مهدی طارمی در حال حاضر یکی از 10 بازیکن برتر فوتبال ایران است. علاوه بر افتخارات درخشان و موفقیت آمیز در تیم ملی ایران و دیگر تیم ها نظیر،تیم پرسپولیس و.. توانسته است افتخارات بسیار زیاد و درخشنده ای در تیم های مختلف و گوناگون کشور های عربی و همچنین کشور پرتغال، داشته است.در این مقاله به معرفی و بیوگرافی کامل مهدی طارمی و زندگی شخصی او و حواشی که در اطراف این بازیکن محبوب تیم رشته ی ورزشی فوتبال وجود دارد،بپردازیم.

مهدی طارمی کیست

مهدی طارمی کیست ؟

مهدی طارمی بازیکن محبوب و شهرت یافته ی رشته ی ورزشی فوتبال، در بیست و هفتم تیر ماه سال هزار و سیصد و هفتاد و یک به دنیا آمده است. این بازیکن فوتبال محبوب ایرانی اصالتا اهل بوشهر می باشد ودر همین شهر جنوبی متولد شده است. اما پس از این که وارد تیم ملی ایران شد به پایتخت کشور عزیزمان ایران،شهر تهران مهاجرت کرده است. نا گفته نماند که این بازیکن ورزشکار مشهور ایرانی در حال حاضر در پایتخت کشور پرتغال،شهر لیسبون زندگی می کند. در ادامه ی مقاله به شرح و توضیح جزئیات انتقال و مهاجرت وی به کشور پرتغال خواهیم پرداخت. مهدی طارمی علاوه بر این که به تیم ملی ایران برای بازی فوتبال دعوت شده است،در تیم های پرسپولیس و تیم های دیگر محل تولدش مثل،شاهین بوشهر و ایران جوان بوشهر نیز سوابق درخشانی را از آن خود کرده است.

مهدی طارمی بازیکن محبوب ایرانی،در سال هزار و سیصد و نود و سه بود که برای نخستین بار به باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران وارد شد.اما تاریخ بازی وی در تیم های شاهین شهر و.. به پیش از ورود به تیم پرسپولیس تهران باز می گردد. این ورزشکار معروف و محبوب ایرانی، نخستین درخشش و پیروزی اش را که موجب شهرت فراوان وی شد را در تیم پرسپولیس تهران در تاریخ دوم آذر سال هزار و سیصد و نود و سه در هفتاد و نهمین شهرآود تهران در مقابل تیم استقلال تهران به ثبت رساند و از آنِ خود نمود. این بازی دیدنی و جذاب با نتیجه ی 2-1 با برد و پیروزی درخشان تیم پرسپولیس تهران به پایان رسید.

مهدی طارمی در این بازی گل نزد اما او عنوان بازیکنی را گرفت که در هنگام تعویضش نقش بسیار موثری را در به ثمر رسیدن گل اول داشت.در واقع با پاس حساب شدهٔ اومحمّد نوری گل اوّل و مساوی پرسپولیس را به ثمر رساند.

آغاز ورود طارمی به دنیای محبوب فوتبال

مهدی طارمی در مصاحبه ای که با وی برگزار شده بود ،دلیل ورود به دنیای رشته ی ورزشی فوتبال را این گونه گفته بود که،به خاطر وجود پدرش بوده است که وارد این دنیای جذاب و محبوب شده است.پدر مهدی طارمی،علیشاه طارمی است.ایشان خودش یک بازیکن به عنوان دفاع وسط بوده است که کسانی که هم دوره ی وی بودند،از بازی های فوق العاده عالی و خوب اقای علیشاه طارمی به تعریف و تمجید ها می پردازند.او گفته است که بدون شک فوتبالیست شدنش را مدیون فوتبالیست بودن پدرش می داند و می گوید اصلا وهرگز وارد دنیای فوتبال شدنش بدون تاثیر از حضور پدرش در دنیای فوتبال نبوده است. پس می توانیم بگوییم که فوتبال رویای کودکی و طفولیت این بازیکن محبوب و پر طرفدار است.خوشحالیم که او به رویای کودکی اش رسیده.البته که در این راستا تلاش های بسیار زیادی کرده است.

مهدی طارمی گفته است که،در آن سال هایی که هم سن و سال هایش مشغول به کار های دیگری چون،سوار بر لنج شدن و به صیادی رفتن بوده اند،او در هوای گرم شهر بوشهر مشغول فوتبال بازی و تمرین در زمین های خاکی فوتبال بوده است.این بازیکن محبوب و معروف و شهرت یافته ی ایرانی شروع ورود به دنیای فوتبال را از زمانی که شش سال سن بیشتر نداشت، آغاز کرده است. او از این سن شش سالگی بوده است که زیر نظر پدر عزیزش در مدرسه ی فوتبال صدا و سیما فوتبال را شروع کرده است.اما دوران حرفه ای شدن وی در این رشته ی ورزشی به سن ده سالگی وی باز می گردد.

مهدی طارمی در این سن ده سالگی وارد باشگاه جوانان برق بوشهر شد و فوتبال را به صورت جدی تری دنبال کرد.او در این سال ها به عنوان بازیکن نوجوان در تیم نوجوانان زیر بیست سال فوتبال بازی می کرد.

ورود مهدی طارمی به تیم بزرگسالان و تیم پرسپولیس تهران

مهدی طارمی ، وزشکار محبوب و معروف ایرانی،از سال هشتاد و یک تا سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار شمسی به ترتیب در تیم های برق بوشهر و حیات بوشهر مشغول فعالیت و بازی بود.پس از این سال ها و بازی ها بود که در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار شمسی به تیم جوانان باشگاه ایران جوان بوشهر وارد شد.مهدی طارمی آن قدر به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال می کرد که دعوت های زیادی را از باشگاه های مختلفی را دنبال می کرد.این بازیکن محبوب و حرفه ای فوتبال بعد از سه سال به تیم بزرگسالان راه یافته بود.

مهدی طارمی، پس ازگذشت بازی های این بازیکن محبوب و حرفه ای ایرانی در این تیم ها و کسب موفقیت ها و حرفه های فراوان از سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت هجری شمسی با بازی در تیم های شاهین شهر بوشهر و دو سال دیگر در تیم ایرانجوان بوشهر،سرانجام در سال هزار و سیصد و نود و سه هجری شمسی بود که به وسیله و وساطت مشاور های جناب آقای علی دایی از یک لیست و گروهی بیست نفر به او معرفی شدند و در اواخر خرداد ماه سال هزار و سیصد و نود و چهار بود که به مدت دو سال به تیم پرسپولیس دعوت شد و مدتی بعد پیوست. مهدی طارمی معروف و حرفه ای امضای سفیدی را در زیر این قرار داد زد و اما نگارش و تعیین رقم قرارداد دو ساله اش با این تیم پرسپولیس تهران را به جناب اقای علی دایی سپرد.

دعوت طارمی به تیم ملی ایران

دعوت طارمی به تیم ملی ایران

مهدی طارمی تقریبا چندین روز پیش از ورود قطعی اش به باشگاه تیم پرسپولیس تهران بود که در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت ماه هزار و سیصد و نود وچهار بود که به وسیله ی سرمربی تیم ملی ایران یعنی کارلوس کی روش به تیم ملی کشور ایران دعوت شد و به آن پیوست.این سال 93-94 برای مهدی طارمی، سال درخشانی بود. درواقع این سال، سالی بود که او به شهرت و درخشش فراوانی رسید. البته بهتر است بگوییم این سال، آغاز دوران شهرت و حرفه ای شدن مهدی طارمی بود. او در این سال 93-94 علاوه بر این که عنوان برترین مهاجم لیگ را از آن خود کرد،به عنوان مرد سال فوتبال نیز شناخته شد.

مهدی طارمی همان طور که پیش از این خدمت شما عرض نمودیم، در تاریخ بیست و شش اردیبهشت ماه برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شد. او علاوه بر این که برترین مهاجم لیگ شد،در این مراسم در چهار رشته از جمله مرد سال فوتبال ایران که قاسم حدادی فر موفق به دریافت این جایزه شد،کاندیدای دریافت جایزه بود. آقای وسیانو ادینهو، سجاد شهبازاده و مهدی طارمی، سه تن از مهاجمانی بودند که لایق دریافت نامزد دریافت جایزهی فصل گذشته یعنی فصل دو هزار و نوزده برگزیده شدند و سرانجام در نهایت بازیکن محبوب و معروف وپر طرفدار تیم ملی ایران، مهدی طارمی، به عنوان برترین مهاجم فصل گذشته انتخاب شدند.جناب آقای طارمی جایزه ی این فصل خود را از جناب آقای عابدینی دریافت نمود.

نخستین بازی در تیم ملی ایران و دیگر بازی ها

مهدی طارمی نخستین بازی در تیم ملی ایران خود را در یک بازی که به صورت خیلی و کاملا دوستانه در برابر تیم ملی ازبکستان در سال دو هزار و پونزده میلادی به عمل رساند.این بازیکن معروف و محبوب ایرانی در سومین بازی ملی اش بود که سوابق گل زنی را در رزومه ی دنیای فوتبالش برای خود به ثبت رساند.به قول معروف از همین سال وبد که پای وی به گل و گل زنی باز شد و به پیشرفت راه یافت.در سال دو هزار و هجده بود که در عنوان چارچوب مقدماتی جام جهانی بود که به تعداد دو بار در برابر تیم گوام گل زد. او علاوه بر درخشیدن در این بازی های اول و سوم در تیم ملی،در چهارمین بازی ملی خودش نیز به صورت کاملا درخشان و موفق و حرفه ای عمل کرد.این جریان باز میگردد به زمانی که سه بر صفر بر تیم هند پیروز شد.

مهدی طارمی در جریان پیروز سه بر صفر بر تیم ملی هند با پا فشاری و تلاش ها و پیگیری های خود توانست یک پاس گل برای آندر انیک تیموریان ارسال نمود و گل سوم را نیز به ثمر رساند. علاوه بر این ها نکته ی جالب توجه این است که در پنجمین بازی ملی خود نیز در برابر عمان اولین کارت زرد خود را دریافت نمود.شوکه شدید؟ همیشه که نمی شود خوش درخشید.گاهی اوقات خطا و اشتباه نیز نیاز است. ما با اشتباه هایمان شکل می گیریم. خواهد می خواهد هر که باشیم. چه فوتبالیست مشهور و معروف، چه انسان عادی با یک حرفه ی عادی تر!

مهدی طارمی در تیم پورتو پرتغال

مهدی طارمی در تیم پورتو پرتغال

مهدی طارمی، ستاره ی معروف و محبوب ایرانی توانست در هفته ی هفتم تیم پورتو پرتغال راه یابد. او در حال حاضر در این تیم مشغول به بازی است. این ستاره ی ایرانی به سرعت در تیم پورتو پرتغال جا افتاد. رسانه ها گفته اند که دوست صمیمی اقای طارمی در این تیم پورتوی پرتغال عضو تیم ملی جوانان کشور پرتغال می باشد.نام این شخص فروماریو بارو می باشد. مهدی طارمی ستاره ی فوتبال محبوب ایرانی از آغاز فصل جاری بود که به باشگاه پورتو که یکی از بزرگ ترین باشگاه های پرتغالی است راه یافته است.

آخرین بازی و موفقیت مهدی طارمی تا کنون

مهدی طارمی آخرین بازی اش را در روز یکشنبه حدود یک هفته پیش(آبان ماه سال 1399) به انجام رساند.این بازی در مقابل تیم پورتیمو ننزه برگزار گردید و با پیروزی یک بر سه به نفع تیم پورتو به پایان رسید.گل دوم این بازی توسط مهدی طارمی به ثمر رسید.

سوالات متداول کاربران

  1. مهدی طارمی از چند سالگی فوتبال را آغاز کرد؟

    از شش سالگی

  2. نام پدر مهدی طارمی چیست؟

    نام پدر او علیشاه طارمی است.

  3. مهدی طارمی هم اکنون در چه تیمی بازی می کند؟

    در تیم پورتو پرتغال.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید