بهترین گزارشگر فوتبال ایران و جهان به همراه بررسی حواشی و سوتی ها

0 دیدگاه

یکی از ورزش هایی که طرفداران زیادی دارد و می شود گفت در بین تمام رشته های ورزشی جایگاه ویژه ای دارد فوتبال می باشد. مسابقات فوتبال در استادیوم ورزشی انجام می شود که تماشاگران زیادی نیز برای تماشای بازی در آن جا حضور پیدا می کنند، این مسابقات در تلویزیون نیز به طور مستقیم پخش می شود و فردی تحت عنوان گزارشگر فوتبال به گزارش این بازی می پردازد. بعضی از گزارشگر ها بسیار حرفه ای می باشند و سال های زیادی فعالیت کرده اند به همین دلیل گاهی این افراد طرفداران زیادی دارند و تاثیر زیادی در تماشای بازی ها دارند، این افراد در دنیای حرفه ای خود و زندگی شخصی درگیر حواشی می شوند. گاهی در زمینه فعالیت خود وارد رقابت می شوند تا بهترین گزارشگر انتخاب شود، برخی از آن ها به سن بازنشستگی رسیده اند و گزارشگران جدید جایگزین آن ها شده اند در ادامه بیشتر به این شغل و حرفه خواهیم پرداخت تا به طور کامل با آن آشنا شوید.

  • هموراه برای ورود به بهترین سایت شرط بندی فوتبال کافی است بر رویی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ کلیک کنید.
محتوا پنهان
گزارشگر فوتبال کیست؟

گزارشگر فوتبال کیست؟

برای تماشای مسابقات فوتبال عده ای به طور مستقیم در استادیوم حضور پیدا کرده و از نزدیک مسابقات را دنبال می کنند، در استادیوم فردی به عنوان گزارشگر تمام طول بازی مسابقه را گزارش می کند، هم چنین برای افرادی که از طریق تلویزیون و رسانه ها برنامه را دنبال می کنند گزارشگر هایی با زبان های مختلف برای کشور های خود گزارش می کنند، در واقع فردی که اطلاعات کامل از تمام تیم ها دارد و همه بازیکن ها را می شناسد و بی طرف اطلاعات مسابقه را در اختیار تماشاچیان قرار می دهد، گزارشگر نامیده می شود.

هر کشوری چندین گزارشگر برای مسابقات دارد که برخی از آن ها قدیمی تر و با سابقه تر می باشند و برخی جدید، به عنوان مثال عادل فردوسی پور، جواد خیابانی، هادی عامل، سید مصطفی حسینی و دیگر افراد از مجریان و گزارشگران فوتبال شبکه سه ایران می باشند. گزارشگر ها در طول بازی تنها با صدای خود بر مخاطبان تاثیر می گذازند و بازی را هیجان انگیز می کنند بنابراین نوع گفتار و صدای گزارشگر بسیار مهم می باشد، گزارشگر ها معمولا افراد تحصیل کرده با اطلاعات ورزشی بسیار زیادی می باشند، در طول این مقاله درمورد چندین گزارشگر و زندگی آن ها صحبت خواهیم کرد.

بهترین گزارشگر های فوتبال ایرانی کدامند؟

در ایران نیز مانند دیگر کشور ها تعداد زیادی گزارشگر برای مسابقات فوتبال وجود دارد که هر کدام از آن ها مسابقات خاصی را گزارش می کنند، همان طور که در بالا گفتیم از معروف ترین این گزارشگر ها می توان به عادل فردوسی پور و جواد خیابانی اشاره کرد. مثلا خبر بازگشت عادل فردوسی پور جان تازه ای به دنیای ورزش فوتبال در ایران بخشید. به صورت کلی در ایران اغلب افراد مسابقات را با صدای این گزارشگر ها دنبال کرده اند و ترجیح آن ها این افراد می باشد، این که کدام گزارشگر به عنوان بهترین گزارشگر انتخاب شود نیز به رای طرفداران فوتبال بستگی دارد، با این حال در ادامه به معرفی تعدادی از معروف ترین گزارشگر ها خواهیم پرداخت تا بیشتر با آن ها آشنا شوید:

جواد خیابانی

جواد خیابانی از سلبریتی های ساکن کرج متولد 27 آبان 1325 کرج می باشد، وی اکنون نیز در همین شهر زندگی می کند، ازدواج کرده و یک فرزند دختر نیز دارد، او فارق التحصیل دکترای آسیب شناسی ورزشی، کارشناسی ارشد رشته های مدیریت رسانه، مدیریت استراتژیک و جامعه شناسی ورزشی می باشد، وی از سال 1371 تا کنون در زمینه گزارشگری در ایران فعالیت می کند، هم چنین او در سال های 1362 تا 1364 مدافع چپ و دروازه بان تیم فوتبال منتخب آموزشگاه های کرج بود.

سرهنگ علیفر

وی متولد 10 خرداد در تهران می باشد، در 16 سالی خبرنگار نشریه دنیای ورزش بود، وی فارق التحصیل رشته حقوق قضایی از دانشکده افسری شهربانی می باشد و پس از آن افسر شهربانی شد، سر انجام در سال 1372 با درجه سرهنگی بازنشسته شد، وی از سال 1372 تا کنون در زمینه گزارشگری فوتبال فعالیت می کند.

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور متولد 11 مهر 1353 در رفسنجان می باشد، وی فارق التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است، وی هم چنین دکترای مدیریت رسانه از دانشگاه تهران را دارد، عادل فردوسی پور اکنون نیز درس زبان تخصصی صنایع را در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می کند. از دیگر فعالیت او می توان به روزنامه نگار ورزشی، تهیه کننده، مجری تلویزیونی، صداپیشه، مترجم نیز اشاره کرد، این گزارشگر پر طرفدار فعالیت خود را در زمینه گزارشگری از سال 1372 تا سال 1400 ادامه داد، در واقع می توان گفت که عادل فردوسی پور بهترین گزارشگر فوتبال ایران می باشد.

محمد رضا احمدی

محمد رضا احمدی متولد پنج دی 1361 در تهران می باشد، وی دارای مدرک کارشناسی حسابداری است و در رشته مدیریت ورزشی نیز تحصیل می کند، وی از سال 1382 فعالیت خود را ابتدا در رادیو و بعد در تلویزیون شروع کرد، محمد رضا احمدی در سال 2010 با گزارش بازی های جام جهانی جایگاه خود را تثبیت کرد، هم چنین از سال 1393 مجری مراسم های سازمان لیگ فوتبال ایران بوده است، هم چنین در سال 1399 در جشنواره فیلم ها و برنامه های ورزشی با رای مردم به عنوان بهترین گزارشگر تلویزیونی انتخاب شد.

محمد حسین میثاقی

این گزارشگر متولد 14 مهر 1365 در کرج می باشد، وی ازدواج کرده و صاحب یک فرزند می باشد، محمد حسین میثاقی فعالیت خود را از سال 1386 با گزارش بازی های شیرین فرازکرمانشاه در شبکه استانی زاگرس شروع کرد، اما او بعد از دعوت به شبکه سه و گزارش در این شبکه به شهرت رسید. وی فارق التحصیل کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی از دانشگاه رازی کرمانشاه می باشد، از دیگر فعالیت او نیز می توان به مجری تلویزیونی و تهیه کنندگی اشاره کرد.

مزدک میرزایی

مزدک میرزایی متولد 26 شهریور 1349 در تهران می باشد، وی فارق التحصیل دکترای حقوق بین الملل عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می باشد، او فعالیت خود را از سال 1376 در زمینه گزارشگری شروع کرد و در سال 1384 موفق به دریافت جایزه بهترین گزارشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی شد. او از سال 1398 از ایران مهاجرت کرد و اکنون در لندن زندگی می کند و در برنامه هت تریک ایران اینترنشنال فعالیت می کند، از دیگر سوابق مزدک میرزایی می توان به تهیه کنندگی تلویزیونی، کارگردان تلویزیونی و مترجم نیز اشاره کرد.

پیمان یوسفی

پیمان یوسفی متولد 1348 در تهران می باشد، وی فارق التحصیل کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی می باشد، از سوابق کاری او می توان به مجریگری تلویزیون و گزارشگری فوتبال اشاره کرد. پیمان یوسفی در سال 1396 به دلایل حواشی بازی ایران و روسیه در جهت حضور زنان مدتی در صدا و سیما فعالیت نداشت اما بعد دوباره فعالیت خود را شروع کرد، او از سال 1377 تا کنون در زمینه گزارشگری فوتبال فعالیت دارد.

رضا جاودانی

وی متولد25 مهر 1348 در مشهد می باشد، وی وکیل پایه یک دادگستری، کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد مشهد می باشد، او در سال 1368 وارد صدا سیما خراسان شد و به گزارشات مسابقات ورزشی پرداخت، بعد از آن در سال 1376 به شبکه سه دعوت شد و به گزارشات ورزشی پرداخت و از آن زمان صاحب شهرت شد.

محمد سیانکی

وی متولد 1352 در شهر ری می باشد، تحصیلات خود را در مقطع لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران و فوق لیسانس مدیریت رسانه گذرانده است، محمد سیانکی در سال 1379 به رادیو معرفی شد و بعد از دادن تست به عنوان گزارشگر ورزشی در رادیو فعالیت کرد،بعد از آن در سال 1380 به شبکه سه دعوت شد و فعالیت خود را در این شبکه شروع کرد و به شهرت رسید، وی مدتی به عنوان مربی فوتبال نیز حرفه خود را دنبال می کرد.

بهترین گزارشگر فوتبال خارجی کیست؟

همان طور که در ایران گزارشگر های زیادی وجود دارند که برخی از آن ها نیز بسیار حرفه ای می باشند در دیگر کشور های خارجی نیز افراد زیادی به عنوان گزارشگر فعالیت می کنند که برخی از آن ها تازه کار و برخی دیگر قدیمی و حرفه ای می باشند، می توان گفت که در یک مسابقه فوتبال گزارشگر عنصر مهم و تاثیر گزار می باشد چرا که تمام حس مسابقه و ترجمه گزارش ها را به تماشاگران منتقل می کند. در خارج از ایران مجری زن فوتبال نیز مورد توجه رسانه ها و مردم قرار گرفته اند. تعداد این گزارشگر ها در خارج نیز بسیار زیاد است اما در ادامه به معرفی چند نفر از آن ها خواهیم پرداخت تا بیشتر با این افراد آشنا شوید.

جیم بگلین

جیم بگلین متولد 29 ژوئیه 1963 اهل جمهوری ایرلند می باشد، وی از سال 1980 تا سال 1991 در زمینه فوتبال و گزارشگری فعالیت کرده است، وی گزارشگر سابق و بسیار معروف جمهوری ایرلند می باشد که از دیگر فعالیت های او بازی در باشگاه هایی چون لیدز یونایتد، شامروک روورز، پلیموث آرگیل و دیگر باشگاه بوده است، وی در این دوره نیز صاحب 15 جام قهرمانی نیز شد.

مارتین تایلر

وی متولد 14 سپتامبر 1945 در چستر می باشد، وی از گزارشگر های حرفه ای و با سابقه ی انگلستان است، او تحصیلات خود را در دانشگاه شرق انگلستان گذرانده است و از سال 1993 تا سال 2003 به انتخاب طرفداران فوتبال به عنوان بهترین گزارشگر انگلستان انتخاب شد، از دیگر فعالیت های او می توان به گزارشگری سری بازی های ویدئویی فیفا اشاره کرد.

موتسون

جان واکر موتسون متولد 10 ژوئیه 1945 در سالفورد انگلستان می باشد، موتسون نیز از گزارشگر های شناخته شده و معروف اهل انگلستان می باشد، وی برای شبکه بی بی سی اسپورت کار می کند، از دیگر فعالیت این گزارشگر می توان به نویسندگی و هم چنین گزارش بازی های فیفا نیز اشاره کرد، مدتی بود که موتسون بر سر زبان ها بود و او را بهترین گزارشگر دنیا می دانستند و این باعث شد که همه توجه ها سمت این گزارشگر باشد و شروع کردند به گرفتن تست از او تا دلیل این تفاوت او را پیدا کنند و موفق هم شدند و این موضوع چیزی نبود جز کلام پر تاثیر او.

فیلم گزارشگر های فوتبال را در کجا مشاهده کنیم؟

این روز ها یکی از پر طرفدار ترین بازی ها و مسابقات دنیا فوتبال می باشد، هر سال برای بر پایی این مسابقات در کشور های مختلف بسیار وقت و هزینه صرف می شود و تماشاچیان برای دیدن مسابقات از راه های دور در دنیا و تماشا به این مسابقات می روند، برای دنبال کردن این مسابقات راه های زیادی وجود دارد، از جمله همین حضور مستقیم در استادیوم و ورزشگاه ها، هم چنین برای دیدن فیلم مسابقات و گزارش ها می توان به شبکه های ورزشی داخلی و خارجی مراجعه کرد، گاهی برای مشاهده گزارش از گزارشگر خاصی می توانید به یوتیوب، اینستاگرام و گوگل مراجعه کنید.

معمولا فیلم این مسابقات در قالب مسابقات فوتبال می باشد که 90 دقیقه به همراه چند دقیقه وقت اضافی است، در این مسابقات تصویر زیادی از گزارشگر ها پخش نمی شود و شما تنها صدای آن ها را می شنوید، مگر این که در وقت استراحت و هم چنین قبل و بعد مسابقات توضیحات آن ها را به صورت تصویری خواهید شنید، در ایران صدای گزارشگر هایی چون عادل فردوسی پو و صدای مجید عابدی بسیار برای طرفداران فوتبال پر خاطره می باشد.

دستمزد گزارشگر فوتبال برای یک بازی چقدر است؟

مدتی بحث دستمزد گزارشگران در بین طرفداران ورزش بسیار داغ بود چرا که موضوعاتی با این عنوان که دستمزد گزارشگران بسیار اندک می باشد منتشر شد، همان طور که همه می دانیم میزان حقوق دریافتی فوتبالیست ها بسیار زیاد می باشد به اندازه ای که زندگی آن ها را کاملا تغییر می دهد و همه افراد ثروتمندی می باشند اما متاسفانه این حقوق برای گزارشگران رقم قابل توجهی نمی باشد و بار ها شاهده این قضیه بودیم که گزارشگران شغل هایی جز حرفه اصلی خود دارند، به عنوان مثال برخی از آن ها مربی می باشد و برخی چون عادل فردوسی پور استاد دانشگاه می باشند.

موضوع دستمزد گزارشگران از آن جایی شروع شد که برخی از گزارشگران از مقدار اندک حقوق خود صحبت کردند و به طور آشکار گفتند که به هیچ عنوان از آن راضی نیستند، عادل فردوسی پور در مصاحبه ای گفته بود که خحالت می کشم رقم دریافتی خود را بگویم، هم چنین یکی دیگر از گزارشگران گفته بود آن قدر حقوق دریافت نمی کنم که بتوانم همه روزنامه های ورزشی را بخرم، بعد از این خبر ها مقدار حقوق دریافتی گزارشگران افزایش پیدا کرد اما باز هم راضی کننده نمی باشد، به گفته برخی خبر گزاری ها این مقدار دریافتی در خارج از ایران برای گزارشگران بیشتر می باشد اما با این حال باز هم اطلاعات دقیقی از میزان دستمزد آن ها در اختیار نیست.

عکس گزارشگر های فوتبال ایرانی را در کجا مشاهده کنیم؟

یکی از اتفاقاتی که برای تمام افراد معروف می افتد انتشار عکس های زیادی از آن ها می باشد، عکس هایی از آن ها در کنار خانواده، سر کار، با طرفداران و هم چنین عکس هایی به صورت تکی، این عکس ها گاهی برای آن ها حواشی زیادی را به وجود می آورد و گاهی باعث بیشتر دیده شدن آن ها می شود. گزارشگران نیز به دلیل محبوبیت در بین طرفداران ورزش همیشه مورد توجه رسانه ها بوده اند و ما شاهد عکس های زیادی از آن ها بودیم، برای مشاهده این عکس ها راه های زیادی وجود دارد، به عنوان مثال می توانید به فیسبوک و اینستاگرام این افراد و یا فن پیج ها مراجعه کرده و عکس ها را مشاهده کنید، هم چنین با یک جست و جو ساده در گوگل به عکس های زیادی دسترسی خواهید داشت، نا گفته نماند که گزارشگران نسبت به فوتبالیست ها، ورزشکاران و دیگر افراد معروف علاقه ی زیادی به عکس گرفتن و یا سوژه عکاسی بودن ندارند اما برای شناخته آن ها عکس هایی در فضای مجازی وجود دراد.

آدرس پیج اینستاگرام گزارشگر های فوتبال ایرانی چیست؟

یکی از برنامه هایی که این روز ها در بین مردم بسیار پر طرفدار می باشد اینستاگرام است، این برنامه به دلیل امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می دهد بسیار محبوب می باشد، به عنوان مثال بسیاری از افراد از طریق به اشتراک گذاشتن زندگی شخصی و یا به اشتراک گذاشتن هنر خود در این برنامه به شهرت رسیدند و با تبلیغات برای برند های مختلف در آمد خوبی به دست آوردند، برای افراد معروف و سلبریتی ها نیز این فضا شرایطی را به وجود می آورد که از طریق آن با طرفداران خود ارتباط نزدیکی بر قرار کرده و بیشتر با یک دیگر آشنا شوند.

این روز ها حدود نود درصد مردم اعم از مردم عادی و سلبریتی ها از اینستاگرام استفاده می کنند و صفحه شخصی خود را دارند، گزارشگران که از مشهورترین سلبریتی ها اینستاگرام می باشند؛ هم در این مجموعه قرار دارند و یک صفحه به صورت شخصی و تعداد زیادی فن پیج دارند، آن ها در این فضا با انتشار استوری و پست هایی اطلاعاتی را از زندگی شخصی و یا کاری خود در اختیار دنبال کننده ها قرار می دهند، گاهی نیز با انتشار لایوی با طرفداران خود به صورت تصویری صحبت می کنند، برای مراجعه به صفحه شخصی آن ها می توانید با جست و جو نام آن ها در اینستاگرام به پیج رسمی آن ها دسترسی پیدا کنید.

پر حاشیه ترین گزارشگر فوتبال ایرانی کیست؟

وجود حاشیه در بین تمام افراد سلبریتی چه ورزشکار، چه بازیگر و چه گزارشگر همیشگی می باشد، برخی افراد اما به دلیل شخصیت و نوع رفتاری که دارند بسیار پر حاشیه می باشند، به عنوان مثال جواد خیابانی که از گزارشگر های قدیمی و با سابقه می باشد همیشه به دلیل نوعی گویش که دارد سوژه طرفداران و منتقدان قرار می گیرد.

ایجاد حاشیه برای جواد خیابانی که می شود گفت پر حاشیه ترین گزارشگر فوتبال ایران است از آن جایی شروع شد که چندین بار موضوع مهم و منطقی را با حالت طنز گونه بیان کرد، این کار او باعث شد که طرفداران فکر کنند او در صحبت دچار اشتباه شده است اما بار ها و بار ها این اتفاق تکرار شد و حواشی برای او به وجود آمد، این حواشی مبنی بر این بود که او با این رفتار می خواهد بیشتر مورد توجه رسانه ها و مردم قرار بگیرد.

آخرین حواشی او مربوط می شود به گزارش فوتبال ایران در جام جهانی 2022 که او گفت اگر ایران ببرد من ریش و سبیل خود را خواهم زد، جواد خیابانی تا کنون در مورد این رفتار و نوع گفتار خود حرفی نزده است و هیچ توجیهی نیز ندارد، به جز جواد خیابانی گزارشگر های دیگری نیز وجود دارند که حواشی دارند اما در این بین جواد خیابانی پر حاشیه ترین گزارشگر ایرانی تا کنون می باشد.

کدام گزارشگر فوتبال ایرانی ممنوع التصویر است؟

عادل فردوسی پور از گزارشگر های قدیمی و با سابقه مسابقات فوتبال ایران می باشد که جدای از حرفه گزارشگری مدتی نیز به عنوان مربی فعالیت کرده و باشگاه ورزشی هم دارد او هم چنین استاد دانشگاه شریف تهران می باشد، عادل فردوسی پور شخصیتی ثابت قدم می باشد که معمولا حرف های خود را واضح و بدون کنایه بیان می کند، وی در برنامه اختصاصی به نام نود فعالیت می کرد که بسیار پر طرفدار می باشد اما متاسفانه بار ها انتقاد هایی به او و برنامه 90 به دلیل رفتار ها و صحبت های واضح این گزارشگر شده بود و به او تذکر داده بودند که این رفتار را تکرار نکند.

عادل فردوسی پور نیز این انقاد ها را قبول نمی کرد و رفتار و صحبت های خود را کاملا به حق می دانست تا این که بالاخره بعد از گزارش بازی انگلیس و اسپانیا نقد سنگینی به او شد و او را ممنوع التصویر کردند، در پی این اتفاقات اعتراضاتی از جانب ورزشکاران، فوتبالیست ها و طرفداران برنامه نود به صدا سیما شد که البته بی تاثیر بود و او مدت زیادی در شبکه سه و هیچ برنامه تلویزیونی حضور نداشت، به گفته برخی خبر ها او مدتی بعد چند باری دوباره به شبکه سه برای گزارش فوتبال و برنامه نود دعوت شد اما این بار عادل فردوسی پور این دعوت ها را نپذیرفت.

کدام گزارشگر فوتبال ایرانی مهاجرت کرده است؟

مزدک میرزایی از گزارشگران فوتبال ایرانی می باشد که از سال 1376 تا سال 1384 به طور رسمی در ایران فعالیت می کرد اما بعد از این بازه زمانی برای ادامه مسیر خود از ایران مهاجرت کرد، هنگامی که از او در رابطه با دلیل مهاجرتش پرسیدند گفت گزارشگران در ایران با مشکلات زیادی رو به رو هستند به عنوان مثال ما تنها برای مسابقات داخلی در ورزشگاه حضور داریم و برای گزارش بازی های جهانی در کشور مورد نظر نیستسم و خوب این خود یک مشکل می باشد، هم چنین او اضافه کرد که تصویر برداری ها و نور پردازی در ایران بسیار ضعیف است و این خود روند بازی را کند می کند.

مزدک میرزایی در ادامه صحبت های خود گفت متاسفانه گزارشگران ایرانی هنوز در ایران برخی اصطلاحات را اشتباه بیان می کنند و هرگز قبول نمی کنند که این روند را تغییر دهند، او گفت همه این ها باعث شد که فکر کنم دیگر جای پیشرفتی در ایران ندارم و به همین دلیل مهاجرت کرد، مزدک میرزایی اکنون در شبکه بی بی سی اسپورت فعالیت می کند.

بهترین گزارشگر فوتبال عربی کیست؟

کشور های عربی نیز از کشور هایی می باشند که در زمینه فوتبال و مسابقات طرفداران زیادی دارند و همان طور که می دانیم جام جهانی 2022 در قطر برگزار شد، در این کشور ها همیشه در زمان مسابقات تمام استادیوم مملوء از طرفداران و تماشاچیان می شود و حتی ما شاهده حضور گسترده تماشاگران عربی در کشور های دیگر برای مشاهده مسابقات بوده ایم، در کشور های عربی گزارشگر های زیادی وجود دارد، گزارشگر های قدیمی و تازه کاری که اکثر آن ها بسیار حرفه ای و پر طرفدار می باشند.

در این بین اما یکی از معروف ترین آن ها عصام الشوالی می باشد، او متولد 25 سپتامبر 1970 می باشد که در تولوز فرانسه به دنیا آمده است، او یکی از حرفه ای ترین و بهترین گزارشگر های عربی می باشد که در سال 1998 اولین گزارش خود را برای دیدار دو تیم رئال مادرید و اینترمیلان در جام باشگاه های اروپا داشت، وی اکنون در شبکه الجزیره ورزشی فعالیت می کند. با وجود این که عصام الشوالی تا حدودی نسبت به دیگر گزارشگر ها سن بیشتری دارد و گزارشگر های جدید تازه نفس می باشند اما هم چنان باز هم نام او بر سر زبان ها می باشد و هنوز کسی نتوانسته جای او را بگیرد.

چگونه گزارشگر فوتبال شویم؟

همان طور که همه می دانیم لازمه گزارشگری در زمینه فوتبال داشتن اطلاعات کافی از کل قوانین و اصطلاحات ورزشی و هم چنین آشنایی کامل با تمام بازیکن ها و تیم ها می باشد، در واقع گزارشگر فوتبال یک فوتبالیست کاملا حرفه ای است که بازی نمی کند به همین دلیل است که برخی از گزارشگر ها خود نیز مربی می باشند، از دیگر ملزومات این حرفه داشتن صدا، فن بیان قوی و نگاهی تیزبین می باشد.

تمام گزارشگر ها افراد با سواد و تحصیل کرده ای هستند که همگی تسلط کامل به زبان انگلیسی نیز دارند، بنابراین برای این که فردی بخواهد به یک گزارشگر تبدیل شود حتما باید فن بیان و صدای خوب، تسلط کامل به زمان انگلیسی داشته باشد، قدم بعدی شرکت در آزمون های گزارشگری و دادن تست می باشد، بعد از قبولی در این تست ها نخست در برنامه های ساده شرکت کرده و گزارش می کنید و اگر این گزارش ها حرفه ای باشد به شبکه های مطرح ورزشی دعوت می شوید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به حرفه گزارشگری علاقه دارید باید حتما برای خود و چند نفر از دوستانتان به طور فرضی بازی را گزارش کنید و حتما مطمئن شوید که خجالت و یا ترس از صحبت در جمع ندارید، چرا که یک گزارشگر همانند یک بازیگر نباید ترس از دوربین و یا صحبت در جمع داشته باشد.

قدیمی ترین گزارشگر فوتبال ایرانی کیست؟

تا کنون گزارشگر های زیادی مسابقات فوتبال ایران را گزارش کرده اند برخی از آن ها قدیمی و برخی تازه کار می باشند، اگر بخواهیم در مورد یکی از قدیمی ترین آن ها صحبت کنیم باید بگوییم عطاءالله بهمنش یکی از گزارشگر های قدیمی و سابقه فوتبال ایران می باشد، وی متولد بهمن ماه 1302 در کرمانشاه می باشد و در تاریخ 11 تیر 1396 نیز در تهران در گذشت. اکنون صدای گزارشگر ها از تلویزیون به گوش می رسد اما باید بگوییم که نخستین بار صدای این گزارشگر در سال 1337 برای گزارش مسابقه تیم ملی ایران و عراق از رادیو شنیده شد، عطاءالله بهمنش جزو افرادی است که صدای او همیشه در خاطره ها ماند، وی بعد از انقلاب 1357 به طور کامل از تلویزیون و رادیو ایران برکنار شد و مدت ها بعد حتی با دعوت او به این کار نیز، خود او مخالفت کرد، متاسفانه همان طور که گفتیم این گزارشگر در تیر ماه 1396 در سن 94 سالگی به دالیل سکته مغزی درگذشت.

محبوب ترین گزارشگر فوتبال در جهان کیست؟

همان طور ک می دانید هر کشوری برای گزارش مسابقات خود تعداد زیادی گزارشگر دارد که هم برای مسابقات داخلی و هم مسابقات جهانی و بین المللی گزارش می کنند، در بین این گزارشگر ها بعضی ها قدیمی تر، با سابقه تر و محبوب تر می باشند، برخی اما تازه کار هستند، به عنوان مثال در حال حاضر در ایران معروف ترین گزارشگران در ایران عادل فردوسی پور، جواد خیابانی و چند گزارشگر دیگر می باشند.

در دیگر کشور ها نیز گزارشگران زیادی وجود دارند که به رای مردم بهترین گزارشگر آن کشور می باشند، بنابراین نمی توان یک نفر را به عنوان بهترین گزارشگر دنیا انتخاب کرد اما با این حال مدتی قبل موتسون جایگاه ویژه ای از لحاظ محبوبیت در دل مردم داشت تا آن جایی که یکی از گفتار درمان های ملکه الیزابت شروع به پیدا کردن راز موفقیت او کرد و موتسون را در کنار گزارشگرانی چون باری دیویس،جون شمپیون، آلن پاری، آلن گرین، جانان پیرس و کلیو تیلدسلی قرار داد و متوجه شد که تفاوت بارز موتسون با آن ها در تاثیری است که گفتار او بر شنونده دارد و به همین دلیل عده ای معتقد هستند که او بهترین گزارشگر جهان می باشد.

سوالات متداول

  1. بهترین گزارشگر انگلیس چه کسی می باشد؟

    مارتین تایلر به عنوان بهترین گزارشگر انگلیس می باشد.

  2. معنی گزارشگر به انگلیسی چه می شود؟

    معنی گزارشگر به انگلیسی reporter می شود.

  3. گزارشگر بازی ایران و ولز در جام جهانی 2022 چه کسی بود؟

    گزارشگر این بازی در جام جهانی 2022 پیمان قاسمی می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0