در این پست می خواهیم تا به یکی از بهترین و سرشناس ترین رپرهای موسیقی زیرزمینی کشورمان یعنی بهزاد لیتو و یا همان بزی لی بپردازیم که مدت هاست به یکی از مهمترین اشخاص رپ فارسی تبدیل شده است و موزیک های بسیار زیادی را ساخت است که اغلب آنها توانسته تا برروی مخاطبانش تاثیر فراوانی داشته باشد اگر شما نیز می خواهید تا در ارتباط با بیوگرافی او بدانید با ما در ادامه همراه باشید. قبل از هر چیزی شاید جنجالی ترین خبری که از او آرتیست شنیده باشید راه اندازی سایت شرط بندی باشد که ما در مقاله ای جدا این سایت را یعنی پورتوبت را مورد بررسی قرار داده ایم.

بیوگرافی بهزاد لیتو خواننده

بیوگرافی بهزاد لیتو خواننده

همانطور که قطعاً شما نیز می دانید بهزاد لیتو از معروف ترین و مشهورترین رپر ها و خواننده های موسیقی ایران به شمار می رود که در سبک و حیطه موسیقی زیرزمینی فعالیت داشته و رپ میخواند که رپ او نیز به عنوان یکی از روان ترین و سلیس ترین و ساده ترین رپ های موجود در هیپ هاپ کشورمان می باشد که باعث شده تا مخاطبان او از رنج سنی کودک و نوجوان تا میانسال را شامل بشود.

کمتر کسی است که ایرانی باشد و علاقمندی به رپ و هیپ هاپ فارسی داشته باشد اما تاکنون اسم بهزاد لیتو را نشنیده باشد و یا آهنگ های اورا برای یکبار هم که شده گوش نداده باشد چرا که همانطور که گفتیم اشعار بهزاد لیتو به نوعی فراگیر و همه گیر بوده و می توانیم بگوییم که به هر سلیقه و هر تفکری در رپ و هیپ هاپ فارسی می خورد و این موضوع سبب شده است که تعداد هواداران و طرفداران او در کشورمان ایران به سرعت افزایش پیدا کند.

ما می توانیم تا از بهزاد لیتو به عنوان یکی از رپر های معروف شده و شهرت یافته در دهه نود هجری شمسی یاد کنیم چرا که او تقریباً از سال ۱۳۹۰ به بعد به شهرت قابل توجهی رسید و با این قدمت پایین توانسته است تا بهتر از چندین رپر قدیمی و قدمت بالای کشورمان عمل کرده و تعداد علاقه مندان و طرفدارانش بسیار بیشتر از عده ای از رپر های قدیمی کشورمان باشد.

بهزاد لیتو در واقع اسم هنری و لقب رپی بهزاد داور پناه یکی از خوانندگان موسیقی زیرزمینی در ایران می باشد که سالهاست در عرصه رپ و هیپ هاپ در کشور و بیشتر خارج از کشور ما ایران فعالیت داشته و توانسته تا میزان قابل توجهی در کارش پیشرفت کند و در رده نفرات برتر موسیقی هیپ هاپ ایران قرار بگیرد و همکاری های بسیار زیادی را با آن‌ ها داشته باشد.

بهزاد لیتو و یا همان بزی لی که لقب دوم او می باشد متولد سال ۱۳۷۰ هجری شمسی بوده و در تاریخ پنجم اسفندماه آن سال چشم به جهان گشوده است محل تولد بهزاد داورپناه و یا همون بهزاد لیتو در شهر اصفهان و در استان اصفهان ایران می باشد که به گفته خودش او اصالتی اصفهانی دارد چرا که پدر و مادرش نیز اصفهانی هستند.

بهزاد لیتو در واقع موسیقی را از زمان ۱۴ سالگی آغاز کرده است و در همان زمان که خیلی سن کمی داشت شروع به نوشتن شعر کرد که آرزو داشت روزی بتواند تا شعرهایش را در قالب کتاب چاپ کرده و به گوش مردم برساند اما رفته رفته هرچه بزرگتر شد با موسیقی آشنا تر شده و سبک رپ را پسندید و با توجه به علاقه بسیار زیادی که به موسیقی داشت تصمیم گرفت تا فقط شنونده در این زمینه نباشد و به تولید محتوا نیز بپردازد و خودش را در آینده یک نفر بسیار موفق تصور کند که خوشبختانه تا این لحظه این تصوراتش کاملاً به تحقق پیوسته است و اکنون از چهره‌های سرشناس و کاردرست ایران می باشد که فعالیت گسترده‌ ای با بزرگان سبک رپ و هیپ هاپ در موسیقی ایران داشته است.

بیوگرافی بهزاد لیتو و همسرش

همیشه صحبت هایی در ارتباط با ازدواج و زندگی مشترک افراد مشهور و سلبریتی وجود داشته و دارد و همه در پی این هستند که ببینند یک شخصیت معروف و مشهور مانند رپر ها یا خواننده ‌هایی مثل بهزاد لیتو با چه کسانی ازدواج کرده ‌اند و زندگی مشترکشان را با چه کسی ساخته اند که این موضوع در ارتباط با بهزاد لیتو نیز وجود دارد و با توجه به اطلاعاتی که تا کنون توسط خودش و یا آشنایان و نزدیکانش منتشر کردند او با اینکه ۲۷ سال سن دارد اما همچنان مجرد بوده و با کسی وارد زندگی زناشویی نشده است.

البته طبیعی است که بهزاد لیتو به خاطر محبوبیت در بین مردم و هوادارانش دارد با زن ها و دختر های بسیاری عکس گرفته و دیده می شود اما تاکنون هیچ یک از آنها را به عنوان همسرش به مخاطبان و دوستدارانش معرفی نکرده است و همچنین هیچ پستی نیز از صفحات رسمی او در سایت های مختلف در ارتباط با ازدواجش منتشر نشده و بنابراین او همچنان مجرد می باشد.

همچنین بهزاد لیتو در مصاحبه هایی که با برنامه های مختلف و شبکه های مختلف ماهواره ای داشته است در ارتباط با زندگی مشترکش صحبت خاصی نکرده و فقط در پاسخ به پرسش‌های مجری برنامه اعلام کرده بود که فعلا قصد ازدواج نداشته و می‌خواهد تا به موفقیت های بیشتری در زمینه رپ و هیپ هاپ فارسی دست پیدا کند و با خوانندگان بزرگ بین المللی دنیا همکاری‌ هایی را داشته باشد.

بيوگرافي بهزاد لیتو

بيوگرافي بهزاد لیتو از زبان خودش

در ارتباط با زندگینامه بهزاد لیتو باید بگویم که همان‌طور که جلوتر نیز توضیح دادیم او متولد کشور ایران و شهر اصفهان می باشد که سال های زیادی را در این کشور زندگی کرده است و بعد از علاقه مندی زیاد به موسیقی در سن ۱۴ سالگی همزمان با اینکه شروع به نوشتن اشعار و ورس های رپی کرده بود متوجه شد که پدر و مادرش قصد دارند تا برای ادامه زندگی به کشور امارات و شهر دبی مهاجرت کنند.

بهزاد لیتو که در ایران دوستان بسیار زیادی داشت با شنیدن این خبر اندکی شوکه شد و با صحبت هایی که با پدرش داشت متوجه شد که به علت مشکلات کاری پدرش مجبور است تا ایران را به مقصد دبی ترک نماید بنابراین آماده مهاجرت شده و از ایران رفت.

بهزاد لیتو در کشور امارات در شهر دبی به علت بالاتر بودن امکانات و شرایط رفاهی و ارزان تر بودن قیمت ها توانسته بود به کمک پدرش اوضاع بهتری را نسبت به ایران داشته باشد و به راحتی بتوانند تا به دنبال علاقه و میل قلبی است که همان خوانندگی و موزیک زیرزمینی بود برود.

پیشرفت بزی لی در رپ فارسی

یکی از نکات مهم در ارتباط با پیشرفت بهزاد لیتو در زمینه رپ و هیپ هاپ فارسی به گفته خودش پدر و مادر هستند چرا که آنها از همان سنین نوجوانی بهزاد و زمانی که مشاهده کردند که فرزندشان علاقه بسیار زیادی به موسیقی و رپر شدن دارد تصمیم گرفتند تا او را برای رسیدن به مقصدش کمک کند و تشویق ها و کمک های مالی خود توانستند تا کمک شایانی به بهزاد در صدد رسیدن به آرزوی همیشگی اش یعنی رپر شدن داشته باشند.

بهزاد لیتو نیز همیشه از پدر و مادرش به عنوان اصلی ترین عوامل موفقیت در زمینه رپ هیپ هاپ یاد می کند و همیشه عکس ها و تصاویر آن ها را به همراه خودش در صفحه های مختلفی که در فضای مجازی دارد منتشر کرده و از آن ها به نیکی یاد می کند. شما می توانید که تصاویر او به همراه پدر و مادرش را علاوه بر پیج شخصی اش در سایت اینستاگرام در سایت‌ هایی مانند یوتیوب نیز مشاهده نمایید.

دوست دختر بهزاد لیتو

دوست دختر بهزاد لیتو

صحبت های زیادی در ارتباط با روابط خصوصی بهزاد لیتو با دوست دخترش وجود داشته است که عکس‌ های زیادی نیز از او به همراه دختران مختلفی در سایت‌های مجازی و به خصوص اینستاگرام منتشر شده و دست به دست می شود که در ارتباط با آن ها می‌خواهیم در این قسمت توضیحات مختصری بدهیم.

یکی از موضوعاتی که در ارتباط با دوست دختر بهزاد لیتو گفته می‌شود این است که به علت همکاری های زیادی که او با سوگند در زمان مجردی اش داشت صحبت ها به این سمت می رفت که بهزاد لیتو و سوگند با یکدیگر رابطه دوستانه و عاشقانه دارند و در واقع دوست پسر و دوست دختر همدیگر می باشند اما با توجه به این که هیچ صحبتی از طرف این دو آرتیست بزرگ کشور ما در ارتباط رابطه با یکدیگر منتشر نشده است نتیجه میگیریم که آن صحبت‌ها در حد حرف بوده و واقعیت ندارد.

یکی دیگر از افرادی که مدت ها بود او را به دوستی و رابطه عاشقانه با بهزاد لیتو نسبت می‌ دادند، نسیم پاریزه یکی از خوانندگان و تنها خواننده زن گروه بزرگ زدبازی بود که بعد از، از هم پاشیدن گروه بیشتر با سیاوش سیجل و علیرضا جی جی کار می کرد و فعالیت های زیادی را نیز با بهزاد لیتو داشت که به همین علت عکس های زیادی از آن‌ ها در کنار یک منتشر شده بود.

یکی از آن عکس ها عکس دونفره بهزاد لیتو در کنار نسیم بود که این عکس در اثر یک شیطنت رسانه ای به عنوان اولین عکس از زمان شروع رابطه این دو آرتیست بزرگ اعلام شد و بسیار هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت اما هیچ صحبتی و صرف این دو آرتیست در ارتباط با این عکس نشد و خیلی واضح و مشخص شد که آن دو فقط با یکدیگر ارتباط کاری داشته و هیچ گونه رابطه عاشقانه دوست دختر و دوست پسری میان آن ها برقرار نمی باشد.

زندگی نامه بهزاد لیتو

بررسی دقیق تر زندگی نامه بهزاد لیتو

همانطور که جلوتر نیز توضیح دادیم بهزاد لیتو از۱۴ سالگی اش به همراه خانواده به شهر دبی در کشور امارات مهاجرت کرد و در آنجا که بسیاری از آرتیست ها و خواننده های پاپ و رپ ایران به این کشور مهاجرت می‌کنند توانست با استفاده از امکانات و پیدا کردن دوست های ایرانی در این کشور شروع به ساختن موسیقی نماید.

به گفته خود بهزاد لیتو، او در ابتدا شعرها و ورس هایی که می نوشت را برای دل خودش می نوشت و علاقه ای به انتشار آن ها و خواندن موسیقی نداشت اما بعدر ها او می خواست تا آن ها را بر روی یک بیت بخواند و منتشر کند و به همین دلیل مجبور بود تا با استفاده از بیت های دانلودی مربوط به خوانندگان داخلی و خارجی موزیک هایش را بسازد چرا که در آن زمان آهنگساز های حرفه ای به ندرت پیدا می شد و هر کسی تبحر لازم را برای ساخت بیت ها و آهنگسازی در زمینه رپ و هیپ هاپ با استفاده از نرم‌ افزارهای بیت سازی نداشت و به همین علت بازار آهنگ های دانلودی و کاور کردن کارهای مختلف به شدت داغ بود.

طبق گفته های بهزاد لیتو از کودکی به خوانندگی درعرصه هیپ هاپ علاقه مند بود و در واقع نوشتن شعر و انشا در مدرسه یکی از مهمترین علایق و کارهای او به حساب می‌آمد و همیشه در نوشتن انشا بهترین نمره را کسب می ‌کرد به همین علت علاقه خاصی به نوشتن داشت و کم کم این علاقه سبب شد تا بهزاد به سمت نوشتن شعر و بعد از آن نوشتن ورس های رپی علاقه مند شود و به جایی برسد که در حال حاضر قرار دارد.

بهزاد لیتو در کشور امارات در شهر دبی توانست تا با یکی از بزرگان رپ فارسی که خودش نیز از فن های او بود و بسیار موزیک هایش را دنبال می کرد ملاقاتی داشته باشد که این شخص کسی نبود جز عرفان پایدار و توانست تا با ملاقات با او خیلی سریع با او رابطه دوستانه برقرار کرده و به علت قوی بودن ورس هایش باعث شد تا عرفان پایدار نیز به شدت با او حال کرده و او را به گروهش یعنی گروه پایدار دعوت کند و اینگونه بود که بهزاد لیتو برای مدتی به عضویت گروه پایدار در آمد.

لیتو در گروه پایدار و همکاری های دیگر این رپر محبوب

بهزاد لیتو مدت نسبتاً کوتاهی را در عضویت با گروه پایدار باقی ماند و چندین کار جالب و شنیدنی را در آن زمان منتشر کرد که از مهمترین آن ها می توانیم به آهنگ تند میرم و توی مهر اشاره کنیم که از پر طرفدار ترین و پر مخاطب ترین آهنگ های ساخته شده در رفع فارسی بوده و لیتو با خواندن این آهنگ ها توانست خود را بیش از پیش در دل علاقمندان به رپ فارسی و به خصوص هواداران گروه پایدار جا کند.

حتی اگر به خاطر داشته باشید در آهنگ موزیکامون تهرانو آره که مال پایا بود و از ابتدا تا انتهای این آهنگ را پایا خوانده بود نیز بهزاد لیتو به عنوان یکی از اعضای گروه پایدار قسمتی از کارس کار را می گفت که در این آهنگ بزرگان رپ فارسی من جمله اعضای گروه پایدار، گروه تیک تاک، امیر دیوا و سامی بیگی که در آن زمان به عنوان آر اند بی خوان گروه پایدار به حساب می آمد، حضور داشتند.

بعد از مدت کوتاهی فعالیت در گروه پایدار و رسیدن به شهرت نسبی بهزاد لیتو تصمیم گرفت و گروه را ترک نماید و علت این جدایی را سخت بودن کار گروهی در گروه خوب پایدار اعلام کرده بود و به همین علت خیلی سریع از گروه جدا شد.

در ارتباط با صحبت هایی که برای دلیل جدایی بهزاد لیتو از گروه پایدار گفته شده بود و هواداران گروه و بهزاد لیتو می گفتند که او به علت مشکلات با عرفان پایدار و همین طور سینا تهم گروه را ترک کرده است بهزاد لیتو در مصاحبه ای اعلام کرد که تو رفاقت بسیار صمیمی با عرفان‌پایدار دارد و هر چند روز یک بار همدیگر را میبینند و تنها دلیل جدایی است گروه سخت بودن کار گروهی در موسیقی هیپ هاپ می باشد و می خواهد تا تنهایی کار کرده و نتایج بهتری به دست آورد.

همچنین او در ارتباط با مشکلاتش با سینا تهم خواننده دیگر گروه پایدار که از آهنگساز های بسیار حرفه‌ای و کار درست این گروه نیز به شمار می‌رود گفته بود که صحبت ها و اختلافاتی با او داشتم اما دلیل اصلی جدایی از گروه پایدار سینا تهم نمی باشد و من دلایل شخصی خودم را دارم.

بعد از جدایی از گروه پایدار بهزاد لیتو مدتی دوباره به فعالیت به صورت تنهایی کار کرد و سینگل ترک هایی را نیز منتشر کرد تا این که با سیاوش سیجل یکی از اعضای گروه بزرگ زدبازی آشنا شد و به علت تفاهم کاری که با یکدیگر داشتند تصمیم گرفتند تا در چند موزیک با هم همکاری داشته باشند و به وسیله سیجل لیتو توانست تابا علیرضا جی جی عضو دیگر گروه زدبازی آشنا شود.

بعد از آشنایی بهزاد لیتو با علیرضا جی جی اولین همکاری او با اعضای گروه زدبازی که یک ریمیکس بود و کار جالبی از آب درآمد و استارت همکاری های بعدی نیز بعد از این موزیک زده شد و بهزاد لیتو توانست تا کار های زیادی را به همراه سیجل و جی جی و نسیم پاریزه انجام دهد که بعد ها سپهر خلسه نیز با آشنایی با گروه زد بازی و همکاری با آن‌ ها، با بهزاد لیتو نیز همکاری های بسیاری را انجام داد.

آهنگ های بهزاد لیتو

آهنگ های بهزاد لیتو

در این بخش می خواهیم تا به آهنگ های قدیمی و جدید بهزاد لیتو که بسیاری از مخاطبان و طرفداران وی با آنها خاطره دارند، بپردازیم و مروری بر کارنامه کاری او داشته باشیم.

از جذاب ترین آهنگهای بهزاد لیتو که با همکاری اعضای گروه پایدار آنها را ساخته بود می‌توانیم به موزیک های توی مه، تند میرم، بیمر بنز اور بنتلی، شوگر من و ما که دیگه دادیم رفت تو رو اشاره کنیم که آهنگ آخر یعنی ما که دیگه دادیم رفت تورو همکاری بهزاد لیتو با سوگند می باشد که درسال انتشارش به عنوان پرمخاطب ترین آهنگ سایت رادیو جوان لقب گرفت و رکورد دار ۱۲ میلیون پلی را از آن خود کرد.

بهترین آهنگ بزی لی

از بهترین آهنگ هایی هم که بهزاد لیتو با گروه زدبازی و اعضای آن خوانده بود می توانیم به آهنگ های ناب فوق العاده، تهرانو زولا، بتکون و سیاه مث برف بود اشاره کنیم که به شدت مورد توجه هواداران او و گروه زد بازی قرار گرفته است.

همچنین بهزاد لیتو در آلبوم هایی از این دو گروه نیز همکاری داشته است که از مهم ترین آنها می شود به آلبوم زاخارنامه زدبازی و همینطور آلبوم های پیر شدیم ولی بزرگ نه ۱ و ۲ و آلبوم خدافظی از عرفان اشاره کنیم او همچنین در آلبوم 420 و یه ونتونی از وانتونز و آلبوم کلاژ از گروه تیک تاک حضور داشته است.

بهترین آهنگ بزی لی

آهنگ جدید بهزاد لیتو

از جدید ترین فعالیت ها و آهنگ هایی که بهزاد لیتو خوانده است می توانیم به موزیک تازه منتشر شده از او به نام دردسر اشاره کنیم که اولین ترک از آلبوم اتصالی خشایار اس آر می باشد و بسیار مورد توجه مخاطبانشان قرار گرفته است.

قبل از این موزیک آلبوم تخت گاز ازبهزادلیتو منتشر شده بود که در این آلبوم زیادی با او همکاری داشتند و آلبوم بسیار جالبی از آب در آمده بود این آلبوم به صورت EP بوده است که مخاطباتگن زیادی داشته است.

در ارتباط با موزیک جدید بهزاد لیتو که به زودی منتشر خواهد شد باید بگویم که این موزیک با نام شوک انتشار پیدا خواهد کرد و به گفته خود بهزاد لیتو یکی از بهترین موزیک های چند وقت اخیر خواهد بود و شما می توانید با این ترک رو از سایت رادیو جوان گوش کنید.

حاشیه های بهزاد لیتو

حاشیه های بهزاد لیتو

جدیدترین حاشیه ای که در ارتباط با بهزاد لیتو به وجود آمده است مشکل او با علیرضا جی جی بود که منجر به قطع همکاری ها و فعالیت های بین آنها شده و دیگر آن دو با یکدیگر کاری نخواهند داشت موضوع از آنجا آغاز می شود که بهزاد لیتو در یک موزیک با آرش خواننده معروف لس آنجلسی ایران فیت داده و آهنگ مری جین را با او خوانده است که آهنگسازی این کار برعهده خشایار اس آر بوده و چند وقت بعد از انتشار این آهنگ جی جی در یک استوری نوشته بعضی ها جوری آهنگ می دهند که دیگر نشود با آنها کار کرد و این موضوع را مستقیماً با لیتو منظورش بوده است که بعد از این حرکت جی جی، لیتو اهنگ دوست و دشمن را خواند و پایان رفاقتش با جی جی را اعلام نمود.

سوالات متداول

  1. لیتو چند سال سن دارد؟!

    او متولد اسفند سال 1370 است و 29 سال سن دارد.

  2. سایت شرط بندی لیتو چیست؟!

    اسم سایت شرط بندی لیتو پورتوبت نام دارد که لینک آن در بیو پیج اینستاگرامش قرار داده شده است.

  3. ورزش مورد علاقه این رپر چیست؟

    فوتبال اصلی ترین و محبوب ترین ورزش مورد نظر این رپر است.