جان جواندا را می توان جزء باسواد های این رشته دانست. او که دارای دو مدرک لیسانس از رشته های مدیریت و بازاریابی است در پوکر نیز سبک مخصوص خود را دارد. هوش و ذکاوت این بازیکن در پوکر همه را حیرت زده کرده و بارها با شرکت در مسابقات مختلف توانسته بزرگان زیادی را شکست دهد. مهارت و استعداد ذاتی او باعث شده تا چندین بار از جانب مجلات و چندین سایت شرط بندی پوکر مختلف عنوان برترین بازیکن را از آن خود کند. جالب است بدانید که این بازیکن قهار در دوران کودکی تیله بازی می کرد و به دلیل معتاد بودن پدرش به این رشته، از پوکر متنفر بود. در این مقاله قصد داریم به زندگی این قهرمان بپردازیم. با ما همراه باشید.

جان جواندا پوکر

جان جواندا پوکر

او به عنوان بهترین پوکر باز دو رگه آمریکایی- اندونزیایی در دوران حرفه ای خود توانسته است تا 5 دستبند طلای مسابقات بین المللی پوکر را برنده شود. وی با شرکت در تورنمنت های لایو از طریق اینترنت نیز موفق شده است تا 14 میلیون دلار جایزه نقدی این مسابقات را از آن خود کند. به خاطر پیروزی های پیاپی او در بازی ها و بردن جوایز نقدی زیاد از طرف مجله ای به اسم Card Player برترین پوکریست سال انتخاب شد.

از ویژگی های منحصر به فرد او در زمان بازی می توان به حرکات غیر قابل پیش بینی و سبک بازی تهاجمی وی اشاره کرد که پیروزی های بسیاری را رقم زده است. همچنین رقیبان او از مهارت بالای او در خواندن دست و کارت های بازی، پیش بینی حرکت بعدی آنها و جرات و شجاعت وی بسیار تعریف می کنند.

جان جواندا و پنج دست بند طلایی

جان جواندا و پنج دست بند طلایی

موفقیت های جان جواندا و wsopپس از سه سال تلاش مداوم صورت گرفت. طی این مدت طرفداران  پوکر آنلاین John Junada را از اینترنت و شبکه های تلویزیونی تماشا می کردند و شاهد این تلاش وی بودند. در سال 1999 میلادی، این قهرمان دو رگه در تورنمنت های Limit Hold’m مسابقات بین المللی پوکر شرکت کرد که یک هزار و 500 دلار ورودی پرداخت کرد. این پوکریست در انتهای بازی ها جایگاهی بهتر از نهم دست نیافت و جایزه 15 هزار دلاری را از آن خود کرد.

پس از آن در تورنمنت مشابه با ورودی 300 دلاری در شهر لس آنجلس شرکت کرد و این بار موفق شد تا جایزه نقدی به ارزش 400 هزار دلار را برنده شود. اولین دستبند طلای او در سال 2002 میلادی رقم خورد. وی در مسابقاتی موسوم به Triple Drawn Lowball Ace to Five  شرکت کرد و در انتها با شکست حریفان نامدار خود هم دستبند و هم جایزه نقدی به ارزش 49 هزار و 620 دلاری این رقابت ها را به حساب خود واریز کرد.

گفته می شود که پس از پیروزی های پیاپی در فینال های مسابقات بین المللی پوکر، همه او را قهرمان این مسابقات می نامیدند. چهارمین دستبند طلای این مسابقات را در سال 2008 میلادی بدست آورد و جایزه یک و نیم میلیون دلاری آن را برنده شد. بیشتر کارشناسان و نامداران این رشته، این برد را بزرگترین برد او در طول دوران حرفه ای اش می نامند. در نهایت پنجمین دستبند طلای او از این مسابقات در سال 2011 میلادی در رقابت های Draw Lowball 2-7 به دست آمد. او در این مسابقات حدود 10 هزار دلار ورودی داد اما در انتها جایزه نقدی 367 هزار و 170 دلاری آن را به خانه برد.

جان جواندا کیست ؟

جان جواندا در هشتم جولای 1971 میلادی در شهر مدان اندونزی به دنیا آمد. بنا بر اطلاعات منتشر شده، در دوران کودکی با دوستانش بازی هایی مانند تیله را انجام می دادند و از آن زمان بود که به بازی های قمار گونه علاقمند شد. پدرش به شدت معتاد به قمار بود و تاثیر بدی بر زندگی آنها گذاشته بود. به همین دلیل وی همیشه از این رشته متنفر بود و از او دوری می کرد.

این قهرمان پوکر زمانی که در دبیرستان درس می خواند، به ورزش دو و میدانی علاقه خاصی داشت تا جایی که هم در دوی سرعت 200 متر و هم در دوی استقامت 5 هزار متری قهرمان شده بود. به دلیل استعداد بالایی که داشت از طرف دانشگاههای مختلفی از جمله دانشگاههای آمریکا دعوت نامه دریافت کرد و بالاخره تصمیم گرفت تا دانشگاه اوکلاهوما را به عنوان مقصد انتخاب کند.

در طول مسیر که به آمریکا عزیمت می کرد، در هواپیما با فردی آشنا شد که به او بازی پوکر که ازش متنفر بود را آموزش داد. درست بعد از پشت سر گذاشتن آموزش پوکر دچار دوگانگی شد و تنفر چندین ساله خود از این رشته را تغییر داد. او که بلاهایی که پدرش سر زندگی او و خانواده اش آورده بود را برای همیشه به فراموشی سپرد و تصمیم گرفت که بازی پوکر را یاد بگیرد. این قهرمان پوکر دو رگه تا پایان سال تحصیلی دانشگاه خود در بازی پوکر به مهارت بالایی دست یافت.

John Junada موفق شد تحصیلات خود را در دو رشته بازاریابی و مدیریت تا مقطع لیسانس با موفقیت پشت سر بگذارد و سپس تصمیم گرفت تا برای شرکت در مقطع ارشد رشته مدیریت کسب و کار به دانشگاه سیاتل برود. وی تا سال 1996 میلادی برای تامین مخارج زندگی و همچنین پول کافی برای شرکت در مسابقات پوکر به عنوان کارگزاری بورس و فروشنده انجیل کار می کرد.

جان جواندا کیست

آیا جان جواندا می خواهد پزشک شود ؟

جان جواندا در شهر منطقه مارینا دل ری شهر کالیفرنیا زندگی می کند. علاوه بر مخارج زندگی خود، شهریه دانشگاه خواهر کوچکترش را نیز می پردازد و به او اجازه داده تا در کنار وی مستقر شود. این قهرمان مشهور زمانی که در تورنمنت پوکر یا مسابقات رسمی شرکت نمی کند، به بازی های غیر رسمی می رود و از آنها لذت می برد.

گفته می شود که او قصد دارد تا بعد از بازنشستگی به دانشگاه برود و رشته پزشکی را ادامه دهد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این پوکریست رویایی داشت مبنی بر اینکه خدمات پزشکی رایگان را برای کشورهای فقیر به خصوص کشورهای جهان سوم فراهم سازد.

دیگر افتخارات این قهرمان دو رگه

این قهرمان در سال 2005 میلادی در مسابقات مونت کارلو موناکو ثبت نام کرد و در پایان آن موفق شد مقام نخست تورنمنت Monte Carlo Millions Consolation، جایگاه دوم مسابقات لایو The Full Tilt Poker Invitational و مقام ششم مسابقات Monte Carlo Miilions   بدست بیاورد و در مجموع حدود نیم میلیون دلار جایزه نقدی این رقابت ها را برنده شود.

برخی ها بر این باورند که قهرمان شدن او در سری مسابقات موسوم به Speed Poker Million Dollar Challenge در سال 2006 میلادی، یکی از بزرگترین موفقیت های این قهرمان محسوب می شود. در این رقابت ها، جان جواندا موفق شد بر پوکر بازان قهاری همچون فیل آیوی، مایک سکستون و تونی بلوم غلبه کند و همزمان به شش فینال راه یابد و به مقام نخست WPT نزدیک شود.

در سال 2008 میلادی، این قهرمان پوکر توانست برای اولین بار به فینال مسابقات اروپایی موسوم به European Poker Tour راه یابد. اما نتوانست در فینال بر حریف خود غلبه کند و در نتیجه در جایگاه دوم قرار گرفت. وی در این دور از مسابقات جایزه نقدی به ارزش 570 هزار دلار کسب کرد. پس از آن بود که تیم Full Tilt اسپانسر او شد و در بازی های آنلاین با بازیکنان حرفه ای دیگر مسابقه می داد.

ناکامی های John Juanda

ناکامی های John Juanda

ویکیپیدیا John Junada را یکی از اسطوره های این رشته معرفی می کند، اما در کارنامه او جای خالی قهرمانی در تور جهانی پوکر دیده می شود. وی توانسته با تلاش و مهارت خود 6 بار به فینال این رقابت ها راه یابد اما در نهایت موفق نشده است تا حریفان خود را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد. در این مسابقات این پوکریست مقام های دوم، سوم، چهارم، 2 بار مقام پنجم و ششم دست یافته است. بر اساس آمارها گفته می شود که تا سال 2014 میلادی، مجموع درآمدی که وی از شرکت در مسابقات مختلف کسب کرده است حدود 16 میلیون دلار بود.

بر این اساس، جان جواندا 4 میلیون و 702 هزار و 392 دلار را با شرکت و برنده شدن در مسابقات بین المللی پوکر بدست آورده است.  او در این رقابت ها 54 برد کسب کرده که در جایگاه هشتم برترین های تاریخ این رشته قرار دارد. اطلاعات بیشتر را حتما در اینستاگرام جان جواندا دنبال کنید.

سوالات متداول در خصوص John Junada

 1. تورنمنت های لایو جان جواندا را از کجا می توان تماشا کرد؟

  شبکه های مخصوص پوکر بازی های لایو او و دیگر قهرمانان این رشته را به طور زنده پخش می کنند.

 2. عکس های بازی پوکر John Junada را از کجا دانلود کنم؟

  طرفداران او می توانند عکس های این قهرمان را از بستر اینترنت مشاهده و دانلود کنند. همچنین گفته می شود که این پوکریست در شبکه های اینستاگرام نیز فعالیت می کند و می توانید علاوه بر عکس،  فیلم های عجیب جان جواندا را نیز تماشا کنید.

 3. جان جواندا چند دستبند طلا برنده شده است؟

  این قهرمان دو رگه آمریکایی- اندونزیایی در طول دوران حرفه ای خود موفق شده تا 5 بار به فینال مسابقات بین المللی پوکر راه یابد و دستبند طلا را از آن خود کند.

 4. مجموع جایزه ای که جان جواندا با شرکت در مسابقات پوکر برنده شده، چقدر بوده است؟

  گفته می شود که او بیش از 16 میلیون دلار از این مسابقات برنده شده است.سوالی اضافه کنید

لطفا به این مقاله امتیاز دهید