بیوگرافی کریم عبدالجبار سکتبالیست مطرح لیگ nba آمریکا

0 دیدگاه

کریم عبدالجبار بسکتبالیست مطرح، بازیگر و نویسنده آمریکایی می باشد. کریم در نیویورک به دنیا آمد و بعد ها به لیگ ان بی ای آمریکا راه یافت و حالا به عنوان یکی از 10 بازیکن برتر بسکتبال شناخته می شود. در این لیگ با بازکنان بسیاری همکاری و رقابت کرد و توانست به افتخارات بسیاری برسد. او در ادامه به دنیای بازیگری وارد شد و با بروسلی بزرگ هم بازی شد. او با توجه به فعالیت های برجسته اش شهرت بسیاری کسب کرد، بطوری که دارای طرفدارانی در سراسر جهان می باشد. او بعد خا از بسکتبال کناره گیری کرد و در زمینه های دیگری به فعالیت پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید تا با کریم عبدالجبار معروف بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی کریم عبدالجبار

بیوگرافی کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار یکی معروف ترین بازیکن های بسکتبال در تاریخ این ورزش می باشد. او پس از تولد فردیناند لوئیس آلسیندور جونیور نام گرفت اما در ادامه به دلیل مسلمان شدن همانند محمد علی کلی نام خود را به کریم عبدالجبار تغییر داد. کریم در 16 آوریل سال 1947 در منهتن نیویورک به دنیا آمد. او پس از از پایان دوران دبیرستان خود راهی دانشگاه شد. کریم در ادامه به تیم بسکتبال دانشگاه یو سی ال ای پیوست و چندین سال به عنوان پست میانی در آن تیم حضور داشت.

کریم عبدالجبار پس از پایان دوران تحصیل خود راهی لیگ ان بی ای آمریکا شد و در آنجا درخشید. او به مدت 20 فصل در این لیگ بازی کرد و در تیم های میلواکی باکس و لس انجلس لیکرز حضور داشت. او در این 20 فصل افتخارات و رکورد های بسیاری کسب کرد که برخی از آن ها تاکنون باقی مانده اند. کریم در ادامه از بسکتبال کناره گیری کرد و در حال حاضر در پلیس امنیتی آمریکا فعالیت می کند. او همچنین پس از بازنشستگی به عنوان مربی و کادر فنی با تیم‌ های لیکرز و نیویورک نیکز همکاری داشت.

کریم در کنار فعالیت حرفه در بسکتبال در زمینه های دیگری مانند بازیگری هم فعالیت بسیار داشت. همچنین کریم عبدالجبار شاگرد بروسلی معروف بود. بروسلی یکی از بزرگ ترین استاد های هنرهای رزمی چینی و همچنین بازیگر فیلم های اکشن بود. بروس همچنین استاد فلسفه، نظریه ‌پرداز و بنیان‌ گذار روش رزمی جیت کان دو بود. فیلم بازی مرگ کریم عبدالجبار یکی از معروف ترین فیلم هایی او بود بطوری که می توان از آن به عنوان بهترین اثر او در دنیای بازیگری یاد کرد. عبدالجبار در زمینه های دیگری مانند نویسندگی هم فعالیت داشت. در ادامه در سال 1995 اسم کریم در تالار مشاهیر بسکتبال ثبت شد.

فعالیت حرفه ای در دوران بسکتبال

کریم عبدالجبار در دوران جوانی به ورزش بسکتبال روی آورد و بطور حرفه ای آن را دنبال کرد. در ادامه در دوران دانشگاه به تیم دانشگاهی که در آن تحصیل می کرد، پیوست. در سال های 1965 تا 1969 در تیم دانشگاه یو سی ال ای حضور یافت اما در ادامه از دانشگاه فارغ التحصیل شد. او در آن دوران با شماره 5 در پست میانی بازی می کرد. پس از مدتی با تلاش و پشتکار بسیار به لیگ حرفه ای ان بی ای راه یافت. کریم به مدت 20 فصل در NBA در پست مرکزی برای تیم های میلواکی باکس و لس آنجلس لیکرز بازی کرد.

در ادامه کریم عبدالجبار پس از مدتی بازی در تیم باکس با تلاش و رهبری آن، باکس را به قهرمانی ان بی ای هدایت کرد. او در همان سال مسلمان شد و نام خود را تغییر داد. او پس از مدتی در سال 1975 به تیم لس آنجلس لیکرز پیوست. او با هم تیمی شدن با مجیک جانسون توانست افتخارات زیادی برای این تیم کسب کند و بازی های باشکوهی را به جا بگذارند.کریم در ادامه پس ازکسب 6 قهرمانی از دنیای بسکتبال کناره گیری کرد و به زمینه های دیگری روی آورد.

کریم عبدالجبار افتخارات زیادی را کسب کرد که می توان به 15 بار جزو بازیکن های منتخب سال شدن اشاره کرد. او در ادامه توانست رکورد 6 بار NBA MVP و همچنین رکورد 19 بار جزو ستاره های NBA را کسب کرد. کریم همچنین 11 بار به عنوان بهترین بازیکن در پست دفاعی انتخاب شد. عبدالجبار همچنان به عنوان بهترین گلزن برتر NBA محسوب می شود و در ریباند و بلوک در جایگاه رتبه 3 در تمام تاریخ بسکتبال قرار دارد. همچنین از کریم به عنوان بزرگ ترین بازیکن در پست مرکزی در تاریخ بسکتبال یاد می شود.

فیلم های کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار به دلیل موفقیت های بسیارش در زمینه ی بسکتبال باعث به وجود آمد موقعیت هایی در زمینه بازیگری برای او شده بود. او از همین رو در چندین فیلم سینمایی حضور یافت و فعالیت خود را در عرصه بازیگری آغاز کرد. او برای نخستین بار با فیلم The Fish That Saved Pittsburgh در سال 1979 به روی پرده سینما رفت.

او در ادامه در فیلم های بسیاری بازی کرد که از مهم ترین آن ها می توان بازی مرگ و من بروسلی هستم اشاره کرد. او با بازی در این فیلم های با بروسلی هم بازی شد و درکنار آن درخشید. در بخش هایی از این فیلم ها مبارزه بروسلی با کریم عبدالجبار را به نمایش می گزارد. کریم برای سال‌ ها شاگرد بروس لی در هنر رزمی جیت کان دو بود. او همچنین در قسمت 16 فصل دوازدهم سریال آمریکایی بیگ بنگ تئوری در نقش خودش حضور داشت. بازی کریم در فیلم های سینامایی و فعالیت در بازیگری تجربه خوبی برای او محسوب می ‌شد. او در این دوران با هنرمندان معروفی مانند بروسلی، جک کهو، جاناتان وینترز، جیمز بوند و مارگارت اوری همکاری کرد.

روی آوردن کریم عبدالجبار به اسلام

پس از مدتی کریم عبدالجبار بازیگر و بسکتبالیت معروف از دین اجداد خود به دین اسلام گرایش پیدا کرد. او اولین بار به واسطه فردی به نام حماس عبدالخالص، که یک درامر در سبک موسیقی جاز بود و همچنین اولین مبلغ مذهب حنفی که در شهر واشنگتن بود، با اسلام آشنا شد. در ادامه عبدالجبار حرف های حماس عبدالخالص را فرا گرفت و به دلیل سخن ها و آموزه های او به مطالعه قرآن کریم روی آورد. همچنین پس از آن به فراگیری زبان عربی رو آورد و توانایی خود را به چالش کشید. کریم در ادامهئر سال 1973 به کشور های لیبی و عربستان سعودی سفر کرد. دلیل سفر او به این کشور ها آموزش بهتر زبان عربی و آموختن دین اسلام در مهد بود.

نام اصلی او فردیناند لوییس آلسیندور جی.آر بود اما مانند بسیاری از افراد پس از مسلمان شدن نام خود را به کریم عبدالجبار تغییر داد. کریم خود را یک آمریکایی آفریقایی مسلمان می داند. او همچنین پس از روی آوردن به اسلام، به یک هستی برتر ایمان پیدا کرد و باور دارد که حضرت محمد(ص) اخرین و برترین پیامبر خدا بوده و اینکه قرآن کریم آخرین وحی خداوند می باشد. او درباره کودکی خود می گوید که آئین و عقاید کاتولیک پدرش به او تحمیل شده است. اما او مانند پدرش برای تربیت فرزندانش عمل نکرده و بچه هایش را در اتخاب عقیده خاص خودشان آزاد گذاشته است.

کریم عبدالجبار پس از مسلمان شدن همواره ابراز خرسندی می کند و دین اسلام را دین حقیقی می داند. او همچنین، به نوبه ی خود، مسئولیت زندگانی نیکو بر پایه ی اسلام را می پذیرد و اعتقاد دارد که دین اسلام توانایی برآوردن نیازمندی های همه انسان ها در سراسر دنیا را دارد. همچنین او همواره سعی دارد تصویر حقیقی از اسلام را به نمایش بگذارد.

اینستاگرام کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار به عنوان یک بسکتبالیت حرفه ای و بازیگر مشهور در دنیا به شهرت رسیده بود. او با نشان دادن استعداد و توانایی های خود در زمینه های مختلف برای خود طرفداران بسیاری کسب کرده بود. کریم همانند بسیاری از سلبریتی های و افراد معروف در فضا های مجازی هم فعالیت دارد. بیشترین فعالیت کریم در شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام می باشد. او از این شبکه های اجتماعی به عنوان پل ارتباطی بین خود و هوادارانش استفاده می کند.

کریم عبدالجبار تا به امروز در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت های زیادی داشته است. او در این شبکه اجتماعی درباره مسائل گوناگونی صحبت می کند و به آن ها می پردازد. او همچنین در پیج شخصی خود به زمینه هایی که در آن ها مهارت دارد می پردازند. او در این پیج از کتاب های خود برای طرفدارانش رو نمایی می کند و توضیحاتی در ارتباط با محتوای آن ها به اشتراک می گذارد. او علاوه بر کتاب هایش به زندگی حرفه ای خود یعنی بسکتبال هم بسیار می پردازد. کریم در این پیج صحبت های زیادی راجب لیگ ان بی ای و تیم های آن می کند و آن را با طرفداران خود به اشتراک می گذارد.

همچنین کریم عبدالجبار در بیو پیج شخصی خود سایت خود را با آدرس kareemabduljabbar.com به نمایش گذاشته است. او در این پیج به مسائلی مانند بسکتبال ، بازیگری و خود می پردازد. کریم همچنین در بخشی به معرفی کتاب های خود می پردازد. او همچنین از طریق این سایت کتاب های خود را به فروش می رساند. پیج اینستاگرام کریم عبدالجبار به دلیل شهرت بسیار او دارای فالوور های بسیاری می باشد. دنبال کنندگان پیج کریم به بیش از 966 هزار نفر می رسد و این تعداد هر روزه در حال افزایش می باشد.

سوالات متداول

  1. کریم عبدالجبار در کجا به دنیا آمد ؟

    او در منهتن نیویورک به دنیا آمد

  2. کریم عبدالجبار چند سال در لیگ NBA حضور داشت ؟

    او 20 فصل در این لیگ فعالیت کرد.

  3. کریم عبدالجبار در چه تیم های حضور داشت ؟

    او در تیم های میلواکی باکس و لس آنجلس لیکرز حضور داشت.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0