بیوگرافی فربد ایران نژاد ایرانی حاظر در مسابقات mma شرطی

0 دیدگاه

در این مقاله قصد داریم از یکی از قهرمان های ورزش هنرهای رزمی ترکیبی برایتان صحبت کنیم. کسی که ممکن است اسم او را کمتر شنیده باشید اما جزو افرادی است که توانسته افتخارات زیادی را به تنهایی به دست آورد. کسی نیست جز فربد ایران نژاد قهرمان بازی های ام ام ای !

اگر بخواهیم بگوییم که mma چیست باید این گونه بیان کنیم که MMA  مخفف عبارت «Mixed Martial Arts» و به زبان ساده ترکیب هنرهای رزمی است. به طور کلی به مجموعه ای از رقابت های رزمی حرفه ای اطلاق می شود که در آنها از تکنیک های مختلف رزمی، از انواع مشت و لگد ها گرفته تا تکنیک های قفل، اهرم کردن ها، پرتاب ها و تکنیک های خاک استفاده می شود.

فربد ایران نژاد یک قهرمان ایرانی است که سال هاست در ورزش های هنرهای رزمی ترکیبی فعالیت می کند. او در ایران متولد شد اما پس از ورودش به این رشته و نمایان شدن استعداد هایش در این رشته ورزشی به آلمان مهاجرت کرد تا بتواند بهتر فعالیت خودش را ادامه دهد. در ادامه در مورد این ورزشکار فعال بیشتر به شما اطلاعات می دهم.

بیوگرافی فربد ایران نژاد

بیوگرافی فربد ایران نژاد

فربد ایران نژاد در مازندران به دنیا آمد. فربد متولد سی و یکم تیرماه سال 1369 است. او پسری قدرتمند است که توانسته روی پای خودش بایستد و مزه قهرمانی را بچشد. پیروزی در این مسابقات به این گونه است که با اعلام تسلیم حریف، ممکن است در هنگام مبارزه، یکی از مبارزین (به خاطر اجرای یک تکنیک قفل توسط طرف مقابل یا هر علت دیگری) شکست را بپذیرد. وی باید تسلیم شدنش را با زدن سه ضربه دست به بدن حریف، تشک یا کف زمین مسابقه یا به صورت زبانی اعلام کند.
اگر مبارزه به درازا کشید، سه داور مسابقه با سیستم امتیازدهی موجود، در مورد برنده مبارزه تصمیم خواهند گرفت. اگر یکی از مبارزین در طول مسابقه ضربه غیرقانونی را اجرا کرده یا به دستورات داور بی توجهی کند، اخطار خواهد گرفت. که اگر تعداد این اخطار‌ها به عدد سه برسد، مبارزه فوق فاقد صلاحیت شناخته می شود.

همچنین اگر یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر اجرای به عمد یک ضربه غیرقانونی دیگری بدان دچار شده، قادر به ادامه مبارزه نباشد، طرف مقابل فاقد صلاحیت شناخته می‌ شود. در ضمن اگر در مبارزه‌ ای هر دو مبارز مرتکب خشونت و خطا شده یا یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر یک ضربه غیر قانونی به صورت اتفاقی اجرا شده، قادر به ادامه رقابت نباشد، مبارزه بدون برنده پایانه می‌ یابد. برای شناخت بیشتر با این بازیکن می توانید به اینستاگرام فربد ایران نژاد مراجعه کنید.

آهنگ ورود فربد ایران نژاد

فربد ایران نژاد دست به کاری زد که بسیار محبوب شد. او در هنگام ورودش به رینگ آهنگ شاد مازندرانی پخش شد. هم چنین بعد از پیروزی در مقابل حریفش آهنگ پلنگ مازندرانی را پخش کرد. بعد از این اتفاق فربد ایران نژاد در بین مردم ایران به خصوص مردم مازندران محبوب شده است.

هنرهای رزمی ترکیبی و یا همان MMA رشته رزمی ای است که شامل حرکات رزمی زیادی می شود. دو حریف می توانند با لگد و مشت به جان یکدیگر بیفتند. در سال 1993 برای نخستین بار به این ورزش عنوان هنرهای رزمی ترکیبی اطلاق شد. اما برای ریشه یابی این رشته ورزشی باید باز هم به عقب تر برگردیم. در اوایل قرن بیستم هنرهای رزمی در کشورهای آسیایی مثل تایوان، ژاپن و چند کشور آسیایی دیگر رونق گرفت.

در سال 1980 برای نخستین بار رقابت های MMA در آمریکا راه اندازی شد. پنسیلوانیا میزبان نخستین دوره این رقابت ها بود. در سال های بعد دامنه برگزاری این رقابت ها به دیگر نقاط دنیا هم کشیده شد. فرم های جدیدی به آن اضافه و قوانینش نیز دستخوش تغییر شد. با تغییر قوانین MMA نیز محبوب تر شد اما محبوبیت آن هنوز به پای محبوبیت رشته هایی مثل کشتی و یا بوکس حرفه ای نرسیده است. می گویند 6000 سال پیش چینی ها هنرهای رزمی ترکیبی را ابداع کردند. این هنرهای رزمی زیر شاخه های فراوانی پیدا کرد از جمله کونگ فو. اما MMA نیز بالاخره راه خود پیدا کرد.

فربد ایران نژاد در مسابقات mma

رشته ‌ای رزمی که مبارزان در آن می ‌توانند از ضربه ‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند.MMA  شامل ترکیبی از تمام ورزش ‌های رزمی است و بزرگ ترین و معتبرترین سازمان‌ های برگزاری این مسابقات، سازمان ‌های یو اف ‌سی، استریک ‌فورس و ریزین هستند.

این رقابت‌ ها در کل شیوه جدیدی از رقابت ‌های رزمی محسوب می ‌شود، اما اگر به گذشته نگاه کنیم. می‌ توان رگه‌ هایی از رقابت ‌های «وال تودو» که از سال 1920 در برزیل برگزار می‌ شود را در MMA امروزی مشاهده کرد. اگر خیلی به عقب برگردیم شاید «پانکریشن» این نقش را بر عهده بگیرد.

برای هنرهای رزمی ترکیبی می توان خیلی بیشتر از این ها صحبت کرد. می توان به ریشه آن اشاره داشت و به کشورهایی که بیشترین ورزشکار فعال در این رشته را دارند. می توان درباره جوایز نقدی و غیر نقدی این رقابت ها هم صحبت کرد و البته اشاره ای هم به قوانین این ورزش داشت. اما این ها اهمیتی ندارد.
فربد ایران نژاد (8 برد و 1 باخت) در مسابقات Brave 39  به مصاف فلیپه لیما (8 برد و 1 باخت) می رود. چند دهه اخیر را می توان سال هایی طلایی برای ورزش های رزمی در مسیر حرفه ای شدن به خصوص در ایران به حساب آورد.

مهم ترین مبارزه این mma باز

تفکر ترکیب رشته های مختلف رزمی، بین سال های 1960 تا 1970 رشد پیدا کرد که نقش اصلی در این مورد بروس لی بازی کرد. او معتقد بود یک مبارز خوب، یک بوکسور، یک کاراته کا یا یک جودوکا نیست. یک مبارز خوب کسی است که خودش را با هر سبکی وفق داده و توانایی مبارزه در هر استایلی را دارد. این حرف بعدها توسط دانا وایت به صورت عملی وارد عرصه رقابت های رزمی شد. دانا وایت رییس UFC  و کسی است که امروز وی را به عنوان پدر MMA می شناسند.

یکی از مهم ترین بازی هایی که فربد انجام داده است با بوکن هایمر بوده است. در این مسابقه در حالیکه بوکسور مازندرانی رقیب آلمانی خود را در خاک و خانه اش به باد مشت گرفت، مبارزه مساوی اعلام شد تا فربد ایران نژاد پس از 6 پیروزی متوالی در مسابقات مشت زنی حرفه ای قفسی یا ام ام ای به تساوی تن دهد. فربد موفق شد 91 درصد بازی مقابل بون هایمر را در دست داشته و این ژرمن مبهوت شده را در تمام مبارزه به شکست نزدیک کند. اما وقتی راند ها پایان یافت، داوران مسابقه را مساوی دادند تا فربد اینگونه متوقف شود. ایران نژاد که باید باز هم پیروز می شد، ولی بوکن هایمر در همان نهادی که مسابقه را برگزار کرد، عضویت دارد و جلوی باختش را گرفتند.

فربد با تمرینات سختی که سپری می کند و فرم خاص مشتزنی و قابلیت های ذهنی و بدنی اش آمادگی پیروزی را در هر لحظه از رزم هایش خواهد داشت. اما این بار توقف ناگهانی اش هیچ ارتباطی به فن و تکنیک و تاکتیک مبارزه نداشت، مشکل این بود که بوکن هایمر نباید می باخت و این را به سادگی از 91 درصد برتری محض فربد می توان دید.

فربد ایران نژاد اهل کجاست ؟

فربد ایران نژاد اصالتا اهل عباس آباد مازندران است. اما به دلیل ممنوعیت هایی که برای ورزش هنرهای رزمی ترکیبی وجود دارد، فربد ترجیح داد به آلمان مهاجرت کند و در کشور بیگانه فعالیت خود را گسترش دهد. کشور ایران یک کشور اسلامی است و مذهب و اسلام ما از خون و خونریزی دوری می ‌کند. هر چند مسؤولان ورزشی ما افراد واقعا دلسوزی هستند به همین علت ما ایرانی ‌ها با خشونت سرو کار نداریم. یعنی این رشته بصورت آماتور و بصورت تکنیک‌ های جودو و جوجیتسو در خاک ادامه پیدا می‌کند.

در ایران این مسابقات به‌ صورت آماتور برگزار می ‌شود یعنی دو مبارز تا وقتی روی پا هستند بصورت کیک بوکس و در گلاویزی ‌ها از تکنیک‌ های جودو و جوجیتسو استفاده می‌کنند .هنگامی که در خاک می ‌افتند، دفاع شخصی و تکنیک‌ های قفل مفصلی یا همان جوجیتسوی برزیلی تا تسلیم شدن یکی از فایترها ادامه دارد و هیچکدام از فایترها حق ضربه زدن در زمان اجرای تکنیک ‌های در خاک را ندارند. اما در سطح حرفه ای این رشته که در برون مرزی برگزار می ‌شود ضربه زدن، هنگام افتادن حریف بر خاک آزاد است. ولی باز هم قوانین خودش را داراست که در مرحله اول سلامتی فایترها برایشان اهمیت دارد.

اما برخلاف تصور همگان برخلاف تصور همگان انجام هر کاری در MMA آزاد نیست و در رقابت های این رشته هم حرکاتی خطا محسوب می شود. لیست خطاهای MMA به شرح زیر است: ضربه زدن با سر، حمله به چشم ها، کشیدن مو. ضربه به کشاله ران، پت سر، ستون فقرات و کلیه ها. کار روی مفاصل کوچک. حمله به حریف هنگام وقفه مسابقه. خروج عمدی یا هل دادن به بیرون از منطقه مسابقه. گرفتن طناب ‌های رینگ یا حصار محل مسابقه. و پرتاب آب دهان به حریف یا داور.

سوالات متداول

 1. فربد ایران نژاد در کجا زندگی می کند؟

  فربد ایران نژاد هم اکنون در شهر برلین کشور آلمان زندگی می کند.

 2. چه آهنگی در هنگام پیروزی او در رینگ پخش شد؟

  هنگامی که فربد پیروز شد آهنگ پلنگ مازندران پخش شد.

 3. فربد ایران نژاد در کجا متولد شده است؟

  فربد در عباس آباد مازندران به دنیا آمده است.

 4. مسابقات mma چه نوع مسابقاتی است؟

  مسابقات ورزش های هنرهای رزمی ترکیبی است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0