قد بازیگران ایرانی از کم به زیاد + عکس آن ها

0 دیدگاه

بسیاری از کسانی که به دنیای سلبریتی ها و بازیگران علاقمند هستند معمولا دوست دارند ویژگی های ظاهری و شخصیتی آن ها را هم بدانند. یکی از این ویژگی ها وزن و قد بازیگران ایرانی است که زیاد مورد توجه افراد قرار می گیرد. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم و با قد بلندترین بازیگران ایرانی یا کوتاه قد آشنا می شویم پس با ما همراه باشید.

قد معروف ترین بازیگران ایرانی چقدر است؟

قد معروف ترین بازیگران ایرانی چقدر است؟

تعدادی از بازیگران بخاطر بعضی از فیلم ها و سریال ها بسیار دیده شده اند. با این که قد و اندام خوب برای یک بازیگر مزیت محسوب می شود اما باز هم بازیگرانی داریم که به دلیل بازی عالی که دارند کوتاهی قد یا متناسب نبودن اندام آن ها زیاد به چشم نمی آید. درواقع همان طور که قد و ظاهر نباید برای شناخت یک فرد ملاک قرار بگیرد برای این بازیگران نیز همین طور است. در زیر قد چند تن از بازیگران معروف را بررسی می کنیم تا اگر طرفدار آن ها هستید یا علاقمند بیشتر با آن ها آشنا شوید.

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا یکی از بهترین بازیگران ایرانی است که بازی او‌ در سریال لیسانسه ها بسیار دیده شده است. او از این سریال معروف شد و نقش های بسیاری را بعد از آن بازی کرد و در سینما نیز بسیار خوش درخشید. قد هوتن شکیبا ۱۷۳ است و جز بازیگران مرد ایرانی با قد متوسط محسوب می شود. با این حال بازی زیبای هوتن همیشه بیشتر از قد او مورد توجه بوده است.

علی صادقی

علی صادقی یکی از بازیگران محبوب ایرانی است که بازی او در سریال های طنز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. تقریبا همه استعداد این بازیگر را در مجموعه های کمدی یا فیلم های سینمایی قبول دارند و او را تحسین می کنند. قد علی صادقی اما ۱ متر و ۷۰ سانتی متر است و او هم جز بازیگران مردی است که قد آن ها زیاد بلند نیست. ویژگی های ظاهری برای این بازیگر تاثیری روی بازی او نداشته است و بیشتر نقش هایش مورد توجه قرار می گیرد.

پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر بازیگر بسیار معروف و خوش چهره ایرانی است. او بازی بسیار عالی را در معدود سریال های تلویزیونی یا فیلم های سینمایی ارائه داده است و طرفداران زیادی نیز دارد. قد پارسا پیروز فر ۱ متر و ۷۴ سانتی متر است و در محدوده متوسط قرار دارد. البته شخصیت و بازی این بازیگر بیشتر از چهره و قد او همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

نیکی کریمی

نیکی کریمی نیز جز معروفترین بازیگران زن ایرانی است که در دهه هفتاد بسیار مورد توجه طرفداران قرار گرفت. امروزه نیز هنوز این معروفیت ادامه دارد. نیکی کریمی ۱ متر و ۶۵ سانتی متر قد دارد و او هم جز بازیگران زن با قد متوسط است.

لیلا حاتمی

از بهترین و با استعداد ترین بازیگران زن ایرانی لیلا حاتمی است. او همیشه در بسیاری از فیلم های سینمایی به بهترین شکل ممکن ظاهر شده است و با بازی زیبای خود همگان را مجذوب خودش کرده است. قد این بازیگر ۱ متر و ۶۶ سانتی متر است و در بین بازیگران زن دیگر جز کسانی که قد متوسط دارند محسوب می شود.

قد بلند ترین بازیگران مرد ایرانی چه افرادی هستند؟

در بین تمام بازیگران مرد ایرانی عده نیز هستند که از همه بلند قد ترند و معمولا نیز بخاطر این قد بلند و ویژگی ظاهری شناخته می شوند و به آن ها بر اساس همین ویژگی نقش داده می شود. احمد ایران دوست با قد 2 متر و 10 سانتی متر عنوان قد بلند ترین بازیگر ایرانی را دارا است. بعد از آن بهرام افشاری با قد 1 متر و 98 سانتی متر و حمید فرخ نژاد با قد 1 متر سانتی متر جز بازیگران مرد قد بلند محسوب می شوند. بهنام تشکر، روزبه حصاری و شادروان فتحعلی اویسی نیز با ۱۸۸ سانتی متر قد بعد از این بازیگران جز بلند قد ترین مردان بازیگر ایرانی قرار می گیرند.

قد کوتاه ترین بازیگران مرد ایرانی چه افرادی هستند؟

در میان بازیگران بلند قد که معمولا به خاطر قد خود مشهور می شوند و از این ویژگی آن ها در نقش هایشان استفاده می شود بازیگران کوتاه قدی نیز هستند که آن ها نیز بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرند.اولین بازیگر کوتاه قدی که برای مخاطبان بسیار مورد توجه بود رشید اصلانی بازیگر نقش سمندون در دهه ۶۰ است. این بازیگر نقش خود را به خاطر قد کوتاهش بسیار خوب ایفا کرد. از بازیگران امروزی کوتاه قد که کودکان نیز او را بسیار خوب می شناسند می توان امیر محمد متقیان را نام برد که سال ها در کنار عمو پورنگ برای کودکان ایفای نقش کرد و امروزه نیز با ۲۷ سال و قد ۱ متر و ۴۹ سانتی متر جز کوتاه قد ترین بازیگران مرد محسوب می شود.

قد بلند ترین بازیگران زن ایرانی چه افردی هستند؟

همان طور که قد بازیگران مرد ایرانی و بلند بودن آن مورد توجه مخاطبان و طرفداران قرار می گیرد. بلند قد ترین بازیگران زن نیز همیشه مورد توجه طرفداران خود بوده اند. از این میان مریم مومن بازیگر نو ظهور و جوان ایرانی که از سریال بانوی عمارت معروف شد با قد ۱۷۷ سانتی متر و معصومه کریمی نیز با همین قد بلند قد ترین بازیگران زن ایرانی هستند. بعد از آن ها بازیگران نام آشنای دیگری مانند ویشکا آسایش با قد ۱۷۶، مهتاب کرامتی و رعنا آزادی ور با قد ۱۷۵، و قد شبنم قلی خانی با ۱۷۴ سانتی متر نیز قرار دارد.

قد کوتاه ترین بازیگران زن ایرانی چه افرادی هستند؟

بازیگران زن کوتاه قد ایرانی نیز بسیار زیاد هستند زیرا در میان زن ها معمولا قد کوتاه یا متوسط عادی است. اما قد الناز حبیبی با ۱۵۲ و مریم سعادت با همین اندازه جز کم ترین اندازه قد از بازیگران زن ایرانی محسوب می شود. بعد از آن ها آناهیتا همتی با ۱۵۶، بهنوش بختیاری و سحر ولدبیگی با ۱۵۷ و فاطمه معتمد آریا با ۱۵۸ سانتی متر قرار می گیرند. همین طور که مشاهده می کنید این قد این بازیگران نیز بر روی کار آن ها تاثیری نداشته است و همه آن ها استعداد عالی در بازیگری دارند و همیشه موفق بوده اند.

عکس قد بلند ترین و کوتاه ترین بازیگران ایرانی

عکس بازیگران قد بلند و کوتاه ایرانی را که بعضی از آن ها از هیکل ترین بازیگران ایرانی می توان در اینترنت مشاهده کرد. سایت های زیادی هستند که همیشه درباره قد و شکل ظاهری سلبریتی ها و بازیگران صحبت می کنند و معمولا نیز عکس هایی از آن ها به اشتراک می گذارند. می توان عبارت قد بلند ترین یا کوتاه ترین بازیگر زن یا مرد یا فقط قد بلندترین یا کوتاه ترین بازیگر ایرانی را در موتور جستجوی گوگل قسمت تصاویر جستجو کرد. نتایج ظاهر شده معمولا از تمامی وب سایت هایی است که عکس این بازیگران را به اشتراک گذاشته اند. معمولا توضیحی کوتاه نیز درباره قد آن ها در این نتایج ارائه می شود. شما حتی می توانید اختلاف قد بازیگران ایرانی و همسرانشان را نیز در این عکس ها مشاهده کنید.

پیج اینستاگرام قد بلند ترین و کوتاه ترین بازیگران ایرانی چیست؟

همان طور که گفتیم قد بلندترین بازیگر ایرانی که احمد ایراندوست نام دارد. وی در اینستاگرام نیز حساب شخصی به آدرس ahmad.irandoust1350 دارد که می توانید با مراجعه به این حساب کاربری عکس های او را نیز مشاهده کنید. قد کوتاه ترین بازیگر ایرانی سال ها پیش فوت کرده است و حسابی ندارد اما امیر محمد متقیان و الناز حبیبی به عنوان کوتاه قد ترین بازیگران ایرانی در اینستاگرام حساب هایی با آدرس های amirmohamadmotaghian و elnazhabibi67 دارند که هر دوی این حساب ها با تیک آبی مشخص شده اند یعنی از طرف اینستاگرام معتبر هستند.

حاشیه قد بلند ترین بازیگران ایرانی چه بوده است؟

قد بلندترین بازیگر ایرانی معمولا حواشی زیادی نداشته اند. احمد ایراندوست فقط ادعا می کرد که بادیگارد افراد معروف در هالیوود بوده است و حتی با جنیفر لوپز نیز کار کرده است. و حمید فرخ نژاد نیز معمولا بخاطر صحبت های سیاسی و یا استوری هایی که می گذارد حاشیه ساز می شود. اما دیگر بازیگران بلند قد مانند بهرام افشاری حواشی نداشته اند و اگر هم باشد کم اهمیت بوده و زود فراموش شده است.

حاشیه قد کوتاه ترین بازیگران ایرانی چه بوده است؟

بازیگران کوتاه قد ایرانی نیز حواشی داشته اند اما آن ها هم معمولا سعی کردند که کمتر به این حواشی توجه کنند یا آن ها را به وجود آورند. به طور مثال مدتی درباره بیماری امیر محمد متقیان صحبت می شد و برای او حواشی درست شده بود. اما برای بهنوش بختیاری بین بازیگران زن کوتاه قد معمولا حواشی زیادی درست می شود و صحبت های او درباره وضعیت زندگی مردم در اینستاگرام جنجال برانگیز می شود و انتقاد های زیادی را به همراه دارد.

قد بازیگران ایرانی خارج از کشور چقدر است؟

گلشیفته فراهانی، مهناز افشار و صدف طاهریان از بازیگران ایرانی هستند که به خارج از کشور مهاجرت کرده اند و اکنون در همان جا فعالیت می کنند. در این میان گلشیفته فراهانی با ۱۶۹ سانتی متر بلندقدترین بازیگر ایرانی در خارج از کشور است. بعد از آن مهناز افشار با ۱۶۸ و صدف طاهریان با ۱۶۵ قرار دارند.

سوالات متداول

 1. قد بازیگران ایرانی از کم به زیاد چقدر است؟

  قد بازیگران ایرانی از کم به زیاد به ترتیب از 149 سانتی متر شروع می شود و به 2 متر و 10 سانت می رسد. که کم ترین این عدد مربوط به امیر محمد متقیان و بیشترین آن همان طور که گفتیم مربوط به احمد ایراندوست است.

 2. نام بازیگران با قد 150 سانتی متر چیست؟

  الناز جبیبی، مریم سعادت، لیلا برخورداری و لیلی رشیدی بازیگران زن ایرانی هستند که قد آن ها در محدوده 150 تا 160 است که به ترتیب از 152 تا 159 سانتی متر اندازه قد آن ها می باشد.

 3. آیا بازیگران قد بلند ایرانی معروفتر هستند؟

  قد و شکل ظاهری بازیگران معمولا تاثیری برای معروفیت آن ها ندارد. ممکن است به خاطر ظاهر آن هانقش های متفاوت به آن ها پیشنهاد شود اما باز هم دیده شده بازیگرانی با قد کوتاه نیز بسیار معروف شده اند.

 4. بازیگران قد 170 کدام ها هستند؟

  در این رنج قدی بازیگران زیادی قرار دارند. از جمله معروف ترین آن ها می توان به محمدرضا گلزار با قد 179، نوید محمد زاده 172و هدیه تهرانی 171 سانتی متر اشاره کرد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0