بیوگرافی منوچهر سخایی و همسرش + بهترین آهنگ های او

0 دیدگاه

با گذشت زمان، نتیجه بر این قرار می شود که آهنگ ها و خوانندگان قدیمی ایرانی کجا هستند؟ به علت سبک خاص و چهره های خوش صدا هنوز هم بسیاری از مردم آهنگ های ۴۰ سال پیش را به آهنگ های جدید ترجیح می دهند و به آثار نوستالژی علاقه بیشتری نشان می دهند.

در این مقاله قصد داریم منوچهر سخایی از خوش صدا های دوران قدیم ایران را به شما معرفی کنیم. البته که ایشان نیاز به معرفی ندارند و حتی طرفداران زیادی در رده سنی جوان و نوجوان دارند.

منوچهر سخایی کیست؟

منوچهر سخایی کیست؟

در این بخش قصد داریم بیوگرافی منوچهر سخایی از خوانندگان ایرانی، چهره ی مردمی و محبوب در ایران را برای شما کاربران عزیز ارائه دهیم. چنان چه به کسب اطلاعاتی راجب او علاقمند هستید در ادامه با ما همراه باشید. مرحوم منوچهر سخایی متولد ۹ مهر سال ۱۳۱۴ می باشد که در تهران به دنیا آمده و بعد از انقلاب همانند بسیاری از هنرمندان دیگر به کالیفرنیا مهاجرت کرده است. وی علاوه بر خوانندگی در عرصه بازیگری و برنامه سازی هم فعالیت می کرد. سخایی با تلفیق موسیقی ایرانی با موسیقی غربی، آهنگ های عاشقانه پرطرفدار بسیاری تا قبل از انقلاب منتشر کرد و همین امر باعث محبوبیت روزافزون وی میان مردم شد و تحول بزرگی در عرصه موسیقی ایران به وجود آورد. سرانجام وی طی بیماری سرطان خون در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

منوچهر سخایی برنامه ای هم برای شبکه تلویزیون ملی طراحی کرده بود که در آن چهره های موسیقی پاپ ایران را معرفی می کرد. این برنامه تلویزیونی با نام شو تلویزیونی زنگوله ها در میام عموم شناخته می شد. همچنین او در فیلم های سینمایی پستچی، در انتهای ظلمت و ببر کوهستان ساخته ی رفیع حالتی، ابوالقاسم ملکوتی و خسرو پرویزی، به عنوان بازیگر ظاهر شده است. علاوه بر آن سخایی ترانه فیلم های سینمایی زندگی شیرین، دختر ها اینطور دوست دارند و خروس جنگی را تمیز طراحی و اجرا کرده است.

عکس های منوچهر سخایی را در کجا ببینیم؟

همان طور که اطلاع دارید با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن فضای مجازی، راحت ترین کار برای یافتن عکس های چهره های معروف سرچ نام آن ها در مرورگر های فعال حال حاضر اعم از گوگل کروم و … می باشد. شما می توانید با وارد کردن نام کامل سخایی در گوگل به تمام عکس های منتشر شده در در فضای مجازی دسترسی داشته باشید.

برترین آهنگ های منوچهر سخایی خواننده کدامند؟

منوچهر سخایی که بهترین خواننده سنتی ایران است؛ در سال ۱۳۳۰ موسیقی را به صورت حرفه ای آغاز کرد. در این بخش به چند تا از آهنگ های معروف وی می پردازیم.

کالسکه زرین

زمانی که منوچهر موسیقی را به صورت حرفه ای شروع کرد سبک پاپ رایج نبود و مردم چنان شناختی از آن نداشتند ولی او به این سبک علاقه داشت و گرایش خود را به این سبک با آهنگ هایی که منتشر می کرد و نوا های غربی که در کار هایش می افزود، نشان می داد. سرانجام موفق شد که مجوز پخش کار کالسکه زرین را، در رادیو با همکاری و آهنگسازی پرویز وکیلی دریافت کند و باتوجه به سختگیری هایی که برای پخش این سبک از موسیقی در آن زمان می شد، این دستاورد بزرگی بود.

عروس و داماد

یکی از کار های پرطرفدار سخایی، ترانه عروس و داماد می باشد که با ترانه سرایی کاشانی، آهنگسازی حسن شماره زاده و تنظیم آندرانیک منتشر شد و استقبال گرمی از آن در آن دوره گردید. این ترانه یکی از آهنگ های آلبوم هفت ستاره است که در سال ۱۳۶۵ به بازار آمد.

خانومی

این ترانه، آهنگی از آلبوم نمکی می باشد که ترانه سرایی آن را همه پیرانشهر انجام داده است. آهنگسازی و تنظیم این آهنگ پرطرفدار را هم کاظم عالمی به عهده گرفته بود.

غزال

آهنگ غزال یکی دیگر از آهنگ های معروف سخایی می باشد که آهنگسازی آن را سورن و ترانه سرایی اش را پرویز وکیلی انجام داده اند.

کلاغ ها

این آهنگ یکی از ترانه های آلبوم کلاغ ها می باشد که در سال ۱۳۴۹ منتشر شد. ترانه سرای این آهنگ نذار پررنگ و تنظیم و آهنگسازی آن را پرویز مقصدی به عهده گرفته بودند.

چه حاشیه های برای این خواننده به وجود آمد؟

منوچهر سخایی در دوره ای عضو سازمان مجاهدین خلق شد و بخاطر این موضوع محبوبیتش را میان اکثر مردم ایران از دست داد‌. او همچنین در برنامه ها و کنسرت هایی که حضور داشت به نفع مجاهدین خلق آهنگ منتشر می کرد.

بنا به شنیده ها برادر بزرگ وی در زمان نخست وزیری مصدق، سرگرد و رئیس شهربانی در کرمان بود. سید محمود سخایی برادر منوچهر که در سال ۱۲۹۶ متولد شده بود به علت اتفاقاتی که در سال مرداد ۱۳۲۸ رخ داد به دست حکومت پهلوی به دار آویخته شد. هم اکنون خیابانی نزدیک میدان توپ خانه در تهران به نام محمود سخایی نامگذاری شده است تا یاد آن بزرگواری به عنوان سرگرد و شهید کودتای ۲۸ مرداد در ذهن ها باقی بماند.

آیا تا به حال مصاحبه ای با منوچهر سخایی انجام شده است؟

اگر عبارت (منوچهر سخایی ویکی پدیا) را در گوگل سرچ کنید متوجه می شوید که مصاحبه های بسیاری با وی صورت گرفته است. ما در این قسمت به یکی از این مصاحبه های وی اشاره خواهیم کرد که این مصاحبه توسط محمد ضرغامی ر سال ۱۳۸۶ گرفته شده است. اگر بخواهیم به گوشه کناری از این مصاحبه بپردازیم باید بگوییم که در ابتدای مصاحبه به اولین آهنگ او اشاره شده و این که با وجود آن همه سختگیری راجب موسیقی پاپ، این اثر چطور در رادیو پخش گردید.

در بخش دیگری از مصاحبه راجب این گفته شد که چرا سبک سخایی قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در لس آنجلس تغییر کرد که وی راجب آن این گونه پاسخ داد که از اولین آلبوم خود پس از مهاجرت راضی نبوده و علت کاهش کیفیت، اوضاع مالی نابسامان و بد او در آن دوره بوده است. سپس در مصاحبه راجب دوره غیبت او از جهان موسیقی صحبت شد که وی از فعالیت های مفید و رضایت بخشش در این دوره توضیح داد. گویا وی به جمع آوری مصاحبه هایی از افرادی که در پاپ ایران فعالیت داشتند مثل محمد نوری، حمید قنبری و … پرداخته است و کتابی راجب موسیقی پاپ جمع آوری کرده است.

منوچهر سخایی در چه شهری زندگی می کرد؟

منوچهر سخایی در تهران به دنیا آمد و تحصیلات تکمیلی خود را در همین شهر ادامه داده و به پایان رساند. او طی تحصیل در دبیرستان به خوانندگی علاقمند شده و دنباله اش را گرفت. پس از مدتی او به همراه محمد نوری، ویگن و عباس مهرپویا به عنوان خوانندگان پاپ در رادیو شناخته شدند. سخایی به کار هنری خود در ایران تا زمان انقلاب ادامه داد و پس از انقلاب به دلیل مسائل سیاسی، ایران را برای همیشه به مقصد کالیفرنیا ترک کرد.

برای دانلود آهنگ های منوچهر سخایی چه کاری باید انجام دهیم؟

همان طور که همه شما اطلاع دارید، برای دریافت آهنگ های منوچهر سخایی، تنها کاری که لازم است انجام دهید نوشتن اسم آهنگ او در مرورگر گوگل و یا دیگر مرورگر های در دسترس می باشد. همچنین شما اگر نام آهنگ را به صورت دقیق در ذهن ندارید می توانید عبارت (همه آهنگ های منوچهر سخایی) را در گوگل سرچ کنید و از میان پیشنهادات بالا آمده گزینه ای را که مد نظر داشتید بدست بیاورید.

همسر منوچهر سخایی کیست؟

از همسر منوچهر سخایی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. زن او همانند روحی نامرئی از زندگینامه ی سخایی که در اینترنت قابل دسترسی است پاک شده است. ماجرای زن او بسیار شبیه به زن اول شهریار و زن اول و دوم شاملو می باشد که آهنگی از سرگذشت همسرانشان پاک شده اند و هیچ کجا نامی از آن ها برده نمی شود. تنها خبری که از خانواده سخایی در فضای مجازی موجود می باشد راجب دختران او است. با توجه به اطلاعات موجود در اینترنت، منوچهر سخایی دارای دو فرزند دختر به نام های لیلا و پرستو می باشد.

علت مرگ منوچهر سخایی چه بود؟

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم منوچهر سخایی از خوانندگان پرطرفدار زمان قبل انقلاب بود و در میان مردم بسیار شناخته شده بود. برای این که دلیل این شهرت و معروفیت را درک کنید به شما پیشنهاد می کنیم به آهنگ های وی مراجعه کنید. شما می توانید با سرچ عبارات (منوچهر سخایی جوونی) و (منوچهر سخایی کلاغا)، ( منوچهر سخایی می دونم)، (منوچهر سخایی پاییز)، ( آهنگ منوچهر سخایی نمکی) و ( گلچین منوچهر سخایی) ترانه های زیبای منوچهر را گوش فرا داده و از طرفداران وی شوید.

منوچهر سخایی در قدیم، فعالیت زیادی در ضبط و انتشار موسیقی جدید داشت که این امر با مهاجرت دومی به آمریکا کاهش یافته و تمام شد. هنوز هم که هنوز است بسیاری از قدیمی ها از این جمله راجب او استفاده می کنند که منوچهر سخایی افسوس که گذشت. وی در سال ۱۳۹۰ در کشور آمریکا درگذشت. دلیل فوت او را سرطان اعلام کردند.

سوالات متداول

 1. منوچهر سخایی در چه زمینه ای شهرت یافته است؟

  او خواننده ی معروف در دوره قبل از انقلاب می باشد که در آن زمان یکی از بزرگان موسیقی ایران شناخته می شد. همچنین به صورت جزعی در بازیگری هم فعالیت داشته است.

 2. منوچهر سخایی در چه سنی فوت کرده است؟

  او در سن ۷۶ سالگی در کشور آمریکا فوت کرده است.

 3. علت مرگ سخایی چیست؟

  علت فوت او بیماری سرطان ثبت شده است.

 4. اولین آهنگ منتشر شده ی سخایی چیست؟

  کالسکه زرین به عنوان اولین کار او شناخته می شود.

 5. منوچهر سخایی در کدام کشور زندگی می کرد؟

  او در تهران به دنیا آمده است و دوره ای از زندگی اش را در کالیفرنیا گذرانده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0