بیوگرافی لیلیا نوویکووا (liliya novikova) قهرمان پوکر اهل روسیه

0 دیدگاه

لیلیا نوویکووا یکی از زن های فعال در رشته پوکر می باشد که توانسته به موفقیت های چشمگیری از جمله لقب بهترین پوکر باز در این رشته دست یابد. این پوکر باز حرفه ای از سن 12 سالگی رویایی در ذهنش داشت و پس از چند سال به آن دست یافت. او می خواست تا به بهترین پوکریست جهان تبدیل شود که به این مهم دست یافت. گفته می شود که liliya novikova تحصیلات عالی خود را در دانشگاه معروف روسی به پایان رسانده است و حتی این کار هم موجب نشد تا او از رویای خود دست بکشد و مایوس شود. اما با کنار گذاشتن همه اینها متاسفانه این قهرمان رشته پوکر با سرگذشتی دردناک روبرو می شود. در این مقاله قصد داریم به بیوگرافی این قهرمان روسی بپردازیم.

بیوگرافی لیلیا نوویکووا

لیلیا نوویکووا در 15 ژوئن سال 1992 در شهر مسکو روسیه به دنیا آمد. در سن 5 سالگی از پدرش درخواست می کند که بازی با کارت را به او آموزش دهد تا در مسابقات خانوادگی شرکت کند. پس از آن بود که جرقه ورود این دختر با استعداد به دنیای بازی های فکری رقم خورد.

این نابغه روسی در سن 12 سالگی به طور حرفه ای به این رشته پرداخت و آموزش بازی پوکر لازمه را دید. طولی نکشید که به طور مستقل در مسابقات شرکت می کرد و آنقدر بازی ها را یکی پس از دیگری برنده شد تا اینکه تصمیم گرفت در مقابل حریفان ضعیف بازی نکند و بازی های آنلاین را انتخاب کرد. لیلیا نوویکووا سابقه کاپیتانی چند تیم مشهور را نیز در کارنامه دارد. این قهرمان روس تحصیلاتش را در رشته مهندسی در دانشگاه دولتی بومان شهر مسکو به پایان رساند و پس از آن به پوکر پرداخت.

افتخارات این پوکریست روس

در ابتدا با نام مستعار Liay5 در مسابقات PokerStars شرکت کرد و در سال 2012 میلادی برای پیشرفت بهتر آموزش های حرفه ای بیشتری را در اوقات فراغت خود گذراند. در مقطعی عضو تیم پر طرفدار ستارگان پوکر پیوست و در مدت کوتاهی به جوایز نقدی بسیار دست یافت. این پوکریست در مسابقات موسوم به Deepstack Big Ante در EPT شهر پراگ شرکت کرد و به فینال این رقابت ها راه یافت. در بازی فینال توانست با مهارت کامل حریفان سرسخت خود را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد. او برای شرکت در این رقابت ها 50 هزار یورو ورودی داده بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این قهرمان اهل کشور روسیه علاوه بر بازی پوکر در اوقات فراغت خود به ورزش های بوکس، تیراندازی با کمان، اسنوبورد و قایقرانی می پردازد. او در این باره گفته بود که ورزش کردن به من تازگی می دهد و موجب می شود که خستگی من کاملا رفع شود. از دیگر علاقمندی های او می توان به آشپزی اشاره کرد.

لیلیا نوویکووا روس در بازی فینال مسابقات پوکر برابر حریفی برزیلی با نام مستعار BlaBlair قرار گرفت که پس از مدت کوتاهی این بازیکن را شکست داد و به مقام اول این سری رقابت ها دست یافت و توانست جایزه 1 هزار و 300 دلاری آن را برنده شود. این ستاره پوکر در رقابت های کشورهای مستقل مشترک المنافع و کشورهای بالتیک نیز شرکت کرد که حدود 1200 بازیکن در آن حضور داشت و جایزه آن بیش از 8 هزار دلار بود.

لیلیا نوویکووا پوکر باز جوان و جذاب با شرکت در این رقابت ها توانست در آخر شایستگی خود را نشان دهد و هر چند که مقام اول را کسب نکرد اما توانست 1336 دلار برنده شود. اما شاید بهترین جایزه او بر می گردد به مسابقات شهر پراگ که این ستاره روس موفق شد تا با ورودی 1100 یورویی جایگاه نخست این رقابت ها را بدست آورد و همچنین جایزه نقدی به ارزش 50 هزار یورو را به حساب خود واریز کند.

لیلیا نوویکووا چرا مرده است ؟

یکی از خبرهای دردناک برای طرفداران پوکر درگذشت لیلیا نوویکووا بود. خبر مرگ او در سال 2019 میلادی به سرعت تمام جهان را فرا گرفت. همه طرفداران این پوکریست روس متعجب بودند که چطور می شود که او در سن جوانی و در حالی که تازه در بین پوکربازان معروف شده بود، به یکباره بمیرد. برخی نیز خبر مرگ او را یک فاجعه برای جامعه پوکربازان دانستند. در ابتدا همه فکر می کردند که این یک شوخی است اما پس از مدتی دوستان نزدیک و دوست پسرش آن را تایید کردند.

پس از تایید خبر مرگ او تیترهای مختلفی در مورد او در رسانه های جهان مشاهده شد که برخی از آن ها اینطور بودند “لیلیا نوویکووا پوکر باز روسی جان داد”، “برق گرفتگی لیلیا نوویکووا” و ” مرگ عجیب لیلیا نوویکووا”.  بر اساس این گزارشات گفته می شود که ستاره سرشناس روس در سن 26 سالگی به علت برق گرفتی در حمام خانه اش جان خود را از دست می دهد.

خبرگزاری بی بی سی فارسی گزارش داد که همسایه او جسدش را در خانه اش پیدا می کند و فورا به پلیس گزارش می دهد. پس از تحقیقات متعدد اعلام کردند که او به وسیله برق گرفتگی که احتمالا توسط شسوار رخ داده است، در حمام خانه خود جان داده است. این پوکریست قهار در طول دوران حرفه ای خود حدود هشت و نیم میلیون دلار برنده شده بود. همچنین او در برنامه های شبکه Twitch.TV شرکت می کرد که از این طریق به شهرت جهانی رسید. این کانال برنامه هایی مخصوص پوکر را ارائه می کند.

لیلیا نوویکووا پوکر باز روسی

برخی از طرفداران رشته پوکر بر این باورند که این نابغه روس به طور غیر مستقیم موجب شد تا خانم ها هم به این رشته روی بیاورند. گفته می شود که لیلیا نوویکووا در کودکی رابطه خوبی با مادر بزرگش داشت و او بود که استعداد این پوکریست حرفه ای را کشف کرده است. مادر بزرگ او معلم ریاضیات بود و کمک بسیاری برای شکوفا کردن او انجام داد.

گفته می شود که او از همان زمان به ریاضیات علاقمند شد و در دوران تحصیل خود نیز نمرات خوبی کسب کرد. پدر او اغلب در زمان مهمانی های خانگی مسابقاتی راه اندازی می کرد که لیلیا به دقت آنها را تماشا می کرد و حرکاتشان را تجزیه و تحلیل می کرد. این ستاره نابغه در 5 سالگی از پدرش خواست تا به او هم روش بازی با کارت را آموزش بدهد و اجازه شرکت در مسابقات خانگی را از وی گرفت.

پس از آن مادر بزرگش مسئول آموزشش شد و اصول چندگانه این بازی به همراه نکات ریز بازی پوکر به روش پنج کارت را به او آموخت. از نکات مهم و جالب آن این بود که نکات ریاضیات را چنان با پوکر در می آمیخت که همگان انگشت به دهن می ماند. زمانی که 12 ساله شد هیچ کس نتوانست در مسابقات خانگی او را شکست دهد. از آنجا بود که اعتماد به نفس لازم در این بازی را بدست آورد و تصمیم گرفت تا این رشته را جدی تر دنبال کند.

علاوه بر بازی پوکر، این دختر روس در زمینه بازی های کامپیوتری موسوم به سایبر داتا نیز بسیار موفق بود. گروهی تشکیل داده بود و با گروههای دیگر مسابقه می دادند و او کاپیتان گروه خود بود. پیروزی های پی در پی موجب شد تا خیلی زود از این بازی خسته شود و تصمیم گرفت تا کلا روی پوکر تمرکز کند.

اخبار لیلیا نوویکووا

طرفداران این پوکریست نابغه تا قبل مرگ او خبرهای مربوط به بازی ها و دیگر اطلاعات لازم را از طریق وبلاگ او مطلع می شدند. او که علاقه ای به وبلاگ نویسی نیز داشت، بیشتر اخبار مربوط به خود و دنیای پوکر را در آن منتشر می کرد. روزانه پست هایی در مورد قهرمانان این رشته برای علاقمندان و طرفداران خود می نوشت.

عکس های قهرمان روس

اینستاگرام لیلیا نوویکووا را می توان یکی از پر بیننده ترین حساب کاربری دانست. او پس از اینکه توانست در مسابقات مختلفی شرکت کند و نام خود را به همه بشناساند، به یکباره طرفداران زیادی پیدا کرد. شرکت در برنامه های تلویزیونی نیز به شهرت او افزود. عکس و کلیپ های liliya novikova را در این صفحه می توانید تماشا کنید.

صفحه اینستاگرام این دختر روس حدود 15 هزار عدد فالوور دارد و بیش از یک هزار و 311 عدد پست منتشر کرده است. او که لقب “جذاب ترین پوکریست” را از آن خود کرده است با انتشار عکس های خود توانسته مخاطب زیادی را به طرف خود جلب کند. شاید بتوان گفت که بیشتر دنبال کنندگان او به این دلیل صفحه شخصی او را فالو می کنند.

سوالات متداول در مورد liliya novikova

  1. مرگ لیلیا نوویکووا به چه دلیل بود؟

    بنا بر اطلاعات مختلف منتشر شده در سایت های خبری، مرگ او بر اثر برق گرفتگی بود. او در حمام توسط سشوار دچار برق گرفتگی می شود و جان خود را از دست می دهد.

  2. لیلیا نوویکووا کیست؟

    پوکریست جوان و جذاب روس است که از سن 12 سالگی به طور حرفه ای به این رشته پرداخت. او با شرکت در مسابقات و برنامه های تلویزیونی به شهرت جهانی رسید.

  3. لیلیا نوویکووا اهل کجاست؟

    liliya novikova متولد 15 ژوئن 1992 اهل کشور روسیه است و در سن 26 سالگی بر اثر برق گرفتگی در حمام خانه خود به طرز مشکوکی جان خود را از دست داد.سوالی اضافه کنید

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0