بیوگرافی دارا پایدار خواننده و بیت ساز گروه پایدار

0 دیدگاه

در خدمت شما هستیم با یک مقاله دیگر در ارتباط با بیوگرافی یکی از اعضای کلیدی و فوق العاده حرفه ای و کار درست گروه بزرگ پایدار یعنی دارا پایدار که یکی از بهترین آرتیست های مثال زدنی موسیقی در کشورمان می باشد از کارهای او می توانیم به عنوان بهترین، جدیدترین موزیک های روز رپ فارسی اشاره کنیم که توجه بسیاری از مخاطبان و طرفداران گروه پایدار و رپ فارسی را به خود جلب کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما در ارتباط با بیوگرافی این آرتیست خوب کشورمان توضیح دهیم. در واقع استعداد این هنرمند توسط عرفان پایدار مدیر سایت شرط بندی بت کلاب تاپ کشف شد!

بیوگرافی دارا پایدار خواننده

بیوگرافی دارا پایدار خواننده

همانطور که می دانید موسیقی امروز دنیا بیشتر به سمت سبک های جدید و استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزار های آهنگسازی و بیت سازی سوق پیدا کرده است و آنچه که ما مشاهده می کنیم بیشتر استفاده از آلات موسیقی الکتریک و الکترونیکی می باشد که علاوه بر بازده بسیار بیشتری که نسبت به ساز های دستی و قدیمی دارند می توانند تا موزیک های بسیار متفاوتی را به راحتی و خیلی آسان تر از گذشته برای پرودیوسر ها تهیه کنند.

اما با تمام با این اوصاف باز هم آن چیزی که سبب می شود تا یک بیت و همینطور یک موزیک حرفه ای از آب در بیاید و باعث می شود که شنونده و مخاطب از شنیدن آن نهایت لذت را ببرد همان ذوق استعداد و خلاقیت آهنگساز و در واقع بیت ساز می باشد که می تواند تا با کنار هم چیدن بهترین ضرب آهنگ کاری کند که سبب شود یک ترک تا حد بسیار زیادی شنیدنی تر و جذاب تر به نظر برسد.

یکی از این بیت ساز ها و در واقع پرودیوسر های فوق العاده رپ فارسی که به عنوان حرفه ای ترین آهنگساز حال حاضر در گروه پایدار به شمار می رود و تاکنون بیت ها و آهنگهای بسیار زیادی را برای این گروه و سایر آرتیست های رپ فارسی به صورت هم کاری ساخته است دارا پایدار عضو نسبتاً جدید گروه بزرگ پایدار می باشد که در بین تمامی آهنگساز های که تاکنون گروه پایدار داشته است از دید هواداران و مخاطبان کارهای این گروه، دارا به عنوان بهترین پرودیوسر و یا همان آهنگساز در تاریخچه گروه پایدار شناخته می شود.

جذابیت کار دارا پایدار سبب شده است که این روز ها صحبت او در rap فارسی نه به عنوان جنجال و کل کل و سر صدا بلکه به عنوان یک پرودیوسر موفق همکاری های بسیار جالبی نیز تاکنون داشته است پخش شده و مدت طولانی است که به عنوان یکی از پرکارترین ساز ها و آهنگساز های رپ فارسی شناخته شده است چرا که علاوه بر کارهایی که برای گروه پایدار می سازد و همینطور آلبوم هایی که پشت سر هم ساخته است برای سایر آرتیست های رپ فارسی نیز به صورت همکاری کار آهنگسازی و یا بیت سازی را انجام می دهد.

ما نیز به همین دلیل که صحبت ها در ارتباط با دارا پایدار زیاد می باشد و سوال های زیادی راجع به او مطرح می شود تصمیم گرفتیم تا بالاخره یک مقاله را در ارتباط با زندگینامه و بیوگرافی او قرار دهیم و تمامی اتفاقات زندگی او از دوران کودکی و نوجوانی اش تاکنون را مورد بررسی قرار داده و به طور کامل به آن بپردازیم امیدواریم مورد توجه شما واقع شود.

برای توضیح دادن کامل بیو گرافی دارا پایدار خواننده می‌ خواهیم تا ابتدا در ارتباط با اسم و فامیل اصلی او و همین طور خانواده اش صحبت کنیم تا ببینیم چه انگیزه هایی باعث شده است چنین آرتیستی در رپ و هیپ هاپ فارسی پدید بیاید و با خلاقیتی که دارد طراوت و شادابی تازه‌ ای به این سبک از موسیقی در کشورمان القا کند.

در واقع دارا پایدار لقب رپی و اسم هنری دارا کلاهی می باشد که از خانواده‌ ای اصیل در ایران متولد شده و رشد و نمو پیدا کرده و در حال حاضر در این جایگاه از رپ فارسی ایستاده است. پدر دارا کلاهی معروف به دارا پایدار اصالتا اهل تبریز بوده و مادر او یک زن کرمانی می باشد و در واقع دارا یک پسر دو رگه تبریزی کرمانی بوده و خودش نیز متولد شهر تهران می باشد.

پدر دارا کلاهی کیست ؟

پدر دارا کلاهی اکنون بازنشسته شده و مادر او نیز از همان ابتدا شغلی نداشته و خانه‌ دار بوده است همچنین در ارتباط با بیوگرافی دارا باید بگوییم که تک فرزند خانواده نمی باشد و یک برادر و همین طور یک خواهر دارد که آن ها از او بزرگتر بوده و دارا فرزند کوچک خانواده می‌ باشد. علاوه بر این که متولد شهر تهران هست، بزرگ شده هم این شهر نیز می باشد و با توجه به موقعیت هایی که در شهر تهران برایش به وجود آمده بود توانست تا به خوبی از این فرصت ها استفاده کرده و خودش را به شخصیت های بزرگی مانند عرفان پایدار ثابت کند.

تاریخ تولد دارا پایدار در سال ۱۳۷۶ بوده و در روز هشتم مرداد ماه همان سال متولد شده است که به سال میلادی در سال ۱۹۹۷ به دنیا آمده و اکنون حدود ۲۳ سال سن دارد و یکی از نشانه های حرفه ای بودن او در زمینه آهنگسازی همین موضوع می باشد چرا که او نسبت به خیلی از بزرگان موجود در رپ و هیپ هاپ فارسی چه به عنوان خواننده و چه به عنوان آهنگساز دارای سن کمتری بوده اما از تبحر و خلاقیت بالایی نسبت به سایر آرتیست های فارسی برخوردار می باشد.

بیوگرافی دارا پایدار و همسرش

از آنجا که گروه پایدار یکی از قدیمی ترین و همین طور حرفه ای ترین و پر طرفدار ترین گروه های رپ فارسی به شمار می‌آید همیشه در ارتباط با زندگی نامه و بیوگرافی اعضای این گروه سوالات بسیار زیادی مطرح می‌شده که از مهمترین سوالات می‌توانیم به وضعیت تاهل اعضای گروه اشاره کنیم که در ارتباط با دارا پایدار نیز این سوال تا به حال بارها و بارها مطرح شده است.

همان طور که ممکن است شما نیز بدانید دارا پایدار با توجه به سن کمی که دارد هنوز اقدام به ازدواج نکرده و به گفته خودش حتی فکری برای این کار نیز ندارد و هم اکنون مجرد بوده و در کشور انگلستان به تنهایی زندگی کرده و روز های خود را با علاقه بسیار زیادی که به کارش دارد با ساخت بیت های حرفه ای و فوق العاده جذاب سپری می‌ کند.

بيوگرافي دارا پایدار

در ادامه زندگینامه دارا پایدار باید بگویم که او از همان دوران کودکی خود به موسیقی و به خصوص نوازندگی علاقه بسیار زیادی نشان می‌ داد تا آنجا که مادرش می گوید در سن ۴ سالگی و سال ۱۳۸۰ هجری شمسی او را به نزد یک معلم خصوصی بردند تا نواختن تنبک را به خوبی بیاموزد طبق گفته های خود دارا پایدار، مادرش در این راه تا به حال او را بسیار تشویق کرده است.

بعد از یادگیری حرفه ای نواختن تنبک یک سال بعد از آن به سمت علاقه جدید ش رفته و شروع به یادگیری روش نواختن پیانو نمود که یکی از جذاب ترین و بهترین آلات موسیقی در جهان از آن یاد می شود. دارا به علت هوش استعداد بسیار بالایی که داشت توانست با نواختن پیانو را تا مراحل پیشرفته در چیزی حدود ۳ تا ۴ سال بیاموزد که تقریباً تا حدود هفت هشت سالگی طول کشید.

بعد از آموختن پیانو در مراحل مقدماتی به طور همزمان دارای شروع به یادگیری نواختن گیتار نمود که به علت ذوق و استعداد شدیدی که در این زمینه داشت توانست تا در مدت دو ماه ویتارا به طور حرفه ای بنوازد که به گفته خودش در مورد تشویق اساتید خود قرار گرفته بود. او هم اکنون آنقدر در عرصه موسیقی پیشرفت کرده است که در حال حاضر درام می‌ نوازد.

اما این مواردی که گفته شد همگی در دنیای موسیقی تحت عنوان موسیقی کلاسیک شناخته می‌ شوند و تا آن زمان فقط دارا پایدار در حال یادگیری نواختن آلات موسیقی کلاسیک بوده و هنوز وارد یادگیری و همینطور نواختن موسیقی مدرن که در سبک رپ و هیپ هاپ بود نشده بود.

دوست دختر دارا پایدار کیست ؟

در ارتباط با زندگی شخصی و خصوصی دارا پایدار و همین طور روابط عاشقانه ای که داشته است هیچ گونه اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد و حتی در پست های صفحه اینستاگرام او نیز هیچ گونه عکس و یا پستی در ارتباط با دوست دختر وجود ندارد و همچنین هیچ گونه پستی در این رابطه دیده نمی شود و به گفته خود دارا خوشش نمی آید که موضوعات زندگی شخصی اش را با کار خود قاطی نماید.

زندگی نامه دارا کلاهی از زبان خودش

برای اینکه بخواهیم بیشتر و بهتر به زندگینامه دارا پایدار بپردازیم باید بگویم که او فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران در مقطع لیسانس بوده و در این حیطه فعالیت می کرد و بعد از به پایان رساندن دانشگاه و گرفتن مدرک کارشناسی اش شروع به فعالیت در حوزه آهنگسازی و بیت سازی کرده و بعد از این که توانست تا چندین بیت فوق حرفه ای را برای خواننده هایی همچون جیدال و ایمانمون بسازد به گروه بزرگ پایدار دعوت شد و با کمال میل این دعوت را پذیرفت و در حال حاضر او عضوی از گروه موسیقی پایدار می باشد که از همان زمان به لندن مهاجرت کرده و اکنون در این شهر و در کشور انگلستان زندگی می کند.

نکته جالبی که در ارتباط با خانواده دارا پایدار وجود دارد این است که او در خانواده ای هنرمند به دنیا آمده است چرا که خانواده مادری است با موسیقی رابطه بسیار نزدیک داشته و دارد چراکه دایی خواننده و نوازنده موسیقی محبوب راک بوده است و مادرش هم با این که هیچگونه کلاس آموزشی برای نوازندگی نرفته است اما بدون آموزش به زیبایی هرچه تمام تر پیانو می نوازد.

نگاه دقیق تری به بیوگرافی و زندگینامه دارا پایدار و یا همون دارا کلاهی داشته باشیم باید بگوییم که او با توجه به آهنگسازان آمریکایی که رپ های بسیار زیبایی را ساخته بودند تصمیم گرفت تا خودش نیز مانند آنها دست به نوآوری زده و سبک های مختلف موسیقی و در واقع آهنگسازی را باهم قاطی کند به همین علت دو نوع موسیقی کلاسیک و هیپ‌هاپی را با یکدیگر تلفیق و ترکیب کرده و یک نوع موسیقی جدید را پدید آورد که در گذشته خیلی کم و شاید به نظرت از این سبک استفاده شده است.

بیت سازی و آهنگسازی توسط دارا

اگر بخواهیم به فعالیت حرفه ای دارا پایدار در عرصه ساخت بیت و آهنگسازی بپردازیم باید بگویم که او تا قبل از همکاری اش با علی جی دال که یکی دیگر از اعضای موفق گروه پایدار می باشد سابقه انجام کار حرفه ای را نداشته و آهنگی با آهنگسازی او منتشر نشده بود تا اینکه برای اولین بار دارا کلاهی یا همان دارا پایدار در سال ۹۵ بیت سازی دو ترک از آهنگ های آلبوم هفتاد که توسط جیدال تهیه شده بود را بر عهده گرفت و اولین فعالیت حرفه‌ ای اش در عرصه رپ را انجام داد و بدین ترتیب دارا پایدار وارد سبک هیپ هاپ شد.

بعد از همکاری دارا پایدار با علی جی دال که اولین فعالیت حرفه‌ ای او در در عرصه بیت سازی برای آهنگ های رپ و هیپ هاپ کی بود بسیار توانست تا مورد توجه علی جی دال و طرفداران او قرار بگیرد چرا که دو آهنگ فوق العاده از آلبوم جدید او را آهنگ سازی کرده بود که نام این دو آهنگ آهنگ های سخت و یه دوست می باشد.

این دو آهنگ به علت جذابیت زیادی که هم در قسمت ضرس ها و هم در قسمت آهنگسازی داشت از نظر مخاطبان و علاقه مندان به رفتار طرفداران علی جی دال نسبت به سایر آهنگ های آلبوم بیشتر مورد توجه قرار گرفت و این موضوع نیز مزید بر علت شد که علی جی دال تصمیم بگیرد تا دارا کلاهی را به عرفان پایدار کند.

جی دال که از آهنگسازی دارا پایدار خوشش آمد و به شدت راضی بود تصمیم گرفت تا او را به رهبر گروه بزرگ پایدار که به دنبال ستاره ها و افراد با استعداد در زمینه موسیقی هیپ هاپ می گردد معرفی کند و بعد از این اتفاق تقاضای ملاقات با دارا کردکه در همان ملاقات دو پیشنهاد پیوستن به گروه را داد و دارا پایدار نیز به گفته خودش بهترین پیشنهاد عمرش را تا آن زمان دریافت کرده بود که بدون فوت وقت آن را قبول کرد.

عضویت دارا در گروه پایدار از سال 1396

به این ترتیب بود که دارا پایدار از شهریورماه سال ۱۳۹۶ به گروه بزرگ موسیقی که از اولین گروه های تشکیل شده در رپ فارسی می باشد پیوست و توانست تا عضویت در این گروه پرطرفدار را به دست بیاورد که واقعاً هم یک افتخار بسیار بزرگ می‌باشد چرا که متقاضیان بسیار زیادی برای پیوستن به این گروه وجود دارند و فقط با استعداد ترین افراد که توسط چندین ادمین خاب می‌شوند می‌توانند تا با رد شدن از فیلتر های مختلف به این گروه بپیوندند.

یکی از جالب ترین نکاتی که در ارتباط با پیوستن دارا پایدار به گروه بزرگ پایدار وجود دارد این است که بعد از پیوستن دارا کلاهی به این گروه تحول بسیار بزرگی در آهنگ های تولید شده در این کمپانی و تحت لیبل پایدار ایجاد شد و به گفته بسیاری از طرفداران و مخاطبان این گروه بعد از پیوستن دارا به گروه بیت های هر موزیکی که از این کمپانی بیرون می آید بسیار نسبت به گذشته جذاب تر شده و نشاط و شادابی خاصی به محصولات این گروه داده است و در واقع بعد از پیوستن دارا به گروه پایدار این گروه بزرگ موفق شد تا موفقیت های چشم گیری را به دست بیاورد.

دارا پایدار در ارتباط با الگوی همیشگی اش برای وارد شدن به عرصه آهنگسازی و بیت سازی می‌گوید که همیشه به کارهای مایک دین یکی از بهترین پرودیوسر های دنیا که مهندس صدا و آهنگسازی است نگاه می کنم که سبک جدیدی را وارد موسیقی رپ و هیپ هاپ کرده است و من هم با تقلید از چنین اشخاصی می خواهم تا به یکی از نوابغ بیت سازی در موسیقی هیپ هاپ ایران تبدیل شوم.

تفریحات این رپر و بیت ساز

همچنین دارا پایدار در ارتباط با تفریحات مورد علاقه اش می گوید که بازی های کامپیوتری و ویدیو گیم های جذاب بسیار برای او سرگرم کننده بود و در بقیه تایم های فراغتش فوتبال نیز بازی می کند و علاقه بسیار زیادی به این ورزش جذاب دارد.

او همین طور هم درباره هدفش با مجری یکی از برنامه ها گفته بود که همیشه به دنبال کار کردن با بزرگترین اشخاصی هست که در رپ و هیپ هاپ وجود دارند تا بتوانند علاوه بر پیشرفت کردن در کنار آنها برای به دست آوردن جوایز مختلف در این عرصه نیز فعالیت داشته باشم.

آهنگ های دارا پایدار

دقیقا از زمان پیوستن دارا پایدار به گروه بزرگ پایدار وظیفه آهنگسازی تمام کارهای این گروه از آن به بعد بر عهده دارا بوده و همه بیت های آهنگ های این گروه را دارا پایدار ساخت است که به شدت کارهای جالبی از آب درآمده و به نوعی می شود گفت که دارا توانسته است که جایگزین خوبی برای آهنگسازی و بیت سازی در گروه پایدار باشد.

البته این نکته قابل توجه است که قبل از دارا پایدار سینا تهم بیشتر آهنگسازی موزیک های پایدار را بر عهده داشت ولی بعد از ورود دارا به گروه این وظیفه به دارا محول شد و تهم در حال فعالیت های دیگری می باشد و همچنان به عنوان عضوی از گروه شناخته می شود.

بعد از اولین فعالیت های حرفه ای دارا کلاهی به عنوان آهنگساز بعد از کار کردن در آلبوم ۷۰ جیدال او به همکاری با بهزاد لیتو پرداخت و بیت آهنگ مثل خودته از بهزاد لیتو کدیر سایت شرط بندی پورتوبت را دارا پایدار زد که بسیار مورد توجه طرفداران شان قرار گرفت. بعد از همراهی او با لیتو در آهنگ مثل خودته دارا بیت آهنگ های آلبوم ابرهای نقره ای از جیدال را نیز ساخته است که از این آلبوم به عنوان یکی از شاهکار های رپ فارسی یاد می شود.

آهنگ جدید دارا پایدار

جدیدترین فعالیت های دارا پایدار نیز در عرصه آهنگسازی برای آلبوم انگیزه که آلبوم خود او می باشد بوده و بعد از آن نیز آهنگسازی هایی را برای آلبوم لیتو به نام تخگاز انجام داده است .اهنگ ماماسیتا از بهزاد لیتو به عنوان جذابترین کار از این آلبوم انتخاب شد.

حاشیه های دارا پایدار

در ارتباط با حواشی مختلف به وجود آمده برای دارا پایدار باید بگویم که بزرگترین حاشیه ای که برای او به وجود آمده بود همان بحث و جدل ساختگی اش با خشایار اس آر می باشد که سر این که کدام یک از آنها بهتر از دیگری بیت میزند بتل کرده و هرکدام چندین بیت را که از قبل آماده کرده بودند در لایو نواختند که آنچنان مورد توجه مخاطب و هوادارانشان قرار نگرفت ولی به گفته دارا پایدار تجربه خوبی برای او بود و تاکنون هم چنین تجربه ای را در زندگی خود نداشته بود.

جدیدا نیز یک کلیپ از مکالمه تصویری دارا پایدار با عرفان در شبکه‌ های مجازی دست به دست می‌شود که در این ویدیو کال دارابه عرفان پایدار می گوید که دیگر نمی خواهد تا در گروه پایدار باشد و پیشنهاد بهتری از طرف یک گروه بزرگ تر و حرفه‌ای تر دارد که وقتی که عرفان پایدار از او می پرسد که چه گروهی و چه کسانی به تو پیشنهاد داده اند دارا در جواب عرفان می گوید که جی جی پیشنهاد داده تا در گروه زدبازی عضو بشم و به خاطر این که جی جی از تو قویتر است من تصمیم گرفتم او پیشنهادش را قبول کنم و دیگر قرار نیست ما با هم همکاری و فعالیت داشته باشیم که در همین لحظه هر دو تای آنها میزنند زیر خنده و به نوعی این کلیپ تصویری مکالمه بین آن ها ساختگی بوده و این دو آرتیست برای تیکه انداختن به جی جی و تخریب کردن او این حرکت را انجام دادند کلیپ تصویری آن به شدت در فضای مجازی و به خصوص بین پیج های هیپ هاپی و رپب دست به دست می شد.

سوالات متداول

پروفایل متولد چه سالی بوده و در کجا زندگی می‌کند؟!

او متولد ۷۶ است و در شهر لندن انگلیس زندگی می کند.

آلبوم دارا پایدار چه نام دارد؟!

داراب کلاهی به همراهی عرفان پایدار آلبوم انگیزه را ساخته و منتشر کردند که به عنوان آلبوم اختصاصی دارا از آن یاد می شود.

این آهنگساز در چه مصاحبه ای شرکت کرده است؟

مصاحبه جرشو یکی از آخرین مصاحبه های این بیت ساز می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0