بیوگرافی گراهام پاتر مربی چلسی و علت باخت های عجیب او

0 دیدگاه

گراهام پاتر بازیکن سابق فوتبال و هم چنین از پر حاشیه ترین مربی های جهان و مربی فعلی اهل انگلستان است که در حال حاضر هدایت باشگاه معروف چلسی را بر عهده دارد.

 • لازم به بیان است اگر می خواهید در مورد بهترین سرمربی های ایرانی نیز مطالبی بدست آورید از طریق مقاله می توانید اقدام به کسب اطلاعاتی کامل کنید.
گراهام پاتر کیست؟

گراهام پاتر کیست؟

در رابطه با بیوگرافی گراهام پاتر بهتر است که بدانید گراهام استیون پاتر به انگلیسی (Graham Stephen Potter) در بیستمین روز از ماه مه 1975 از مادرش وال پاتر و پدرش استیو پاتر در سولیهول- انگلستان به دنیا آمده است. او بازیکن سابق فوتبال و هم چنین سرمربی فعلی اهل انگلستان می باشد. پاتر تمام سال های کودکی خود را در وست میدلندز انگلیسی گذراند که دومین شهرستان پرجمعیت انگلستان بعد از لندن محسوب می شود. جالب است که بدانید پاتر در محیطی متوسط ​​از فوتبال متشکل از طرفداران بیرمنگام بزرگ شده است.

پاتر از دوران کودکی از هوش و استعداد بسیار زیادی برخوردار بوده است و والدینش از همان ابتدا متوجه هوش پسرشان شدند و با توجه به این که او علاقه بسیار زیادی به ورزش فوتبال داشت، به همین دلیل به حمایت فرزندشان پرداختند و از این رو پاتر از سن کم تصمیم گرفت تا در یک مدرسه فوتبال تحصیل کند و به عنوان یک دانشجوی کارآموز با موسسه فوتبال شهر بیرمنگام شروع به کار کرد و در آن زمان والدینش به صورت کامل از او حمایت و پشتیبانی کردند.

حال می‌ توان این گونه بیان کرد که گراهام پاتر از سال 1992 و با باشگاه بیرمنگام سیتی به طور رسمی فعالیت خود را در ورزش فوتبال شروع کرد و با توجه به سبک و استعداد بسیار خوبی که در ورزش فوتبال داشت، توانست توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند و طرفداران بی شماری را بدست آورد. گراهام پاتر در حال حاضر به عنوان سرمربی باشگاه چلسی مشغول به فعالیت است.

گراهام پاتر تا کنون مربی چه تیم هایی بوده است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، گراهام پاتر از سرمربی های برتر جهان با توجه به علاقه بسیار زیادی که به ورزش فوتبال داشته است و هم چنین در کنار آن از هوش و قدرت فیزیکی بالایی برخوردار بوده است، به همین دلیل از سنین کم فعالیت خود را به عنوان بازیکن فوتبال شروع کرده است. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گراهام پاتر پس از بازنشستگی، به عنوان مربی فعالیت خود را در دنیای فوتبال ادامه داد. حال این موضوع را هم باید افزود که در کارنامه گراهام پاتر تیم های پرافتخار زیادی مشاهده می‌ شوند که او هدایت آن ها را برعهده داشته است. حال در ادامه قرار است به این موضوع بپردازیم و برخی از معروف ترین باشگاه هایی که پاتر به عنوان مربی در آن ها حضور داشته است را معرفی کنیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

برایتون

در تاریخ 20 مه 2019، پاتر به عنوان سرمربی لیگ برتر باشگاه برایتون اند هوو آلبیون منصوب شد و با این باشگاه یک قرارداد چهار ساله امضا کرد. پاتر به عنوان مربی اولین بازی خود را 3–0 در خارج از خانه به واتفورد برد، همان چیزی که اولین بازی او در لیگ برتر بود، شروع کرد. هم چنین اولین بازی خانگی او در تاریخ 17 آگوست تساوی 1–1 با تیم وستهام یونایتد بود. اولین شکست این مربی در لیگ یک هفته بعد در ورزشگاه فالمر، 2–0 به ساوتهمپتون بوده است.

در اولین بازی بعد از تعلیق لیگ (کووید-19)، تیم برایتون اولین دبل لیگ خود را مقابل تیم آرسنال پس از پیروزی 2-1 خانگی در تاریخ 20 ژوئن به دست آورد. اولین فصل این مربی باعث شد که باشگاه بالاترین امتیاز و گل های خود را در لیگ برتر ثبت کند، 41 امتیاز و 39 به ثمر رساند، در حالی که بعد از پیروزی 2-1 مقابل تیم برنلی در رده پانزدهم به پایان رسید. پس از پایان این فصل، پاتر در فصل 2020–21، فصل 2021–22 و فصل 2022-23 به عنوان مربی در این تیم معروف حضور داشته است. بهتر است که بدانید پاتر با حضورش در این تیم و افتخاراتی که برای برایتون به دست آورد، مورد تعریف و تمجید خیلی از منتقدین قرار گرفت و هم چنین توانست توجهات سایر باشگاه های فوتبال را به سمت خود جلب کند.

چلسی

گراهام پاتر در تاریخ 8 سپتامبر 2022، با یک قرارداد پنج ساله به عنوان سرمربی جدید باشگاه پرافتخار چلسی در لیگ برتر منصوب شد و به این گونه جایگزین توماس توخل شد. در اولین بازی پاتر شش روز بعد، تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در خانه به تیم ردبول سالزبورگ 1–1 مساوی کرد. در تاریخ یک اکتبر، او اولین بازی خود با تیم چلسی را در دومین بازی خود به عنوان سرمربی پیروز کرد و از پشت کریستال پالاس را 2–1 در خارج از خانه شکست داد. بهتر که بدانید پیر امریک اوبامیانگ و هم چنین کانر گالاگر که گل دقیقه 90 برنده را به ثمر رساند – اولین گل های خود را برای این باشگاه به ثمر رساندند.

هم چنین اولین باخت پاتر در تاریخ 29 اکتبر در دهمین بازی او رخ داد که یک شکست سنگین 4-1 خارج از خانه بوده است. با خروج چلسی از دور سوم جام حذفی برای اولین بار از سال 1999 پس از شکست 4-0 مقابل تیم منچسترسیتی، این مربی به دلیل نتایج و عملکرد ضعیف این باشگاه در هفته های اخیر تحت فشار شدید طرفداران، منتقدین و رسانه ها قرار گرفته است.

گراهام پاتر در زمان بازی، در چه تیم هایی بازی کرده است؟

گراهام پاتر به دلیل علاقه بسیار زیادی که به ورزش فوتبال داشته است و هم چنین حمایت و پشتیبانی والدینش از سنین کم فعالیت خود را به عنوان بازیکن فوتبال شروع کرد. او در دوران فعالیتش به عنوان بازیکن فوتبال افتخارات و دستاورد های بسیار زیادی را کسب کرده است. هم چنین این ستاره انگلیسی در خیلی از تیم های معروف و پر افتخار به عنوان بازیکن حضور داشته است.

حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پاتر از سال 1992 تا 1993 عضو تیم بیرمنگام سیتی بوده است. پس از آن در سال 1993 مدتی را به عنوان بازیکن قرضی در وایکام واندررز حضور داشته است. از سال 3199 تا 1996 او عضو تیم استوک سیتی بوده است. هم چنین پاتر از سال 1996 تا 1997 عضو تیم ساوت‌همپتون بوده است. از سال 1997 تا 2000 تیم وست برومویچ آلبیون او را به خدمت گرفت البته در این سال ها او به تیم های نورث‌ همپتون تاون و ردینگ هم قرض داده شد. پس از آن پاتر از سال 2000 تا 2003 به عنوان بازیکن برای تیم یورک سیتی مشغول به بازی بوده است. از سال 2003 تا 2004 او عضو تیم بوستون یونایتد بوده است و مدتی را به باشگاه شروزبری تاون قرض داده شد. در نهایت این ستاره انگلیسی از سال 2004 تا 2005 به عنوان بازیکن فوتبال عضو تیم مکلسفیلد تاون بوده است و پس از آن بازنشسته شد.

گراهام پاتر به عنوان مربی تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پاتر به دلیل روش های مربیگری (پیشرو) و (غیر متعارف) خود شناخته شده است. این مربی تیم های خود را به عنوان (از نظر تاکتیکی انعطاف پذیر، هجومی و مبتنی بر مالکیت) توصیف می کند. به عنوان یک مربی جوان، گراهام پاتر روش های تمرینی روبرتو مارتینز را در سوانسی مطالعه کرد و از رویکرد مبتنی بر مالکیت وی، همراه با اصول آموزشی (کل نگر) الهام گرفت. بهتر است که بدانید گواردیولا بیان کرده است که از طرفداران پر و پا قرص این مربی است و پاتر برایتون لذتی برای تماشا کردن، لذتی برای تجزیه و تحلیل است و این که بازیکنان این مربی با آزادی حرکت می کنند و همه می دانند که باید چه کار کنند، آن ها برای بازی در همه جا شجاعت دارند.

حال این موضوع را هم باید افزود از زمانی که گراهام پاتر فعالیت خود را به عنوان مربی شروع کرده است، با توجه به عملکر خوبش به عنوان مربی، توانسته افتخارات و دستاورد های متعددی را کسب کند که از مهم ترین آن ها می توان به: جام سوئد: 2016–17 (اوسترسوند)، بخش 1 شمال: 2012 (اوسترسوند)، بخش 2 نورلند: 2011 (اوسترسوند) و … اشاره کرد. حال این موضوع را هم باید افزود که اگر تمایل دارید تا به صورت دقیق تر به مشاهده افتخارات و آمار گراهام پاتر و یا حتی سبک بازی گراهام پاتر بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا به ویکی پدیای این ستاره انگلیسی مراجعه نمایید.

مهم ترین افتخارات فردی گراهام پاتر در قامت مربی کدامند؟

اگر فعالیت های گراهام پاتر را دنبال می کنید، بهتر است که بدانید او از زمانی که فعالیت خود را به عنوان مربی شروع کرده است، با توجه به روش های مربیگری اش و سبک متفاوتی که در این حرفه دارد، در مربیگری توانسته توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند و افتخارات و دستاورد هایی را نیز به دست آورده است. حال بهتر است که بدانید او در قامت مربیگری تا به اکنون افتخارات فردی متعددی را هم کسب کرده است که از مهم‌ ترین آن ها می‌ توان به بهترین مدیر سال جوایز فوتبال سوئد: 2016 و 2017 و جوایز ورزشی سوئد مربی سال: 2017 اشاره کرد.

عکس های گراهام پاتر را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که گراهام پاتر سال های طولانی به عنوان بازیکن در خیلی از باشگاه های معروف و سرشناس حضور داشته است و در حال حاضر در حرفه مربیگری فعالیت می کند و مربی یکی از تیم های پر افتخار و مشهور دنیا یعنی تیم چلسی می باشد، به همین دلیل توانسته در بین مردم و علاقمندان به ورزش فوتبال، طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی را به دست آورد. حال خیلی از افراد به ویژه طرفداران پاتر تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر این مربی انگلیسی بپردازند و به این گونه بیشتر با او و سبک فعالیت هایش آشنا شوند. با توجه به این که تا به اکنون عکس های بی شماری از گراهام پاتر منتشر شده است، به همین دلیل جستجو و مشاهده عکس های او راحت و آسان می باشد.

حال اگر شما به اینترنت مراجعه نمایید و نام این مربی و یا حتی عباراتی همچون تصاویر گراهام پاتر چلسی را جستجو نمایید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس های متعددی برای شما از پاتر در لوکیشن های مختلف نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا دانلود آن ها بپردازید. هم چنین در اینترنت می توانید عکس وایرال شده از گراهام پاتر و جهانبخش و گراهام پاتر و سامان قدوس را نیز جستجو و مشاهده کنید. در اینترنت علاوه بر عکس با مراجعه به سایت های مربوطه می توانید اطلاعاتی در رابطه با این مربی و هم چنین شایعاتی که در رابطه با گراهام پاتر اخراج شد منتشر شده است را نیز جستجو و مشاهده نمایید. در نهایت ناگفته نماند که علاوه بر اینترنت اگر به شبکه‌ های مجازی پاتر همچون اینستاگرام او مراجعه کنید هم می توانید عکس های با کیفیتی از این مربی را مشاهده نمایید.

آدرس پیج اینستاگرام گراهام پاتر چیست؟

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که اکثر افراد معروف و سرشناس که مخاطبان زیادی دارند در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌ کنند تا به این گونه بتوانند با طرفداران و مخاطبانشان در ارتباط باشند. حال بهتر است که بدانید پاتر مدت‌ ها قبل در اینستاگرام یک صفحه شخصی برای خود راه اندازی کرد و از آن زمان به بعد او اینستاگرام را به پایگاه ارتباطی قوی بین خود و مخاطبانش تبدیل کرده است که تمام اخبار و فعالیت هایش را از طریق صفحه شخصی اش با مخاطبان خود به اشتراک می‌ گذارد. هم چنین هر از گاهی عکس هایی از خود را برای فالوورانش منتشر می کند که تمام پست های او تا به اکنون با لایک ها و کامنت های بسیار زیادی رو به رو شده اند.

حال اگر طرفدار این مربی انگلیسی هستید و می خواهید پیج او را دنبال کنید، کافیست تا نام او را به انگلیسی در قسمت سرچ اینستاگرام جستجو نمایید تا به این گونه پیج گراهام پاتر برای شما نمایش یابد. حال شما با دنبال کردن پیج پاتر می توانید از جدید ترین فعالیت‌ های او مطلع شوید و یا به مشاهده پست های این چهره ورزشی بپردازید.

این مربی کجا زندگی می کند؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، این مربی 47 ساله در بیستمین روز از ماه مه 1975 در سولیهول- انگلستان به دنیا آمده است. حال این موضوع را هم باید افزود که او در حال حاضر در یکی از شهر های انگلستان زندگی می کند و به فعالیت های خود به عنوان مربی می پردازد.

همسر گراهام پاتر کیست؟

این روز ها خیلی از مردم به ویژه طرفداران و مخاطبان گراهام پاتر تمایل دارند تا علاوه بر زندگی حرفه‌ ای این مربی معروف در مورد زندگی شخصی و همسرش نیز اطلاعات بیشتری را به دست آورند. در این باره بهتر است که بدانید گراهام در سال های جوانی مدت های طولانی با شخصی به نام ریچل در رابطه بوده است و پس از سال ها دوستی با توجه به این که عشق و علاقه زیادی بین گراهام و ریچل به وجود آمده بود، به همین دلیل آن ها تصمیم به ازدواج گرفتند. سرانجام ریچل و گراهام در یک مجلس خصوصی و لاکچری در کنار اعضای خانواده و دوستانشان بایکدیگر ازدواج کردند. حال این موضوع را هم باید افزود که ثمره این ازدواج سه فرزند پسر می باشد.

برخی از نزدیکان این خانواده دوست داشتنی بیان کرده اند که فرزندان گراهام نیز علاقه بسیار زیادی به ورزش فوتبال دارند و پدرشان یعنی گراهام پاتر آن ها را از همان کودکی در آکادمی های فوتبال ثبت نام کرده است تا به این گونه فرزندانش نیز بتوانند در حرفه فوتبال آینده درخشانی داشته باشند. هم چنین بیان شده است که گراهام پاتر در کنار همسر و فرزندانش زندگی بسیار خوبی دارد. حال برای مشاهده تصاویر همسر و فرزندان این چهره ورزشی، پیشنهاد می‌ کنیم تا به اینترنت و یا شبکه های مجازی مراجعه نمایید.

گراهام پاتر تا کنون چه حاشیه هایی داشته است؟

زمانی که شخصی به شهرت و معروفیت زیادی می رسد و طرفدارانی را به دست می‌ آورد خواه، ناخواه در حاشیه هایی قرار می‌ گیرد، چرا که حاشیه در پیرامون افراد مشهور و پر مخاطب مشاهده می‌ شود. حال با توجه به این که گراهام پاتر یکی از چهره‌ های ورزشی مشهور به شمار می‌ رود که در جوانی فوتبالیست بوده است و در حال حاضر مربی یکی از تیم های مشهور و پرطرفدار دنیا یعنی تیم چلسی می باشد، به همین دلیل در کانون توجهات قرار گرفته است و تمام فعالیت هایی که انجام می‌ دهد زیر ذره بین رسانه‌ ها و مردم قرار گرفته است. از این رو با کوچک ترین اشتباهش حاشیه هایی برای این مربی به وجود می‌ آید که گاهی اوقات حاشیه های پیرامون او باعث به وجود آمدن دردسر های زیادی برای پاتر شده است.

حال این موضوع را هم باید افزود که به طور معمول حواشی پیرامون گراهام پاتر مربوط به فعالیت هایش در ورزش فوتبال می باشد. هم چنین مدتی قبل حاشیه ای در رابطه با اخراج شدنش از تیم چلسی برای او به وجود آمد که این حاشیه سر و صدای زیادی را به وجود آورد. البته تا به اکنون این شایعات توسط پاتر و یا باشگاه چلسی تایید و یا تکذیب نشده است.

درآمد این سرمربی چقدر است؟

همان طور که می‌ دانید چهره‌ های ورزشی از قشر ثروتمند هر جامعه به شمار می‌ روند. آن ها با توجه به فعالیت هایی که در حرفه شان انجام می دهند، توانسته اند یک منبع درآمد عالی برای خود به وجود آورند و خیلی از آن ها ثروت هنگفتی را نیز به دست آورده اند. حال یکی از سوالاتی که برای خیلی از مخاطبان گراهام پاتر به وجود می‌ آید، این است که درآمد این سرمربی چقدر است؟ در این باره بهتر است که بدانید گراهام پاتر پس از امضای قرارداد پنج ساله سودآور در استمفوردبریج، سالانه 10 میلیون پوند در تیم چلسی درآمد دارد و این باعث شده است که این مربی 47 ساله به یکی از پردرآمد ترین مربیان سراسر دنیا تبدیل شود.

گراهام پاتر اکنون مربی چه تیمی است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گراهام پاتر با قد 185 سانتی متر از سال 2011، فعالیت خود را به عنوان مربی شروع کرده است. حال در این باره می توان این گونه بیان کرد که او از سال 2011 تا 2018، هدایت تیم اوسترشوندس را برعهده داشته است. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که او از سال 2018 تا 2019 به عنوان مربی در تیم سوانزی سیتی حضور داشته است. هم چنین گراهام پاتر از سال 2019 تا 2022 هدایت تیم برایتون را برعهده داشته است. در نهایت او از سال 2022 مربی تیم معروف و پر افتخار چلسی است.

البته ناگفته نماند که پاتر به دلیل نتایج و عملکرد ضعیف این باشگاه در هفته های اخیر تحت فشار شدید طرفداران قرار گرفته است و خیلی از طرفداران این تیم خواستار برکناری گراهام پاتر از سمت مربیگری در چلسی شده اند و در حال حاضر پاتر با چالش های زیادی رو به روشده است.

سوالات متداول

 1. گراهام پاتر کیست؟

  گراهام استیون پاتر در بیستمین روز از ماه مه 1975 در سولیهول- انگلستان به دنیا آمده است. او بازیکن سابق فوتبال و هم چنین سرمربی فعلی اهل انگلستان می باشد که در حال حاضر در دنیای فوتبال از شهرت زیادی برخوردار است.

 2. در حال حاضر گراهام پاتر هدایت کدام تیم را برعهده دارد؟

  گراهام در تاریخ 8 سپتامبر 2022، با یک قرارداد پنج ساله به عنوان سرمربی جدید باشگاه معروف چلسی در لیگ برتر منصوب شد و به این گونه جایگزین توماس توخل شد و در حال حاضر هدایت تیم چلسی را برعهده دارد.

 3. چگونه می توان به مشاهده عکس های گراهام پاتر پرداخت؟

  برای مشاهده تصاویر این مربی معروف روش‌ های متعددی وجود دارد، به عنوان مثال اگر به اینترنت مراجعه نمایید و نام گراهام پاتر را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد. هم چنین با مراجعه به اینستاگرام پاتر هم می توانید عکس های او را مشاهده کنید.

 4. چرا گراهام پاتر تحت فشار طرفداران تیم چلسی قرار گرفته است؟

  گراهام به دلیل نتایج و عملکرد ضعیف چلسی در هفته های اخیر تحت فشار شدید طرفداران قرار گرفته است و خیلی از طرفداران این تیم خواستار برکناری گراهام پاتر از سمت مربیگری شده اند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0