مایکل جردن (Michael Jordan) معرفی فوق ستاره بسکتبال nba

0 دیدگاه

آیا مایکل جردن را می شناسید؟ می دانید کیست و چه کار می کند و دلیل جهانی بودنش چیست؟ البته که خیلی ها او را با دنبال کردن لیگ بسکتبال nba می شناسند ولی برای دانستن زندگی نامه مایکل جردن و شناخت بهتر او تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مایکل جردن کیست

مایکل جردن کیست

مایکل جردن یکی از 10 بازیکن برتر بسکتبال جهانی است البته بهتر است بگوییم بازیکن سابق بسکتبال و کارآفرین و رئیس باشگاه شارلوت هورنتز! مایکل جردن یکی از تاثیر گذار ترین بازیکن بسکتبال دنیاست که با پرش های فوق العاده اش همگان را حیرت زده کرد.

او به گونه ای درخشید و خود نمایی کرد که ای اس پی ان او را بزرگترین ورزشکار قرن بیستم آمریکای شمالی می شمارد. مایکل جردن از دبیرستان بازی در بسکتبال را شروع کرد و با تلاش بسیار راه خود را پیدا کرد او که فقط دو سانتی متر از دو متر کم دارد آوازه ای بیش از دو هزار کیلومتر را برای خود جمع کرده است. شنیده اید که می گویند مایکل جردن حلقه ی بسکتبال را می شکست؟ البته که  شکستن حلقه بسکتبال توسط مایکل جردن در هیچ فیلمی ضبط نشده است ولی شاید این حرف به خاطر گرد و خاک زیادی که او در مسابقات به پا می کرد زده شده باشد.

بیوگرافی مایکل جردن

مایکل جوردن در سال 1936 در بروکلینِ آمریکا در یک خانواده ی پنج نفری متولد شد که البته با احتساب آخرین خواهرش در خانواده ی شش نفره ای بزرگ شد. جردن در دبیرستان و با عضو شدن در گروه بسکتبالِ آن جا شروع کرد البته که در پایه ی دهم دبیرستان با صد و هشتاد سانتی متر قد، فردی کوتاه محسوب می شد و نتوانست به تیم اول راه پیدا کند. شاید استارت کار از همین جا خورده باشد چرا که او می خواست خودش را در این بازی اثبات کند پس خیلی تلاش کرد و در تیم دوم خوش درخشید.

ورود به دنیای بزرگ بسکتبال

در تابستان همان سال ده سانتی متر به قامتش افزوده شد و او هم تلاشش را بیشتر و بیشتر کرد تا بتواند به تیم اول راه پیدا کند که البته هم همین شد. جردن در بازی ها بسیار خوب عمل کرد و با کسب امتیازات بالا خیلی ها را شگفت زده کرد در پایان دبیرستان، تعداد زیادی از دانشگاه ها برای او دعوت نامه ی تحصیلی و همچنین عضویت در تیم بسکتبال دانشگاه را داده بودند و در آخر او تصمیم گرفت که بورسیه ای که از دانشگاه کارولینای شمالی بود را بپذیرد و به آن جا برود.

خوش درخشیدن در تیم بسکتبال دانشگاه

در تیم بسکتبالِ دانشگاه به گونه ای عمل کرد که در پایان همان سال اول، بهترین تازه کار شناخته شد. یک سال قبل از فارغ التحصیلی جردن کارولینای شمالی را ترک کرد تا بتواند برای ان بی ای درخواست بدهد که البته بعد از قبول شدن در آن دوباره به کارولینای شمالی برگشت تا تحصیل خود را به اتمام برساند. 

مایکل جردن ایدز دارد ؟

در واقع در هیچ مرجع رسمی ای اشاره ای به این که مایکل جردن با بیماری ایدز یا همان HIV سر و کله می زند وجود دارد و حتی اگر واقعا هم این بازیکن مشهور بسکتبال به این بیماری مبتلا باشد در هیچ جایی عنوان نکرده است. اما چرا همه فکر می کنند مایکل جردن ایدز دارد؟ من تنها یک دلیل عجیب می توانم برایش پیدا کنم آن هم مبتلا بودن مجیک جانسونِ بسکتبالیست به این بیماری مهلک است. البته می دانم اصلا دلیل منطقی ای نیست و به هیچ عنوان هم قابل قبول نیست این دو تن حتی نام یا فامیل های یکسانی ندارند و تنها وجه اشتراکشان بسکتبالیستِ سیاه پوست بودنشان است اما خب وقتی شما نام مایکل جردن و ایدز را در کنار هم در جستجو گرِ گوگل سرچ می کنید با تمام صفحاتِ ایدز داشتن مجیک جانسون مواجه می شوید. شاید عده ای بدون توجه به اسم و دقیق شدن روی چهره، مطالب مربوط به این بسکتبالیست را به مایکل جردن ربط می دهد.

اینستاگرام مایکل جردن

خیلی ها از مایکل جردن می خواهند که یک صفحه ی اینستاگرامی برای خود باز کند ولی تا به حال که این اتفاق نیفتاده و همگی صفحاتی که در اینستاگرام به نامِ این ستاره ی مشهور بسکتبال است در واقع مربوط به افرادی غیر از اوست و هیچ کدام هیچ ربطی به ایشان ندارند. بنابراین فعلا که به دنبال صفحه ی مایکل جردن در اینستاگرام نباشید ولی شاید در آینده دلشان خواست و برای طرفدارانشان این کار را کردند.

بعد از دنبال کردن اینستاگرام مایکل جردن می توانید در اقدامی فوق العاده شرط بندی بسکتبال را هم از این لینک جدی بگیرید! این یک راه کسب درآمد فوق العاده برای شما کاربران علاقه مند به بسکتبال می باشد.

 مایکل جردن و کوبی برایانت

کوبی برایانت بسکتبال سابقِ آمریکایی است که از وقتی او اعلام بازنشتگی کرد تمام نگاه ها به سمت او رفت و همگان شروع به مقایسه ی او و مایکل جردن کردند. البته که نحوه ی بازیِ عالی و خارق العاده ی او زمینه ی مقایسه ی او با مایکل جردن یا مجیک جانسون فراهم شده بود و خیلی ها معتقد بودند که کوبی برایانت همانند این دو افسانه ی بسکتبال عمل می کند. بسیاری از کاربران و بسکتبال دوستان با مقایسه ی عکس هایی که از جردن و برایانت هنگام مسابقه گرفته شده بود، شباهت این دو را به همدیگر اثبات کرده بودند.

برای مثال هر دو مثل هم دست به زانو و شلوارک در وسط زمین خم می شدند و یا حالت پرش و نحوه پرتاپ توپ به داخل سبدِ آن ها دقیقا مثل هم بود. به هنگام فوت برایانت، جردن بسیار ناراحت و شوکه شده بود و در یک جمله گفت ” مثل برادرم بود و کلمات نمی توانند درد من را بیان کنند”.

ثروت مایکل جردن چقدر می باشد ؟

در سال دو هزار و شانزده جردن با یک و هفت دهم میلیار دلار ثروتمند ترین ورزشکار تاریخ نام گرفت البته که این ثروت را فقط از طریق بازی در 5 تیم برتر بسکتبال nba به دست نیاورده. او به کارآفرینی دست زده و با برند کفش ایر برند نایکی محصولات خود را عرضه کرد که با استقبال عمومی همراه بود. بعدها رئیس و مالک بخشی از تیم بسکتبال شالوت شد و بعد از چند سال با خرید سهام های بیشتری حق اداره ی آن را به دست آورد. او تبلیغات یک برند عطر را انجام می داد و صاحب یک باشگاه گلف بود و کمی بعد هم برند ادکلن خود را به بازار عرضه کرد که در همان دو ماه اول به فروشی عجیب و بالا دست پیدا کرد.

مایکل جردن و رونالدو

مقایسه شدن مایکل فقط در حد مقایسه ی او را بسکتبالیست های دیگر نبوده و حتی اگر در ورزش های دیگری مثل فوتبال می خواستند بگویند کسی استوره می شود می گفتند او قرار است مایکل جردنِ فوتبال شود دقیقا اتفاقی که برای رونالدو افتاد. حتی گفته شده که نبوغ کریس رونالدو را فقط می توان به نبوغ جردن تشبیه کرد چرا که کسی جز این دو تن در ورزش همچین نبوغی را ندارند.

سوالات متداول

 1. آیا مایکل جردن کوتاه ترین بسکتبالیست است؟

  البته که نه. این سوال از آن جایی سر چشمه می گیرد که او در دبیرستان بخاطر قد صد و هشتاد که برای این بازی کوتاه محسوب می شد، به تیم اول راه پیدا نکرد ولی او قد کشید و با صد و نود و هشت سانتی متر یکی از بهترین قد ها را برای این بازی به دست آورد. لازم به ذکر است که در بسکتبال جهانی بازیکنانی با قد صک و شصت سانتی متر هم بوده اند و توانسته اند با دیگر استعداد های خود و تکنیک های جدیدشان در این بازی نام و نشانی برای خود به دست بیاورند.

 2. آیا ثروت مایکل جردن زیاد است؟

  بله او تنها میلیاردر ورزشکار جهان محسوب می شود آن هم نه به دلیل بازی و مسابقات وی، بلکه بخاطر سخت کوشی او در دیگر زمینه ها به دست آمده. البته که او یکی از بیشترین دست مزد های تاریخ را برای بازی در مسابقات دریافت می کرد اما باز هم برای میلیاردر شدن کافی نبود.

 3. چرا جردن به بازی بیسبال روی آورد؟

  جواب این سوال به یک تراژدی در زندگی مایکل جردن بر می گردد، به زمانی که پدر او به قتل رسید. در یک سرقت مسلحانه پدر او کشته شد و زندگی او به شدت تحت فشار قرار گرفت و به گفته ی خودش روزی نیست که به پدر فداکارش فکر نکند. پدر او همیشه حامیش بود و بعد از آن که مایکل پولدار شده بود از او چیزی طلب نکرد حتی اجازه نمی داد که پسرش برایش چیزی بخر یا کار مالی ای انجام دهد. مایکل بعد از آن اتفاق تلخ برای آرامش خود و شاید شادی روح پدرش به بیسبال، بازی محبوب او روی آورد. پدر او همیشه دلش می خواست پسرش به این ورزش روی بیاورد ولی هیچگاه او را مجبور نکرد و به همین دلیل بود که مایکل به سمت بیسبال نرفت ولی بعد از فوت او این کار را برایش کرد. جالب است بدانید که او در این رشته هم رو به حرفه ای شدن پیش رفت و به قول مربی اش اگر بیشتر در این بخش از ورزش می ماند می توانست به لیگ حرفه ای راه پیدا کند.

 4. علایق جردن چیست؟

  سیگار و فیلم وسترن از علایق شخصی جردن است به طوری که بعد از هر مسابقه به خانه می رفت و در میانِ دود سیگارش فیلم وسترن تماشا می کرد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0