمند خیریه و مدل سابق انگلیسی است. او رئیس و مدیر عامل سازمان Miss World است که Miss World و Mister World را سازماندهی می کند. او همسر خالق Miss World، مرحوم اریک مورلی است که مسئول سازماندهی این مسابقه از آغاز آن در سال 1951 تا زمان مرگ او در سال 2000 بود. او در لندن به دنیا آمد و به عنوان مدل کار کرد و با اریک مورلی که در آن زمان مدیر رقص بود، در یک سالن رقص در لیدز آشنا شد. این زوج در سال 1960 ازدواج کردند. او پس از مرگ همسرش در سال 2000، رئیس Miss World شد.

به عنوان رئیس Miss World، او “زیبایی با هدف” را شعار خود اعلام کرد. جولیا مورلی برای حمایت از کودکان بیمار و محروم پول جمع آوری می کند. در سال 2009، مورلی از افتتاحیه جشنواره Miss World برای راه اندازی صندوق بین المللی کودکان Variety با یک شام خیریه استفاده کرد که بیش از 400000 دلار برای پروژه های تغذیه ای، آموزشی و پزشکی در هائیتی جمع آوری کرد. او جایزه پریادارشینی را برای کمپین “کودکان را نجات دهید” دریافت کرد. در سال 2016، مورلی جایزه بشردوستانه Variety را دریافت کرد.

مورلی در جشن تولد 2022 به دلیل خدمات خیریه و داوطلبانه به افراد محروم در بریتانیا و خارج از کشور به فرماندهی فرمان امپراتوری بریتانیا (CBE) منصوب شد. انتخاب دختر شایسته الزامات به خصوصی دارد و کسانی که قصد شرکت در این مسابقه را دارند باید آن شرایط را داشته باشند. برای انتخاب دختر شایسته موارد مختلفی مدنظر گرفته می شود که می تواند شامل آرایش ظریف و مناسب تا لباس های زیبا و درخشان باشد. اما همه چیز در ظاهر خلاصه نمی ‌شوند چرا که دختر شایسته نه تنها بر اساس زیبایی ظاهری بلکه بر اساس استعداد ها و زیبایی های باطنی انتخاب می شود‌.

این مسابقه دختران را تشویق می کند که در کنار زیبایی ظاهری، بر استعداد ها و رفتار خود تمرکز کنند. همچنین مواردی نظیر تناسب اندام نیز در انتخاب برنده در نظر گرفته می شود و پیش از انتخاب دختر شایسته مسابقه های آمادگی جسمانی برگزار می شود. هم چنین داشتن ویژگی ها و استعداد های خاص و منحصر با فرد نیز یک امتیاز بزرگ برای هر کسی که در این مسابقات شرکت می کند، خواهد بود. در صورتی که دختری به عنوان دختر شایسته کشورش انتخاب شود، می تواند در مسابقات بین المللی دوشیزه جهان یا همان دختر شایسته شرکت کند.

این در حالیست که لازم نیست در کشوری که نماینده آن هستند متولد شده باشند تنها لازم است مدارک قانونی شهروندی را داشته باشند. به عنوان مثال آزرا آکین (زاده 8 دسامبر 1981) بازیگر، رقصنده، مدل و ملکه زیبایی ترکی است که در هلند متولد شده است. او در 7 دسامبر 2002 در لندن تاج دوشیزه جهان 2002 را به دست آورد. آکین در آلملو هلند از پدر و مادری ترک به دنیا آمد. پدر (ناظم) و مادرش (آیدا) در سال 1971 از ترکیه به هلند مهاجرت کردند. آکین در سال 1998 در سن 17 سالگی به عنوان مدل نخبه ترکیه انتخاب شد.

او سپس در مسابقات مدل نخبگان اروپا در نیس، فرانسه شرکت کرد، جایی که او به رتبه 15 نهایی رسید. او مدلینگ را در آلمان برای کاتالوگ آلمانی Otto ادامه داد. در سال 2002، آزرا برنده جایزه دوشیزه ترکیه شد. بنابراین، او نماینده ترکیه در مسابقه زیبایی Miss World بود که در 7 دسامبر 2002 در کاخ الکساندرا، لندن برگزار شد. آکین تاج و جایزه 156000 دلاری برنده سال قبل آگبانی دارگو را پذیرفت. در سال 2003، زمانی که در برنامه تلویزیونی واقعیت بریتانیا شرکت کرد، مدال طلا را به دست آورد. در سال 2004، آکین برای کارت پستال های مسابقه آهنگ یوروویژن 2004 که قبل از هر آهنگ نمایش داده می شد، مدل شد. در سال 2010، او در برنامه رقص تلویزیونی Yok Boyle Dans، نسخه ترکی Dancing With the Stars برنده شد.

دختر شایسته ترکیه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دختر شایسته ترکیه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همان طور که پیش از این هم خواندید دختر شایسته علاوه بر زیبایی ظاهری، باید زیبایی های باطنی نیز داشته باشد. در این قسمت ویژگی هایی برای شرکت در این مسابقه و ویژگی های دختر شایسته را برای شما به طور جزئی تر شرح می دهیم. برای مسابقه دختر شایسته در اکثر کشور ها، باید دختران بین سنین 17 تا 27 سال درخواست دهند. برای شرکت در این مسابقه، برخی از کشورها به شما اجازه می دهند در مسابقات مقدماتی شرکت کنید تا زمانی که در تاریخ نمایش بین المللی به سن مناسب رسیده باشید که در رابطه با کشور ترکیه نیز همین طور است.

اما همان طور که پیش تر خواندید، شرایط سنی خاص بسته به کشور متفاوت است. ایالات متحده می خواهد متقاضیان خود بین 18 تا 26 سال سن داشته باشند. مورد دیگر مجرد یا بی فرزند بودن است؛ اکثر کشور ها این قانون را در مسابقه دختر شایسته دارد که در آن شخصی که دختر شایسته می شود مجرد است و فرزندی ندارد. مورد دیگری که دختر شایسته باید داشته باشد؛ نداشتن سابقه قانونی است. دختر شایسته با داشتن سابقه قانونی پاک، خود را به عنوان یک شهروند برجسته ثابت می کند. مسابقه دختر شایسته ترکیه از متقاضیان خود می خواهد که در گذشته هیچ مشکل قانونی یا سابقه کیفری نداشته باشند.

این کشور همچنین نسبت به شهرت، سختگیر است و از افراد می خواهند که خود، کشورشان یا رقابت را در کل شرمنده نکنند. در ادامه این متن توصیه هایی که برای شرکت و برنده شدن در این مسابقات به شرکت کنندگان می شود را، برای شما شرح داده ایم. در ابتدا با تماشای مسابقات، خود را با نمایش های مجلل آشنا کنید. چه از تلویزیون تماشا می کنید و یا به شکل حضوری آن را میبینید، حتماً نحوه عملکرد یک مسابقه را مطالعه کنید. این به شما کمک می‌کند بفهمید چه چیزی در یک نمایش خوب عمل می‌کند و چه چیزی می‌تواند باعث مشکلات شود.

فقط روی مسابقاتی که تیتر خبرها هستند تمرکز نکنید. مسابقات را در کشور های دیگر نیز بررسی کنید و از آنها بازدید کنید. در صورت امکان، با برخی از رقبا صحبت کنید و ببینید آیا می توانید در مورد چگونگی بهتر شدن روتین خود راهنمایی دریافت کنید. دانش خود را افزایش دهید و با یک ایده جدید و یک کار متفاوت در این مسابقه شرکت کنید‌ و روی صحنه حاضر شوید. اگر مربی و یا شخصی را برای کمک و هدایت ندارید، می توانید هر گونه سوال را در مورد نحوه شرکت در مسابقه و … از طریق اینترنت جست و جو کنید. هم چنین می توانید با دختران دیگری که اهداف مشابه شما را دارند مراجعه کنید و با کمک هم، مسیری را برای رسیدن به اهداف خود ایجاد کنید.

برای شرکت در این مسابقه درخواست دهید. شرکت در مسابقه برخی از کشور ها به سادگی و با قرار دادن اطلاعات تماس، سن و عکس شما انجام می شود. سایر کشور ها به جزئیات واضح تری مانند آدرس، اطلاعات خانوادگی و شغل فعلی نیاز دارند. برخی از کشورها نیز ممکن است از شرکت کنندگان بخواهند برای درخواست، هزینه ای بپردازید. ایالات متحده برای درخواست 250 دلار به اضافه 10 دلار هزینه پرونده نیاز دارد. سپس آماده شوید تا دقیقاً آنچه را که به رقابت خواهید آورد، آماده کنید. سعی کنید در بهترین مصاحبه ها را داشته باشید چرا که برخی از مصاحبه ها ممکن است به عنوان بخشی از خود مسابقه باشد.

برای شرکت در مسابقات کشوری باید هم چون مسابقات بین المللی تلاش کنید و انتظار داشته باشید همانطو که این مسابقات در دنیا دشوار به نظر می رسد در کشور شما نیز به همین صورت باشد. برای این کار مهم ترین عامل این است که زیبایی خود را در باطن و ظاهر ثابت کنید. «زیبایی با هدف» خلاصه‌ ای از فعالیت‌ های مسابقه دوشیزه جهان است. زنان شرکت کننده در Miss World پروژه هایی را برای جمع آوری پول و آگاهی برای افراد محروم در سراسر جهان جمع آوری می کنند. موضوعات بین طرح‌های آب پاک، جمع‌آوری کمک‌ های مالی پس از بلایای طبیعی و ارائه خدمات آب و برق برای جوامع بدون آن متغیر است.

فینالیست های زیبایی با یک رقابت هدف مند به دور نهایی راه می یابند. با دنیای دیجیتال اطراف خود درگیر شوید. زنان در مسابقه دختر شایسته تشویق می‌شوند تا در رسانه‌های اجتماعی فعال باشند و حتی می‌توانند بسته به کیفیت محتوایشان در فینال‌ها جایگاهی کسب کنند. مطمئن شوید که حساب‌ های خود را نه تنها فعال نگه دارید، بلکه با افراد و محیطی که در آن زندگی می‌ کنید درگیر باشید. نکته مهم دیگر این است که داوران را با استعدادهای چشمگیر خود شگفت زده کنید. اگر توانایی یا سرگرمی منحصر به فردی دارید، ممکن است بتواند امتیاز بالایی برای شما محسوب شود. در این صورت باید مطمئن باشید که با انجام کاری که فقط خودتان قادر به انجام آن هستید، از دیگران متمایز هستید.

از اینکه خارج از چارچوب فکر کنید نترسید. در حالی که رقبا استعداد های مشترکی مانند آواز خواندن و رقصیدن را ارائه کرده‌اند، دیگران با ارائه توانایی‌هایی در دسته‌هایی مانند هنر شنی، مسیرهای منحصر به ‌فردی را ایجاد کرده‌اند. استعداد ها و زیبایی های خود را در رقابت مدلینگ به کار ببرید. شرکت کنندگان در هنگام پوشیدن لباس های مجلسی بر اساس زرق و برق و حضور در صحنه مورد قضاوت قرار می گیرند. سعی کنید چیزی را کنار هم قرار دهید که شما را منحصر به فرد کند

این نکته در مورد رنگ ها نیز صادق است؛ در صورتی که رنگ های مناسب را با یکدیگر به کار ببرید، جذابیت بالاتر و زیبایی بیشتری خواهید داشت. همان طور که پیش از این هم خواندید در این مسابقه تناسب اندام نکته مهم و قابل توجهی است. پس برای مسابقات آمادگی جسمانی آماده شوید. رقابت ‌کنندگان این مسابقات در همه کشور ها برای ایجاد سطح آمادگی جسمانی خود، تمرینات ورزشی شدیدی را انجام می‌دهند. هم چنین ممکن است همه چیز به تناسب اندام شخصی ختم نشود. برنده مسابقه ورزشی از بین برندگان در یک مسابقه تیمی انتخاب می شود.

هرگز حمایت از رقبای خود را فراموش نکنید. با نشان دادن زیبایی درونی خود از طریق رقابت تن به تن پیش بروید. چه در طول یک قسمت از مسابقه، سریعا برنده شوید یا نه، هنوز فرصتی برای ادامه وجود دارد. در طول چالش های سر به سر، از رقبا سوالات مختلفی در مورد سوابق خود پرسیده می شود. انتظار داشته باشید که به سوالاتی در مورد کارهایی که برای کشور خود انجام داده اید و اینکه چگونه آن را به مقیاس جهانی خواهید رساند، پاسخ دهید. سپس بینندگان می توانند رای دهند و یک نفر انتخاب شده به مسابقه نهایی می رود.

مانند سایر دسته‌ های ورزشی، زیبایی، استداد ها و…، تعداد افرادی که به سطح بعدی رقابت می‌روند، بر اساس تعداد افرادی که رقابت می‌کنند متفاوت است. نکته مهم آخر این است که داوران را در فینال تحت تاثیر قرار دهید. اکنون که تمام راه را طی کرده اید، بر اساس عملکرد کلی خود مورد قضاوت قرار می گیرید. اینجا جایی است که تمام جنبه های رقابت مطرح می شود. همه چیزهایی که تا به حال نشان داده اید، از استعدادها گرفته تا تناسب اندام و همه چیز در این بین، شما را برای این عنوان در نظر می گیرد.

دختر شایسته ترکیه در سال های اخیر چه کسانی بوده اند؟

دختر شایسته ترکیه در سال های اخیر چه کسانی بوده اند؟

سال هاست که در ترکیه مسابقاتی برای برگزیده شدن دختر شایسته برگزار می شود. در ادامه این متن به معرفی چند نفر از این افراد می پردازیم.

بیرجه آکالای

کسانی که به فیلم ها و سریال های ساخت ترکیه علاقه مند باشند، بیرجه آکالای را به خوبی می شناسند. او یکی از محبوب ترین و زیبا ترین بازیگران ترکیه ای است. بیرجه آکالای در کنار بازیگری یک مدل مشهور و شناخته شده است. او که اکنون 32 سال سن دارد؛ در سال 2004 به عنوان سومین دختر شایسته ترکیه برگزیده شد.

سینم کوبال

سینم کوبال نیز یکی از زیبا ترین و مشهور ترین بازیگران ترکیه ای است که بسیاری از افراد او را با بازی در سریال ها و فیلم هایی هم چون نفس به نفس، سرپا بایست، سلنا و … می شناسند. سینم کوبال که در حال حاضر ۲۹ ساله است؛ در تبلیغات تلوزیونی و در رشته والیبال نیز فعالیت دارد.

سلن سویدر

سلن سویدر یک بازیگر محبوب ترکیه ای است. او هم چنین فعال اجتماعی و مدل حرفه ای نیز می باشد که علاوه بر آن ها علاقه زیادی به نویسندگی و عکاسی نیز دارد. او در سال 2007 موفق شد عنوان دختر شایسته ترکیه را کسب کند.

مریم اوزرلی

مریم اوزرلی یکی از زیبا ترین و پرطرفدارترین بازیگران ترکیه ای می باشد. او در سال 2014 موفق به دریافت عنوان یکی از زیباترین زن های جهان و ترکیه شد. او پس از هنرنمایی در سریال خرم سلطان نیز جایزه پروانه طلایی بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

اویکو کارایل

اویکو کارایل، یکی از زیبا ترین زنان ترکیه به شمار می رود. او در حال حاضر 28 سال سن دارد و بسیاری از ما او را با عنوان یک بازیگر محبوب می شناسیم . اما در کنار بازیگری می توان به فعالیت او در حوزه مدلینگ نیز اشاره کرد.

هازال کایا

هازال کایا نیز یکی از معروف ترین و زیبا ترین بازیگران ترکیه است . او در یکم اکتبر 1990 در شهر بزرگ استانبول به دنیا آمده است. او علاوه بر زبان ترکی، بر زبان های انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی نیز تسلط دارد.

برگوزار کورل

برگوزار کورل یکی از خوش ‌‌چهره‌ ترین و محبوب ترین بازیگران ترکیه است. او یک بازیگر ۳۶ ساله است به عنوان مدل نیز فعالیت دارد.

بورجو بیریجیک

بورجو نیز یکی از زیبا ترین زنان ترکیه ای است که بازیگر و از مدل های ترکیه می باشد. او در سال 2006 به عنوان ملکه زیبایی مدیترانه برگزیده شد.

مسابقه دختر شایسته ترکیه

مسابقه دختر شایسته ترکیه

مسابقه دختر شایسته ترکیه یک مسابقه جذاب است که هر ساله برگزار می شود و در آن افرادی شرکت می کنند و سپس طبق ویژگی هایی که دارند سنجیده می شوند. در اخر نیز یک نفر به عنوان دختر شایسته برگزیده می شود. همان طور که انتظار می رود در این مسابقه معیار های ظاهری هم چون زیبایی و تناسب اندام بسیار مهم است؛ اما چیزی که در این مسابقات اهمیت بیشتری دارد هوش این افراد و ویژگی ها و استعداد های منحصر به فرد آن ها می باشد.

عکس های دختر شایسته ترکیه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های دختر شایسته ترکیه را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به اینکه در حال حاضر تقریبا همه افراد به فضای مجازی دسترسی دارند، دیدن تصاویر مربوط به مسابقات دختر شایسته ترکیه کار سختی نیست و می توان با جست و جو کردن عنوان دختر شایسته ترکیه در سایت های مختلف و در کوتاه ترین زمان، عکس از دختر شایسته ترکیه را مشاهده کرد. در رابطه با هر یک از برندگان دختر شایسته ترکیه نیز می توان گفت با جست و جو کردن نام او به راحتی می توان به تصاویر او دسترسی پیدا کرد. علاوه بر آن، کسانی که علاقه دارند جدید ترین عکس ها و فیلم های این افراد را ببینند می توانند در بعضی پیام رسان های خارجی مانند اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، توییتر و اپلیکیشن هایی از این قبیل، صفحه های شخصی آن ها را دنبال کنند.

اینستاگرام بهترین منبع برای مشاهده کردن جدید ترین عکس و فیلم ها است. تقریبا می توان گفت همه افراد معروف در اینستاگرام صفحه ای دارند که عکس ها و کلیپ های خود را در آن به اشتراک می گذارند. علاوه بر اینستاگرام یوتیوب هم منبع خوبی برای دیدن عکس و فیلم های بعضی از این اشخاص می باشد؛ اما از آنجایی که اینستاگرام در کشور ما اپلیکیشن همگانی تری است، در مقایسه با یوتیوب منبع خیلی کامل تری می باشد.

علت پس گرفتن تاج دختر شایسته ترکیه در سال 2017 چه بود؟

علت پس گرفتن تاج دختر شایسته ترکیه در سال 2017 چه بود؟

دختر شایسته ترکیه در سال 2017، ایتیر اسن بود. او که در روز پنجشنبه به عنوان ملکه زیبایی ترکیه برگزیده شد، در روز جمعه این عنوان را از دست داد. دلیل پس گرفتن پاداش او یک توییت بود. ایتیر یک توییت در خصوص کودتای نافرجام ترکیه منتشر کرده بود و این توییت باعث شد تاج دختر شایسته ترکیه در سال 2017 از او گرفته شود.

آدرس پیج اینستاگرام دختر شایسته ترکیه را چگونه پیدا کنیم؟

خیلی از افراد درباره بعضی از برگزیدگان مسابقه دختر شایسته کنجکاو هستند و علاقه دارند که در جریان بعضی اخبار آنها قرار بگیرند. از آنجایی که اکثر چهره های مشهور در فضای مجازی و مخصوصا اینستاگرام فعالیت زیادی دارند، با دنبال کردن پیج آن ها می توان به جدید ترین عکس و فیلم ها و همچنین اطلاعاتی که آنها منتشر می کنند، دسترسی پیدا کرد. با این حال به دلیل اینکه این اپلیکشن مورد استفاده همه مردم قرار گرفته است، بسیاری از این افراد دارای فن پیج هایی هستند که تشخیص آنها از پیج اصلی سخت است؛ گرچه با توجه به تعداد دنبال کننده ها و بعضی موارد دیگر مانند توجه به تیک آبی پیج آن ها می توان صفحه اصلی فرد مورد نظر را پیدا و در صورتی که تمایل داشته باشید نیز، می توانید آن را دنبال کنید.

کلیپ مسابقه دختر شایسته ترکیه را در کجا می توان مشاهده کرد؟

کلیپ مسابقه دختر شایسته ترکیه را در کجا می توان مشاهده کرد؟

کلیپ مسابقه دختر شایسته ترکیه را می توانید از طریق سایت های مربوط به آن پیدا و مشاهده کنید. هم چنین این مسابقات پیج ها و صفحه هایی در شبکه های مجازی هم چون اینستاگرام، یوتیوب و … دارند که می توانید از طریق آن ها، به کلیپ های مسابقه دختران شایسته دسترسی پیدا کنید.

آخرین دختر شایسته ترکیه کیست؟

همان طور که می دانید هر ساله مسابقه دختر شایسته در ترکیه برگزار می شود و یکی از شرکت کنندگان به عنوان دختر شایسته برگزیده می شود. امثال نیز دارا کورکماز به عنوان زیبا ترین دختر ترکیه انتخاب شده است. کورکماز تاج خود را از سیمای راسیم اوغلو ( نفر اول سال گذشته) گرفت. دارا کورکماز ۲۳ سال سن دارد.

درآمد دختر شایسته ترکیه چقدر است؟

درآمد دختر شایسته ترکیه چقدر است؟

این افراد جزو کسانی هستند که درآمد خیلی زیادی دارند و این درآمد صرفا به دلیل حضور آنها در این مسابقه و برگزیده شدن به عنوان دختر شایسته نیست. بخش زیادی از درآمدی که آن ها کسب می کنند از طریق فضای مجازی می باشد؛ به طوری که با تبلیغ محصولات مختلف از جمله ماشین، کفش، لباس، ساعت، عطر، لوازم آرایش و … می توانند مبالغ هنگفتی دریافت کنند. این افراد هر قدر که معروف تر و شناخته شده تر باشند درآمد بیشتری نیز خواهد داشت. علاوه بر این ها، بسیاری از این افراد مدل های زن آرایشی و لباس هستند که این نیز می تواند منبع درآمد بزرگی برایشان باشد.

حاشیه های دختر شایسته ترکیه

حاشیه های دختر شایسته ترکیه

هر شخصی پس از اینکه به شهرت دست پیدا می کند پس از مدتی حاشیه هایی درباره او ایجاد می‌شود، که هر چقدر این شهرت بیشتر باشد، آن شخص بیشتر در بین مردم شناخته می شود؛ پس حواشی او هم بیشتر خواهد بود. فردی که به عنوان دختر شایسته برگزیده می شود هم از این موضوع مستثنی نیستند؛ این افراد پس از کسب شهرت در بین مردم، درگیر حاشیه هایی در رابطه با زندگی شخصی و کاری می شوند.

سوالات متداول

  1. دختر شایسته ترکیه چه ویژگی هایی دارد؟

    دختر شایسته ترکیه ویژگی هایی همچون زیبایی ظاهری، تناسب اندام، هوش بالا و … دارد.

  2. چرا جایزه ملکه زیبایی دختر شایسته ترکیه پس گرفته شد؟

    جایزه ملکه زیبایی به دلیل یک توییت سیاسی از دختر شایسته ترکیه گرفته شد.

  3. دختران برای شرکت در مسابقات دختر شایسته ترکیه باید حداقل چند ساله باشند؟

    برای شرکت در مسابقه دختر شایسته باید بین ۱۷ تا ۲۷ ساله باشند.

5/5 - (1 امتیاز)