رکورد بیشترین پاس گل در یک فصل در تاریخ فوتبال دست کیست؟

0 دیدگاه

امروزه پاس گل از اهمیت ویژه ای برخوردار است به نحوی که ارزش آن کم تر از گل زنی نیست. به همین دلیل همواره در طول تاریخ فوتبال به بازیکنانی که پاس گل بیشتری داده اند نیز توجه ویژه ای می شود و رکوردی به همین نام برای آن ها به ثبت می رسد. بازیکنی که پاس گل می دهد معمولا باید از هوش و از خود گذشتگی بالایی برخوردار باشد تا بتواند برای هم تیمی خود موقعیت گل را فراهم کند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله در مورد پاس گل و رکوردهایی که برای آن به ثبت رسیده است بیشتر صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با رکورد بیشترین پاس گل اطلاعات جامع تر و کامل تری به دست آورید.

 • همچنین با دانلود اپلیکیشن سایت شرط بندی فوتبال که لینک آن را برای شما قرار داده ایم، بیش از 50% بونوس دریافت خواهید کرد.
رکورد بیشترین پاس گل ملی در دنیا متعلق به چه کسی است؟

رکورد بیشترین پاس گل ملی در دنیا متعلق به چه کسی است؟

لیونل مسی را به همراه رونالدو می توان از ستاره های بی بدیل و پر افتخار دنیای فوتبال دانست. او دوران باشگاهی خود را در باشگاه بارسلونا گذرانده است و هر آنچه را که برای بالا بردن سطح خود و تیمش نیاز بوده انجام داده است. تا به امروز، رکوردهای مسی در گینس به ثبت رسیده، از جمله بیشترین تعداد پاس گل با 364 پاس گل است که او در اختیار دارد.

رکورد بیشترین پاس گل باشگاهی در دنیا متعلق به چه کسی است؟

رکورد دار پاس گل در لیگ قهرمانان اروپا، کریستیانو رونالدو است که موفق به ثبت 42 پاس گل شده است. او رکورددار پاس گل در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است. لیونل مسی با 6 پاس گل کمتر در جایگاه دوم قرار دارد.

آیا این رکورد ها در گینس ثبت شده است؟

فوتبال صحنه ای بی بدیل و ناب برای خلق رکوردهایی جذاب است و همواره بازیکنان و افرادی بوده اند که موفق شده اند در این سالیان رکورد ها جذاب و فوق العاده ای را به ثبت برسانند. رکورد ها مانند رکورد گل زنی در بازی‌های ملی فوتبال، تا رکورد کسب مدال در المپیک و همچنین رکورد بالاترین گل، این ها همه زمانی توسط یک نفر به وجود می آیند و ممکن است دیر یا زود توسط فردی دیگر شکسته شوند. می توان گفت تمام لذت رکورد و ثبت آن به همین است که بدانیم زمانی ممکن است شکسته شود. رکوردها فراوانی در کتاب گینس به ثبت رسیده اند که بیشترین تعداد پاس گل داده شده نیز یکی از همین موارد است. این رکورد تا مدت های زیادی در دستان لیونل مسی قرار داشت.

رکورد بیشترین پاس گل ملی در چه سالی شکسته شد؟

لیونل مسی در سال های 2011 و 2012 توانست دو رکورد حیرت انگیز را به نام خود به ثبت برساند. او در سال 2011 میلادی با 36 پاس گل در عرصه ملی و باشگاهی موفق شد رکورد بالاترین پاس در یک سال میلادی را بشکند و یک سال بعد نیز با ثبت 91 گل در یک سال میلادی رکورد دست نیافتنی دیگری را به نام خود کرد. اما تنها یک دهه بعد رکورد پاس گل مسی در یک سال میلادی توسط دوشان تادیچ شکسته شد. این ستاره صرب تیم آژاکس با 37 پاس گل در سال 2021 حالا بالاتر از لیونل مسی رکورددار است.

رکورد بیشترین پاس گل در یک بازی

مسی به عنوان بهترین بازیکن جهان در نسل خود و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال، تا کنون موفق به کسب افتخارات و نیز رکوردها بسیاری شده است. از آن جمله می توان افتخار کسب هفت توپ طلا و شش کفش طلا، بیش ترین گل و بیش ترین پاس گل در تاریخ لالیگا، باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین، بیشترین پاس در تاریخ فوتبال، بیشترین مجموع گل برای یک باشگاه و بیشترین گل در یک سال تقویمی میلادی را نام برد.

سوالات متداول

 1. دوشان تادیچ با چند پاس گل موفق شد رکورد بیشترین پاس گل را بشکند؟

  دوشان تادیچ این ستاره صرب تیم آژاکس با 37 پاس گل در سال 2021 موفق شد رکورد بیشترین پاس گل را به نام خود ثبت کند.

 2. مسی در چه سالی لقب بیشترین پاس گل را به دست آورد؟

  او در سال 2011 میلادی با 36 پاس در عرصه ملی و باشگاهی موفق شد بیشترین پاس گل در یک سال میلادی را بشکند.

 3. رونالدو با چند پاس گل رکورد بیشترین پاس گل باشگاهی را به نام خود کرد؟

  رونالدو با ۴۲ پاس گل، بیشترین پاس باشگاهی را از آن خود کرد.

 4. دوشان تادیچ رکورد دار بیشترین پاس گل ۲۰۲۱، اهل کدام کشور است؟

  رکورد دار بیشترین پاس ۲۰۲۱ اهل صربستان است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0