سامان قدوس از لژیونرهای ایران است که در خارج از کشور زندگی و به دنیا آمده است. تکنیک های سامان قدوس باعث شد که کیروش سرمربی وقت تیم ملی ایران او را به تیم دعوت کند و او 31 بازی ملی تا به امروز برای ایران انجام داده است و موفق به ثمر رساندن 2 گل نیز شده است. وی بازیکن هافبک هجومی است. در ادامه با او بیشتر آشنا می شویم با ما همراه باشید.

بیوگرافی سامان قدوس

بیوگرافی سامان قدوس

نام کامل او سید سامان قدوس و در حال حاظر از سلبریتی های ساکن انگلیس است و متولد 6 سپتامبر1993 (15 شهریور 1372) است. وی مجرد است. او در شهر مالمو در کشور سوئد متولد شد و از بازیکن های دو ملیتی تیم ملی است. قد سامان قدوس 1 متر و 77 سانتی متر است و وزن او 75 کیلوگرم است. او راست پا است و شماره پیراهنش 14 است. سامان قدوس تیم ملی سوئد را نیز همراهی کرده است و 2 بازی برای این تیم نیز انجام داد و موفق شد یک گل نیز بزند. او پس از ایران به ایران آمد و برای تیم ملی کشور خودش نیز بازی کرد.

هم اکنون او درلیگ برتر انگلستان بازی می کند. او در باشگاه های خارجی دیگر از جمله باشگاه شهر محل تولد خود و همچنین آمیان فرانسه نیز بازی کرده است. وی می تواند به زبان های انگلیسی، سوئدی و فارسی تکلم کند. پدرش شغل آزاد دارد و مادرش کارمند است. خانواده آن ها کوچک است و فقط یک برادر به نام ساسان دارد. ساسان از او بزرگ تر است و او نیز فوتبالیست است. درواقع سامان برادرش را الگو در فوتبال قرار داده است. او در بدو ورودش به آکادمی توانست موفقیت های زیادی را کسب کند و بدرخشد. به خاطر علاقه به فوتبال با وجود مخالفت خانواده اش از تحصیل بازماند. ساسان هم اکنون از فوتبال کناره گیری کرده است. دین و مذهب سامان قدوس مسلمان است.

درآمد سامان قدوس چقدر است؟

اطلاعات دقیقی از درآمد سامان قدوس وجود ندارد. او لژیونر برای ایران است و در تیم های خارجی بازی می کند بنابر این مانند تمام بازیکن ها منبع درآمد اصلی او از بازی حرفه ای بدست می آید. او قراردادهای خوبی را با تیم ها بسته است. هم چنین او به عنوان مدل ورزشی هم فعالیت می کند و شرکت نایکی عکس های او را با لباس ها و کفش های مرتبط با ورزش منتشر کرده است. شایعاتی مبنی بر ثروت سامان قدوس وجود دارد ولی او در هیچ مصاحبه ای اشاره ای به درآمد خود نداشته است.

این فوتبالیست هم اکنون در چه تیمی است؟

این فوتبالیست هم اکنون در چه تیمی است؟

سامان قدوس از نوجوانی فوتبال را به صورت جدی آغاز کرده است و در تیم های خارجی زیادی بازی کرده است. او هم اکنون در لیگ انگلیس و باشگاه برنتفورد مشغول است. هم چنین برای قدرتمند شدن خط حمله تیم ملی به تیم ایران دعوت شد و توانست در کنار بازیکنان دو ملیتی دیگر ایران به جام جهانی برود. باشگاه های آژاکس هلند و هرتابرلین آلمان در پی او بودند اما او باشگاه اول باشگاه آمیان را در فرانسه انتخاب کرد. بعد از افتخار آفرینی او به باشگاه انگلیسی رفت.

جوایز و افتخارات سامان قدوس

جوایز و افتخارات سامان قدوس

سامان قدوس در اولین حضورش در باشگاه های سوئد توانست 10 گل را به ثمر برساند و بسیار موفق ظاهر شد. او در همان زمان نشان داد که می تواند در باشگاه های مطرح اروپایی نیز بازی کند و توجه آن ها را به خود جلب کرد. قدوس در سال 2017 با تیم سوئدی خود به فینال رسید. او گل های بسیار زیابیی را تا آخر این مسابقات به ثمر رشاند. سپس او به لیگ فرانسه پیوست با این که در ابتدا نتوانست نتایج خوبی را به دست آورد اما مدتی بعد نتایج خوبی را کسب کرد.

او اولین ایرانی است که در فرانسه بازی کرده است. هم چنین در این تیم چند بار بهترین بازیکن میدان شد. در سال 2018 اتحادیه فوتبال سوئد تصمیم گرفت او را به عنوان بهترین ورزشکار سال انتخاب کند. وی تیم فرانسوی خود را چند بار از خظر حذف شدن نجات داده است.

او در لیگ برتر انگلیس هم عملکرد خوبی را از خود نشان داده است و موفق به زدن گل و پاس گل شده است. سامان قدوس در تمرینات نیز بسیار خود را آماده نشان می دهد.

اینستاگرام سامان قدوس چیست؟ 

مانند بیشتر ورزشکاران و بازیکنان جوان فوتبال سامان قدوسی نیز دارای صفحه اینستاگرام به آدرس saman.ghoddos است. این صفحه از اینستاگرام تیک آبی گرفته است که نشان دهنده معتبر بودن آن است. طرفداران او که به دنبال عکس سامان قدوس هستند می توانند با مراجعه به این صفحه پست های زیادی را از وی مشاهده کنند. او در اینستاگرام خود زندگی روزمره خود را به نمایش می گذارد و تقریبا فعال است.

در هایلایت های او می توان علاقه او به رشته موج سواری را نیز مشاهده کرد. او هر روز استوری از فعالیت های خود می گذارد و می توان به صورت مستقیم در جریان تمرینات قرار گرفت. او 577 هزار نفر دنبال کننده دارد که بیشتر آن ها دوست داران فوتبال هستند. از طریق صفحه او می توان به ایمیل وی نیز دسترسی داشت. هم چنین می توان از طریق این صفحه عکس هایی از تیم سامان قدوس در انگلیس را نیز مشاهده کرد و در جریان بازی های او قرار گرفت.

مصاحبه با این فوتبالیست

مصاحبه با این فوتبالیست

بر اساس خبرهایی که معتبر هم نیستند، عده ای بر این باور هستند که سامان قدوس در پرسپولیس است و عده ای معتقدند سامان قدوس در استقلال است. اما وی تا به حال در هیچ مصاحبه ای به این موارد اشاره نکرده است. مصاحبه های این فوتبالیست را می توان در با جستجوی نام وی در گوگل در سایت های خبری معتبر مشاهده کرد. هم چنین فیلم هایی نیز از وی در این رابطه موجود است. طرفداران خارجی او می توانند با جستجوی نام سامان قدوس به انگلیسی مصاحبه های او به زبان های انگلیسی را نیز مشاهده کنند.

قدوس در یکی از مصاحبه های خود درباره بازی در تیم انگلیسی خود گفته است. او این لیگ را بسیار سخت و پر زحمت می داند. هم چنین بیان می کند اگر کمک بقیه نبود او نمی توانست در این تیم پا بگیرد. با این حال تمام سختی های بازی در انگلیس را دوست دارد و از آن راضی است.

جدید ترین اخبار از سامان قدوس

همان طور که در بالا بیان کردیم سامان قدوس صفحه اینستاگرام دارد که از طریق آن می توان جدید ترین اخبار پیرامون این بازیکن را بدست آورد. اگر نام او را در اینترنت جستجو کنید نیز با اخباری از او مواجه خواهید شد. همان طور که قبلا اشاره کردیم بر مبنای اخبار دروغین عده ای گمان می کردند که او در تیم های ایرانی بازی می کند. اما با دنبال کردن اخبار جدید او به ویژه در صفحه شخصی او متوجه می شویم که این ها شایعاتی بیش نیست.

همین طور در استوری های او نیز گاهی از اخبار جدید به خصوص دعوت به تیم ملی ایران یا زندگی شخصی وی می توان آگاه شد.

سامان قدوس اهل کجاست؟

سامان قدوس اهل کجاست؟

در ابتدای این مقاله به این نکته اشاره کردیم که سامان قدوس متولد شهر مالمو سوئد است. اما پدر و مادر او اصالتا اهوازی هستند ولی در شهر دزفول نیز زندگی کرده اند و او نیز به جنوب ایران برمی گردد. وقتی اولین بار به تیم ملی دعوت شد، او توانست بسیاری از اقوام خود را در ایران ببیند. اقوام او هنوز در شهر اجدادی وی زندگی می کنند. در جریان جنگ ایران و عراق والدین او برای زندگی بهتر مهاجرت کردند و کشور سوئد را برای زندگی انتخاب کردند.

وقتی سامان قدوس به تیم ملی دعوت شد، مردم سوئد از تصمیم وی کمی ناراخت شدند اما باز هم مانع وی برای بازی در وطن خود نشدند. به دلیل این که بسیار به ملیت خود علاقه دارد زبان و فرهنگ خود را حفظ کرده است. ارتباط و تعامل او با هموطنان خود را در صفحه شخصی او می توان دید و هم چنین علاقه او به وطن را برای بازی های عالی در تیم ملی ایران می توان مشاهده کرد.

سوالات متداول

 1. زندگینامه سامان قدوس چیست؟

  سید سامان قدوس متولد سال 1372 در کشور سوئد شهر مالمو است. او پدر و مادری اصالتا اهوازی دارد و اصلیت وی به جنوب ایران بازمی گردد. سامان دارای یک برادر است و تاکنون هم برای تیم ملی سوئد و هم تیم ملی ایران بازی کرده است. او یکی بهترین لژیونر های ایرانی است.

 2. سن سامان قدوس چقدر است؟

  این بازیکن مطرح متولد 6 سپتامبر 1993 و یا 15 شهریور 1372 است. او در زمان نوشتن این مقاله 28 سال سن دارد. برخی منابع سن او را به درستی بیان نمی کنند و برخی دیگر او را بزرگتر از سن فعلی او می دانند اما با جستجوی نام او می توان سن او را بدست آورد.

 3. آیا سامان قدوس و همسرش به تازگی ازدواج کرده اند؟

  سامان قدوس مجرد است و در حال حاضر علاقه ای به زندگی متاهلی ندارد. با مراجعه به صفحه اینستاگرام او می توان زندگی مجردی او را با پست هایی که به اشتراک می گذارد، مشاهده کرد.

 4. آیا سامان قدوس برنتفورد را انتخاب کرده است؟

  سامان قدوس با وجود این که دخواست هایی از طرف تیم های فرانسوی و آلمانی داشت اما ترجیح داد به لیگ برتر انگلیس بیاید و در تیم برنتفورد بازی کند. او اکنون بازی درخشانی در این تیم دارد و افتخار ایرانیان در لیگ انگلیس است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید