امیر واحدی یکی دیگر از بهترین پوکر باز های ایرانی بود که متاسفانه سال پیش از دنیا رفت. این پوکر باز توانسته بود ردپای خوبی در پوکر از خود به جا بگذارد و اسم ایران را در با اینکه هر گونه قمار در کشور خودمان ممنوع است در دیگر کشور ها سربلند کند. او بازیکن به قدری در این بازی مهارت پیدا کرده بود که حتی بازیگر مشهور هالیوود بن افلاک او را استخدام کرد تا به عنوان مربی به او پوکر یاد دهد. در ادامه نگاهی کوتاه به آموزش هایی که در مورد پوکر توصیه کرده و زندگینامه او را با هم مرور کنیم.

امیر واحدی کیست؟

امیر واحدی کیست ؟

امیر واحدی در تاریخ 25 فوریه سال 1961 در شهر بزرگ تهران چشم به جهان گشود. او در یک خانواده بزرگ هفت نفره در کشور ایران بزرگ شد. او 2 برادر به اسم های سعید و مسعود واحدی داشت و همچنین دو خواهر با اسم های فهیمه و فریده، او در دوران جوانی و در زمان جنگ ایران و عراق سرباز بود و به گفته خودش با اجبار به جنگ رفت. او در آن دوران به عنوان یک پناهنده میدان جنگ را رها کرد و تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کند. او بعد از آن در شرمن اوکس کالیفرنیا اقامت گرفت و زندگی تازه ای را برای خودش آغاز کرد.

بیوگرافی امیر واحدی

وی در آنجا حتی تصمیم به ازدواج گرفت و 4 فرزند نیز حاصل ازدواجشان شد. فرزند های او به نام های جاناتون، اریکا، آلبارو و شانل می باشند. او همیشه گفته بود تنها دلیلی که به پوکر کشیده شده فکر ساختن زندگی بهتر برای فرزندانش است. امیر واحدی حتی در ایران هم علاقه زیادی به پوکر داشت و در دوران جوانی و قبل از رفتن به جنگ با دوستانش همیشه به پوکر می پرداخت. او در آمریکا به علت آزادی های که داشت سال ها به این بازی مشغول شد تا اینکه به یکی از بزرگان این عرصه تبدیل شد.

فیلم پوکر امیر واحدی

امیر واحدی اولین موفقیت خودش را در سال 2001 به دست آورد او در این سال تصمیم گرفت وارد مسابقات پوکر بشود تا شانس خود را در مراحل بالاتری امتحان کند برای همین به لاس وگاس رفت و در بزرگترین مسابقات دنیا یعنی WSOP شرکت کرد. در آنجا با وجود حضور هزاران نفر در مسابقه با تلاش فراوان موفق شد خودش را به فینال برساند و در نهایت مقام اول را به دست آورد. او همچنین اولین جایزه بزرگش را در این مسابقه به دست آورد و توانست 270 هزار دلار را با خود به خانه ببرد.

او سال 2002 با خانواده خود گذراند و حالا که پول خوبی به دست آورده بود یک سال با تمام وجود به خوشحالی خانواده خود پرداخت تا خود را برای سال 2003 حاضر کند. سال 2003 فرا رسید و امیر واحدی برای بار دوم وارد مسابقات شد ولی اینبار به خوبی دو سال پیش عمل نکرد و با اینکه تمام سعی خود را کرد اما توانست مقام ششم را در مسابقات به دست آورد اما همچنان پول خوبی برد و بار 250 هزار دلار از مسابقه خارج شد.

فیلم پوکر امیر واحدی

زندگینامه امیر واحدی پوکر باز

او همچنین در ادامه سال 2003 در یک تورنمنت پوکر دیگر به نام Ultimate Poker Challenge شرکت کرد و در آنجا موفق شد مقام اول را به دست آورد. او در سال بعد اما بسیار موفق تر عمل کرد و سابقه ای نزدیک به ده سال برای خود داشت و در این مدت موفق شد 9 دستبند در مسابقات WSOP برای خودش جمع کرد و چندین میلیون دلار برای خود پس انداز کرد. اما متاسفانه بخت چندان با او یار نبود و امیر واحدی در سن 49 سالگی عمرش به سر رسید و به علت بیماری دیابت دار فانی را وداع گفت.

موفقیت در پوکر

وی در طول این سال به شهرت خوبی در بین خود پوکر باز ها رسید و به سیگار های بزرگ برگ و شخصیت شوخ طبع معروف بود. حتی سابت CARDPLAYER از او به خوبی یاد کرده است و او را یکی از خوش اخلاق ترین پوکر باز های قرن معرفی کرده، او خیلی وقت ها به در مسابقات بازیکن های آماتور شرکت کرد و به شکل رایگان به آنها نکاتی یاد میداد، تقریبا کسی در آمریکا نبوده است که از او خاطره بدی داشته باشد او همچنین با آنتونیو اسفندیاری که بزرگترین پوکر باز ایرانی خارج از کشور است ( کسی که توانست چیزی بیش از 10 میلیون دلار از مسابقات به دست آورد) رابطه بسیار نزدیکی داشت. در این مورد حتما به بیوگرافی امیر واحدی در ویکی پدیا توجه داشته باشید.

معروف ترین پوکرباز ایرانی

امیر واحدی همچنین کلیپ های زیادی را در مورد آموزش پوکر منتشر کرده که مفاهیم کلیدی و مفیدی را در این زمینه به اشتراک می گذارد که قصد داریم چند تا از مهم ترین آنها را با هم مرور کنیم. 1- کسانی که تازه بازی را شروع کرده اند سعی کنند بیشتر از هر چیزی روی درک موقعیت، خواندن دست، مدیریت سرمایه، و سایر مفاهیم کار کنند تا اینکه به مسئله بلاف زدن فکر کنند، بلاف زدن چیزی است که شما بعد از مدتی تمرین خود به خود آن را به دست خواهید آورد.

2- خیلی وقت ها ممکن است شما به حریف خود بلاف بزنید اما حریف دست شما را خوانده باشد و برعکس چیزی که انتظار داشتید عمل کند یا حتی موجب تحقیر شما بشود، در این زمان شما نباید ناامید شوید یا به فکر انتقام بیوفتید بلکه باید با خونسردی کامل منتظر یک موقعیت بهتر باشید.3- سعی کنید زمان بلاف زدن خود را بسنجید زیرا بازیکنان حرفه ای زیاد علاقه ای به بازی با کسانی که زیاد بلوف می زنند ندارند چون که باعث می شود دیگر بازیکنان چیپ کمتری در زمین بگذارند پس بازی سرد می شود.

4- سعی کنید به هر قیمتی است با استفاده از موقعیت‌ها، محدوده‌ها، تمایلات بازیکن و… دست حریف برای خود رو کنید. حتی کتاب های زیادی در این باره نوشته شده است که به شما یاد می دهد بلاف زدن حریف را تشخیص دهید. کنترل تمام این مسائل کنار هم است که می تواند به برد شما کمک کند و سعی کنید در تمام آنها به مهارت کافی برسید.

سوالات متداول کاربران راجب امیر واحدی پوکر باز

سوالات متداول کاربران راجب امیر واحدی پوکر باز

 1. امیر واحدی به چه علت مورد؟

  او به علت بیماری دیابت مرده است اما بعضی ها موضوع را مشکوک می دانند چرا که پزشک هنوز بیماری او را چندان وخیم نخوانده بود.

 2. امیر واحدی در کجا زندگی می کند؟

  امیر واحدی در ایران بزرگ شد و در جنگ ایران و عراق شرکت داشت اما به آمریکا پناهنده سیاسی شد.

 3. امیر واحدی چند دستبند طلا برده است؟

  امیر واحدی در مجموع موفق به کسب 9 دستبند از مسابقات پوکر در زندگی خودش شده است.

 4. امیر واحدی در چه سنی فوت کرد؟

  او در سن 49 سالگی به علت دیابت فوت کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید