جوان لیو یکی از بهترین پوکر باز ها می باشد. معمولا این بازی در بین زنان طرفداران زیادی ندارد و بیشتر علاقه مندان و بازیکنان پوکر از بین مردان هستند. با این وجود جوان لیو نه تنها علاقه زیادی به بازی پوکر دارد بلکه استعداد بیش از اندازه او و استراتژی های استادانه اش در این بازی او را به یکی از مشهور ترین و ماهرترین بازیکن زن در بین پوکر بازان تبدیل کرده است. امروزه همه او را به ملکه شرقی بازی پوکر میشناسند. حضور او در بازی های پوکر و شرکت در مسابقات جهانی پوکر علاوه بر کسب شهرت باعث شد تا پولی خوبی از این راه دربیاورد. او سرمایه خود را با شرکت در بازی های حرفه پوکر چندین برابر کرد.

این بازی نیازمند چندین مهارت همزمان با هم است و یکی از سخت ترین بازی شرطی محسوب میشود. با این حال جوان توانست موفقیت زیادی با بازی پوکر کسب کند. در ادامه برایتان یک بررسی فراتر از ویکی پدیا جوان لیو در دسترس قرار داده ایم.

موفق ترین بازیکن زن در بازی پوکر

موفق ترین بازیکن زن در بازی پوکر

جوان لیو در ۱۰ ماه آوریل سال ۱۹۶۵ میلادی در یکی از شهر های تایوان به دنیا آمد. او پس از مدتی به ایالات متحده مهاجرت کرد و در حال حاضر ساکن یکی از شهر های آمریکا است. در واقع هدف او از مهاجرت به آمریکا ادامه تحصیل و پیدا کردن شغلی مناسب بود. او در دانشگاه بردلی در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرد و با مدرک فوق لیسانس از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. پس از فارغ التحصیلی خود در این رشته او موفق شد در سیلیکون ولی به عنوان مهندس نرم افزار مشغول به کار شود. او پیش از مهاجرت به آمریکا هرگز پوکر بازی نکرده است، با ورودش به آمریکا راه خود را به سمت تورنمنت پوکر و کازینو های آمریکا تغییر داد. اگرچه در ابتدا تنها برای سرگرمی وارد این بازی شد.

با گذشت زمان استعداد خود را در این بازی کشف کرد به بازیکن حرفه ای تبدیل شد. اولین بازی او در سال ۱۹۹۶ اتفاق افتاد. او زمانی هم که هنوز پوکر را به صورت جدی شروع نکرده بود؛ پولی نسبتا خوبی از این بازی ها سرگرم کننده بدست آورد. با این حال او تا ۸ سال بعد همچنین به صورت تفریحی پوکر بازی می کرد. تا این که از سال ۲۰۰۴ به صورت جدی وارد دنیای پوکر شد. او در این سال از شغل خود به عنوان مهندس نرم افزار کامپیوتر استعفا داد و شروع به بازی کردن پوکر به صورت تمام وقت کرد. شاید در ابتدا ریسک بزرگی به نظر میرسد اما با گذشت زمان مشخص شد؛ که او کاملا تصمیم درستی گرفته است و در راه درستی قدم گذاشته است.

موفقیت های جوان لیو

موفقیت های جوان لیو

او توانست در ۱۱ سال سری رقابت های جهانی پوکر ۱۰ بار برنده بازی شود و با جایزه نقدی از میز خارج شود. در رقابت های تور جهانی پوکر او ۵ بار برنده میز شده است. او در سال ۲۰۰۵ در تور جهانی پوکر شرکت کرد و توانست مقام چهارم را از آن خود کند و جایزه ای معادل با سیصد شصت هزار دلار از این مسابقه برنده شد. این مسابقه یکی از قابل توجه ترین برنده ها جوان در کارنامه فعالیت او در دنیا پوکر بود. در واقع شما هم با پشت سر گذاشتن آموزش بازی پوکر می توانید در این مورد موفقیت های زیادی را کسب کنید.

خصوصیات جوان لیو

او در سال ۲۰۰۶ میلادی در مسابقات تور جهانی پوکر که تنها با حضور زنان پوکر بازی این مسابقه برگزار میشود؛ توانست مقام قهرمانی را از آن خود کند. این اولین موفقیت او در بازی پوکر بود که به صورت زنده از تلویزیون پخش میشد. او در هدزآپ توانست یکی از رقیبان سر سخت خود در بازی یعنی کلی گریگز را شکست دهد و پیروز میدان شود. او در همین سال در رویداد تور آسیایی پوکر شرکت کرد. نکته قابل توجه آن است، که او تنها بازیکن زن در این بازی بود که توانست برنده شود و مبلغی از این بازی به جیب زد. این مسابقات در سنگاپور برگزار شد.

جوان در دنیا پوکر به جی جی لیو مشهور است و اکثر طرفداران و دنبال کنندگان این بازی او را به این نام میشناسند. با این که جی جی مسلط به زبان انگلیسی است اما زبان اول او، چینی است. او یکی از محبوب ترین زنان چین است و در مردمان چینی که علاقه مند به بازی پوکر است، جایگاه ویژه ای دارد. به گفته جی جی استراتژی و راهکار هایی که در بازی پوکر اجرامیکند، از کتاب the art of war الهام گرفته است. او بیان میکند که این کتاب یکی از مهم ترین ابزار ها برای قدم گذاشتن در این راه بوده است. نویسنده این کتاب سون تزو است. او سیمنار های زیادی درباره بازی پوکر به زبان چینی برگزار کرده است.

خصوصیات جوان لیو

اسم او در کنار سایر پوکر بازان زن که شهرت زیادی در ای بازی کسب کرده اند، نام برده میشود. افراد مشهوری همچون ونساسلبست، کتی لیبرت، انی یورک، انت اوبرستاد، ونسا روسو و لیو بوری از دیگر زنان به نام در این بازی چند مهارتی هستند. نت ورک جی جی با بازی پوکر چندین برابر شد. او با این بازی سرمایه خود را به سه میلیون و سیصد سی هفت هزار و هفتصد پنجاه دلار رساند. خیلی از مردان هم رده او توانایی کسب چنین پولی در بازی پوکر را ندارد. این نشان می دهد که استعداد او در این بازی خیلی بیشتر از حد انتظار است.

بردهای جوان لیو

جوان در سال ۱۹۹۶ در بازی ۳ هزار دلاری هولدرم محدود مقام چهارم را کسب کرد و نزدیک به سی سه هزار دلار جایزه برد. در ۶ سال بعد یعنی سال ۲۰۰۲ میلادی دربازی دوهزار دلاری هولدرم نامحدود شرکت کرد. او در این بازی مقام پنجم را بدست آورد و نزدیک به سی چهار هزار دلار برنده شد. در سال ۲۰۰۸ دربازی پنج هزار دلاری هولدرم نامحدود مقام هیجدهم را برد و با سی دو هزار دلار از میز بیرون آمد. در سال ۲۰۱۰ بازی ۱۵۰۰ دلاری هولدرم محدود شرکت کرد و مقام سوم را کسب کرد. از این بازی هشتاد هفت هزار دلار برنده شد. سال ۲۰۱۴ در بازی ۱۰ هزار دلاری هولدرم نامحدود شرکت کرد و مقام سیزدهم را برد و بیست هشت دلار برنده شد. درسال ۲۰۱۷ هم برنده ۲۸ هزار دلار شد.

سوالات متداول

جوان لیو کیست؟

جوان لیویکی از زنان مشهور در بازی پوکر است.

جوان لیو در کدام کشور به دنیا آمده است؟

جوان لیو در کشور تایوان به دنیا آمده است.

سرمایه جوان لیو از بازی پوکر چقدر است؟

سرمایه جوان لیو نزدیک به ۳.۴ میلیون دلار است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید