در این مقاله می خواهیم به سراغ یکی از بازیکنان عجیب و غریب لیگ بسکتبال nba امریکا برویم و شما را با آن آشنا کنیم. مجیک جانسون یکی از بازیکنان افسانه ای و خوب ان بی ای بود که حواشی بسیار زیادی را به همراه خود داشت. معمولا در هر رشته ورزشی افرادی پیدا می شوند که حاشیه سازی کنند و در ان بی ای مقدار زیادی از حاشیه ها سهم مجیک بود. مجیک از قدیمی های دنیای بسکتبال بود و در تیم لس آن جلس لیکرز درخشید و از نظر بسیاری از کار شناسان او بهترین پوینت گارد تاریخ بسکتبال ان بی ای بود. پدر و مادر جانسون وضع مالی خوبی داشتند و او بر خلاف اکثر آدم های موفق و ورزشکاران پولدار زندگی راحتی را سپری کرده بود اما هر کسی مشکلات خودش را دارد.

بیوگرافی مجیک جانسون

بیوگرافی مجیک جانسون

اروین مجیک جانسون در ایالت میشیگان امریکا متولد شد و وقتی کمی بزرگتر شد مشخص بود که از آن بچه های هیکل می شود. مجیک درشت اندام بود و از همان اول جزء گنده لات های محل به حساب می آمد به گفته خودش او در سن 13-14 سالگی چندین بار به بازداشگاه رفت و پدرش او را با کتک به خانه می برد، مجیک یک سیاه پوست قوی هیکل بود که کمی طول کشید تا راه خود را پیدا کند. پدر او وضع خوبی داشت و مجیک فقط به فکر خوش گذرانی بود و یک سره از کیف پول پدرش پول بر می داشت و با دوستان خود بیرون می رفت. وقتی کمی بزرگ تر شد او و پدر و مادرش بر سر قضیه ای باهم اختلاف نظر پیدا کردند.

او در مصاحبه ای که با CNN داشت خیلی دقیق اشاره نکرد که دعوای آن ها به خاطر چه موضوعی بود اما آن طور که به نظر می رسید بر سر دختری بود که مجیک واقعا به او علاقه داشت و می خواست که با او باشد اما پدر و مادرش مخالفت می کردند و آن دختر را نپسندیده بودند، در آن موقع بود که اروین و پدر و مادرش باهم بحثشان شد و پدر اروین به او گفت که او بی خاصیت است و هر چیزی که دارد از اوست و گقت اگر من نباشم تو هیچ چیز نیستی و کاری نمی توانی بکنی، اروین وقتی این خاطره را تعریف کرد به این موضوع اشاره کرد که پدرش آن حرف ها را در موقع عصبانیت زده بود و او واقعا پدر خوبی بود و من بعد از مدت کوتاهی او را بخشیدم.

برخواستن ستاره بعد از دعوا

بعد از آن دعوا مجیک به کلی اعصابش خورد شده بود و تصمیم گرفته بود که مستقل شود و روی پای خودش بایستد او نمی خواست که دیگر زیر بلیط پدرش باشد اما واقعا نمی دانست که باید چه کار کند و از کجا شروع کند و این موضوع اعصاب او را بیشتر از هر چیز دیگری خورد می کرد. او هنوز نوجوان بود و به دبیرستان می رفت و هیچ کاری جز درس خواندن نداشت که البته آن را هم اجباری انجام می داد و واقعا درس خواندن را هم دوست نداشت. روزی از هیمن روز ها بود که اروین به تنهایی در گوشه استخر در حال شنا کردن بود که به یکباره مربی ورزش پیش او آمد و به او گفت که چرا بازی بسکتبال را امتحان نمی کند، مربی به او گفت که حیف که به بسکتبال علاقه ای نداری زیرا قد و هیکل و استایلت بسیار برای این ورزش مناسب است.

اروین بعد از شنیدن این حرف از مربی کمی در فکر فرو رفت و هنگامی که می خواست به سمت کلاسش برود به سالن بسکتبال خیره شد و کمی از بازی بچه ها را دید و بسکتبال به نظرش جذاب آمد. بعد از چند روزی تصمیم گرفت تا وارد بازی بسکتبال شود و پیش مربی رفت و به او گفت که هیچ چیزی از بسکتبال نمی داد و مربی هم در پاسخ او گفت که همه مردم جهان وقتی می خواهند کاری را آغاز کنند از آن چیزی نمی دانند، او به مجیک گفت که تمام تلاشش را بکند و مربی دستی بر شانه های او گذاشت و گفت تو تمام شرایطی را که باید داشته باشی داری و مجیک از فردای آن روز شروع به بازی کردن کرد و روز به روز علاقه اش به بازی بسکتبال بیشتر می شد به طوری که عضو تیم بسکتبال دبیرستان شد و مربی در پست پوینت گارد از او بازی می گرفت.

جانسون بازیکن امتیاز آور تاریخ nba

جانسون بازیکن امتیاز آور تاریخ nba

پوینت گارد پستی بسیار مهم در بازی بسکتبال است و به جرعت می توان گفت که مهم ترین است زیرا پوینت گارد بازی ساز و پخش کننده توپ است و حملات تیم را طراحی و رهبری می کند در اکثر تیم های بسکتبال پوینت گارد است که بهترین بازیکن تیم است زیرا همیشه بهترین بازیکن را در مهم ترین پست قرار می دهند. مجیک جانسون 2 متر و 6 سانی متر بلندای قامتش بود و 100 کیلو وزن داشت و در پست پوینت گارد پستی که برای آن به دنیا آمده بود و برای آن آموزش دیده بود بازی می کرد انتقال او به لس آنجلس لیکرز یکی از گرانقیمت ترین انتقال های تاریخ ان بی ای بود. عکس مجیک جانسون به عنوان یک ستاره در همه روز نامه ها و مجلات ورزشی افتاده بود و وقتی او به لیکرز رفت دیگر کسی نبود که او را نشناسد و به یک باره وقتی مجیک چشم بهم زد دید که در اوج ثروت و قدرت حضور دارد.

مربی مجیک در حق او خیلی لطف کرد که به او گفت که به درد چه کاری می خورد و او را بسیار حمایت کرد و مجیک هم به بسکتبال علاقه مند شد و بسیار تلاش می کرد و حتی بعضی موقع ها به خانه نمی رفت و تا صبح در سالن می ماند و تمرین می کرد و اینگونه بود که او خیلی زود وارد لیگ حرفه ای بسکتبال ان بی ای امریکا شد. وقتی مجیک به تیم لس آن جلس لیکرز رفت ازدواج کرده بود و بچه هم داشت اما او کمی خود را گم کرد نه از این نظر که مغرور شود و به دیگران پز دهد و زندگی اش را به رخ بکشد خیر اتفاقا او آدم تو داری بود، از این نظر که او به پدر و مادرش ثابت کرده بود که بدون آن هم می تواند به ثروت و قدرت برسد و حالا مجیک از پدر و مادرش فاصله گرفته بود و فقط به فکر خوش گذرانی بود و بسیار لاکچری پول خرج می کرد.

بیماری مجیک جانسون

بیماری مجیک جانسون

مجیک بعد از مدتی که از زندگی لاکچری خودش لذت برد متوجه بیماری در خودش شد بله ایدز، مجیک متوجه شد که ایدز دارد و دکتر ها به او گفتند که باید خیلی مراقب خودش باشد و اگر بیماری اش اود کند ممکن است تبدیل به سرطان شود و آن موقع هم زمانی بود که بیماری ایدز قربانیان زیادی می گرفت و هنوز علم پیشرفت نکرده بود و ایدز بیماری خطرناکی به حساب می آمد. مجیک به مدیر برنامه هایش و پزشکش گفت که هیچ کس از این موضوع باخبر نشود اما بعد گذشت فقط چند روز خبری در روزنامه ها درز کرد، علت ایدز مجیک جانسون چیست، این سوالی بود که در روزنامه ها بسیار سر و صدا کرد و مجیک را تحت فشار گذاشت. برای بررسی دقیق تز از بیماری و شرایط او می توانید به ویکی پدیا مجیک جانسون مراجعه کنید.

مقاومت ستودنی این ستاره

مجیک جانسون بازیکنی که غرق در افتخارات بود ناگهان تحت فشار رسانه ها قرار گرفت به علت بیماری ای که داشت، این را هم باید اضافه کنیم که این فشار ها به این دلیل بود که قبل از آن کم و بیش از زندگی لاکچری او و دختر های زیادی که با آن ها رابطه داشت خبر هایی به بیرون درز کرده بود و حالا که معلوم شده بود او ایدز دارد همه با خود گفتند که این فقط می تواند به خاطر روابط زیاد او باشد. مجیک جانسون به مدت 20 سال با این بیماری زندگی کرد و مقاومت کرد و هم اکنون 61 سال دارد و موفق شده است که این بیماری را شکست دهد او در توضیح بیماری خود گفت که به هیچ عنوان روابط زیادی نداشته است و آن آدمی که بعضی ها فکر می کنند نیست او گفت این بیماری به یک باره در او ایجاد شده است و خودش هم نمی داند که دقیقا چرا به آن مبتلا شده است.

افتخارات مجیک جانسون

مجیک جانسون با شماره 32 بازی می کرد و افتخارات زیادی را در دوران حرفه ای خودش بدست آورد. او 5 بار بهترین بازیکن لیگ ان بی ای شد و نامش در سال 2006 در تالار مشاهیر ان بی ای به ثبت رسید همچنین او 3 قهرمانی با ارزش را به همراه تیم لس آنجلس لیکرز بدست آورد، مجیک بعد از پایان دوران بازیکنی خود مدتی هم مربی بسکتبال شد و به عنوان مربی با تیم لس آنجلس لیکرز به قهرمانی لیگ ان بی ای رسید که به گفته خودش این با ارزش ترین جامی بوده که در دوران حرفه ای خودش بدست آورده است. مجیک نماد مقاومت و شور و شوق بود و در تمام مدتی که ایدز داشت هیچ وقت از بازی و فعالیت دست نکشید.

سوالات متداول

  1. مجیک جانسون به چه بیماری مبتلا شد و سرنوشتش چه شد ؟

    مجیک به بیماری ایدز مبتلا شد و 20 سال در برابر این بیماری مقاومت کرد و بعد از 20 سال موفق شد آن را شکست دهد.

  2. مجیک چند بار با تیم لس آنجلس لیکرز قهرمان لیگ ان بی ای شد ؟

    مجیک 3 بار به عنوان بازیکن و یک بار هم به عنوان مربی با این تیم به قهرمانی ان بی ای رسید.

  3. جانسون در چه پستی بازی می کرد و در چه سالی نامش در تالار مشاهیر ثبت شد ؟

    جانسون در پست مهم پوینت گارد بازی می کرد و در سال 2006 نامش در تالار مشاهیر به ثبت رسید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید