حتما نام مهستی به گوشتان خورده است، او یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین خوانندگان ایرانی بوده است که در تاریخ 25 آبان 1325 در شهر تهران چشم به جهان گشوده است. در ادامه این مقاله شما را با بیوگرافی و بهترین آهنگ های این خواننده آشنا می کنیم.

مهستی کیست؟

مهستی کیست؟

مهستی یکی از خوش صدا ترین خوانندگان قدیمی ایرانی کشور بوده است که صدایش را از مادرش به ارث برده است و به بانوی آواز گل ها و دل ها مشهور شد، نام اصلی این هنرمند خدیجه بوده است و در خانه او را با نام افتخار صدا می زدند. این هنرمند خوش صدا در خیابان عین الدوله به دنیا آمده است و فقط یک خواهر بزرگتر از خودش به نام هایده دارد، از نام خانوادگی آن ها مشخص است که آن ها اصالتا ترک می باشند.

عکس های مهستی را در کجا ببینیم؟

این هنرمند در دوران نوجوانی اش به همراه خواهر بزرگ ترش هایده به کلاس های موسیقی اکبر گلپایگانی رفتند و در سال در سن 17 سالگی و در سال 1342 به پرویز یاحقی معرفی شد و مهستی بعد از مدتی آموزش زیر نظر یاحقی نام هنری مهستی را برای خودش انتخاب کرد و به خاطر این که او مجرد بوده است زودتر از خواهرش موسیقی را پیگیری کرده است. هم چنین می توانید از طریق سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی عکس های زیادی را از این هنرمند مشاهده کنید.

همسر مهستی که بود؟

این هنرمند از خوانندگان سنتی ایرانی اولین بار در سال 1346 و در سال 21 سالگی با کورس ناظمیان که اهل کرمانشاه می باشد و رئیس شرکت واحد بوده است ازدواج کرده است و ثمره این ازدواج دختری با نام سحر می باشد که در سال 1347 متولد شده است. این ازدواج در آخر چند سال بعد این ازدواج به طلاق ختم شد. البته مهستی علاقه بسیار زیادی همسرش داشته است و بعد از طلاق ترانه های بیا خونه، بازیچه و آهنگ دلقک را خطاب به کوروش ناظمیان خوانده است. بعد از آن قبل از انقلاب برای دومین بار با بهرام سنندجی که صاحب کارخانه کفش بوده است ازدواج می کند و این زندگی هم به جدایی ختم شد و بعد از آن به ازدواج و رابطه دیگری تن نداد. او همراه دختر، مادر و خواهرش در یک آپارتمان در منطقه فرمانیه تهران زندگی می کرده است.

علت فوت مهستی چه بود؟

علت فوت مهستی چه بود؟

این هنرمند در سال 1382 بعد از اطلاع داشتن از سرطان روده بزرگ، خودش را تحت شیمی درمانی قرار دارد و در نوروز سال 1386 بعد از اجرای کنسرت در دبی به علت ظهور مجدد علائم راهی بیمارستان می شود و با کنسل کردن کنسرت به لس آنجلس برگشت و با حضور در یک برنامه تلویزیونی به همراه دخترش سحر و پزشک عمومی اش رسما اعلام کرد به سرطان مبتلا شده است و باید پرتو درمانی شود. هم چنین او در آخر و بعد از دوره های درمان در بیمارستان مجهز سانتا روزا در کالیفرنیا در روز 4 تیر 1386 و در سن 60 سالگی جانش را از دست داد.

سحر دختر مهستی الان کجاست؟

باید بدانید که اطلاعاتی از دختر مهستی در دسترس نمی باشد. اما باید بدانید که این هنرمند همراه مادر و خواهرش در تاریخ 7 شهریور 1357 و بعد از انفجار در سینما رکس آبادان به لندن مهاجرت کردند و با وقوع انقلاب دیگر نتوانستند به ایران برگردند. او بعد از یک سال زندگی در لندن در سال 1358 به آمریکا مهاجرت کرد و در اواخر همین سال به پیشنهاد پرویز قریب افشار اولین آلبوم خودش را در آمریکا منتشر کرد.

برترین آهنگ های مهستی کدامند؟

این هنرمند در طی سال هایی که فعالیت هنری داشته است موفق به کسب جوایز و افتخارات بسیار زیادی شده است و در سال 1383 آکادمی جهانی هنر، ادبیات و رسانه از این هنرمند برای بیشتر از 40 سال فعالیت در زمینه موسیقی سنتی و پاپ با هدای شیر طلایی تقدیر کردند. هم چنین او در طی این چهل سال آهنگ های بسیار زیادی را منشتر کرده است که در ادامه شما را با برترین آهنگ های این خواننده آشنا می کنیم.

آهنگ خانه تکانی

این هنرمند در طی سال هایی که فعالیت هنری داشته است تعداد بسیار زیادی آهنگ منتشر کرده است که یکی از برترین آهنگ های او خانه تکانی نام دارد. این آهنگ از مادگار ترین و قدیمی ترین آهنگ های این خواننده می باشد. این آهنگ را می توانید با کیفیت 320 و 128 دانلود کنید.

آهنگ بستر غم ها

مهستی از سال 1347 تا سال 1357 صد ها آهنگ خوانده است که یکی از معروف ترین آهنگ های این هنرمند بستر غم ها نام دارد. این آهنگ جزء پرمخاطب ترین و زیبا ترین آهنگ های این هنرمند می باشد و طرفداران بسیار زیادی دارد.

آهنگ دلقک

همان طور که در این مقاله مطرح کردیم، مهستی در زندگی اش دو ازدواج ناموفق داشته است و زمانی که از همسر اول و عشقش جدا می شود آهنگی با نام دلقک را خطاب به همسرش خوانده است. این آهنگ جزء بهترین آهنگ های این هنرمند می باشد.

آهنگ بیا بنویسیم

اگر به این خواننده علاقه مند هستید، حتما آهنگ بیا بنویسیم از مهستی را گوش داده اید. این آهنگ سبک پاپ دارد و بسیار جذاب می باشد. این آهنگ از همان سال و تا امروز طرفداران خاص خودش را دارد. این آهنگ را می توانید در سایت های اینترنتی مختلف دانلود کنید.

آهنگ دلم تنگه

این هنرمند با مرگش داغ بسیار بزرگی را به جا گذاشت، او یکی از هنرمندان خوب و با استعداد کشورمان بوده است. یکی دیگر از آهنگ های زیبا و محبوب مهستی دلم تنگه نام دارد. این آهنگ زیبا بسیار عاشقانه و غمگین می باشد و به همین دلیل است که در بین مردم خاطره ساز شده است.

در زمان حیات این خواننده چه حواشی برایش ایجاد شد؟

در زمان حیات این خواننده چه حواشی برایش ایجاد شد؟

همان طور که می دانید همیشه برای سلبریتی ها و افراد مشهور حواشی و شایعات بسیار زیادی به وجود می آید که برخی از این حواشی برای آن ها دردسر ساز می شود. اما باید بدانید که این هنرمند یکی از بی حاشیه ترین خوانندگان ایرانی بوده است و در طی سال هایی که فعالیت کرده است درگیر حواشی زیادی نشده است.

کنسرت های مهستی چگونه بود؟

مهستی در طی سال هایی که در زمینه خوانندگی و موسیقی پاپ فعالیت داشته است به اجرای کنسرت های متعددی پرداخته است. مردمی بودن و شرکت در بسیاری از کار های دیگر هنرمندان و هم چنین برخورد صمیمانه او با مردم در کنسرت‌ ها باعث علاقه زیاد مردم به او بود که باعث شد نسل‌ هایی که بعد از مرگ او هم به دنیا آمده بودند تا به امروز او و ترانه‌ های او را به خوبی بشناسند و از آن‌ ها استقبال کنند.

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

می توانید برای دانلود آهنگ های مهستی بیا بنویسیم، مهستی دلم تنگه، مهستی فدات شم، مهستی عزیزم، مهستی زندگی، مهستی مثل تموم عالم و دانلود گلچین آهنگ های این هنرمند از طریق کانال های تلگرامی و سایت های معتبر اینترنتی اقدام نمایید.

مهستی در کدام شهر زندگی می کرد؟

همان طور که در این مقاله مطرح کردیم این هنرمند در سال 1357 همراه خواهر و مادرش به لندن رفتند و با وقوع انقلاب اسلامی نتوانستند به ایران برگردند. بعد از یک سال زندگی در لندن در سال 1358 به آمریکا مهاجرت کرد و تا لحظات آخر عمرش در آمریکا زندگی می کرد. هم چنین جالب است بدانید این هنرمند در یکی از مصاحبه هایش گفته است که عاشق لوبیا پلو می باشد و در درست کردن آن بسیار ماهر می باشد. هم چنین این هنرمند علاقه بسیار زیادی به خواندن کتاب و ورزش داشته است. او اهل هیچ گونه دود و الکلی نبوده است و باید بدانید که بسیار احساساتی و مهربان بوده است. البته این مهربانی و احساسات را در آهنگ هایش به نمایش گذاشته است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا مادر مهستی خواننده بوده است؟

  مادر او خانم زینت بلغاری می باشد که مولودی خوان سفره ها و مراسم مذهبی بود و این دو خواهر اغلب کنار مادر در مراسمات، مولودی خوانی می کردند. باید بدانید که این دو خواهر هنرمند از مادرشان صدای زیبا را به ارث برده اند.

 2. اولین آهنگ مهستی چه نام دارد؟

  هم چنین او در سال 1344 و در سن 19 سالگی با حضور در برنامه گل ها شماره 420 و خواندن آهنگی به نام آن که دلم را برده خدایا اولین تجربه خوانندگی خودش را کسب کرده است. این آهنگ جزء معروف ترین آهنگ های این هنرمند است.

 3. لقب مهستی چیست؟

  این هنرمند با خواندن آهنگ دلم را برده خدایا سرنوشت زندگی اش را تغییر داده است و او بانوی آواز گل ها و دل ها مشهور شد، خواهر او هایده 5 سال بعد از او شناخته و معروف شده است. این آهنگ سبک بسیار زیبایی دارد.

 4. مراسم تشیع جنازه مهستی چگونه برگزار شده است؟

  این هنرمند ایرانی در گورستان وست وود در لس آنجلس در کنار آرامگاه خواهرش هایده و مادرش به خاک سپرده شده است، البته به گفته دولت آمریکا بعد از مرگ مرلین مونرو و مایکل جکسون تشییع جنازه او سومین مراسم بزرگ و خاص آمریکا بوده است که منجر به تعطیلی کامل یک ساعته خیابان های لس آنجلس شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید