بیوگرافی کوبی برایانت (Kobe Bryant) بسکتبالیست فقید آمریکایی

0 دیدگاه

کوبی برایانت یکی از بسکتبالیست های افتخار آمیز لیگ بسکتبال nba است. بسکتبال ورزشی هیجان آمیز و قدرتی می باشد که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد. ورزش بسکتبال جزو 10 رشته برتر ورزشی دنیا می باشد. مردم آمریکا بسیار به این ورزش علاقمندند حتی طرفداران بیشتری نسبت به فوتبال دارد. هم چنین تعداد زیادی از مردم آمریکا به این رشته ورزشی روی می آورند.

کوبی برایانت یکی از بسکتبالیست های معروف و پر افتخار ورزش بسکتبال در امریکا می باشد. او 20 سال در تیم ورزشی لس آنجلس لیکرز بازی کرد و توانست افتخارات زیادی برای خود و این تیم کسب کند. او در 5 دوره از رقابت های ان بی ای قهرمان شد که به مشهور شدن و معروفیتش نقش به سزایی داشت. در ادامه این مقاله بیوگرافی کوبی برایانت این ستاره بی بدیل بسکتبال آمریکا را برای شما آورده ایم. بدون شک با شناخت بیشتر این اسطوره می توانید درک بهتری را برای شرط بندی بسکتبال داشته باشید.

زندگی نامه کوبی برایانت

زندگی نامه کوبی برایانت

کوبی بین برایانت (kobe Bryant) یکی از 10 بازیکن برتر بسکتبال متولد بیست و سوم آگوست سال 1978 می باشد. بین، میان‌نام او برگرفته از لقب پدرش «جلی‌بین» است.او در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیلا در کشور آمریکا چشم به جهان هستی گشود. پدر او جو برایانت؛ بسکتبالیست سابق ان بی ای است و اسم مادرش پاملا کاکس برایانت است.

پدرش برای ادامه فعالیت های ورزشی اش مجبور به مهاجرت شد و خانواده او زمانی که کوبی 6 سال داشت به شهر ریتی در کشور ایتالیا مهاجرت کردند. کوبی نیز از همان سن کودکی به بسکتبال و فوتبال علاقه بسیاری نشان می داد. دو خواهر بزرگتر برایانت نیز ورزشکار بودند. او از همان دوران تیم محبوبش را انتخاب کرده بود و آرزوی بازی در تیم لس آنجلس لیکرز را داشت.

به همین دلیل با پشتیبانی پدرش در همان شهر ریتی به بازی حرفه ای بسکتبال پرداخت. بعد از اینکه فعالیت های ورزشی پدرش در ایتالیا تمام شد وبازنشسته شد، آن ها دوباره در سال 1991 به آمریکا برگشتند. برایانت به تیم بسکتبال دبیرستان Low Merion پیوست و چهار سال پیاپی آن را به مسابقات کشوری رساند. معدل کوبی برای راهیابی به بهترین دانشگاه‌های آمریکا مناسب بود ولی او، تصمیم گرفت که به لیگ حرفه‌ای ان بی ای بپیوندد.

 کوبی در کدام تیم ها نقش آفرینی کرده است ؟

کوبی به دلیل ورزش حرفه ای اش در مسابقات بین دانشگاهی توسط تیم شارلوت هورنتز در سال 1996 انتخاب شد، اما سرانجام عضو تیم لیکرز یکی از 5 تیم برتر بسکتبال nba شد و در فصل بعدی برای شرکت در تورنومنت سالانه آل استارز دعوت شد. کوبی در اوایل سال اول چندان به بازی گرفته نشد اما با گذشت زمان، او به تیم اول لس آنجلس لیکرز راه یافت و به عنوان جوان‌ترین بازیکن ان بی ای معرفی شد.

 کوبی در سال ۱۹۹۷ با پیروزی در مسابقات Slam Dunk ، طرفداران زیادی پیدا کرد. او با از دست دادن موقعیت‌های حساس در بازی‌های مهم، فصل را با ناکامی گذراند اما هم تیمی وقت کوبی، شکیل اونیل از او پشتیبانی کرد؛ شکیل در باره کوبی گفت: «کوبی تنها کسی بود که جرأت پرتاب توپ را در شرایط حساس داشت».

فصل دوم مسابقات برای کوبی بهتر شروع شد. او در این فصل بیشتر به کار گرفته شد و با بازی‌های بی نظیرش، به تیم ستارگان راه پیدا کرد. به این ترتیب نام کوبی به عنوان جوان‌ترین بازیکن تیم ستارگان در تاریخ ان بی ای به ثبت رسید.

 کوبی در فصل سوم در همه ی بازی‌های تیم لس آنجلس لیکرز حضور داشت. مدیران این تیم که از بازی کوبی بسیار راضی بودند، با کوبی قراردادی به ارزش ۷۰ میلیون دلار برای شش سال امضا کردند. نحوه بازی کوبی شگفت بر انگیز بود چون به بازی بزرگانی چون مجیک جانسون و مایکل جردن شباهت داشت. کوبی به همراه تیم لس آنجلس لیکرز به مسابقات نیمه نهایی ان بی ای راه یافت ولی این تیم در مصاف با تیم سن انتونیو سپرز باخت.

بررسی قهرمانی های Kobe Bryant

کوبی برایانت یکی از ارکان اصلی مهم تیم ستارگان آل استار و پر افتخار ترین بازیکنان ان بی ای بوده است. کوبی به همراه شکیل اونیل با تیم لیکرز به 3 قهرمانی در سال های 2000، 2001 و 2002 دست پیدا کردند. اما بعد شکیل اونیل از تیم لیکرز خارج شد و کوبی تنها پایه و اصل تیم لیکرز محسوب می شد. او توانست در سال های 2009 و 2010 تیم لیکرز را به قهرمانی رساند.

 کوبی در مسابقه ای مقابل تیم تورنتو رپتورز، با وارد سبد کردن 81 امتیاز به دست آورد که بعد از چمبرلین بیشترین امتیاز در یک بازی را به دست آورد که یک رکورد در تاریخ ان بی ای محسوب می شود.

کوبی در مسابقات سال 2007 و 2008 به عنوان بهترین بازیکن ان بی ای انتخاب شد و جایزه با ارزش ترین بازیکن این ان بی ای را گرفت. در همان سال تیم لیکرز را به فینال مسابقات رساند و با تیم بسکتبال ایالات متحده قهرمان المپیک شد. او در 3 سال به عنوان بهترین بازیکن رقابت های بازی ستارگان یا آل استار انتخاب شده است. او در سال ۲۰۱۸ به خاطر یک فیلم کوتاه انیمیشن با عنوان «بستکبال عزیز» برنده جایزه اسکار شد.

کوبی برایانت و همسرش

کوبی برایانت برای اولین بار در سال 1999 ونسا لین را ملاقات نمود. او در آن زمان تنها 21 سال داشت. ونسا لین در آن زمان دختری دبیرستانی بود و 17 سال بیشتر نداشت. ونسا برای اینکه از حاشیه های رسانه های به دور باشد دیگر به دبیرستان نرفت و در خانه به ادامه تحصیلش پرداخت.

ونسا و کوبی در سال 2001 ازدواج کردند. در مراسم ازدواج آن ها پدر و مادر و دو خواهر کوبی شرکت نکردند. زیرا موافق این ازدواج نبودند. دلیل مخالفت آن ها، پایین بودن سن کوبی و ونسا و آفریقایی – آمریکایی نبودن ونسا بود. بعد از آن کوبی به مدت دو سال با پدر و مادرش قطع ارتباط کرد. در زیر عکس همسر کوبی برایانت را برای آشنایی شما خوانندگان محترم آورده ایم.

در سال 2003، پلیس کوبی برایانت را به دلیل تجاوز به کتلین فیبر 19 ساله بازداشت کرد. کتلین ادعا داشت که کوبی شب قبل از جراحی زانویش به او تجاوز کرده است. اما کوبی این اتهام را نپذیرفت او گفت رابطه جنسی با موافقت هر دو بوده است.

پخش شدن این خبر تنیجه بسیار بدی برای کوبی به همراه داشت. باعث شد قرار دادهای او با مک دونالدز و نوتلا فسخ شود و فروش پیراهن بسکتبال او بشدت کم شد. در سال 2004 به دلیل حاضر نشدن شاکی، کتلین فیبر در دادگاه، پرونده او بسته شد. کتلین پرونده ی دیگری بر علیه برایانت تشکیل داد و این بار هر دو به توافقاتی رسیدند که هیچ گاه بر عموم اعلام نشد.

کوبی برایانت چند فرزند دارد ؟

کوبی و ونسا دارای دو دختر هستند. ناتالیا دایامینت برایانت، اولین دختر کوبی و ونسا، در 19 ژانویه 2003 به دنیا آمد. به دنیا آمدن او، باعث شد کوبی با پدر و مادرش آشتی کند. جیانا ماریا ، دختر دوم کوبی و ونسا در اول می 2006 به دنیا آمد.

کوبی برایانت بر اساس رتبه بندی سایت فوربس در سال 2013 پس از تایگر وودز و راجر فدر سومین کسی است که به درآمد سالیانه 62 میلیون دلار درآمد رسیده است. خوسه لوئیس اویسار عضو شورای شهر به برایانت گفت: در طول 20 سالی که در تیم این شهر حضور داشته و موفقیت های زیادی کسب کرده و همیشه به باشگاهش وفادار مانده است. روزی را به نام کوبی برایانت برای قدردانی از او ثبت می کند. که در لس آنجلس 24 اوت روز برایانت نام گذاری شده است.

علت مرگ کوبی برایانت

این ورزشکار بی بدیل در یک هواپیمای خصوصی بر فراز کالیفرنیا در حال حرکت بوده که هواپیما دچار سانحه شده و تمام افراد حاضر در آن جان خود را از دست دادند. البته به نظر می رسد فقط یکی از دخترانش در این حادثه وجود داشته که او نیز جان خود را از دست داده است. اما دیگر اعضای خانواده برایانت در این حادثه حضور نداشتند.

این حادثه در تاریخ 26 ژانویه 2020 در ساعت 10 صبح اتفاق افتاد. این سانحه در شرایط مه آلود در تپه های مشرف به کالاباسس رخ داده است. شاهدان قبل از سقوط هواپیما صدای انفجار موتور آن را شنیده اند. مشخص نیست که این هواپیمای از کجا یا به سمت کدام مقصد در حال عزیمت بوده است. برایانت سالهاست از هواپیمای خصوصی مدل Sikorsky S-76 برای مسافرت استفاده می کند.

عجیب اینجاست این حادثه تنها مدت کوتاهی بعد از اینکه لبرون جیمز رتبه سومین بازیکن تاریخ NBA از نظر کسب امتیاز بالاتر از کوبی برایانت را به خود اختصاص داده، رخ داده است. خبر کوبی برایانت درگذشت به سرعت در رسانه ها پخش شد.

سوالات متداول

 1. کوبی برایانت در چه سالی و در چه شهری به دنیا آمد ؟

  کوبی متولد بیست و سوم آگوست سال 1978 می باشد. او در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیلا در کشور آمریکا به دنیا آمد.

 2. حرفه کوبی برایانت چیست ؟

  کوبی برایانت پر افتخار ترین بسکتبالیست آمریکایی است. او یکی از قهرمان های ان بی ای است. به افتخار او 24 اوت را در لس آنجلس کوبی برایانت نام گذاری کرده اند.

 3. آیا کوبی برایانت ازدواج کرده است ؟

  کوبی برایانت زمانی که تنها 21 سال داشت با ونسالین 17 ساله آشنا شد. آن ها در سن پایین با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب فرزند شدند.

 4. دلیل مرگ کوبی برایانت چیست؟

  کوبی در یک سانحه سقوط با هواپیمای شخصی اش درگذشت. گویا یکی از دخترانش همراهش بوده است و او هم درگذشته است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0