برخی از هنرمندان با توجه به استعداد خوبی که در حیطه موسیقی دارند توانسته اند برنده جایزه گرمی شوند. حال با این که ایرانی های برنده گرمی محدود هستند، اما باعث افتخار ایرانیان می باشند.

پولدارترین رپر ها ایران و جهان که درآمد های میلیون دلاری دارند را نیز به شما معرفی کرده ایم.

ایرانی های برنده گرمی

ایرانی های برنده گرمی کدامند؟

جایزه گرمی مهم ترین جایزه در حوزه موسیقی است که هر سال در ماه فوریه توسط آکادمی ملی علوم و هنر های ضبط آمریکا به برگزیدگان رشته های مختلف موسیقی داده می شود. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر برخی از ایرانیان نیز توانسته اند این جایزه را کسب کنند که در ادامه قرار است به معرفی ایرانیان برنده جایزه گرمی بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

حمید سعیدی

حمید سعیدی آهنگساز و نوازنده متولد 1353 در ایران است. این آهنگساز ایرانی برای دومین بار، برنده جایزه گرمی 2023 در بخش موسیقی نوین شد. جالب است که بدانید او در سال 2019 هم در گروه موسیقی (افیون ماه) در بخش موسیقی (نیو ایج) و یا موسیقی نوین موفق به دریافت جایزه گرمی شده بود و به این افتخار بزرگ دست یافت. حمید سعیدی مدت ها قبل به دلیل محدودیت های موجود در ایران به آمریکا مهاجرت کرده است و خود را نماینده فرهنگ و هنر و موسیقی ایران در مراسم گرمی می داند و این موفقیت را افتخار بزرگی برای تمامی ایرانیان توصیف کرد. او بعد از کیهان کلهر دومین موزیسین ایرانی است که در قالب گروهی برنده جایزه گرمی شده است.

شروین حاجی پور

این روز ها کمتر کسی است که شروین حاجی پور را نشناسد. شروین حاجی آقاپور متولد 10 فروردین 1376 در بابلسر است. او خواننده، ترانه سرا و آهنگساز اهل ایران می باشد که تحصیلات خود را در رشته اقتصاد از دانشگاه مازندران به پایان رسانده است. شروین حاجی پور ، سومین ایرانی برنده جایزه گرمی شد. در این باره بهتر است که بدانید شروین حاجی پور خواننده ایرانی در سال 2023 برنده جایزه (آهنگ برای تغییر اجتماعی) صنعت موسیقی گرمی برای آهنگ (برای …) شد.

کیهان کلهر

کیهان کلهر متولد 3 آذر 1342 در تهران است، او موسیقی دان، آهنگ ساز و نوازنده اهل ایران می باشد. بهتر است بدانید این هنرمند برای دو اثر خود در سال 2004 نامزد جایزه گرمی شد. هم چنین او در سال 2017 به همراه گروه راه ابریشم برای آلبوم sing me home برنده جایزه گرمی شد. او یکی از موفق ترین هنرمندان اهل ایران می باشد.

موفق ترین رپرهای ایران و جهان چه کسانی هستند؟ همراه ما باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

ایرانی های نامزد جایزه گرمی که برنده نشدند کدامند؟

در قسمت قبل به معرفی ایرانی های برنده گرمی شده اند پرداختیم. حال در این قسمت قرار است به معرفی هنرمندان نامزد جایزه گرمی که برنده نشده اند بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان از خوانندگان سنتی ایرانی متولد یک مهر 1319 و درگذشته در 17 مهر 1399 است، او موسیقی دان و خواننده موسیقی سنتی اهل ایران بوده است. بهتر است که بدانید محمدرضا شجریان در سال 1381 دو آلبوم خود به نام های بی تو به سر نمی شود و فریاد را منتشر کرد که هر دو آلبوم نامزد جایزه گرمی شدند، اما این هنرمند موفق به دریافت این جایزه نشده است.

رامین جوادی

امین جوادی متولد 1974 در دویسبورگ، آلمان غربی است، او آهنگساز آلمانی- ایرانی موسیقی متن فیلم و تلویزیون است. پدر وی یک ایرانی و مادرش یک آلمانی است. در سال 2008 رامین جوادی برای موسیقی فیلم مرد آهنی و علاوه بر آن در سال 2017 برای آهنگسازی فصل هفتم بازی تاج تخت نامزد دریافت گرمی شده است.

حسین علیزاده

حسین محمد علیزاده متولد یک شهریور 1330 در تهران است. او موسیقی دان، ردیف دان، آهنگ ساز، پژوهش گر و نوازنده تار و سه تار اهل ایران می باشد که تا به اکنون نامزد دریافت 3 جایزه گرمی شده است.

اردشیر فرح

اردشیر فرح آهنگساز و گیتاریست سرشناس و معروف اهل ایران است. بهتر است بدانید اولین باری که ایرانی ها در این مسابقه موفقیت کسب کرده اند مربوطه به سال 1992 (1372) می شود. در آن دوره اردشیر فرح در قالب گروه (استرانز و فرح) برای آلبومی به نام آمریکاز نامزد شده است.

عکس ایرانی های برنده گرمی را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که گرمی یکی از مهم‌ ترین جوایز در حوزه موسیقی می باشد که هر هنرمندی نمی تواند این جایزه را دریافت کند، به همین دلیل ایرانی های برنده گرمی در میان مردم ایران بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر این هنرمند بپردازند و به این گونه بیشتر با آن ها آشنا شوند. در این باره بهتر است بدانید با توجه به این که این هنرمندان از شهرت زیادی برخوردارند و طرفداران بسیار زیادی دارند، به همین دلیل تا به اکنون تصاویر متعددی از آن ها منتشر شده است و از این رو جستجو و مشاهده تصاویر آن ها راحت و آسان می باشد. حال یکی از بهترین روش ها برای مشاهده تصاویر ایرانی های برنده گرمی مراجعه به اینترنت است.

اگر شما در اینترنت عبارت مورد نظر خود همچون جدید ترین تصاویر ایرانی های برنده گرمی را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس های این هنرمندان برای شما نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا دانلود آن ها بپردازید. هم چنین ناگفته نماند که در اینترنت علاوه بر عکس می توانید با مراجعه به برخی از سایت های مربوطه اطلاعاتی در رابطه با: از شجریان ناکام تا شروین برنده، موزیسین‌های ایرانی برندگان همیشگی جایزه گرمی و … را نیز به دست آورید.

آخرین نامزد و برنده ایرانی جایزه گرمی که بود؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که برای خیلی از افراد به ویژه علاقه مندان به صنعت موسیقی به وجود می‌ آید، این است که آخرین نامزد و برنده ایرانی جایزه گرمی که بوده است؟ در این باره بهتر است که بدانید آخرین نامزد شروین حاجی پور برای آهنگ (برای …) بوده است که پس از این که این مراسم برگزار شد این هنرمند توانست برنده جایزه (آهنگ برای تغییر اجتماعی) صنعت موسیقی گرمی برای این آهنگ شود.

ایرانی های برنده گرمی چه حاشیه هایی داشته اند؟

در صنعت موسیقی و در پیرامون هنرمندانی که در این صنعت فعالیت می کنند همیشه حاشیه‌ هایی مشاهده می شود. حال ناگفته نماند که ایرانی های برنده گرمی نیز با توجه به این که از هنرمندان مشهور و پرطرفدار به شمار می‌ روند، به همین دلیل همیشه در حاشیه هایی قرار دارند که برخی از حواشی پیرامون آن ها باعث به وجود آمدن دردسر های زیادی نیز برای این دسته از هنرمندان شده است. به طور معمول حواشی پیرامون این افراد مربوط به فعالیت شان در زمینه موسیقی است.

ایرانی های برنده گرمی در چه زمینه ای موفق به دریافت این جایزه شده اند؟

جایزه گرمی/Grammy مهم ترین جایزه در حوزه موسیقی است که به برگزیدگان رشته های مختلف مرتبط با موسیقی اهدا می شود. حال این موضوع را هم باید افزود که هنرمندان ایرانی در رشته های مختلفی در صنعت موسیقی همچون: آهنگ برای تغییر اجتماعی، آلبوم، آهنگسازی و … توانسته‌ اند برنده گرمی شوند.

واکنش کاربران داخلی نسبت به برنده شدن ایرانی ها در جایزه گرمی چگونه بود؟

با توجه به این که گرمی یکی از مهم ترین جوایز در حوزه موسیقی به شمار می رود که هر هنرمندی نمی‌ تواند این جایزه را دریافت کند، به همین دلیل برخی از هنرمندان ایرانی که موفق به کسب جایزه گرمی شدند باعث افتخار مردم ایران هستند و واکنش کاربران داخلی نسبت به برنده شدن ایرانی ها بسیار مثبت بوده و اکثر آن ها به تعریف و تمجید این دسته از هنرمندان پرداخته اند و در این باره بیان کرده اند که آن ها باعث افتخار ایرانیان هستند.

اولین ایرانی برنده جایزه گرمی که بود؟

اولین ایرانی برنده جایزه گرمی که بود؟

خیلی از افراد کنجکاو هستند تا بدانند که اولین ایرانی برنده جایزه گرمی چه کسی بوده است؟ در ابتدا بهتر است بدانید اردشیر فرح که آهنگساز و گیتاریست سرشناس و معروف اهل ایران است، اولین نامزد گرمی بوده است. اولین باری که ایرانی ها در این مسابقه موفقیت کسب کرده اند مربوطه به سال 1992 می شود. در آن دوره اردشیر فرح در قالب گروه (استرانز و فرح) برای آلبومی به نام آمریکاز نامزد شده است، اما موفق به کسب جایزه نشده است. حال این موضوع را هم باید افزود که پس از ناکام ماندن اردشیر فرح، کیهان کلهر نوازنده ایرانی به نخستین ایرانی تبدیل شد که توانست جایزه گرمی را دریافت کند.

سوالات متداول

  1. ایرانی های برنده گرمی کدام اند؟

    از ایرانی های برنده گرمی می توان به: حمید سعیدی، شروین حاجی پور و کیهان کلهر اشاره کرد.

  2. چگونه می توان به مشاهده تصاویر ایرانی های برنده گرمی پرداخت؟

    اگر تمایل دارید تا به مشاهده تصاویر ایرانی هایی که برنده جایزه گرمی شده اند، بپردازید پیشنهاد می‌ کنیم تا به اینترنت مراجعه نمایید. با مراجعه به اینترنت و جستجوی عبارت مورد نظر خود با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد.

  3. نام کدام هنرمند در صدر لیست ایرانی های برنده گرمی قرار دارد؟

    کیهان کلهر نوازنده ایرانی نخستین هنرمندی است که موفق به دریافت این جایزه شده است و نام او در صدر این لیست قرار دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید