سبک رپ فارسی یکی از سبک های موسیقی پر طرفدار در دنیا است. این سبک بیش از 40 سال است که ایجاد شده و تا کنون بیش از 22 ژانر به عنوان زیر مجموعه ای از رپ ایجاد شده اند. یکی از سبک های موسیقی، دریل است که زیر مجموعه هیپ هاپ و رپ است. ماسک دریل یکی از اجزای لباس های خوانندگان دریل است که در این مطلب لزوم پوشیدن آن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

سبک دریل رپ فارسی چیست؟

سبک دریل رپ فارسی چیست؟

سبک رپ دریل خشن و تاریک است و اشعار او از وقایع نا گواری که در خیابان های شیکاگو اتفاق می افتاد، سخن می گفت. مهم ترین ویژگی این ژانر تاریک و خشن بودن آن است. با این سبک خواننده می تواند احساس خود را به شنونده منتقل کند. دریل در بین خوانندگان ایرانی نیز وجود دارد. حصین ابلیس، بهرام و سورنا از کسانی هستند که از سبک دریل رپ فارسی استفاده می کنند و از وقایع و سختی های کوچه و خیابان ها می گویند. در این موسیقی از آزار های خیابانی و مصرف مواد نیز صحبت می شود، البته در این سبک مردم را به دشمنی با پلیس نیز راهنمایی می کنند. افراد بسیار معروفی در این سبک فعالیت دارند. اسنوپ داگ، دکتر دره، دبلیو ای، امینم، توپاک، بیگ ال و فیفتی سنت تعدادی از این رپر ها می باشند. این سبک طرفدارن بسیار زیادی دارد. کینگ لویی اولین رپری بود که از این سبک استفاده کرد و آن را به دنیا معرفی کرد. البته خوانندگان دیگری هم در دیده شدن این سبک تاثیر زیادی داشته اند که همه از ماسک دریل استفاده می کنند.

این سبک موسیقی در کجا به وجود آمد؟

این سبک موسیقی در کجا به وجود آمد؟

سبک دریل اولین بار در سال 2010 در ناحیه ساوت ساید در شیکاگو ایجاد شد. یانگ چوپ کسی است که این سبک را ابداع کرد. بعد از به وجود آمدن این سبک در شیکاگو، در سال 2012 این سبک در منطقه بریکستون انگلستان نیز رواج پیدا کرد. اشعار این سبک مانند هم تاریک هستند اما تفاوتی در این سبک ها وجود دارد. در انگلستان این سبک بیت بسیار سریعی دارد و برخی از رپر ها به آن UK یا grime می گویند. با توجه به نظمی که در انگلستان وجود دارد، هنوز هم در خیابان های آن اتفاق بسیار بدی رخ می دهد که خوانندگان دریل آن را توصیف می کنند.

چرا رپر های دریل ماسک می زنند؟

چرا رپر های دریل ماسک می زنند؟

موفقیت سبک دریل به کمک رسانه ها بوده است. به نظر شما چرا مته ها ماسک می زنند؟ خوانندگانی که در این ژانر فعالیت دارند برای حفظ زندگی شخصی و جدا کردن کار و زندگی خود از یکدیگر، ماسک می زنند و هویت خود را پنهان می کنند. موسیقی مته در بریتانیا به یک فرهنگ کوچک تبدیل شده است و ماسک ها به بخشی از لباس های یک رپر تبدیل شده است. اس ال نیز در موسیقی های خود از یک ماسک اسکی استفاده می کند تا هویت خود را نشان ندهد. اما پوشیدن لباس هایی که چهره افراد را پنهان می کند در مکان های عمومی غیر قانونی است.

قیمت ماسک دریل چقدر است؟

قیمت ماسک دریل چقدر است؟

قیمت این ماسک ها بسیار متفاوت است و با توجه به کیفیت آن ها، قیمت بالا تر می رود. بهتر است برای اطلاع از قیمت ماسک های دریل به وب سایت های مربوطه مراجعه و از قیمت آن ها با خبر شوید.

چگونه می توان ماسک دریل را خریداری کرد؟

برای خرید ماسک دریل رپ بهتر است به فروشگاه های مربوطه مراجعه نمایید. با خرید حضوری می توان ماسک مورد نظر خود را تست کرد و در صورت پسندیده شدن آن را خریداری کرد. البته خرید غیر حضوری آن نیز ممکن می باشد. می توانید آنلاین شاپ های معتبر را پیدا کرده و ماسک مورد نظر خود را به آن سفارش دهید و چند روز پس از ثبت سفارش خود، محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید.

سوالات متداول

  1. ماسک دریل در چه سبکی از موسیقی استفاده می شود؟

    از این ماسک در ژانری از سبک رپ به نام دریل استفاده می شود.

  2. چرا رپر ها از ماسک دریل استفاده می کنند؟

    رپر ها برای جلوگیری از تشخیص هویت خود از ماسک استفاده می کنند چرا که اشعار آن ها محتوایی خشن دارد و از زد و خورد در خیابان ها، استعمال مواد مخدر، آزار های جنسی و اهمیت ندادن و دشمنی با پلیس را بیان می کنند.

  3. چه کسانی از سبک دریل استفاده می کنند؟

    خوانندگان رپ زیادی در سراسر دنیا از این سبک رپ بهره می گیرند. در ایران خوانندگانی مانند حصین، سورنا و بهرام از این سبک استفاده می کنند. در بین خوانندگان خارجی نیز کینگ لویی، اسنوپ داگ، دکتر دره، دبلیو ای، امینم، توپاک، بیگ ال و فیفتی سنت موسیقی های خود را با این سبک اجرا می کنند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید