بیوگرافی حمیرا (پروانه امیر افشار) + عکس های قدیمی و بهترین آهنگ های او

0 دیدگاه

حمیرا از خوانندگان ایرانی بسیار محبوب و سرشناس بوده است. این خواننده متولد 26 اسفند 1323 می باشد. او یک سلبریتی پیشکسوت دوران طلایی موسیقی ایران است. به گفته استادش علی تجویدی صدایش از آلتو است. حمیرا این خواننده با بیش از نیم قرن فعالیت هنری از محبوبیت خاصی در بین مردم ایران برخوردار است.

حمیرا کیست؟

حمیرا کیست؟

پروانه امیرافشاری نام اصلی حمیرا است متولد ۲۶ اسفند ۱۳۲۴ است و در یک خانواده اشرافی ایرانی در تهران به دنیا آمد. خانواده او از آذربایجانی های ایران هستند. این خواننده عاشق خوانندگی و موسیقی بود و به دلیل مخالفت پدرش با خوانندگی دخترش، فعالیت هنری خود را با نام مستعار حمیرا آغاز کرد.

اما پدرش صدای دخترش را می‌ شناسد و چون آواز خواندن دخترش را بد می‌ دانست، تمام صفحات آهنگ او را در بازار تهران را خریداری می کرد و در خانه نگهداری می‌ کرد و به همین دلیل است که صفحات صدای حمیرا در آن زمان کمیاب است.

حمیرا قبل از انقلاب از خانه و خانواده و بعد از انقلاب از ایران و هموطنانش طرد شد. این خواننده تا پایان سال 1361 در ایران ماند. او به همراه دختر دو ساله‌ اش، یاسامان، به آمریکا مهاجرت کرد. در این میان شوهرش بدون توجه به همسر و فرزندش مستقیماً به آمریکا مهاجرت کرد. حمیرا سپس به کالیفرنیا مهاجرت کرد و با حمایت احمد مسعود که در خارج از ایران در زمینه موسیقی فعالیت می کرد، فعالیت هنری و موسیقی و خوانندگی خود را شروع کرد. در این مقاله به بیوگرافی حمیرا می پردازیم. حمیرا را یکی از بهترین خوانندگان قدیمی ایرانی به حساب می آورند.

عکس های حمیرا را در کجا ببینیم؟

عکس پیری حمیرا و همسران حمیرا را می توانید در گوگل مشاهده کنید. این خواننده خوب عکس های زیادی دارند که آن ها را می توانید در سایت های مختلف و یا پیج طرفداران ایشان مشاهده کنید. این خواننده در ایران و خارج از کشور بسیار معروف بود و عکس های خیلی زیادی از این خواننده در سایت ها منتشر شده است. عکس های این خواننده معروف خیلی قدیمی است اما خوب برای افرادی که طرفداران این خواننده هنوز هستند می تواند خوب باشد.

آدرس پیج اینستاگرام حمیرا چیست؟

این خواننده از خوانندگان سنتی ایرانی چند سال است که فوت کرده اند و پیج اینستاگرام ندارند و اگر هم داشته باشند پیج ها مطلق به طرفداران این خواننده بوده است و طرفداران آن ها این پیج های را درست کرده اند تا آهنگ های این خواننده را در آن به اشتراک بگذارند و به عنوان یاد بود از ایشان یاد کنند. این خواننده با اینکه بسیار قدیمی بوده اند اما طرفداران خیلی زیادی داشتند و آهنگ های این خواننده جذابیت خیلی زیادی داشت و صدای این خواننده بسیار زیبا بود. در پیج های طرفداران این خواننده عکس قبر حمیرا و آهنگ های حمیرا دریا کنار، حمیرا هم زبونم باش، حمیرا ده بهار، حمیرا مهربونیت قشنگه، حمیرا شب پر ستاره را به اشتراک گذاشته اند و اگر طرفداران این خواننده دوست دارند می توانند پیج این مخاطبان را دنبال کنند.

همسر این خواننده کیست؟

این خواننده در نوجوانی با یک تاجر ایرانی تحصیل کرده آلمانی ازدواج کرد که بعد از مدتی از هم جدا شدند و ازدواج دوم این خواننده با پرویز یاحقی نوازنده ایرانی بود. حمیرا پرویز یاحقی را عشق اول و آخر خود معرفی کرده است. پس از هشت سال حمیرا و همسرش به دلایل شخصی زندگی آن ها به پایان رسید. همسر سوم او که تاجر کراوات بود، بعد از انقلاب عملاً بیکار شد. حمیرا تا پایان سال 1361 در ایران ماند. او به همراه دختر دو ساله ‌اش، یاسامان، از ایران به آمریکا مهاجرت کرد. این خواننده زندگی خیلی خوبی در آمریکا داشت و در کنار دخترانش بسیار خوشبخت بود.

چه حاشیه هایی برای حمیرا به وجود آمد؟

این چهره یک خواننده ایرانی بود و حاشیه های زیادی داشت و در زمان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب خواننده زن کم بود زمانی که این خواننده آهنگ می خواند مردم برای او و خانواده اش خیلی حاشیه درست کرده بودند و خانواده حمیرا او را طرد کردند. اما این خواننده به دلیل علاقه خیلی زیادی که به خوانندگی و موسیقی داشت با وجود مخالفت های خانواده اش باز هم به حرفه خود ادامه داد. مصاحبه با حمیرا را تا الان در ایران کسی ندیده است. اما چون این این خواننده از ایران طرد شده بود و کسی دیگر در مورد این خواننده صحبت نمی کرد و حتی آهنگ های قدیمی این خواننده را ممنوع کرده بودند.

برترین آهنگ های حمیرا چه نام دارند؟

این خواننده تا الان آهنگ های بسیاری را خوانده است و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده بود برترین آهنگ های این خواننده عبارت است از:

دوستت دارم

این آهنگ خواننده بسیار زیبا بود و ترانه سارای این آهنگ محمد علی بهمنی بوده است و در دهه 1350 منتشر شده بود.

بیقرار

نام دیگر آهنگ این خواننده است که ترانه سرای این آهنگ هما میر افشار بوده است و این آهنگ در دهه 1350 منتشر شده است.

دیوونتم

این آهنگ بسیار زیبا از حمیرا بود و ترانه سرای این آهنگ هم هما میر افشار می باشد و این آهنگ در دهه 1350 منتشر شده است.

دنیا دنیا

این آهنگ بسیار زیبا از حمریااست و ترانه سرای این آهنگ هم هما میر افشاری بوده است و در دهه 1350 منتشر شده است.

وقتی که تو رفتی

نام آهنگ زیبای این خواننده خوب است و ترانه سرای این آهنگ جهانبخش پازوکی است و در دهه 1350 منتشر شده است.

شغل اصلی این خواننده چیست؟

شغل اصلی حمیرا خوانندگی و موسیقی بود و از خوانندگی و موسیقی درآمد خوبی در خارج از کشور به دست می آورد و زندگی خوبی داشت. این خواننده در اویل مهاجرتش به آمریکا زیاد خوانندگی نمی کرد اما بعد از مدتی صدای زیبای این خواننده مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد. بسیاری از مردم آمریکا این خواننده را با نام مستعار او می شناسند و فقط دوستان نزدیک این خواننده او را به نام اصلی اش می شناختند.

اولین آهنگ حمیرا چه نام داشت؟

اولین ترانه حمیرا به نام صبرم عطا کن و آهنگ ساز این آهنگ علی تجویدی بوده است که بعد از این آهنگ طرفداران خیلی زیادی را به خود جذب کرد و تمام خواننده ها از صدای او تعریف کردند. سن حمیرا با اینکه بسیار کم بود اما تجربه بسیار زیادی در خوانندگی داشت و علاوه بر تجربه صدای بسیار زیبایی در عرصه موسیقی داشت.

آیا حمیرا بیماری خاصی دارد؟

این خواننده بعد از مدتی در آمریکا به یک بیماری ناشناخته پیدا کرد و پزشکان مجبور به عمل قلب و مغز شدند. بیماری حمیرا کاملاً ناشناخته بود و سلامتی این خواننده را به خطر انداخته بود و قبل از این بیماری این خواننده یک مدتی را دچار افسردگی شدید شده بود و مدتی را زیر نظر روان پزشک تحت درمان بود تا دوباره توانست سلامتی خود را به دست بیاورد. این خواننده بسیار خوب در طول زندگی خود رنج های خیلی زیادی را تحمل کرده بود.

بهترین آلبوم های حمیرا چه نام دارد؟

این خواننده تا زمانی که زنده بود آلبوم های خیلی زیادی را منتشر کرده بود و می توان گفت که بهترین آلبوم های او مهتاب عشق، هدیه، بهار عشق، سر نوشت بوده است و البته آلبوم های دیگری هم دارد که این چند مورد از برترین های او بوده است.

درآمد حمیرا چقدر است؟

درآمد این خواننده خوب بود و در آمریکا از طریق خوانندگی و موسیقی تأمین می شد و جزء خوانندگان برتر در آمریکا و ایران بود. درآمد این خواننده معروف بیشتر از طریق کنسرت هایی که اجرا می کرد به دست می آمد.

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

دانلود آهنگ شاد و غمگین حمیرا را می توانید از گوگل و یا سایت های مختلف پیدا کنید و دنبال کنید و البته سعی کنید که از سایت هایی استفاده کنید که کیفیت بیشتری داشته باشد. این روز ها با وجود اینترنت آهنگ های خیلی زیادی را می توانید از سایت های مختلف دانلود کنید. دانلود 5 اهنگ برتر حمیرا را می توانید از سایت هایی مختلف دانلود کنید. البته الان تمام سایت های اینترنتی معتبر است و بسیاری از مردم از سایت های معمولی استفاده می کنند و هیچ مشکلی ندارند.

کنسرت های حمیرا

کنسرت های این خواننده در آمریکا برگزار شده است. این خواننده تا زمانی که زنده بود کنسرت های خیلی زیادی را در آمریکا اجرا کرده بود. اما فیلم کنسرت های این خواننده در یوتیوب وجود دارد و شما می توانید آن ها را مشاهده کنید، البته با وجود اینکه این خواننده فوت کرده است اما کنسرت های قدیمی او بسیار جذاب می باشد.

سوالات متداول

 1. آیا قبر حمیرا در آمریکا است؟

  این خواننده در آمریکا فوت کردند و در همان کشور دفن شدند. بسیاری از طرفداران این خواننده هر سال سر مزار ایشان می روند.

 2. آیا حمیرا اول به آمریکا مهاجرت کرد؟

  او اول ایران را به قصد افغانستان ترک کرد و از افغانستان به آمریکا رفت.

 3. آیا خانواده حمیرا هیچ با این خواننده ارتباطی نداشتند؟

  خانواده این هنرمند، او را طرد کرده بودند و هرگز سراغی از وی نگرفتند.

 4. حمیرا چند فرزند داشت؟

  این خواننده سه فرزند داشت که همه آن ها الان در آمریکا زندگی می کنند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0