در مقاله امروز می خواهیم به معرفی یکی از یوتیوبرهای با استعداد و کمدین ایرانی با نام کیو دی پای بپردازیم. این بلاگر و واینر ایرانی جوان که نام هنری خود را از پیو دی پای معروف گرفته، از جمله افراد فعالی است که پیش از ان که بلاگرهای اینستاگرامی با رشد قارچ گونه مواجه شوند، به فعالیت طنز در محیط یوتیوب پرداخت. عمده محتواهای منتشر شده توسط این ویدیوبر ایرانی طنز بوده و به چند شاخه از فعالیت های بلاگری می پردازد. فعالیت های وی شامل ساخت بلاگ گیم، ری اکشن بر روی سوتی های اینستاگرامرها، بررسی سوتی های کلیپ ها و فیلم ها، ری اکشن بر روی مزاحمت های تلفنی و… می باشد.

نکته جالب در فعالیت های این بلاگر ایرانی این است که برخلاف روندی که بسیاری از اینستاگرامرهای ایرانی پیش گرفته و برای کسب درامد در ارتکاب کارهای دور از ذهن صاحب رکورد شده اند، وی هیچگونه درامد مالی مستقیمی بر روی پیج خود ندارد و حتی از جانب یوتیوب نیز برای دریافت درامد بر اساس سرویس گوگل ادز محروم شده است. در ادامه این مقاله برای بررسی برخی از متداول ترین و پرجستجو ترین عبارات پیرامون این بلاگر، از جمله کیودی پای ماینکرافت اپارات با ما همراه باشید.

بیوگرافی کیو دی پای

بیوگرافی کیو دی پای

این بلاگر ایرانی یعنی کیو دی پای بازی و گیم را به عنوان نخستین فعالیت خود در عرصه بلاگری در نظر گرفت و بعدها به دلیل درخواست هواداران خود و بازخورد خوبی که از فعالیت های طنز خود می گرفت به ساخت محتواهای طنز نیز پرداخت. کیو دی پای در اپارات، یوتیوب و اینستاگرام شهرتی چشم گیر دست یافته و سال هاست که فعالیت های وی الگوی برخی از بلاگرهای تازه کار در یوتیوب و اینستاگرام بوده است. این روزها شاهد آن بوده ایم که افراد بسیار زیادی به جست و جوی اطلاعات شخصی و بیوگرافی این بلاگر ایرانی پرداخته اند. این بلاگر ایرانی که نام حقیقی ان کیان سولقانی می باشد در فضای اجتماعی و یوتیوب، از جمله یوتیوبر های موفق ایرانی است که با تولید محتوای فان روزانه و باب سلیقه مخاطبان در یوتیوب به موفقیت رسیده است. او نام کیو دی پای را از گیمر یوتیوبر معروف خارجی به عنوان پیو دی پای الهام گرفته است.

اغاز فعالیت این بلاگر

اغاز فعالیت این بلاگر

این بلاگر و هنرمند ایرانی فعالیت خود را در فضای مجازی از حدود 6 سال قبل و با ایده ویدئوهای گیم و الهام گرفتن از مشهورترین و پردرامدترین گیم بلاگر جهان (PewDiePie) آغاز کرد. کیان در ابتدای فعالیت در یوتیوب به گفته خودش، هرگز فکرش را نمی کرد که به این درجه از محبوبیت در این رسانه برسد، چه برسد به منبعی از کسب درآمد؛ اما همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد، با گذشت زمان و تنظیم برخی تحریم های یوتیوب و گوگل برای کاربران ایرانی، محدودیت های زیادی را گریبان گیر یوتیوبرهای ایرانی کرده و هنوز هم ادامه دارد، در حین کنار امدن با تمام محدودیت های وضع شده برای کاربران ایرانی پس از مدتی از رسیدن به شهرت، توسط یوتیوب Redistrected شد و پیج وی به علت تشخیص محتواهای adult swim یا همان +18 سال با محدودیت بیشتری مواجه شد و امکان کسب درامد براساس تبلیغات گوگل ادز بر روی پیج وی کنسل شد.

یکی از جالب ترین رویدادها در دوران فعالیت این یوتیوبر دقیقا مرتبط با همین اتفاق بود، زیرا هنگامی که وی با این محدودیت مواجه شد با حفظ خونسردی و حفظ دسیپلین و کارکتر همیشگی خود با در دست گرفتن یک بطری دلستر در دست ادای افرادی را در اورد که به اخر خط رسیده اند و در ادامه به هواداران خود وعده داد که هیچ عاملی مانع ادامه فعالیت و ارتباط وی با هودارنش نخواهد شد. کیان در صفحه یوتیوب خود معمولا در هفته، هفت ویدئو که عمدتا گیم یا ویدیو های ری اکت فان هستند را قرار می دهد.

ویدئوهای یوتیوب این بلاکر کمدین در هفته به طور میانگین 150 کا بازدید را دریافت می کنند که با فرض میانگین 2 دلار برای هر 1000 بازدید می توان برآورد کرد که وی بابت هر ویدئویی که منتشر نموده است به طور متوسط چیزی در حدود 260 دلار از یوتیوب درآمد دارد. شایان ذکر است که ویدئوهای یوتیوب این بلاگر و به عنوان مثال در Top 10 ویدئو های خود یک میلیون ویو داشته و این برای یوتیوب فارسی عدد بسیار خوبی است. او هم اکنون در مجموعه ویدئو های خود از موضوعات و سوژه های روز و جذاب استفاده می کند، که بازدید های مناسبی را دریافت می کند. معمولا ویدئو های کیو دی پای بالای صد هزلر بازدید کسب نموده است. با کمی تاکل در روند برنامه سازی این بلاگر در طی سال های اخیر به وضوح قابل مشاهده است که در کلیپ ها و ویدئو های او ادیت ها، نور پردازی، کارگردانی، صدا برداری و حتی مجری گری خود او پیشرفت بسیار چشم گیری داشته و به رقیبی جدی در میان فعالین گیم ایران تبدیل شده است.

Kewdiepe در توییچ

یکی از راه های کسب درامد بلاگرها و به خصوص گیم بلاگرهای یوتیوب فعالیت به صورت زنده و اصطلاحا استریمینگ می باشد که با فعالین زنده در این روند می توانند با دریافت دونیت و هدیه از طرف هواداران خود کسب در امد کنند. یکی از سیستم های استریم توییچ می باشد که استریمرهای زیادی در ان به فعالیت و گیم می پردازند. این پلتفرم در واقع یک سایت پخش زنده‌ یا همان استریم است که کاربران و به خصوص بلاگرهای گیم امکان کسب درامد حقیقی در این سایت داشته باشند. اگر شما استعداد و توانایی بالایی در گیم و یا گیم های خاصی را دارید، این سایت مکان مناسبی است تا بتوانید با نشان دادن توانایی و ترفند‌های خود به دیگران کسب درآمد کنید.

یکی از گیمرهای محبوب ایرانی در توییچ کیو دی پای می باشد. وی به خصوص در بازی هایی همچون جی تی ای، پابجی و ماینکرفت در دسته قدرتمندترین و حرفه ای ترین گیمرهای ایران قرار دارد و در پیج توییچ خود دارای بیش از 3000 دنبال کننده می باشد و به همین سبب افراد زیادی علاقمند به دنبال کردن گیم های وی در قالب استریم می باشند. شما هواداران گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی عملکرد استریم و کسی درامد از توییچ می توانید در سایر مقالات ما به صورت اختصاصی به بررسی بپردازید.

اسم واقعی کیو دی پای چیست؟

اسم واقعی کیو دی پای چیست؟

این بلاگر ایرانی که نام حقیقی او کیان سولقانی می باشد در رابطه با انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی خود علاقمند نبوده و تا کنون در رابطه با مکان تولد و اطلاعات خانوادگی خود سخنی به میان نیاورده است. همچنین گفته می شود نام حقیقی وی محمد مهدی بوده و متواد 28 فروردین سال 1376 مطابق با 17 آپریل 1997 می باشد.

کیو دی پای تیک تاک

این بلاگر و گیمر معروف ایرانی یوتیوب را مرکز فعالیت خود قرار داده و بیشتر فعالیت ها و طرفداران وی شامل یوتیوب و اینستاگرام می باشند. با این حال در رسانه تیک تاک نیز که یکی از بستر فعالیت های بلاگرهای سراسر جهان می باشد این روزها هدف برخی از فعالین مجازی قرار گرفته و برخی از استریم های این بلاگر ایرانی را در این رسانه منتشر ساخته اند.

حاشیه های Kewdiepe

حاشیه های Kewdiepe

همانطور که می دانید این روزها به محض شهرت یافتن برخی از سلبریتی ها، هنرمندان و به خصوص بلاگرها و شاخ های های مجازی مورد نقدهای مختلف و همچنین شایعه ها و حواشی زیادی در فضای مجازی قرار گرفته و در این زمینه برخی از بلاگرها و رسانه های زرد ایران نیز با تکیه بر ایجاد جلب توجه بر اساس شایعه سازی و نسبت دادن برخی از حواشی به سلبریتی ها و هنرمندان مختلف به کسب درامد پرداخته و در رابطه با کیو دی پای نیز برخی از حاشیه ها را نسبت داده اند که شامل مواردی همچون سن کیو دی پای، خانواده کیو دی پای، خبر دستگیری کیو دی پای و … بوده است. این روزها برای دست یافتن به اطلاعات و داده های موثق هنرمندان مختلف بهترین مکان پیج های شخصی و اینستاگرام ان ها بوده و شما هواداران عزیز برای صحت برخی از حاشیه های نسبت داده شده به کیو دی پای می توانید به پیج وی مراجعه کنید.

استریم کیو دی پای

همانطور که گفته شد این بلاگر که در کنار فعالیت های طنز خود به گیم نیز مشهور می باشد فعالیت های زیادی در عرصه استریم داشته و هواداران زیادی را در توییچ به خود اختصاص داده است. این گیم بلاگرعلیرغم ان که درطی سابقه فعالیت های خود به دلیل محدودیت های یوتیوب ناچار به تغییر کانال خود شده بود و ریزش سابسکرایبرهای خود را تجربه کرده بود، به علت مدت زمان فعالیت خود که به حدود 6 سال می رسد هم اکنون پس از سایر گیم بلاگرهای ایرانی مانند آریا کیوکزر، میا پلیز و تاکزیک گرل از بابت محبوبیت و تعداد هواداران و محبوبیت در رتبه چهارم قرار داشته و احتمالا در میان افرادی که در داخل ایران به فعالیت پرداخته اند نفر اول باشد.

مصاحبه با Kewdiepe

مصاحبه با Kewdiepe

این بلاگر محبوب ایرانی در برخی از محتواهای خود در یوتیوب در طی چند مرحله و در سری برنامه های خود با نام Q&A یا همان پرسش و پاسخ به برخی از متداول ترین سوال هایی که توسط طرفدارانش مطرح شده اند پاسخ داده است. برخی از این سوال ها که شامل مواردی همچون محل تولد، تاریخ شروع فعالیت، والدین وی علاقمندی های وی بوده به پاسخ پرداخته است و شما هواداران گرامی می توانید در پیج رسمی یوتیوب وی به ان ها مستقیما دسترسی داشته باشید.

علاقمندی ها و کسب موفقیت

این بلاگر طنز پرداز که اکنون تنها 25 سال سن دارد به دلیل موفقیت خود با کمترین ابزار ممکن و در مدت زمان حدود 5 سال، به یکی از الگوهای هواداران خود و همچنین علاقمندان فعالیت در عرصه گیم بلاگ تبدیل شده است. بر اساس مشاهدات محققان ما، هم اکنون این بلاگر پس از گذشت حدود 5 سال فعالیت در یوتیوب، حدودا در طی هفته به طور میانگین 40 الی 100 سابسکرایب داشته و از نحوه فعالیت های وی کاملا مشخص است که به زودی در طی هفته 200 الی 300 سابسکرایب دریافت خواهد نمود.

وی اکنون در یوتیوب 42 کا سابسکرایب داشته و به این ترتیب می توان پیش بینی نمود که این میزان تا اخر سال 1400 به 100کا و یا بیشتر برسد. تقریبا کل ویدئوهای وی تا کنون عددی در حدوود 17میلیون ویو بوده که در صورت تحقق این پیش بینی وی همین میزان ویو را در یک سال آتی تجربه خواهد نمود. همانطور که اشاره شد مدتی به دلیل محتواهای منتشر شده توسط وی مدتی پلن درامدزایی این یوتیوبر کنسل شده و به فعالیت وی ضربه سختی وارد نمود.

او تا کنون با گیمرهای زیادی از جمله اریا کیوکزر و تاکزیک گرل و همچنین میا پلیز بازی و همکاری کرده، محتواهای های خود را با Finaleutprox طراحی و تدوین نموده و هم اکنون در کیفیت کلی محتواهای خود به پیشرفت چشم گیری نسبت به سال های گذشته دست یافته است. در رابطه با علاقمندی های این بلاگر در سری برنامه های Q&A اذهان داشته که پرسپولیسی 2 آتیشه بوده و از بین تیم های خارجی هم به رئال مادرید علاقمند است و از نظر وی بهترین یوتیوبر گیمر، مارکو پلیر است. او با ps4 و ایکس باکس 1 نیز میانه خوبی داشته و پس از بازی های pc به این کنسول ها نیز می پردازد.

درامد کیو دی پای چقدر است؟

درامد کیو دی پای چقدر است؟

همانطور که در طی مقاله اشاره شد در اینستاگرام نیز حضور فعالی داشته و توانسته 232000 نفر دنبال‌کننده را در اینستاگرام جلب کارهای خود کند و به یکی از پرطرفدارترین گیم بلاگرهای ایران تبدیل گردد. این بلاگر هم اکنون علاوه بر مزیت های فعالیت خود در یوتیوب و درامد بر اساس سیستم گوگل ادسنس از طریق اینستاگرام و تبلیغات و جلب اسپانسرها مختلف به درامد خوبی دست پیدا کرده است. وی از طریق استریم های خود نیز مورد حمایت و دونیت هواداران خود قرار می گیرد.

کیان در صفحه یوتیوب خود معمولا در هفته، هفت ویدئو که عمدتا گیم یا ویدیو های ری اکت فان هستند را قرار می دهد. ویدئوهای یوتیوب این بلاگر کمدین در هفته به طور میانگین 150 هزار بازدید را دریافت می کنند که بنا بر تعرفه هایی که یوتیوب به بلاگرهای فعال خود تخصیص می دهد می توان حدس زد که وی برای هر 1000 بازدید چیزی در حدود 260 دلار از یوتیوب درآمد دارد.

شایان ذکر است که درامدزایی از طریق سیستم گوگل ادر یوتیوب تنها یکی از منابع درامدی گیم بلاگرها بوده و ان ها از طریق اسپانسرها و همچنین تبلیغات پیج های خود نیز به درامد چشم گیری دست پیدا می کنند و از ان جا که کامران نیز اکنون در پیج اینستاگرام خود بیش از 230 کا ممبر دارد و برا اساس تعرفه های شرکت های تبلیغاتی درون ایران، می توان پیش بینی نمود که وی ماهانه در اینستاگرام خود نیز در حدود 20 میلیون تومان درامد کسب می کند.

جی تی ای انلاین با کیودی پای

این بلاگر که سال هاست در عرصه گیم و معرفی بازی های مختلف در کنسول های متفاوت پرداخته است، در اغاز فعالیت خود و به دلیل علاقه بسیار زیاد خود به بازی جی تی ای برنامه های زیادی را در رابطه با این گیم تدوین و منتشر کرده است. اکانت وی در جی تی ای بسیار مجهز بوده و یکی از اقدامات جالب وی در این بازی برگذاری استریم های مختلف در مناسبت های مختلف سال مانند چهارشنبه سوری است؛ وی در جریان این سری از استریم ها هواداران خود را به شرکت جی تی ای انلاین و شرکت در میتینگ اختصاصی و برگذاری نمایشگاه اتومبیل دعوت نموده و در طی این استریم ها به فعالیت های نمادین طنز پرداخته است. شما هواداران عزیز جهت دسترسی به این قبیل برنامه های وی می توانید در یوتیوب عنوان چهارشنبه سوری کیو دی پای را مورد جست و جو قرار دهید.

اینستاگرام Kewdiepe چیست؟

اینستاگرام Kewdiepe چیست؟

در رابطه با فعالیت این بلاگر ایرانی برخی نام وی را پیو دی پای اشتباه گرفته و در رابطه با برخی از اطلاعات وی دچار اشتباه می شوند. پیج وی هم اکنون با ایدی @qdpayy بیش از 232 کا فالوور دارد. وی در این پیج برخی از تیزرهای ویدئوهای هفتگی خود را نیز به طور خلاصه منتشر می کند و در این پیج از هواداران خود نظرخواهی می کند. نکته جالب در رابطه با پیج وی میزان افرادی فالوو شده توسط وی است که تنها 21 نفر می باشند. شایان ذکر است که برای دسترسی به اطلاعات موثق به کیو دی پای ویکی پدیا یکی از بهترین مراجع در فضای مجازی بوده و همواره اطلاعات کاملا موثقی را می توان در این رسانه در رابطه با سلبریتی های مختلف به دست آورد.

عکس Kewdiepe

هنگام جست و جو کردن نام کیو دی پای در فضای مجازی معمولا تمام عکس ها به صورت خندان و بیانگر یک ویدئوی طنز می باشد. وی معمولا در بک گراند تصویر خود از سوژه های خنده دار استفاده کرده و تا مدت ها از سوژه های ثابتی استفاده می کند. این بلاگر برخلاف برخی از رسانه های زرد و بلاگرهایی که به تبلیغ های سایت های شرط بندی می پردازند به انتشار عکس ها، ویدئوها و لایوهای فیک علاقه ای نداشته و کاملا بی حاشیه به فعالیت می پردازد و تا به کنون نیز هیچگونه اخبار کلیشه ای نسبت به خود منتشر نساخته است. نکته جالب دیگر در رابطه با این بلاگر کمبود عکس های وی در فضای مجازی می باشد. تقریبا تمامی عکس های موجود وی در فضای مجازی شامل اسکرین شات از ویئوهای وی در یوتیوب می باشد و ظاهر ساده این بلاگر در این عکس ها کاملا خودنمایی می کند و یکی از محاسن وی به حساب می آید.

تجربه Kewdiepe از یوتیوب

این بلاگر در سری برنامه هایی که به نحوه درامدزایی از یوتیوب پرداخته و همچنین در بیوگرافی و خاطرات شخصی خود اطلاعات خوبی را در اختیار هواداران خود قرار داده و به دلیل تجربه های سخت خود به برخی از اطلاعات تاکید بیشتری می کند. وی در رابطه با چگونگی و نحوه به درامد رسیدن در این رسانه اذهان داشته است که پیش از اغاز فعالیت در این عرصه و شروع کسب درآمد ازیوتیوب، شرایط خاصی هست که اطلاع از ان ها ضروری است که بر خلاف ان چیزی که به نظر می رسد، واجد شرایط شدن در ان کار اسانی نیست؛ ضمن کسب زمینه های لازم برای اغاز بلاگ، واجد شرایط شدن در یوتیوب نیز تابع شرایطی است که عبارتند از کسب نمودن 1000 سابسکرایب و 4000 ساعت واتچ تایم. سپس هنگامی که واجد شرایط شوید، می توانید از یوتیوب درخواست مانیتایزینگ کنید، که در صورت صلاحیت، سیستم تبلیغ های گوگل ادسنس بر روی پست های شما اگهی تعبیه می کند. یکی از مشکلات بزرگی که بلاگرهای ایرانی را تا حد زیادی از فعالیت در یوتیوب منصرف می کند، ایجاد حساب گوگل ادسنس هست که به دلیل تحریم های وضع شده علیه ایران مشکلات زیادی در این زمینه بوجود آمده است و موانع زیادی را سد راه کاربران ایرانی قرار داده است. با این حال دسترسی به این آپشن غیر ممکن نبوده و راهکارهای خود را دارد.

وی در پست های دیگر خود نیز یاد اور می شود که برای اغاز فعالیت در این عرصه نیاز قطعی به ابزار حرفه ای نبوده و شما با داشتن یک گوشی هوشمند و یا یک دوربین مناسب می توانید کار خود را در یوتیوب شروع کنید؛ هرچند که بهتر است برای شروع فعالیت موفق در این رسانه و عرصه، ابزاری همچون میکروفون، وبکم و دوربین، موس، کیبورد، کارت صدا، نورپردازی مناسب و نحوه کار با این ابزار و همچنین تدوین صدا و تصویر را آموخته و یا از تیمی که واجد این شرایط باشند بهره گیری کنید.

شایان ذکر است که شما علاقمندان برای دسترسی به اطلاعات دقیق تر در زمینه اغار فعالیت در این عرصه می توانید در ارشیو موضوعی سایت به جست و جو پرداخته و کامل ترین اطلاعات را برای شروع دریافت کنید. همواره به خاطر داشته باشید وجود تجهیزات حرفه ای برای تولید محتوا در یوتیوب، می تواند بسیار در مسیر موفقیت شما تاثیرگذار باشد؛ اما فقدان آن ها نیز مانعی برای استارت و شروع کار به عنوان ویدئو بلاگر نیست.

سوالات متداول

 1. نام حقیقی کیو دی پای چه می باشد؟

  محمد مهدی ملقب به کیان سولقانی نام این بلاگر ایرانی می باشد.

 2. معنای Kewdiepe چیست؟

  کیان سولقانی این نام را به دلیل علاقمندی خود به مشهورترین گیم بلاگر جهان که پیودی نام دارد انتخاب کرده است.

 3. ایدی اینستاگرام Kewdiepe چیست؟

  پیج وی هم اکنون با ایدی @qdpayy بیش از 232 کا فالوور دارد.

 4. کیو دی پای در چه ژانری به فعالیت می پردازد؟

  کیان سولقانی ملقب به کیودی پای به طور حرفه ای به عنوان گیم بلاگر شناخته می شود و در کنار این ژانر نیز به انتشار ویدئوهای طنز شهرت دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید