معروفترین دخترهای شایسته فرانسه به همراه عکس و اطلاعات قد و وزن آن ها

0 دیدگاه

اگر می خواهید بدانید که دختر شایسته فرانسه در سال های اخیز لقب چه کسانی بوده است، با ما در ادامه مقاله همرا هباشید.

مراسم دختر شایسته هر ساله در حال برگزاری است و امسال تفاوتی در قوانین آن به وجود آمده بود که براساس قوانین جدید فقط دختران مجرد در این مراسم حضور نخواهند داشت و دخترانی که به تازگی ازدواج کردند و یا مادر شدند هم می توانند در این مراسم شرکت کنند. البته باید بدانید همواره زیباترین زن های جهان اقدام به شرکت در این مسابقات می کنند؛ چون رقابت در زیبایی واقعا در این مسابقات با سطح بالایی بگذار می شود. این قوانین در مورد دختر شایسته فرانسه نیز صدق می کرد. در ادامه این مطلب به بررسی میس یونیورس امسال و نحوه انتخاب آن خواهیم پرداخت.

 • شاید بد نباشد بدانید یکی دیگر از مسابقاتی که طرفداران زیادی نیز دارد؛ مسابقه دختر شایسه آلمان می باشد که می توانید اطلاعاتی درباره آن نیز بدست آورید.

دختر شایسته فرانسه چگونه انتخاب می شود؟

هر ساله انتخاب دختر شایسته فرانسه از طریق مراسمی انجام می شود که در آن دختران واجد شرایط شرکت می کنند و از نظر داوران بررسی و بهترین از بین آن ها انتخاب خواهد شد و به مراسم اصلی راه پیدا می کند و به عنوان دختر برگزیده و نماینده کشورش به میس یونیورس می رود. مدیر این کمیته از حدود 20 سال قبل تاکنون ژنویو دو-فونتنی بوده است. همین طور مسابقه دختر شایسته فرانسه یکی از معروف‌ ترین مسابقات زیبایی در جهان است که هر ساله در فرانسه برگزار می‌ شود. این مسابقه با بیش از ۱۰۰ سال سابقه، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین رویداد های فرهنگی و تفریحی در فرانسه شناخته می‌ شود و هر ساله تعداد زیادی از دختران فرانسوی در آن شرکت می‌ کنند.

در این مسابقه دخترانی که انتخاب شده‌ اند در مراحل مختلفی از جمله پوشیدن لباس شب، لباس شنا، لباس ملی فرانسه و پرسش و پاسخ با داوران به رقابت می‌ پردازند. در پایان، داوران و تماشاچیان برای انتخاب دختری که بهترین عملکرد را داشته و بیشترین رای را دریافت کرده‌ است، به کار می‌ روند.

به طور کلی مسابقه دختر شایسته فرانسه به‌ عنوان یک رویداد برجسته در فرهنگ و تفریح فرانسه شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله، قصد داریم با بررسی بیشتر در این مقاله، به بررسی تاریخچه و آغاز مسابقه دختر شایسته فرانسه، مراحل مختلف این مسابقه، اهمیت آن در فرهنگ و تفریح فرانسه، تأثیر این مسابقه در جوامع محلی و جهانی، و نگاهی به برخی از برنامه‌ های مشابه در سراسر جهان پرداخته خواهد شد.

همچنین به بررسی نگرانی‌ هایی که برای این نوع مسابقات زیبایی وجود دارد، به ویژه در مورد تأثیرات آن‌ها بر روی ایدئولوژی‌های خود تصویری جامعه و تعریف زنانگی نیز پرداخته خواهد شد. در این مقاله به‌ عنوان یکی از رویدادهای فرهنگی و تفریحی بزرگ در فرانسه، ما سعی خواهیم کرد به‌ طور جامع و اجمالی به بررسی این مسابقه بپردازیم و برای خوانندگان ما آشنایی بیشتری با این رویداد فرهنگی فراهم کنیم.

دختر شایسته فرانسه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مفهوم “دختر شایسته” در فرهنگ فرانسه به دخترانی اشاره دارد که در تلاش برای رسیدن به ایده‌ آل‌های انسانی و فرهنگی خود تلاش می‌ کنند و برای جامعه خود به عنوان الگویی شایسته شناخته می‌ شوند. برای اینکه یک دختر به عنوان دختر شایسته شناخته شود، باید برخی ویژگی‌ ها و صفات را داشته باشد که عبارتند از: اول این که ملیت باید فرانسوی باشد. دوم: باید سن بین 18 تا 25 سال داشته باشند. سوم: عمل های زیبایی انجام نداده باشد و نچرال باشد، و پروتز های زیبایی نداشته باشد. چهارم: سابقه کیفری نداشته باشد. پنجم: باید قد بلند داشته باشد و همچنین تتو قابل مشاهده و نمایان روی بدن نداشته باشد. همچنین از دیگر ویژگی هایی که باید داشته باشند در ادامه برای شما آورده ایم.

 • آگاهی و آموزش: دختر شایسته باید دارای آگاهی کافی و آموزش‌ های لازم برای توسعه مهارت‌ های خود و پیشرفت در زندگی باشد.
 • شخصیت قوی: دختر شایسته باید شخصیتی قوی و مستقل داشته باشد و توانایی ایستادن در برابر فشارها و چالش‌ های زندگی را داشته باشد.
 • هوش و ذکاوت: دختر شایسته باید دارای هوش و ذکاوت کافی برای تحلیل و بررسی مسائل و تصمیم‌ گیری در مواقع دشوار باشد.
 • شخصیت جذاب: دختر شایسته باید شخصیتی جذاب و دوست‌ داشتنی داشته باشد تا بتواند.

توجه شود که این مفهوم در هر جامعه و فرهنگ ممکن است تفاوت‌ هایی داشته باشد، و ویژگی‌های مختلفی برای دختر شایسته در نظر گرفته شود. به طور کلی، هدف اصلی این مسابقه ترویج فرهنگ و زیبایی فرانسوی، ارتقای تعاملات بین مناطق مختلف فرانسه و تبلیغ گردشگری در فرانسه است.

دختر شایسته فرانسه در سال های اخیر چه کسانی بوده اند؟

مسابقه دختر شایسته فرانسه یکی از معروف‌ ترین مسابقات زیبایی در جهان است که از گذشته های دور هر ساله در فرانسه برگزار می‌شود. در ادامه این بخش لیستی از دختران شایسته فرانسه در دوره های مختلف را برای شما آورده ایم تا باهم به بررسی این دختران شایسته بپردازیم.

کلودین اوژه

کلودین اوژه به فرانسوی Claudine Auger، متولد26 آوریل 1941 بوده است. او مانکن و هنرپیشه فرانسوی است که در مسابقات میس ورد لندن در تاریخ 13 اکتبر سال 1958 عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. فعالیت سینمایی او از سال 1962 شروع شد. فعالیت او در بین سال های 1958 تا 1997 بود، و کلودین در دسامبر سال 2019 در سن 78 سالگی در گذشت.

ایریس میتنار

ایریس متولد 25 ژانویه سال 1993 و مدل های زن خارجی اهل فرانسه است. این بانو به عنوان نماینده فرانسه در مسابقات جذاب میس یونیورس سال 2016 شرکت کرد و برعکس رویا و خواسته خود که گفته بود حتی در بین سه نفر اول شود بسیار هیجان زده خواهد شد، او در بین 866 نفر در کمال ناباوری مقام اول را کسب کرد. این برد او به عنوان نخستین برد فرانسه در این مسابقه بعد از گذشت 64 سال بوده است. جالب است بدانید ایریس تحصیلات خود را در رشته دندانپزشکی گذرانده است.

دنیس پریه

دنیس پریه متولد 13 فوریه 1935، بازیگر و مدل فرانسوی بوده است که در سال 1953 در مسابقات میس ورد و میس یونیورس شرکت کرد و مقام اول را کسب کرد. در آن زمان معیار هایی مثل: وقار، متانت، جذابیت و رفتار شرکت کنندگان نیز مورد بررسی قرار داده می شد. دنیس اولین زن فرانسوی بود که این عنوان را به دست آورد. او بعد از آن در فیلم هایی همچون جیمز باند نیز بازی کرده است و بسیار درخشید، و بعد ها با کنار گذاشتن بازیگری، یکی از داوران مسابقات Miss World در سال های 2005، 2010، 2011 و 2013 بوده است.

کامیله سرف

کامیله سرف متولد 9 دسامبر 1994، مدل های زن فرانسه و فعال در امور خیریه بوده است. کامیله در سال 2014 در رقابت های میس یونیورس شرکت کرد که جزو 15 نفر اول شد اما به فینال راه پیدا نکرد و موفق به دریافت مقام اول این مسابقات نشد. او بعد از میس یونیورس در سال 2015، در مسابقات دختر فرانسه شرکت کرد که برنده این دوره از مسابقات شد.

کریستیانا مارتل

کریستیانا مارتل زاده 18 ژانویه 1932، مدل و بازیگر فرانسوی است که در سال 1953 هم دختر برتر فرانسه شد و همین طور برنده عنوان دختر شایسته جهان، در همان سال شد. کریستیانا مارتل بر اساس خبر های پخش شده بسیار خیر خواه بوده است و به مردم کمک بسیاری کرده و همچنین حامی زنان بوده است.

آلیسیا آیلی

آلیسیا آیلی دختر اهل فرانسه که در سال 2017 در مسابقات دختر شایسته شرکت کرد و موفق شد و همین عامل سبب شد تا به مسابقات جهانی دختر برتر راه پیدا کند. او با ستاره فوتبال کیلیان امباپه که عضو پاری سن ژرمن است، در رابطه بود که به تازگی باهم نامزد کردند و این خبر بسیار سر و صدا کرد. آلیسیا با شرکت در این مسابقات بسیار معروف شد و باعث شد تا با طراحان مطرح فرانسوی کار کند و بیشتر از قبل دیده شود. آلیسیا بسیار به وکالت علاقه دارد و همین سبب شد تا در یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه رشته حقوق بخواند اما بنظر می رسد حرفه مدلینگ را ادامه دهد.

ایندیرا آمپیو

ایندیرا آمپیو دختر اهل فرانسه است که امسال به عنوان دختر شایسته فرانسه از سوی داوران انتخاب شد. او دانشجوی رشته علوم ارتباطات است، و با توجه به عوض شدن قوانین انتخاب دختر شایسته توانست امسال در این مسابقات شرکت کند و مقام اول را به دست آورد. در گذشته معیار های انتخاب و همچنین شرکت در این مسابقه با امسال تفاوت های زیادی داشت، اما امسال دیگر این معیار ها اصلاح شد و دیگر نیازی نبود که حتما قد شرکت کننده ها بالای 170 سانتی متر باشد و فرزند داشتن یا نداشتن شرکت کننده ها دیگر مسئله و مشکلی حساب نمی شود، همین طور شرط سن هم برداشته شد در قدیم حتما باید سن شرکت کننده ها بین 18 تا 24 سال می بود، که اکنون این قانون عوض شده است.

شما اگر می خواهید تصاویر این دختر زیبا را مشاهده کنید می توانید در گوگل نام او را سرچ کرده و با مراجعه به قسمت تصاویر، عکس های او را تماشا کنید. او همچنین حساب اینستاگرام دارد و در پیج خود عکس هایی از خودش گذاشته است که شما اگر اینستاگرام داشته باشید می توانید او را فالوو کرده و از آخرین عکس های او و همچنین آخرین اقدامات او با خبر شوید.

مسابقه دختر شایسته فرانسه

مسابقه دختر شایسته فرانسه یا به زبان فرانسوی “Miss France” یکی از قدیمی‌ ترین و معروف‌ ترین مسابقات زیبایی در فرانسه است. این مسابقه هر ساله در ماه دسامبر برگزار می‌شود و دخترانی که در آن شرکت می‌ کنند، از تمامی نقاط فرانسه انتخاب می‌ شوند. در این مسابقه، دختران به صورت زنده در تلویزیون به تماشاچیان معرفی می‌ شوند و در مراحل مختلفی از جمله پوشیدن لباس شب، لباس شنا، لباس ملی فرانسه و پرسش و پاسخ با داوران به رقابت می‌ پردازند. در نهایت، دختری که توانسته بیشترین رای را از داوران و تماشاچیان دریافت کند، به عنوان دختر شایسته فرانسه انتخاب می‌ شود.

از سال ۱۹۲۰، هر ساله مسابقه دختر شایسته فرانسه برگزار شده و از آن زمان به بعد این مسابقه یکی از مهم ترین رویداد های فرهنگی و تفریحی در فرانسه شده است. مسابقه دختر شایسته فرانسه یکی از معروف‌ ترین مسابقات زیبایی در فرانسه است که هر ساله برگزار می‌ شود. در این مسابقه، دختران جوانی که شرایط شایستگی برای شرکت در مسابقه را دارند، به رقابت می‌ پردازند تا به عنوان دختر شایسته فرانسه انتخاب شوند.

در این مسابقه، دختران شرکت کننده بر اساس زیبایی، ظاهر، شخصیت، تحصیلات، ارتباطات عمومی، فرهنگ عمومی و دیگر ویژگی‌ هایی که به نظر داوران مهم هستند، امتیاز بندی می‌ شوند. همچنین، این مسابقه به عنوان یک فرصت برای ترویج فرهنگ و زبان فرانسه در سراسر جهان و همچنین ترویج برخی ارزش‌ های فرانسه مانند زیبایی‌ شناسی، فرهنگ و سبک زندگی فرانسوی، معرفی محصولات فرانسوی و… استفاده می‌ شود.

در طول سال، دختران شایسته انتخاب شده برای برگزاری مراسم ها و رویدادهای مختلفی در فرانسه و سراسر جهان به کار می‌ رود. از جمله مراسم‌ هایی که دختر شایسته فرانسه در طول سال برگزار می‌ کند، می‌توان به مراسم جشنواره فیلم کن، هفته مد پاریس، نمایشگاه کتاب فرانسه و همچنین مراسم‌ های فرهنگی مختلف دیگر اشاره کرد. این مسابقه در حال حاضر توسط انجمن دختر شایسته فرانسه( Société Miss France) برگزار می‌ شود و به شدت مورد توجه رسانه‌ های فرانسه و جهانی قرار دارد.

عکس های دختر شایسته فرانسه را در کجا مشاهده کنیم؟

تصاویر دختران برتر در گوگل به وفور یافت می شود، شما برای دیدن تصاویر آن ها می توانید نام هر کدام را سرچ کرده و به قسمت تصاویر سایت مراجعه و عکس های آن ها را تماشا کنید. ما در این مطلب نیز برای آسان تر شدن کار شما عکس های دختران برتر فرانسه را قرار داده ایم تا شما براحتی تصاویر آن ها را مشاهده کنید. برای این که به صورت جدی پیگیر تصاویر جدید آن ها باشید و بدانید که چه زمانی از خودشان عکس جدید به اشتراک می گذارند، می توانید با داشتن پیج های آن ها در شبکه های اجتماعی، آخرین و جدید ترین تصاویر آن ها را مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام دختر شایسته فرانسه را چگونه پیدا کنیم؟

بهترین روش برای پیدا کردن پیج اینستاگرام دختر شایسته فرانسه، جستجوی نام کاربری او یا نام واقعی او در بخش جستجوی اینستاگرام است. مطمئن شوید که نام کاربری و نام واقعی او را به درستی وارد کنید تا بتوانید پیج او را پیدا کنید. البته پیج اصلی با نماد تیک آبی از پیج های فیک و یا فن پیج های این اشخاص جدا شده و با توجه به تیک آبی می توانید براحتی متوجه بشوید که پیج اصلی دختر شایسته را فالوو کرده اید.

کلیپ مسابقه دختر شایسته فرانسه را در کجا می توان مشاهده کرد؟

تا سال گذشته مراسم انتخاب دختر برتر را شبکه های ماهواره ای فارسی زبان همانند( منوتو)، پخش می کردند و شما براحتی می توانستید مراسم را دنبال کنید. اگر در شبکه های ماهواره ای این رویداد ها پخش نشد شما می توانید از طریق لینک هایی که به اشتراک گذاشته می شود این رویداد ها را تماشا کنید، اما شما اگر به صورت آنلاین تماشا نکردید، می توانید در یوتیوب این مراسم را با هر کیفیتی که می خواهید مشاهده کنید.

آخرین دختر شایسته فرانسه کیست؟

لقب “دختر شایسته فرانسه” به دختری اهدا می‌ شود که به دلیل زیبایی، شخصیت، هوش، تحصیلات و مهارت‌ های دیگر، در مسابقات زیبایی فرانسه به عنوان برترین شناخته شده است. به دلیل اینکه این لقب هر سال در مسابقات زیبایی فرانسه به دختری اهدا می‌ شود، هر سال دختری جدید به عنوان “دختر شایسته فرانسه” شناخته می‌ شود. اگر مایلید بدانید که دختری که امسال (۲۰۲۳) در مسابقات زیبایی فرانسه برنده شده است کیست، می‌ توانید به صفحات خبری و وب‌ سایت‌ های مربوط به این مسابقات مراجعه کنید. البته ما در همین مطلب آخرین دختر شایسته را معرفی کردیم، او ایندیرا آمپیو است. او به طور رسمی تاج نقره ای و آبی را از دختر شایسته سال پیش “دایان لیر” دریافت کرد، و گفت حس می کند در یک رویا زندگی می کند. ایندیرا آمپیو در طول برگزاری مسابقات از بانوان مبتلا به سرطان حمایت بسیار زیادی کرد.

درآمد دختر شایسته فرانسه چقدر است؟

به دلیل حفظ حریم خصوصی دختران شایسته فرانسه و عدم انتشار اطلاعات مالی آن‌ ها، دقیقاً نمی‌ توانم درآمد دقیق یک دختر شایسته فرانسه را برای شما بیان کنم. اما باید بدانید که درآمد این دختران اغلب از طریق فعالیت‌ هایی همچون تبلیغات، مدلینگ، سفر به نمایشگاه‌ ها و رویداد ها و برنامه‌ های تلویزیونی به دست می‌ آید. برای مثال، برنده مسابقات زیبایی فرانسه می‌تواند قرارداد‌های تبلیغاتی بزرگی را با شرکت‌های معتبر ببندد. اما میزان درآمدی که هر دختر شایسته فرانسه به دست می‌ آورد، بسیار متفاوت است و به عوامل زیادی از جمله میزان شهرت، محبوبیت و ظاهر او، نوع فعالیتی که انجام می‌ دهد، شرایط قرارداد و… بستگی دارد.

حاشیه های دختر شایسته فرانسه

به دلیل اینکه دختران شایسته فرانسه از طریق مسابقات زیبایی به شهرت می‌ رسند و به عنوان نمایندگان فرهنگ و تمدن فرانسه در جوامع بین‌المللی محسوب می‌ شوند، برخی از حواشی و رویداد هایی که به آن‌ ها مربوط می‌ شود ممکن است به دلیل جنبه‌ هایی از جمله فرهنگی، اجتماعی یا حتی سیاسی، توجه رسانه‌ ها و عموم جامعه را به خود جلب کند. اما باید توجه داشت که حواشی برخی از دختران شایسته فرانسه ممکن است تنها شایعات باشد و اطلاعات دقیق درباره آن‌ ها در دسترس نباشد.

بعضی از حواشی مربوط به دختران شایسته فرانسه شامل موارد زیر می‌ شود:

 • انتقادات از ظاهر یا رفتار دختران شایسته فرانسه در مسابقات زیبایی.
 • موضوعات مربوط به حجاب یا سیاست در مراسم مسابقات زیبایی بین‌ المللی.
 • حضور در رویدادهای ورزشی، سینمایی یا تلویزیونی و جذب توجه رسانه‌ ها.
 • شایعات درباره زندگی شخصی و رابطه عاطفی دختران شایسته فرانسه.
 • شایعات و اتهامات درباره تصاویر و ویدئوهای خصوصی دختران شایسته فرانسه.

پرونده‌های قضایی و اتهامات مربوط به دختران شایسته فرانسه، اما باید توجه داشت که این موارد بسیار نادر و نامعمول هستند و در اغلب موارد، دختران شایسته درگیر این موارد می شوند. به هر حال، باید توجه داشت که حضور در رسانه‌ ها و جذب توجه جامعه، به دلیل شهرت و موقعیتی که دختران شایسته فرانسه دارند، می‌ تواند موجب شناخت بیشتر از فرهنگ و تمدن فرانسه و بهبود تصویر آن در جوامع بین‌ المللی شود.

سوالات متداول

 1. آیا دختر شایسته فرانسه برای سال ۲۰۲۳ انتخاب شده است؟

  در حال حاضر، هنوز دختر شایسته فرانسه برای سال ۲۰۲۳ انتخاب نشده است. مسابقه دختر شایسته فرانسه هر ساله برگزار می‌ شود و معمولاً انتخاب برای سال بعد در پایان هر دوره صورت می‌ گیرد. به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ و شرایط پاندمی، ممکن است موعد برگزاری و اعلام نتایج مسابقه برای سال ۲۰۲۳ به تعویق بیفتد و یا شرایط ویژه‌ ای داشته باشد.

 2. از چه سالی این مسابقه در حال برگزاری است؟

  مسابقات دختر شایسته یا همان میس یونیورس که از قدیمی ترین و محبوب ترین رویداد های زیبایی محسوب می شود، از سال 1952 هر ساله برگزار می شود.

 3. آیا فمینیست‌ های فرانسه از برگزار کنندگان مسابقه دختر شایسته سال شکایت کردند؟

  بله، در سال ۲۰۲۰، یک گروه از فمینیست‌ های فرانسوی به نام u0022فمینیست‌های پرواز بدون مرزu0022 (Feministes en Mouvement) شکایتی را در مورد برگزاری مسابقه دختر شایسته فرانسه و نقض حقوق زنان در این رویداد به دادگاه ارائه دادند. این گروه ادعا کرد که مسابقه دختر شایسته فرانسه، به عنوان یک رویداد زیبایی، شیوع مسائل جنسی و برتری نژادی را ترویج می‌ دهد و زنان را به عنوان اشیاء جنسی به نمایش می‌ گذارد. آن‌ ها همچنین برای رفع این مشکل، ایجاد یک رویداد متفاوت و مناسب‌ تر برای جشن گرفتن از مهارت‌ های زنان و تمجید از افراد با ارزش و صلاحیت در جوامع فرانسه پیشنهاد دادند. در پایان، این شکایت توسط دادگاه رد شد.

 4. معیار های انتخاب دختر شایسته آیا تا کنون تغییر کرده است؟

  معیار های انتخاب دختر شایسته تا امسال بدون تغییر مانده بود، اما این معیار ها برای امسال تغییر کرد و اصلاح شد، البته نسبت به تغییر معیار ها انتقاد های زیادی شده است اما برگزار کننده ها و داوران مسابقه توجهی به انتقاد ها نکردند. از جمله معیار هایی که در گذشته وجود داشته است می توان این موارد را نام برد: نداشتن تتو، نداشتن فرزند، مجرد بودن، افراد دارای هوش و ذکاوت، دختر شایسته باید بتواند تصمیم گیری درستی در مواقع مشکلات داشته باشد، شرط سن بین 18 تا 24 سال، داشتن قد بلند و دخترانی که قد زیر 170 سانتی متر داشته اند قبول نمی شدند، داشتن شخصیت و خصوصیات رفتاری خوب از دیگر معیار های انتخاب دختران بوده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0