تتوی سلبریتی ها چه معنایی دارد؟ | بررسی تتوی فارسی سلبریتی ها

0 دیدگاه

در سال های اخیر تتو یا خالکوبی کردن رواج بسیاری یافته است. تتو می تواند نشان دهنده یک باور و عقیده باشد و یا می تواند صرفا به منظور زیبایی و نوعی زینت انجام شود. از آن جایی که در سال های اخیر افراد مشهور نیز استقبال زیادی از انجام تتو در روی قسمت های مختلف بدن خود کرده اند، در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تتوی سلبریتی ها (معنی سلبریتی) بپردازیم.

محتوا پنهان

تتوی سلبریتی ها چه معنایی دارد؟

تتوی سلبریتی ها چه معنایی دارد؟

در سال های اخیر تتو یکی از مواردی بوده است که در بین سلبریتی ها (سلبریتی کیست) بسیار رواج یافته است. گاهی اوقات دیده شده است که بعضی از افراد مشهور در انجام آن زیاده روی کرده و تقریبا تمام قسمت های بدن خود را تتو کرده اند. سرخیو راموس فوتبالیست مشهور اسپانیا از جمله کسانی است که می توان گفت در بخش هایی زیادی از پوست بدن خود تتو انجام داده است. اما انجام این تتوها می تواند معنا یا مفهوم خاصی داشته باشد، مثلا نشان دهنده یک باور باشد، یا نمادی خاص باشد و یا حتی به خاطره ای خوب یا بد برای آن فرد اشاره داشته باشد. در این بخش با معرفی معنای تتوی چند سلبریتی با ما همراه باشید.

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی بازیگر سرشناس هالیوودی و سفیر صلح سازمان ملل است که کمک های بشر دوستانه اش به کودکان آفریقایی، باعث چند برابر شدن محبوبیت او شده است. تاتو های آنجلینا جولی در قسمت بازو و پشت و در سال های متفاوت زده شده است. در مجموع تا سال 2019 ، در روی بدن او 8 تتو با معانی متفاوت دیده شده است. اولین آن ها نوشته ای از یک طلسم بودایی است که در سال 2003 و برای یکی از فرزندانش انجام داده است. او همچنین طرح معبد بودایی و مانترا های بودایی برای کسب ثروت و شانس بر روی پشت خود تتو کرده است.

تتوی انجام شده روی بازوی او در سال 2011 مربوط به مکان تولد همسرش برد پیت و همینطور دو تا از فرزندانش است. تتوی زیر گردن آنجلینا جولی با فونت گوتیک و به معنی “حقوقت را بدان” است. نوشته های دیگری با زبان عربی بر روی ساق دستش تتو کرده است. یکی در سال 2009 به معنی “تصمیم” و دیگری در سال 2013 و بعد از برداشتن سینه هایش به دلیل پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه مانند مادرش انجام داده است.

سلنا گومز

سلنا گومز یکی از خوانندگان جوان و محبوب آمریکایی است. او یک تتو در پشت گردنش دارد که با اعداد رومی سال تولد مادرش را نشان می دهد، همچنین بر روی پشت و بالای کمرش عبارت عربی “احب نفسک اولا” را تتو کرده است.

سرخیو راموس

سرخیو راموس فوتبالیست مشهور اسپانیا و کاپیتان سابق تیم رئال مادرید است. تتو نقش قلب و خنجر بالدار درون آن، در زیر گردن با نوشته “یک شیر هرگز به گوسفندان نمی‌ بازد” با شخصیت تهاجمی او در بازی هایش هم خوانی دارد. تتوی ستاره داوود یا ستاره آزادی بر روی بازوی چپش می تواند معانی متفاوت زیادی داشته باشد، اما گفته شده است به یاد مادربزرگش انجام داده است. نقش این ستاره در میان ابر ها نمادی از عشق و دانش و زندگی نیز می باشد.

تتوی سر شیر در پشت و سمت چپ و تتوی سر گرگ در پشت و سمت راست، می تواند نمادی از قدرت باشد. تتوی بعدی در قسمت وسط پشت راموس که تقریبا تا کمر او کشیده شده است، طلسمی معروف به دریم کیچر (Dreamcatcher) است که می گویند محافظ انسان در برابر خواب های آشفته است. نوشته اطراف این دریم کیچر می گوید: “فقط کسانی که با من گرسنگی کشیدند و کنار من ایستادند، پست میز من غذا می‌ خورند.”

از تتوی نقشه و بالای آن کلمه آزادی در روی بازوی چپ و تتوی میکروفون و گل رز قرمز و یک لیوان کوچک شراب در پشت دست راست معانی متفاوتی را می توان تعبیر کرد. در یک طرف تتوی دریم کیچر، طرح یک مبارز با یک شمشیر و تبر در دست در میدان مبارزه ای با دو سنگ قبر که زیر آن نوشته شده است: “god bless my family”. در طرف دیگر تتوی دریم کیچر نقش یک سرخپوست در حال شادی کنار آتش و سه کلبه سرخپوستی در پشت او دیده می شود که معنای دقیق آن مشخص نیست.

لیونل مسی

لیونل مسی تصویری از مادر خود را بر روی پشتش تتو کرده است که از علاقه زیاد او به مادرش نشات می گیرد. او دستان فرزندش را به همراه نام او یعنی تیاگو بر روی ساق پای چپش تاتو کرده است. تتو های دیگر مسی مثل تصویر توپ فوتبال و شماره 10 معنایی به جز علاقه او به حرفه اش یعنی فوتبال ندارد.

سوفی ترنر

یکی دیگر از نمونه های تتوی سلبریتی ها به یکی از فیلم ها یا سریال هایی اشاره می کند که در آن بازی کرده اند. یک نمونه از آن را سوفی ترنر بازیگر نقش سانسا در سریال معروف و تماشایی “بازی تاج و تخت” بر روی دست خود تتو کرده است. این تتو نماد خانواده اش یعنی استارک است. در زیر آن نیز نوشته “The Pack Survives” اشاره دارد به قسمتی از متن این سریال که وقتی زمستان فرا برسد، گرگ تنها می میرد ولی گله زنده می ماند.

سوفی ترنر یک تتوی مشترک با بازیگر نقش خواهرش آریا استارک، میسی ویلیامز نیز انجام داده است، این دو تاریخ آغاز همکاری خود در این سریال را بر روی دست خود تتو کرده اند. سحر دولتشلاهی و بهاره کیان افشار بازیگران فیلم بارکد هم نقش یک بارکد را به نشانه همکاری در این فیلم بر روی دست خود تتو کرده اند.

نمونه ای از این دست تتو ها در بین بازیگران سریال “دروغگو های کوچک زیبا”، بازیگران مجموعه فیلم “انتقام جویان” و بازیگران مجموعه فیلم “ارباب حلقه ها” نیز دیده می شود.

جانی دپ

جانی دپ بازیگر مجموعه فیلم های دزدان دریایی کارائیب تتو هایی با نقش جمجمه و استخوان در روی بدن خود زیاد دارد. همچنین یک کلید با طرح جمجمه که به گفته خودش از کودکی به نظر او چنین کلیدی هر دری را باز می کند و تمام موانع را از جلوی پا بر می دارد. جانی دپ نیز از جمله سلبریتی هایی است که علاقه زیادی به تتو دارد و انواع و اقسام تتو ها را بر روی بدن خود انجام داده است.

او در جوانی نام مادرش را بر روی بازوی چپش و بر روی بازوی دیگرش به عشق دوست دخترش عبارت “Winona Ryder” را به معنی وینونا برای همیشه تتو کرده است. این عبارت را بعد ها با عبارت “Wino Forever” به معنی معتاد همیشگی به مشروب جایگزین کرده است.

امیر تتلو

تتو های امیر تتلو هم یکی از مشهور ترین نمونه تتوی سلبریتی ها است. تتلو حتی خالکوبی هایی بر روی صورت خود نیز انجام داده است که نشان از علاقه زیاد او به این کار دارد. تتو های روی صورت امیر تتلو به گفته خودش تعریفی از جهان است. در سمت چپ صورتش قصری در آتش نقاشی شده است که گفته شده است به تتویی از ایران منتهی می شود و به سخت بودن فعالیت برای او در ایران اشار دارد.

نقش یک تاج که درزیر گلوی او تتو شده است، نماد سلطنت و پادشاهی است و به گفته خودش به قدرت او در موسیقی اشاره دارد. تتوی کلاغ سمت راست گردن او نماد هوش و راستگویی است و احتمالا او خود را چنین فردی می داند. تاتوی پشت گردن امیر تتلو شخصی است که در دستش عروسک خیمه شب بازی دارد و بالای آن این متن نوشته شده است که “من با موزیک می توانم هر کاری انجام بدهم”.

تتوی سمت چپ و پایین گردن تتلو، مردمی خشمگین با این نوشته که از ماست که بر ماست و نیمه سمت راست آن کوسه ای که نماد قدرت و مبارزه است. او همچنین روی سینه اش عکسی از کودکی خود با پدرش نیز تتو کرده است. به تتو های روی بدن تتلو در مطلبی به صورت مجزا در همین سایت پرداخته شده است که در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید.

سیلوستر استالونه

این بازیگر قدیمی آمریکایی که او را با نام راکی یا رمبو نیز می شناسیم، به تتو کردن علاقه زیادی دارد. او بر روی شانه و بازوی راستش تصویری از همسرش جنیفر فلاوین و سه گل رز قرمز را تتو کرده است. به گفته خود استالونه این سه گل رز به سه دخترش اشاره می کند. تصویر دیگری بر روی شانه و بازوی چپش چشمان سبز که احتمالا متعلق به همسرش است و تصویر یک اسب و یک جمجمه است که معنای آن ها مشخص نیست.

شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی خواننده جوان و محبوب ایرانی نیز تتویی عاشقانه بر روی دستش و به صورت مشترک با همسرش انجام داده است. متن این تتو به زبان انگلیسی است که ترجمه این متن به معنای وجود عشقی همیشگی و پایدار بین او و همسرش تا آخر عمر و تا زمانی که قلبش بایستد، می باشد.

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی بازیگر ایرانی سریال شهرزاد، نمادی از جنبشی جدید با نام فمنیسم را بر روی دست خود تتو کرده است. فمنیسم به حمایت از حقوق زنان و برابری زن و مرد در اجتماع اشاره دارد. این جنبش موافقان و مخالفان زیادی در سرتاسر دنیا دارد و در بین ایرانیان چندان پذیرفته شده نیست.

کدام سلبریتی های مرد ایرانی تتو دارند؟

از بین سلبریتی های مرد ایرانی نوید محمد زاده در فاصله زیر بغل تا پهلوی سمت چپ خود نقاشی از یک زن که در زیر آن نوشته شده است “فی فی از خوشحالی زوزه می کشد” را تتو کرده است. این تصویر و نوشته مربوط به نقاشی از بهمن محصص نقاش، مجسمه‌ ساز و مترجم ایرانی می باشد. فیلمی مستند با همین نام از میترا فراهانی ساخته شده است که روایت گر آخرین روز های زندگی بهمن محصص است.

بابک حمیدیان نیزدر زیر گوش خود تتویی کوچک انجام داده است که در نشست خبری یکی از فیلم هایش سوژه عکاسان شده بود. سلبریتی مرد ایرانی دیگری که او هم زیر گوشش تتو کرده است، امیر حسین آرمان است که تتوی او شبیه یک قورباغه است.

کدام سلبریتی های زن ایرانی تتو دارند؟

در بین سلبریتی های زن ایرانی بهاره رهنما تتویی با نام دخترش پریا ر روی دستش دارد. همین طور ترانه علیدوستی بازیگر شهرزاد، نماد فمنیسم را بر روی دست خود تتو کرده است. او در سال گذشته در توییتی توضیحاتی درباره این تتوی خود بیان کرده بود. الهام پاوه نژاد هم بر روی مچ دست خود نقش یک پروانه را تتو کرده است که احتمالا تنها برای زیبایی این کار را کرده است و دنبال بیان باور یا مطلب خاصی نبوده است.

قشنگ ترین تتوی سلبریتی های ایرانی برای کدام افراد است؟

قشنگی یا زشتی تتو امری کاملا سلیقه ای است، اما در مورد تتوی سلبریتی های ایرانی اگر این تتوها معنی خاص و زیبایی داشته باشد، می تواند مورد توجه باشد. مثلا تتوی بهاره رهنما می تواند قشنگ باشد، چون به عشق او به دخترش اشاره می کند. تتوی نوید محمدزاده هم می تواند از نظر علاقه مندان به هنر نقاشی و بهمن محصص بسیار زیبا باشد.

قشنگ ترین تتوی سلبریتی های خارجی برای چه کسانی است؟

تتوی سلبریتی های خارجی آن قدر زیاد و متنوع است که انتخاب یکی از آن ها به عنوان قشنگ ترین بسیار سخت است. باز هم می توان گفت تتو هایی که نماد صلح و عشق و زیبایی باشند از قشنگ ترین تتو های سلبریتی های خارجی هستند.

عکس تتوی سلبریتی های ایرانی

برای سلبریتی های ایرانی داشتن تتو یا خالکوبی همیشه به سوژه ای برای عکاسان و حتی با توجه به معنی آن می تواند به حاشیه ای برای او تبدیل شود. پس به طور قطع عکس ها و خبر هایی از آن منتشر خواهد شد و دیدن عکس های این تتو ها در گوگل کار بسیار ساده ای خواهد بود. با دنبال کردن سلبریتی های ایرانی در صفحات شخصی شان در شبکه های اجتماعی نیز می توانید عکس هایی که از خود به اشتراک می گذارند را ببینید که گاهی در همین عکس ها از تتو های خود رونمایی می کنند.

عکس تتوی سلبریتی های خارجی

برای دیدن عکس تاتو سلبریتی های خارجی نیز می توانید نام آن ها را به فارسی یا انگلیسی در گوگل جستجو کنید. از آنجا که زندگی سلبریتی ها همواره مورد توجه خبرنگاران و عکاسان و یکی از جنبه های پول ساز برای خبرگزاری هاست، پیدا کردن عکس از آن ها و کار هایی مثل تتو که بر روی ظاهر خود انجام می دهند آسان است.

کدام سلبریتی های خارجی تتوی فارسی دارند؟

یکی از مواردی که برای ما ایرانیان می تواند جالب باشد، دیدن تتوی فارسی سلبریتی های خارجی است. در این بخش چند مورد از این تتو های فارسی را معرفی می کنیم.

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی بازیگر آمریکایی سرشناس شعری از مولانا با عنوان “ماورای باور های ما” را بر روی دست راست خود تتو کرده است. این شعر که به زبان فارسی بر روی دست او تتو شده است را برخی به اوشو نسبت می دهند. برد پیت همسر سابق آنجلینا جولی ترجمه انگلیسی این نوشته را بر روی دست خود تتو کرده است.

لورنزو پلگرینی

لورنزو پلگرینی فوتبالیست ایتالیایی و کاپیتان تیم رم عبارت “به خودت ایمان داشته باش” را به زبان فارسی روی گردن و زیر گوش خود تتو کرده است.

امبر هرد

امبر هرد بازیگر جوان هالیوودی و همسر سابق جانی دپ نیز این شعر از خیام را به زبان فارسی بر روی بدن خود تتو کرده است: ” چون عاقبت کار جهان نیستی است انگار که نیستی، چو هستی خوش باش.”

تتوی سلبریتی ها چه حاشیه هایی برای آن ها رقم زده است؟

انجام تتو برای سلبریتی ها که همواره در معرض دوربین های عکاسان و خبرنگاران هستند می تواند برای آن ها حواشی به دنبال داشته باشد، مخصوصا اگر معنی تتوی سلبریتی ها به مطلبی خاص اشاره داشته باشد که بر خلاف قوانین و عرف مردم آن کشور باشد. مثلا تتوی نماد فمنیسم ترانه علیدوستی که در ایران پذیرفته شده نیست، با انتقاداتی از سوی کاربران فضای مجازی روبرو شده است. این انتقادات باعث شد که او در توییتر خود توضیحاتی در خصوص تتوی خود ارائه دهد.

یکی دیگر از حرفه هایی که داشتن تتو برای آن ها می تواند حاشیه ساز شود، البته در ایران، فوتبالیست ها هستند. چند سال پیش تتو های اشکان دژاگه فوتبالیست تیم ملی ایران باعث احضار او به کمیته اخلاق شده بود. داشتن تتو در بین سلبریتی های خارجی چندان برای آن ها دردساز نیست و تنها سوژه ای برای خبر است.

جنجالی ترین تتوی سلبریتی ها برای چه کسی است؟

از تتو های جنجالی سلبریتی ها می توان به تتوی یک فحش که ریحانه پارسا، شخصیت جنجالی شبکه های اجتماعی و بازیگر سابق تلویزیون و سینمای ایران بر روی انگشتان خود انجام داده بود، نام برد. تتوهایی امیر تتلو که نماد هایی از شیطان پرستی هستند نیز از جنجالی ترین تتوی سلبریتی ها هستند.

کدام سلبریتی ها تتوی خود را پاک کرده اند؟

پاک کردن تتو های سلبریتی ها می تواند به دلایل مختلفی انجام شود. گاهی مانند تتوی آنجلینا جولی که نام همسر سابقش بیلی باب تورنتون بوده است، یا تتوی اوا لونگوریا بازیگر، که تاریخ ازدواج و شماره پیراهن همسر بسکتبالیستش بوده است به علت جدایی پاک شده است. نمونه هایی از این نوع در بین سلبریتی های خارجی بسیار زیاد دیده می شود. گاهی هم خستگی از یک طرح و یا آوردن بدشانسی برای فرد از دلایل پاک کردن خالکوبی سلبریتی ها عنوان می شود.

سوالات متداول

 1. عکس تتوی سلبریتی ها را از کجا می توان دید؟

  برای پیدا کردن عکس تتوی سلبریتی های ایرانی و خارجی می توانید نام آن ها را درگوگل جستجو کنید.

 2. کدام سلبریتی های خارجی تتوی فارسی دارند؟

  آنجلینا جولی و امبر هرد از بازیگران سرشناس هالیوودی شعر هایی از شاعران ایرانی مولانا و خیام به زبان فارسی را بر روی بدن خود تتو کرده اند. همچنین لورنزو پلگرینی فوتبالیست ایتالیایی و کاپیتان تیم رم عبارت “به خودت ایمان داشته باش” را به زبان فارسی روی گردن و زیر گوش خود تتو کرده است.

 3. کدام سلبریتی های زن ایرانی تتو دارند؟

  در بین سلبریتی های زن ایرانی بهاره رهنما نام دخترش پریا، ترانه علیدوستی نماد فمنیسم و الهام پاوه نژاد هم نقش یک پروانه را بر روی دست خود تتو کرده اند.

 4. کدام سلبریتی های مرد ایرانی تتو دارند؟

  از بین سلبریتی های مرد ایرانی نوید محمد زاده، نقاشی از بهمن محصص نقاش، مجسمه‌ساز و مترجم ایرانی با نام این نقاشی یعنی “فی فی از خوشحالی زوزه می کشد” را بر روی بدن خود تتو کرده است. بابک حمیدیان در زیر گوش خود تتویی کوچک انجام داده است و امیر حسین آرمان است هم تتویی شبیه یک قورباغه در زیر گوشش دارد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0