بیوگرافی حامد حدادی بهترین بسکتبالیست ایرانی در لیگ nba

0 دیدگاه

ما امروز در این متن می خواهیم درباره ی زندگینامه آقای حامد حدادی که حضور در لیگ بسکتبال nba را تجربه کرده است حرف بزنیم تا افرادی که علاقه دارند راجب این فرد بیش تر بدانند اطلاعات خوبی را به دست گیرند و امیدواریم که خواندن آن مثمر ثمر برای شما دوستان عزیز واقع شود.

حامد حدادی در کدام ورزش فعالیت می کند

حامد حدادی در مختار نامه 

این فرد به عنوان بازیگر در فیلم مختارنامه به کارگردانی آقای داوود میر باقری در نقش یحیی ابن زمزم به فعالیت پرداخته است که در آن سریال سرباز سپاه آل زبیر بود و در نقش خود عملکرد بسیار خوبی داشت. این فرد معروف نیز در عرصه های دیگر فعالیت جدی دارد که در ادامه می خواهیم به طور مفصل به آن بپردازیم و تعریف کلی داشته باشیم.

حامد حدادی در کدام ورزش فعالیت می کند 

حامد حدادی بازیکن بسکتبال می باشد و در این ورزش فعالیت انجام می دهد که در تیم های بسیاری از جمله پیکان، صبا باتری، پتروشیمی بندر امام خمینی و ممفیس گریزلیز و دیگر تیم ها حضور داشته و بازی کرده است. این شخص تنها فردی است که به عنوان بازیکن ایرانی در لیگ NBA  حضور داشته و بازی کرده است. او همچنین در تیم های ملی حفاری اهواز، مهرام، النصر امارات نیز عضو بوده و همکاری داشته است.

تیم حامد در لیگ بسکتبال ایران

حامد حدادی در مسابقه ایران با لبنان در سال دو هزار و هفت در مسابقات قهرمانی آسیا رکورد سی و هفت امتیاز و پانزده ریباند را زد و در متحول سازی بسکتبال ایران نقش مهمی داشت. زمانی که او با یک تیم کانادایی به نام تورنتو رپترز که تنها تیم اهل کانادایی بود که در ان بی ای وجود داشت قرارداد بست اما به دلیل اینکه دولت کانادا به او ویزا نداد مجبور شد این قرارداد را فسخ کند و با یک تیم دیگر در ایالت آریزونا به نام فینیکس سانز آشنا شد و با آن قرارداد بازی بست.

حامد حدادی کیست 

این بازیکن بسکتبال در تیم ها و مسابقات زیادی حضور داشته است و افتخارات بسیاری دارد که اهل ایران می باشد و با چند تیم خارجی نیز افتخار همکاری داشته و از سال دو هزار و هفت تا دو هزار و هفده چهار بار عنوان با ارزش ترین بازیکن آسیا را از آن خود کرده است و این برای کشور ایران و سرزمین ما نیز افتخار بزرگی می باشد که در حال حاضر ایشان عضو باشگاهی به نام وال های آبی سیچوان در سی بی ای حضور دارند.

بیوگرافی حامد حدادی 

این فرد در بیست و نه اردیبهشت ماه سال هزار و سیصد و شصت و چهار در استان خوزستان و شهر اهواز به دنیا آمده و چشم به جهان گشوده است که اولین لژیونر و بازیکن ایرانی بوده که در مسابقات ان بی ای حضور داشته و او قدی دو متر و هجده سانتی دارد که در پست سنتر جای دارد و در آن پست بازی می کند. وی در سال دو هزار و سیزده در عنوان امتیاز آورترین بازیکن مسابقات جای گرفت و پس از آن عنوان با ارزش ترین بازیکن را کسب کرد.

حدادی در ورزش و مردم 

از حامد حدادی به عنوان یکی از سنتر برتر تاریخ بسکتبال آسیا یاد می شود و در کنار پائومینگ اسطوره بسکتبال قرار دارد و حضور او در تیم بسکتبال ایران در المپیک دو هزار و هشت خوش درخشید و امتیازات بسیار خوبی را به دست آورد که او را در دور مقدماتی المپیک پکن به عنوان یکی از برترین مدافعان شناختند اما با این حال ایران از دور مسابقات با تعداد پنج باخت کنار رفت.

ماجرای علی دایی و حدادی

گفته می شود که علی دایی و حامد حدادی که ستاره بسکتبال است و در سال های حضورش در این حرفه بسیار خوش درخشیده است با یک دیگر رابطه دوستانه و صمیمانه ای دارند که البته می توان گفت حامد یک جورایی علی دایی بسکتبال محسوب می شود و در این ورزش بسیار نام بلندی دارد و تنها بازیکنی است که در بزرگترین مسابقات بسکتبال یعنی NBAحضور داشته و این افتخار بزرگی برای ما ایرانی ها می باشد.

حامد حدادی در NBA

در بخش های بالایی درباره ی این که این شخص معروف تنها فرد ایرانی هست که به مسابقات ان بی ای راه پیدا کرده صحبت کردیم و گفتیم که در تیم های بسیار و معروفی حضور داشته است و به دلیل این که دولت کانادا به او ویزا اعطا نکرده است نتوانسته با تیم تورنتو رپترز همکاری داشته باشد اما این دلیل باعث نشده که او به عنوان سنتر برتر تاریخ شناخته نشود و در لیگ NBA حضور نداشته باشد.

قد حامد حدادی چقدر است ؟

او به دلیل انجام فعالیت های ورزشی و فعالیت در رشته بسکتبال قد بلندی دارد که حدود دو متر و هجده سانت می باشد و شاید دلیل حضور او در فیلم مختارنامه هم به دلیل داشتن قد بسیار بلند او بوده است و بسیار جالب می باشد که بدانید در مسابقه ای که در سال دو هزار و نه صورت گرفت دو گزارش گر به نام های مایک اسمیت و رالف لاولر در هنگام ورود حامد حدادی به زمین او دست انداختند و زمانی که او پاس داد و گل زد گفتند انگار ایرانی ها هم می توانند پاس بدهند و این دو گزارش گر به دلیل این که ببیندگان آن شبکه از آن ها شکایت و گله کردند اخراج شدند. لازم به ذکر است که بدانید مدیر آن شبکه از حامد حدادی و بینندگانی که ناراحت شده بودند عذر خواهی کرد و آن دو نفر را از آن شبکه اخراج کرد.

لیبرون جیمز و حامد حدادی 

اگر ویدیو ها و فیلم های مربوط به این دو بازیکن را با یک دیگر ببینید متوجه خواهید شد که قدرت بدنی حامد حدادی در مقابل لیبرون جیمز بسیار است و او دارای قدرت بدنی بیش تری نسبت به او دارد. برای دیدن این فیلم ها و مسابقات می توانید آن ها را در اینترنت سرچ کنید و به راحتی مشاهده کنید تا همه چیز را راجب به این بازیکن بدانید و از افتخارات او می توان به دریافت مدال نقره قهرمانی جوانان آسیا در سال دو هزار و دو اشاره کرد.

شکیل اونیل و حامد حدادی 

برای دیدن دانک حامد حدادی روی دست شکیل اونیل به دیدن فیلم های مسابقات مراجعه کنید و از دیدن و تماشای آن لذت ببرید. حدادی قهرمانی جام ملت های آسیا در سال دو هزار و سیزده را دارد و علاوه بر آن افتخارات زیادی کسب کرده است که تا پایان مقاله سعی می کنیم آن ها مورد بررسی قرار دهیم تا شما بیش تر راجب به آن بدانید.

درآمد حامد حدادی 

بعضی ها می گویند که او گران قیمت ترین ورزشکار ایرانی است اما خودش می گوید که این طور نیست و باید ببینید چقدر از آن به خودم می رسد و مبلغ قرارداد های او در اینترنت نوشته شده است و طی قرارداد دوساله ای که با تیم ممفیس گریزلیز بین یک تا سه و یک دهم میلیون دلار میزان درآمد او از حضور در این تیم می باشد.

ماجرای حامد و جابر روزبهانی

جابر روزبهانی بلند قامت ترین بسکتبالیست ایران در دهه ی قبلی می باشد که در سال هزار و سیصد و نود و چهار از این حرفه خداحافظی کرد و اکنون در اصفهان به کار های پایه می پردازد و او را کم تر به یاد می آورند.  حدادی هم در کنار جابر جزء بلند قد ترین محسوب می شود و روزبهانی امیدوار است که چند شاگرد خوب در پست سنتر تربیت کند و تجربه های خود را در اختیار آن ها قرار دارد.

سوالات متداول

 1. حامد حدادی چه کسی است و از افتخار های او چیست؟

  حدادی ستاره بسکتبال است که ایرانی می باشد و در مسابقات NBA حضور داشته و افتخارات بسیار زیادی برای خودش و ایران به ارمغان آورده است و یکی از افتخارات وی بهترین ریباندر المپیک دو هزار و هشت پکن می باشد.

 2. ماجرای دست انداختن حدادی توسط  گزارشگر ها چیست؟

  دو گزارش گر به نام های مایک اسمیت و رالف لاولر او را در هنگام ورودش به زمین بازی دست انداختند و زمانی که پاس های او را دیدند گفتند انگار ایرانی ها هم می توانند خوب پاس بدهند.

 3. آیا حامد حدادی در حرفه ای به جز ورزش هم حضور داشته است؟

  بله او به غیر از ورزش بسکتبال به حرفه بازیگری هم مشغول بوده و در سریال مختارنامه به کارگردانی آقای داوود میرباقری ایفای نقش کرده است.

 4. ماجرای آقای علی دایی و حامد حدادی چیست؟

  طبق گفته ها می گویند که این دو نفر رابطه دوستانه و خوبی دارند و آقای علی دایی با وجود این که قد و هیکل درشتی دارد اما در مقابل حامد حدادی کمی کوچک به نظر می آید و این به خاطر این دلیل است که حدادی قدی بلند دارد.

 5. از افتخار های حامد حدادی چند مورد را بگویید؟

  حضور او در مسابقاتNBA، باارزش ترین بازیکن جام ملت های آسیادر سال 2007، مدال نقره کاپ آسیا در 2017، بهترین بلاک شاتر المپیک 2008 پکن، دومین ریباندر جام جهانی بسکتبال 2010، مدال نقره بازی های آسیایی 2014 و دیگر قهرمانی ها که نام بردن از آن ها مفصل می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0