بیوگرافی جمشید مشایخی و لیست بهترین بازی های او

0 دیدگاه

جمشید مشایخی از جمله بازیگران فعال در سینما و تلویزیون ایران می باشد که متاسفانه درگذشته است. وی در زمان حیات یکی از پولدارترین بازیگر ایران بود. در این مقاله در خصوص کار ها و فیلم هایی که این بازیگر در آن ها حضور داشته است و هم چنین فوت او نیز صحبت خواهیم کرد، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

جمشید مشایخی کیست؟

جمشید مشایخی کیست؟

جمشید مشایخی یکی از جذاب ترین بازیگران مرد ایرانی بود. او از هنرمندان با سابقه کشور می باشد که در تاریخ 6 آذر 1313 متولد شده است و در تاریخ 13 فروردین 1398 نیز در 85 سالگی خود فوت کرده است. در این مقاله در خصوص مسائل پیرامون این بازیگر صحبت خواهیم کرد و این صحبت ها را عنوان خواهیم کرد. از جمله مطالبی که در این مقاله در خصوص آن صحبت خواهیم کرد می توان به عکس عروسی جمشید مشایخی و همسرش، ثروت جمشید مشایخی، عکس جمشید مشایخی، عکس جوانی جمشید مشایخی، بیماری جمشید مشایخی، عکس جمشید مشایخی و همسرش، بیوگرافی جمشید مشایخی و فرزندانش اشاره کرد. جمشید مشایخی و گیتی معینی، همسرش دارای 3 فرزند از جمله نادر و نازنین می باشند. جهت تماشای عکس هایی از این خانواده می توانید به موتور جستجوی گوگل مراجعه کنید.

معروف ترین فیلم های جمشید مشایخی کدامند؟

در این قسمت به معرفی مجموعه آثار و فیلم های مطرحی خواهیم پرداخت که این بازیگر در آن ها حضور داشته است. برخی از این آثار بسیار شناخته شده می باشند که به عنوانِ آن ها نیز خواهیم پرداخت.

کمال الملک

از جمله آثار داخل کارنامه این بازیگر می باشد که به خاطر حضور در این فیلم جایزه نیز دریافت کرده است.

گل های داوودی

آقای مشایخی به خاطر ایفای نقش در این فیلم نیز جایزه دریافت کرده است که در بین مطالب به او اشاره کردیم.

پدربزرگ

وی به خاطر حضور در این اثر جایزه کسب کرده است که جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرده است.

کمیته مجازات

این بازیگر در این اثر نیز حضور پیدا کرده است و نامزد دریافت جایزه نیز شده است.

بانوی من

این بازیگر به خاطر حضور در این اثر جایزه دریافت کرده است.

عکس های جمشید مشایخی را در کجا مشاهده کنیم؟

جهت مشاهده عکس هایی از این بازیگر و هم چنین تماشای عکس های خانواده این هنرمند و هم چنین تماشای ویدئو هایی از این بازیگر و برنامه هایی که این هنرمند به تنهایی و یا همراه همسرش در آن ها حضور پیدا کرده است می توان به موتور جستجوی گوگل مراجعه کرد.

جمشید مشایخی قبل از انقلاب در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

آقای مشایخی از جمله بازیگرانی می باشد که پیش از انقلاب نیز در فیلم و سریال‌ های زیادی حضور پیدا کرده است که برخی از این آثار نیز بسیار مطرح هستند و هم اکنون نیز علاقه مندان بسیاری دارند. از جمله این آثار می توان به فیلم سینمایی قیصر اشاره کرد. او در این فیلم در نقش خان دایی بازی کرده است.

درباره جمشید مشایخی باید بدانید او یکی از جنجالی ترین بازیگران ایرانی بود.

جمشید مشایخی تا کنون چه حاشیه هایی داشته است؟

این شخص از جمله هنرمندان کم حاشیه سینما و تلویزیون می باشد که تا کنون و با وجود فعالیت های بسیاری که در زمینه هنر بازیگری و سینما داشته است حواشی چندانی را تجربه کرده است اما خود او نیز سعی در مدیریت این حواشی داشته است. البته گاهی حواشی در اختیار و مدیریت افراد نمی باشد و ممکن است توسط افراد مختلف و رسانه های مختلف ایجاد شود. پیرامون این بازیگر نیز چندین حاشیه مطرح شده است که از جمله آنها می توان به شایعه فوتش در زمان حیات و هم چنین مصاحبه ها و انتقادات این چهره بر علیه رضا عطاران و عزت الله انتظامی اشاره کرد. او در مورد تیزر هایی که راجع به بازیگران پیشکسوت ساخته می شود اما در آن ها فقط از چهره یک بازیگر پیشکسوت استفاده می شود انتقاد کرده بود و نسبت به این مسئله ابراز ناراحتی خود را اعلام کرده بود.

آیا جمشید مشایخی فوت کرده است؟

این بازیگر چند سالی است که فوت کرده است. این چهره شناخته شده سینمایی در تاریخ 13 فروردین 1398 متاسفانه بر اثر ایست قلبی فوت کردند. در زمان حیات این چهره چندین بار شایعه فوت و درگذشت ایشان توسط رسانه های مختلف در فضای مجازی منتشر شد. این رفتار و انتشار این گونه اخبار بسیار کار زشت و ناپسندی می باشد که باعث استرس و فشار روانی بسیار زیادی به خانواده این افراد و هم چنین علاقه مندان آنها می باشد و افراد باید از انتشار این گونه حرکات زشت و حرف ها و انتشار شایعات خود داری کنند.

جمشید مشایخی کجا زندگی می کند؟

این هنرمند در شهر تهران متولد شده است و در همین شهر نیز زندگی کرده است و در شهر تهران نیز از دنیا رفته است. اصالت این بازیگر و هم چنین اصالت خانوادگی و پدر و مادری او به شهر های شمالی کشور بر می گردد.

اولین فیلم جمشید مشایخی کدام بود؟

این شخص فعالیت خود در سینما و آغاز فیلم های خود را در سال 1342 با حضور در فیلم کوتاه جلد مار آغاز کرده است. اگر بخواهیم به اولین و مطرح ترین آثار این شخص اشاره کنیم که آغاز رسمی کار او بود باید به فیلم سینمایی قیصر ساخته مسعود کیمیایی اشاره کرد.

جمشید مشایخی چه افتخاراتی در زمینه بازیگری کسب کرده است؟

این بازیگر تاکنون در زمینه هنر سینما و تلویزیون جایزه‌ ها و عناوین مختلفی را کسب کرده است که در این قسمت به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد که از جمله این عناوین می‌توان به جایزه سيمرغ بلورین در سال 1363 به خاطر حضور در فیلم های سینمایی گل های داوودی و کمال الملک کسب کرده است. او هم چنین در سال 1382 به خاطر حضور در بانوی من تندیس زرین را دریافت کرده است. او هم چنین در سال 1385 نشان رسمی چهره ماندگار را دریافت کرده است. او عناوين متعدد دیگری را نيز کسب کرده است که به مطرح ترین آن ها اشاره شد.

همسر جمشید مشایخی کیست؟

ماجرای ازدواج جمشید مشایخی و همسرش جالب می باشد که خود این زوج در برنامه تلویزیونی به آن اشاره کردند. در ادامه نیز ما در این قسمت در خصوص ماجرای ازدواج این زوج صحبت خواهیم کرد و مسائل گوناگونی را در این مورد بیان خواهیم کرد. گیتی معینی و جمشید مشایخی در سال 1960 با یکدیگر ازدواج کرده اند و دارای سه فرزند می باشند که نام دو تن از آن ها نادر و نازنین نیز می باشند. گیتی معینی و جمشید مشایخی از اقوام یکدیگر می باشند که طبق مصاحبه خانم معینی، ایشان چندین بار به پیشنهاد ازدواج جمشید مشایخی جواب منفی داده اند. اما در نهایت جواب مثبت داده اند و طی سال های زندگی خود بسیار به همسر خود علاقه مند شده اند و زندگی عاشقانه ای داشته اند. متاسفانه خانم معینی نیز به تازگی فوت کرده اند.

جمشید مشایخی چقدر درآمد داشته است؟

میزان درآمد افرادی که در زمینه سینما و تلویزیون فعالیت دارند مشخص نمی باشد زیرا یک میزان ثابت و مشخص نمی باشد و بستگی به مسائل مختلفی دارد که در ادامه به آن به صورت کامل اشاره خواهیم کرد. میزان درآمد این هنرمند بستگی به مسائلی هم چون حضور در پروژه های متعدد دارد که هر چه این تعداد بیشتر باشد میزان درآمد نیز بیشتر می باشد و البته گاهی نیز ممکن است یک هنرمند چندین سال در هیچ فیلم و سریالی حضور پيدا نکند و هیچ منبع درآمدی نداشته باشد.

چگونه فیلم های جمشید مشایخی را دانلود کنیم؟

این بازیگر تا کنون در فیلم و سریال های مختلفی به ایفای نقش پرداخته است که برخی از این فیلم ها و سریال ها بسیار خاطره انگیز می باشند که علاقه مندان بسیار زیادی را دارا می باشند که این علاقه مندان مایل هستند مجددا این فیلم و سریال ها را تماشا کنند تا تجدید خاطرات نیز شود. در این قسمت در خصوص راه‌ های دانلود فیلم هایی که این بازی در آنها حضور داشته است خواهیم پرداخت تا شما در صورت تمایل بتوانید به سادگی فیلم مد نظر خود را دانلود کنید. اولین گزینه موجود مراجعه به موتور جستجوی گوگل و سایت های مختلفی می باشد که در زمینه فیلم و سریال فعالیت می کنند. در این مرورگر سایت های زیادی وجود دارد که در این زمینه فعال هستند و شما با جستجوی نام فیلم مد نظر خود می توانید آن را دانلود کنید.

سوالات متداول

 1. جمشید مشایخی کیست؟

  جمشید مشایخی از جمله بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون می باشد که در تاریخ 6 آذر ماه 1313 متولد شده است و تا کنون در فیلم و سریال های متعددی به ایفای نقش پرداخته است.

 2. جمشید مشایخی فوت کرده است؟

  این هنرمند در 13 فروردین ماه سال 1398 بر اثر ایست قلبی و در سن 84 سالگی درگذشته است.

 3. همسر جمشید مشایخی کیست؟

  گیتی معینی همسر جمشید مشایخی می باشد و با یکدیگر نیز نسبت فامیلی دارند و دارای 3 فرزند نیز هستند. متاسفانه گیتی معینی نیز به تازگی فوت کرده است.

 4. اولین فیلم جمشید مشایخی چه نام دارد؟

  این چهره فعالیت خود در سینما را در سال 1342 با حضور در فیلم کوتاه جلد مار و جدی ترین اثر او که آغاز رسمی کار او بود نیز فیلم سینمایی قیصر ساخته مسعود کیمیایی می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0