در این مقاله می خواهیم شما را با معروف ترین فود بلاگر های ایرانی و خارجی آشنا کنیم و معنی این واژه را به شما بگوییم. همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از تبلیغات و درآمد آن ها آشنا شوید و بدانید که آن ها شغل اصلیشان چه می باشد. اگر مایلید این مطالب و الخصوص درآمد بلاگر ها این نوع را دنبال کنید با ما تا پایان مقاله همراه شوید.

فود بلاگر چیست؟

فود بلاگر چیست؟

فود بلاگر به چه کسی می گویند؟ در واقع فود بلاگر به کسی می‌ گویند که در شاخه بلاگری فعالیت دارد و این شاخه بلاگری برگرفته از غذا می باشد. فود بلاگر ها افرادی هستند که در صفحه شخصی اینستاگرام تبلیغات را برای غذا هایی که سفارش می دهند انجام می دهند. آن ها معمولاً از کیفیت غذا و طعم غذا برای فالوور هایشان صحبت می کنند تا افراد را بتوانند جذب رستوران و هتل مورد نظرشان کنند. در اینجا به چند مورد از فود بلاگر های معروف در جهان می پردازیم.

این بلاگرها همیشه به رستوران های مختلف می روند و سعی دارند که تبلیغات آن رستوران ها را انجام دهند. خودشان نیز به رستوران ها می روند تا آن غذاها را تست کنند و طعم اصلی آن ها را بدانند و اگر قابل قبولشان بود این رستوران ها را به مردم معرفی کنند. تا مردم نیز از این غذاها بهره‌ مند شوند. برخی از فود بلاگر های جهان سعی دارند که خودشان نیز رستوران داشته باشند؛ تا به این وسیله از طریق رستوران خودشان کسب درآمد کنند. از بهترین فود بلاگر های ایران می توانیم‌ به مستر تیستر، مستر تبلیغ، مهدیس فود، مهسا فود، فرهاد پز، داوود پاشا، تیام و دیگر افراد اشاره کنیم.

درآمد فود بلاگر چقدر است؟

در ادامه مقاله می‌ خواهیم در رابطه با درآمد بلاگر ها با شما صحبت کنیم و بگوییم که آن ها از چه طریقی کسب درآمد می‌ کنند. پس همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از درآمد آن ها آشنا شوید. اشخاصی که در زمینه غذا فعالیت دارند از راه های مختلفی مانند تبلیغات کسب درآمد می‌ کنند. اصلی‌ ترین درآمد آن ها نیز از این طریق می باشد و برخی از آن ها نیز از آنجایی که به اندازه کافی معروف شده‌اند، در زمینه غذا سعی می‌ کنند که برای خودشان رستوران راه اندازی کنند و درآمدشان را از این طریق بیشتر کنند.

درآمد آنها در ماه به ۲۰ میلیون تومان نیز می‌ رسد و می‌ توانند از طریق این شاخه بلاگری درآمد بسیار بالایی داشته باشند. برخی از آن ها نیز در ازای هر تبلیغ از رستوران ها و مکان های متفاوت می توانند حدود ۱۰ میلیون تومان را بگیرند و این کسب درآمد برای این افراد بسیار راحت می باشد. زیرا آن ها فقط غذا تست می‌ کنند و به راحتی به مردم معرفی می‌ کنند و مقدار پول هنگفتی نیز می گیرند.

معروف ترین فود بلاگر های ایرانی چه کسانی هستند؟

معروف ترین فود بلاگر های ایرانی چه کسانی هستند؟

در ادامه می خواهیم شما را با معروف ترین افرادی که در زمینه غذا فعالیت دارند معرفی کنیم و بگوییم که آن ها چه اشخاصی می باشند و چگونه توانستند به معروفیت دست یابند. در واقع فود بلاگر ها همیشه با تست کردن غذاهای متفاوت و معرفی کردن آن ها به مردم توانستند محبوبیت زیادی را در این چند سال اخیر به دست آورند. از معروف ترین آن ها نیز می‌ توانیم به مستر تبلیغ، مهسا فود، فرهاد پز، داوود پاشا و دیگر افراد اشاره کنیم که آن ها در حال رقابت با بلاگر های جهان در زمینه غذا هستند و هر کدام از طریقی کسب درآمد می‌ کنند.

مستر تیستر

از دیگر افراد معروف در این لیست می توانیم به مستر تیستر اشاره کنیم که همه با آن آشنا هستند و او را می‌ شناسند نام اصلی او حمید سپیدنام می باشد. او در حال حاضر با نام هنری مستر تیستر معروف شده است. حدود ۲۲ سال است که در این زمینه فعالیت دارد و تقریباً ۱۰ سالی می‌ شود، که در رابطه با رستوران های متفاوت در شبکه‌ های اجتماعی فعالیت می‌کند. او متولد منچستر می باشد و اصالتاً اردبیلی می باشد. بدون آنکه به رستوران ها اطلاع دهد به این مکان ها می رود تا غذاهای آنجا را تست کنند و تجربه غذا خوردن در رستوران ها را داشته باشد و بداند که رستوران‌ ها چه تجهیزات و غذایی را دارند و سپس به معرفی این مکان ها بپردازد. البته یکی از مهمترین نکاتی که برای مستر تیستر اهمیت دارد این است که ببیند پرسنل آن رستوران ها با مردم چه برخوردی دارند و چگونه برای آنها غذا فراهم می کنند. از دیگر نکاتی که برای او اهمیت دارد این است که مدیریت آن رستوران و محیط چگونه می باشد و آیا کیفیت غذا ها بالا می باشد یا اینکه از کیفیت برخوردار نیست.

مستر تبلیغ

از دیگر افراد می توانیم به مستر تبلیغ اشاره کنیم که او نیز بسیاری دنبال کننده دارد و در اینستاگرام پست های زیادی را به اشتراک می‌ گذارد. اکثر پست هایی که او در اینستاگرام به اشتراک می‌ گذارد در رابطه با غذاهای خوشمزه و متنوع می باشد که در زیر این پست ها نیز گاهی اوقات طرز تهیه غذاها را به اشتراک می گذارد تا مردم از این طریق بتوانند غذا هایشان را طعم بهتری بدهند و از این دستور غذایی استفاده کنند. او نیز به رستوران های متفاوت سر می‌ زند و رستوران‌ هایی که دیگر فود بلاگر ها نتوانستند معرفی کنند و آن مکان را کشف کنند را به مردم معرفی می کند و از آنجایی که او با نام هنری مستر تبلیغ شناخته شده است مشخص می‌ شود که درآمد اصلی او از طریق تبلیغات می باشد.

مهدیس فود

یکی دیگر از بلاگر های ایرانی که به چشمان رنگی اش معروف است مهدیس فود می باشد که او را همه می‌ شناسند و اینستاگرام توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. او در سال ۱۳۷۲ به دنیا آمده است و ساکن تهران می باشد و در حال حاضر پدرش فوت شده است و مادرش در داروخانه مشغول به کار است و خودش نیز در عرصه بلاگری فعالیت می‌ کند و علاقه زیادی به غذا خوردن دارد و همیشه در صحبت‌هایش می‌ گوید که من آدم شکمویی هستم و هیچ گاه از خوردن غذا ها اجتناب نمی کنم و علاقه زیادی به رستورانگردی دارد و فعالیتش را از همین جا آغاز کرد تا از خوردن غذاها لذت ببرد. او یکی از کسانی می باشد که همیشه تجربیاتش را با مردم در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد و همین صادق بودن او باعث شده است که تعداد دنبال کننده های او نیز بیشتر شود. پس از اینکه تعداد فالووران بالایی را به دست آورد فعالیتش را آغاز کرد و شروع به تبلیغات مختلف و رفتن به رستوران های متعدد کرد. او همیشه می گوید از این که در این شاخه فعالیت می کنم بسیار خشنود هستم و با عشق و علاقه به کارم می پردازم.

داوود پاشا

داوود پاشا از دیگر بلاگر هایی می باشد که در آشپزی و غذاهای متنوع به شهرت زیادی رسیده است. همه او را با خورش هایش می شناسند و از طریق خورش هایش توانسته به معروفیت زیادی برسد. او از جمله کسانی است که همیشه طرز تهیه غذا هایش را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد و هر غذای خوشمزه که درست می‌کند را به طرفدارانش نشان می‌دهد تا آنها نیز از این طریق بتوانند غذای خوشمزه برای خودشان درست کنند. تقریباً می‌توان گفت که او را همه می‌شناسند و می‌دانند که مهارت اصلی او در خورش درست کردن می باشد.

فرهاد پز

از دیگر افراد معروف در اینستاگرام که در زمینه غذا بسیار جنجال های زیادی را به پا کرده است می توانیم به فرهاد پز اشاره کنیم که او را در حال حاضر تمام مردم ایران می شناسند و هر از گاهی به پیج او سر می‌ زنند. او در اینستاگرام فعالیت های زیادی را انجام می‌دهد و هر غذایی که درست می کند را با طرفدارانش به اشتراک می‌ گذارد و همچنین کارهای تبلیغاتی نیز انجام می‌دهد تا از این طریق کسب درآمد بالایی داشته باشد و رستوران های بسیار لوکس و لاکچری شهرهای مختلف را به مردم معرفی می‌کند تا با کیفیت غذاهای آنجا نیز آشنا شود و به این صورت مردم به این رستوران ها سر بزنند. او دستور پخت غذا هایش را نیز در پیج اینستاگرامش به اشتراک می‌ گذارند تا مردم بتوانند از این دستور غذاها با روش فرهاد پز انجام دهند. علاوه بر اینکه در زمینه غذا و آشپزی فعالیت دارد یک پیج فان نیز راه اندازی کرده است که در آنجا نیز به فعالیت می‌ پردازد و همچنین لوازم آشپزی نیز به فروش می‌ رساند و در اینستاگرام نام پیج فروش لوازم آشپزخانه اش را farhadpaz_store گذاشته است.

مهسا فود

مهسا فود

از دیگر بانوانی که در عرصه فود بلاگری فعالیت می‌ کند و غذاهای متفاوت را به مردم معرفی می کند می‌ توانیم به مهسا فود اشاره کنیم. همه مایل هستند بدانند که او به چه مکان هایی می‌ رود و چه رستوران هایی را تبلیغ می‌ کند. برخی از مردم در رابطه با او حواشی هایی شنیده بودند که پس از مدتی نیز این حواشی ها به اتمام رسیده و در حال حاضر یکی از معروف‌ ترین فود بلاگرها می باشد که اشخاص زیادی او را فالوو کرده اند و رازهای طعم غذاهای او را مایلند که بدانند. یکی از فعالیت‌هایی که او همیشه می‌گوید از آن لذت می برم غذاخوردن می باشد و هیچ غذایی مرا سیر نمی کند و همیشه دوست دارم که در حال غذا درست کردن و غذا خوردن باشم.

کاپیتان عرفان

از دیگر اشخاصی که در این شاخه از بلاگری فعالیت می کند می توانیم به کاپیتان عرفان اشاره کنیم که او را تمام شیرازی ها می شناسند و این فود بلاگر در شیراز به دنیا آمده است و او در سال ۲۰۱۵ میلادی تصمیم گرفت که به این زمینه بپردازد و با راه اندازی پیج اش با نام کاپیتان عرفان فعالیتش را آغاز کند. او بیش از ۲۳۰۰ عکس از غذا های خوشمزه و متفاوت در پیج اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است که توانسته در این شاخه یکی از بهترین‌ ها باشد. پیج او تقریباً به ۱۰۰ هزار فالوور رسیده است و علاوه بر معرفی کردن غذاها رستوران های بسیار شیک و خاص در شیراز را نیز معرفی می کند و به مردم راهنمایی می‌ کند که برای صبحانه، شام و یا ناهار به کدام یک از رستوران ها می توانند بروند.

امیر فود

از دیگر افراد می توانیم به امیر فود اشاره کنیم که نام اصلی او امیر جابری می باشد و او نیز عکس های زیادی را در کنار غذا های متفاوت به اشتراک می گذارد. او یکی از افراد پولدار در این زمینه می باشد که همیشه برای معرفی رستوران ها ممکن است به مکان‌ های بسیار زیادی سفر کند و اطلاعات زیادی کسب کند تا این غذاها و رستوران ها را به مخاطبینش معرفی کند.

میلاد کلانتری

از دیگر افراد می توان به میلاد کلانتری اشاره کرد که نام هنری او اخیراً به میلاد تستر تغییر کرده است. او در سوم دی ماه در سال ۱۳۶۴ به دنیا آمده است و زادگاهش تهران می باشد و فعالیت رسمی خودش را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است و توانست فالوور های میلیونی داشته باشد و با سر زدن به کافه ها و رستوران های متفاوت به تعداد فالووران بالایی نیز برسد و یکی از افرادی می باشد که حامی حیوانات است.

مهتابی فود

از دیگر بلاگر هایی که در این زمینه فعالیت دارد می توانیم به مهتابی فود اشاره کنیم که او را اکثر مردم می شناسند. در واقع این بلاگر ایرانی علاقه بسیار زیادی به کله پاچه دارد و غذای محبوب او کله پاچه می باشد و کار او نیز معرفی کردن رستوران های متفاوت است و ممکن است در طول روز به چندین رستوران و مکان های تفریحی برود و غذاهای آنجا را تست کند تا ببیند آیا قابل قبول برای معرفی کردن یک رستوران می باشد یا خیر. او توانسته در اینستاگرام حدود ۵۰ هزار دنبال کننده داشته باشد و یکی از کسانی باشد که طرفداران نسبتاً خوبی نیز توانسته به دست بیاورد.

فود بلاگر های زن ایرانی چه کسانی هستند؟

فود بلاگر های زن ایرانی چه کسانی هستند؟

در ادامه می خواهیم چند مورد از بلاگر هایی که در زمینه غذا فعالیت دارند و زن می باشند را به شما معرفی کنیم پس همراه ما باشید تا با این اشخاص نیز آشنا شوید. اولین شخصی که در میان بلاگر های زن به ذهن می‌ آید مهسا فود می باشد و او یکی از کسانی است که تبلیغات زیادی را انجام می‌ دهد و به رستوران های مختلف می رود و توانسته از این طریق در اینستاگرام نیز فالووران زیادی را به دست بیاورد و هم چنین درآمدش را چند برابر کند. او را می توان به عنوان یکی از صادقانه ترین افرادی که در زمینه غذا با طرفدارانش رو راست است معرفی کرد.

زیرا او همیشه تبلیغات صادقانه را به اشتراک می گذارد و با تست کردن غذا های رستوران های متفاوت اطمینان خاطر را به تمامی فالوورانش می‌ دهد. از دیگر بلاگر های زن ایرانی می‌ توانیم به مهدیس فود اشاره کنیم که او نیز توانسته به یکی از معروف ترین بلاگر های ایرانی تبدیل شود و اشخاص زیادی او را دنبال کنند. فعالیت‌ های او باعث شده است که بسیاری از زنان ایرانی به آشپزی رو بیاورند و مهدیس را الگوی آشپزی برای خودشان قرار دهند. او نیز از طریق تبلیغات توانسته درآمد بالایی کسب کند و به شهرت زیادی نیز برسد.

فود بلاگرهای خارجی چه افرادی می باشند؟

در ادامه می خواهیم شما را با چند نفر از فود بلاگر معروف خارجی آشنا کنیم و بگوییم که آن ها چه اشخاصی می باشند پس همراه ما باشید. جیمی الیور، به عنوان یک سرآشپز حرفه ای غذا های سالم با دیزاین زیبا را در صفحه اینستاگرام خود به نشر می گذارد. او ۷۴ میلیون نفر دنبال کننده در صفحه اینستاگرامش دارد و از راه تبلیغات غذا تاکنون درآمد بسیار زیادی کسب کرده است. کوین کری، 22 میلیون فالوور در صفحه اینستاگرامش دارد و معمولاً شبکه اجتماعی آپارات را برای پخش کلیپ‌ های غذایش انتخاب کرده است.

غذا‌ هایی که او در صفحه اینستاگرامش به انتشار می گذارد مناسب افرادی است که به ورزش علاقه مند هستند و سلامتی برای آن ها بسیار مهم می باشد. اسمیتن، در صفحه اینستاگرام خود ۱.۱ میلیون نفر دنبال کننده دارد و تاکنون چند کتاب آشپزی چاپ کرده است و عکس های غذاهای گیاهی را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد همچنین وی دارای یک وب سایت غذا می باشد.

نظر فود بلاگر کره ای درباره غذاهای ایرانی چیست؟

اکثر مردم جهان بر این باورند که غذاهای ایرانی از لذیذ ترین غذاها در جهان محسوب می شوند و هر شخصی این غذاها را بخورد عاشق آن ها می‌ شود. از آنجایی که کره ای ها معمولاً غذاهای دریایی و خام استفاده می‌ کنند همه غذا های ایرانی برایشان جالب است و همیشه دلشان می خواهد که طعم غذای ایرانی را نیز بچشند. در برخی از مصاحبه‌ هایی که با فود بلاگرهای کره‌ای انجام شده است آن ها گفته‌ اند که غذاهای ایرانی از خوشمزه ترین غذاها می باشد که طعم آن ها برایمان جدید است و احساس می‌ کنیم که غذا های ایرانی برای هضم شدن سنگین هستند و مانند غذاهای ما نیست و ایرانی ها بیشتر غذاهای چرب می خورند.

حاشیه های فود بلاگرها درباره چه موضوعاتی است؟

حاشیه های فود بلاگرها درباره چه موضوعاتی است؟

در رابطه با حاشیه هایی که این افراد دارند می‌ توانیم بگوییم که آن ها سعی دارند از طریق شاخه ای که در آن فعالیت می کنند درآمد میلیاردی داشته باشد و این درآمد آن ها حواشی های زیادی را به وجود آورده است و برخی می گویند که این میزان درآمد برای معرفی کردن چند رستوران زیاد می باشد.

از دیگر حاشیه هایی که در رابطه با آن ها شنیده می شود این است که آن ها به هر رستورانی که می‌ روند هیچ‌ گاه مبلغ غذاهایی که سفارش می دهند را حساب نمی کنند زیرا خودشان را یک فود بلاگر معروف می‌ دانند که این نیز یکی دیگر از حواشی آن ها می باشد.

آیا تابحال مصاحبه ای با فود بلاگرهای ایرانی انجام شده است؟

معمولاً مصاحبه ها را با اشخاص معروف و بلاگرهایی انجام می دهند که در سطح دنیا شناخته شده باشند البته برخی از اشخاصی که در زمینه غذا فعالیت دارند نیز مصاحبه انجام داده‌ اند و برخی از آن ها در رابطه با راز موفقیتشان و اینکه چگونه چنین غذاهای خوشمزه ای را درست می کنند و آن ها نیز به این سوالات پاسخ داده اند. البته مصاحبه ای که با این اشخاص انجام می‌ شود محتوایش کاملاً در مورد غذا و چاشنی های مختلف است و هم چنین در رابطه با میزان درآمد آن ها نیز سوال هایی از آن ها می‌ شود.

آدرس اینستاگرام فود بلاگر ها چیست؟

در ادامه مقاله می خواهیم شما را با آدرس اینستاگرام بلاگرها اشنا کنیم و بگوییم که چگونه می توانید آدرس اینستاگرام آن ها را داشته باشید پس همراه ما باشید تا بتوانید به پیج آن ها سر بزنید. اولین چیزی که باید برای پیدا کردن آدرس اینستاگرام آن ها بدانید این است که این فود بلاگر ها با چه نامی و چه اسم هنری معروف شده‌ اند و نام پیج اینستاگرامشان را چه گذاشته اند. با رفتن به اینستاگرام و سرچ کردن نام فود بلاگر به انگلیسی می توانید پیج اینستاگرام آن ها را پیدا کنید.

 • کاپیتان عرفان ( captan_erfan)
 • مهتابی فود ( mahtabi_food)
 • فرهاد پز (farhadpaz)
 • مستر تیستر (Mr.taster)
آیا فود بلاگرها از طریق یوتیوب نیز کسب درامد دارند؟

آیا فود بلاگرها از طریق یوتیوب نیز کسب درامد دارند؟

یوتیوب یکی از عمده ترین روش ها برای کسب درآمد می باشد زیرا تمامی فود بلاگر ها ابتدا در یوتیوب ویدیو هایشان را به اشتراک می‌ گذارند و سپس اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی را برای انجام تبلیغات و معرفی انتخاب می‌ کنند. هر تعداد که سابسکرایبر آن ها بیشتر شود و افراد بیشتری ویدیوهای آن ها را در یوتیوب ببینند به همان مقدار می توانند درآمدشان را چند برابر کنند و معروف تر شوند.

کدام فود بلاگر ایرانی در زمینه تبلیغ رستوران ها صادقانه تر عمل می کند؟

در پایان مقاله نیز می‌ خواهیم در رابطه با تبلیغات فود بلاگرها صحبت کنیم و بگوییم که در میان آن ها کدام یک توانسته است صداقت بیشتری را به کار گیرد و از طریق صداقتش مردم را جذب پیج اش کند. یکی از اشخاصی که همیشه مردم می‌ گویند او صداقت زیادی در تبلیغاتش دارد و هیچ گاه مبالغه انجام نمی‌ دهد و همیشه در مورد غذاها و رستوران ها راستش را می گوید مهسا فود می باشد که او را در این لیست قرار داده اند.

در رابطه با او همیشه می‌ گویند که از بهترین فود بلاگرهای زن و راستگو ترین آن ها در میان این اشخاص می باشد. از دیگر افرادی که همیشه در میان آن ها با صداقت بیشتری عمل می کند می توانیم به فرهاد پز اشاره کنیم که او نیز همیشه بهترین رستوران ها را معرفی می کند و هیچ گاه بابت پول نمی خواهد که سابقه خودش را در این زمینه خراب کند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. کلاب هاوس فود بلاگرها فعال است؟

  آن ها معمولا در اینستاگرام فعالیت دارند و در کلاب هاوس فعالیت نمی کنند.

 2. معنی فود بلاگر چه می باشد؟

  اشخاصی که در زمینه غذا فعالیت دارند و چاشنی هر نوع غذایی را می دانند.

 3. معروف ترین فود بلاگر اینستا چه کسی می باشد؟

  معروف ترین شخص در میان این بلاگرها نواب می باشد.

 4. فود بلاگرها در هر شهر می توانند فعالیت داشته باشند؟

  فود بلاگر اصفهان، فود بلاگر مشهدی، فود بلاگر شیراز و… در هر شهر می توانند فعالیت داشته باشند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید