آندرانیک آساطوریان، یکی از بهترین آهنگسازان، تنظیم کنندگان، رهبر ارکستر و تنظیم کننده موسیقی خوانندگان ایرانی می باشد. این فرد بسیار مشهور که در زمینه موسیقی توانسته خاطرات بسیار خوبی را برای ما بسازد، امروز موضوع اصلی مقاله ما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با زندگینامه این فرد مشهور ایرانی آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آندرانیک آساطوریان کیست؟

آندرانیک آساطوریان کیست؟

در قسمت اول این مقاله، ابتدا شما را با بیوگرافی آندرانیک آساطوریان که تنظیم کننده خوانندگان قدیمی ایرانی است؛ آشنا می کنیم. آدرانیک آساطوریان، ملقب به آندو متولد پنجم بهمن ماه 1320 در شهر همدان می باشد. سوالی که برای افرادی که این فرد می شناسند به وجود می آید این است که نام شناسنامه آندرانیک آساطوریان و آیا این نام، اسم اصلی وی است یا خیر. باید بگوییم که بله. این فرد اصالتا ارمنی تبار است و این دسته از اسم ها و فامیل ها در ایل های ارمنی کاملا رواج دارد.

وی در شهر همدان به دنیا آمده است اما بزرگ شده شهر اهواز می باشد. در ویدیویی که مربوط به مصاحبه با آندرانیک آساطوریان بود، وی اشاره کرده است که از سن 9 سالگی به موسیقی روی آورده و احساس کرده است که این مسیر، باید مسیر آینده او باشد. او در سن 18 سالگی، برای این که بتواند آرزو های خود را به حقیقت تبدیل کند، به شهر تهران مهاجرت می کند. پس از ورود به تهران، در شیف شبانه یک هنرستان موسیقی ثبت نام کرد و به صورت حرفه ای الفبای موسیقی را در این هنرستان آموخت.

او فعالیت های بسیاری در زمینه موسیقی داشت. این فعالیت ها توانستند او را به درجات بالایی برسانند و وی به مدت دو سال رهبری ارکستر پاپ رادیو تلویزیون را بر عهده داشت. او در سال 1356، برای این که بتواند حیطه کاری خود را توسعه دهد، به کشور آمریکا به همراه خانواده خود مهاجرت کرد و با روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران، به مخالفت با این موضوع پرداخت و دیگر به ایران باز نگشت. وی سر انجام در 3 اسفند 1393 در یکی از بیمارستان های لس آنجلس آمریکا در گذشت.

عکس های آندرانیک آساطوریان

متاسفانه به دلیل این که این فرد تاثیر گذار در موسیقی، همواره در پشت صحنه های خوانندگان پاپ ایرانی قرار داشته است و در جلو دوربین نبوده، عکس های بسیار کمی از او موجود می باشد. می توانید با جست و جو در گوگل، در قسمت تصاویر، به صورت اختصاصی عکس های این خواننده را به راحتی مشاهده کنید. کافیست تنها نام وی را در این قسمت جست و جو کرده و عکس های وی را که به صورت تک و یا دست جمعی با دیگر خواننده ها و افراد سرشناس است مشاهده کنید. می توانید نام این شخص را به صورت فارسی و یا لاتین جست و جو کنید. هم چنین با روشن بودن وی پی ان، عکس های متفاوتی از این خواننده برای شما نمایان می شود.

آدرس پیج اینستاگرام آندرانیک آساطوریان چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام آندرانیک آساطوریان چیست؟

این آهنگساز مشهور ایرانی، زمانی که در قید حیات بود، در اینستاگرام صفحه شخصی نداشت. البته یک صفحه دی اینستاگرام موجود است که به صورت طرفداری اختصاصی به این فرد می پردازد. با مراجعه به این صفحه می توانید عکس ها و ویدیو های مربوط به این فرد را به راحتی مشاهده کنید. با جست و جو andomusicofficial در اینستاگرام، می توانید به راحتی وارد این صفحه شده و ویدیو هایی که از کار های این شخص می باشد را به راحتی با کیفیتی بسیار عالی مشاهده کنید. هم چنین می توانید از طریق جست و جو آندرانیک آساطوریان اینستا در گوگل، از این طریق نیز وارد این صفحه شوید.

حوزه فعالیت آندرانیک آساطوریان چیست؟

همان طور که در ابتدا این مطلب به این موضوع اشاره کردیم، حوزه فعالیت این فرد مشهور در زمینه آهنگسازی، ترانه سرایی، تنظیم کنندگی و تهیه کنندگی موسیقی می باشد. وی هم چنین در زمینه رهبری ارکستر نیز فعالیت دارد و ارکستر های بسیار بزرگی را رهبری کرده است. اگر بخواهیم نگاهی به آثار آندرانیک آساطوریان در زمینه رهبری اکستری داشته باشیم، می توانیم بگوییم که وی اسکتر های بسیاری بزرگی که در کشور آمریکا برگزار می شده را بر عهده داشته است. می توانید از طریق یوتیوب، ویدیو های مربوط به این رهبری ها را با کیفیتی بسیار خوب مشاهده کنید.

درآمد آندرانیک آساطوریان

درآمد آندرانیک آساطوریان

در زندگی نامه آندرانیک آساطوریان تا به امروز اشاره ای نشده است که وی تا چه اندازه درآمد دارد. اگر بخواهیم به صورت حدس و گمان این موضوع را پیش ببریم، باید بگوییم که وی تا به روزی که در قید حیات بوده است، درآمد نسبتا بالایی داشته است. او در زمینه های مختلفی از موسیقی فعالیت داشته است و این فعالیت ها نیز بسیار زیاد بوده. او برای خوانندگان بسیار مطرحی مانند ابی، داریوش، معین، گوگوش و دیگر خواننده های این رده آهنگسازی های بسیاری انجام داده است و در برخی مواقع ترانه سرایی و تنظیم کنندگی نیز کرده است. به همین دلیل می توان گفت که آندرانیک آساطوریان، در دوران زندگی خود، فردی با درآمدی بالا می باشد.

بهترین کار های آندرانیک آساطوریان 

آندرانیک آساطوریان، یکی از افرادی می باشد که با ترانه سرایی، آهنگسازی و تنظیم کنندگی بی نظیری که برای دیگر خوانندگان داشته، توانسته کار های بسیار بی نظیری را ارائه دهد. این کار ها، توانسته اند جایگاه بسیار خوبی را بین مردم داشته باشند و باعث محبوب شدن بیش از قبل خوانندگان شده است. در این قسمت قصد داریم تعدادی از کار های بسیار با ارزش این خواننده را به شما عزیزان معرفی کنیم.

آهنگ نوازش از ابی

یکی از بهترین آهنگ های احساسی این خواننده مطرح، آهنگ نوازش می باشد. آهنگ نوازش از ابی، توسط آندرانیک تنظیم شده و توسط شادمهر عقیلی آهنگسازی شده است. شما هم چنین در موزیک ویدیو این آهنگ، شادمهر عقیلی را مشاهده می کنید که به نواختن پیانو می پردازد. برای دانلود این آهنگ می توانید از تمامی سایت های معتبر استفاده کنید.

آهنگ کعبه از معین

یکی از آهنگ های بسیار مطرح معین، آهنگ کعبه می باشد. این آهنگ به قدری جذاب تنظیم شده است که تا به امروز نیز در کنسرت های معین خوانده می شود با استقبال بی نظیری از سوی مردم رو به رو می شود. آهنگ کعبه، یکی از قوی ترین کار های معین می باشد.

آهنگ یار شیرین سخنم از شهرام شب پره

یار شیرین سخنم، یکی از آهنگ های شاد شهرام شب پره خواننده مطرح ایرانی می باشد که توسط آندرانیک آساطوریان تنظیم شده و توسط ژاکلین نیز آهنگسازی و ترانه سرایی شده است. می توانید این آهنگ را با کیفیتی بسیار خوب از سایت های معتبر دانلود کنید.

آهنگ یک بوسه از هلن

و در آخر، آهنگ یک بوسه از هلن می باشد که یکی از قوی ترین کار های این خواننده زن برترایرانی است. این آهنگ توسط آندرانیک تنظیم و آهنگسازی شده است. هم چنین ترانه سرایی این آهنگ برتر را، مهین آبادانی بر عهده گرفته است.

دین آندرانیک آساطوریان 

همان طور که در قسمت اول این مقاله به آن اشاره کرده ایم، این آهنگساز برتر، اصالتی ارمنی دارد. دین آدرانیک اساطوریان و همسرش، هر دو مسیحی می باشد. نام همسر این فرد آیدا است. او با همسرش در کشور آمریکا آشنا شد و در همین کشور نیز ازدواج کردند. با استفاده از ویکی پدیا این شخص می توانید به صورت اختصاصی و تخصصی تر اطلاعاتی درمورد زندگی شخصی این آهنگساز و ترانه سرای برتر را مطالعه کنید.

دانلود اهنگ های آندرانیک آساطوریان

دانلود اهنگ های آندرانیک آساطوریان

اگر می خواهید آهنگ هایی را دانلود کنید که این شخص در تهیه و تولید آن ها نقش اساسی ای داشته است، می توانید آهنگ های خواننده هایی مانند مرتضی، ستار، عارف و یا معین را دانلود کنید. به عنوان مثال، آهنگ خانه سرخ از ابی، صدای گریه از ویگن، نفس از گوگوش، نازک از عارف و یادت نره از مرتضی، به ترتیب نمونه آهنگ هایی هستند که این شخص، آهنگسازی و تنظیم کنندگی آن ها را بر عهده گرفته است. این آهنگ ها را می توانید از تمامی سایت های معتبر با کیفیتی بسیار خوب دانلود کنید.

سوالات متداول

 1. چگونه می توان ترانه های آندرانیک آساطوریان را دانلود کرد؟

  با مراجعه به انواع سایت های معتبر می توانید تمامی ترانه هایی که ای شخص در تولید آن ها نقش داشته است را با کیفیتی بسیار خوب دانلود کنید.

 2. بیوگرافی این آهنگساز برتر چیست؟

  آندرانیک آساطوریان، متولد 5 شهریور 1320 در همدان می باشد. او در تاریخ 3 اسفند 1320 در لس آنجلس درگذشت. او تنها در زمینه موسیقی مشغول به کار بوده است و عبارت هایی مانند تیم جدید آندرانیک آساطوریان تنها به دلیل شباهت نام این خواننده به آندرانیک تیموریان می باشد که برخی این دو شخص را اشتباه می گیرند. وی هیچ تیم جدیدی را ندارد و این خبر غلط می باشد.

 3. از چه طریقی می توان عکس های این فرد را مشاهده کرد؟

  با استفاده از نام وی و جست و جو آن در گوگل، می توانید عکس های این سلبریتی را با کیفیتی بسیار خوب مشاهده کنید.

 4. اصالت این آهنگ ساز و ترانه سرای ایرانی چیست؟

  او اصالتی ارمنی دارد. دین وی نیز مسیحی می باشد. او از سال 1356 در کشور آمریکا زندگی کرده است و در همین کشور نیز درگذشته است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید