بررسی حواشی و بیوگرافی امیر علی a2 خواننده مطرح رپ فارس

0 دیدگاه

در این پست قصد داریم تا در ارتباط با یکی از رپرهای کار درست و حرفه‌ای کشورمان که هواداران بسیار زیادی نیز دارد زمین های رپ و هیپ هاپ فارسی دارد صحبت کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد در ادامه نیز بیوگرافی امیر علی a2 را توضیح خواهیم داد و به کارنامه کاری او از زمان شروع فعالیتش در رپ و هیپ هاپ به فارسی خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید.

بیوگرافی امیر علی a2 خواننده

بیوگرافی امیر علی a2 خواننده

همانطور که شما نیز می دانید امیر علی a2 یکی از خوانندگان رپ و هیپ هاپ فارسی است که سال‌ ها در این عرصه فعالیت زیادی داشته است و می شود گفت از بهترین رپرهای نسل ۳ رفع کشورمان یعنی رپ فارسی می باشد و با شخصیت های بزرگ و سرشناسی در رپ فارس همکاری هایی داشته که در این همکاری ها بسیار درخشیده و توانسته است که هواداران بسیار زیادی را دور خودش جمع کند.

امیر علی a2 در بین تعداد زیادی از رپر های هم سن و سال خودش در موسیقی زیرزمینی ایران توانست تا یک سر و گردن از آن ها بالاتر به ایستد و هواداران بسیار زیادی داشته باشد چرا که سبک او در بیشتر آهنگ هایش سبک گنگ بوده و همیشه به نوعی در آهنگ هایش به دنبال حریف گشته و مبارزه طلبی کرده است.

سبک امیر علی a2 را تعداد بسیار زیادی از فعالان و آرتیست های موجود در رپ و هیپ هاپ فارسی دنبال می کنند اما امیر علی به علت جذابیت بیشتر ورس هایش و شعر هایی که می نویسد به نوعی آهنگ های جذاب تری را ساخته و منتشر می کند که در کنار رایم و فلو جذاب او می توانیم از صدای بسیار جالب اش به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی او در خوانندگی رپ یاد کنیم.

امیر علی a2 متولد سال ۱۹۸۸ میلادی در شهر تهران می باشد که اکنون حدود ۳۲ سال سن دارد و جزو رپر های نسل سه رپ فارسی محسوب می‌شود که با این قدمت توانسته است تا طرفداران بسیاری را به دور خود جمع کند امیر علی a۲ از آرتیست های حرفه‌ ای فارس می باشد که علاوه بر نوشتن شعر های خفن کار آهنگسازی را نیز به طور حرفه‌ ای یاد گرفته و از آهنگساز های برتر موسیقی زیرزمینی ایران می‌ باشد.

دوستان مشخص بسیار زیادی در رفع فارسی دارد و با آرتیست های بزرگی از گروه‌های مختلف رپ فارس کار کرده است که از مهم‌ترین این افراد می‌شود به اعضای گروه تیک تاک اشاره کنیم که بین آنها و بیشتر با سینا ساعی دیده شده است اما رفاقتش با سینا مافی و خشایار اس آر نیز همانند ساعی بسیار قوی قدیمی می باشد.

امیرعلی تو را با آهنگ های قدیمی اش و فلو و همین طور سبک در رپ فارسی می شناسند چرا که در ابتدای فعالیت در زمینه رپ و هیپ هاپ بسیار موفق ظاهر شد و توانست تا از همان ابتدا نظر بسیاری از آرتیست های سرشناس رپ و هیپ هاپ را به سمت خود جلب کند این کار به علت زیاد بودن آرتیست های تازه وارد به خودی خود حرکت بسیار مشکل و دشواری می باشد.

بیوگرافی امیر علی a2 و همسرش

در ارتباط با زندگی مشترک امیرعلی ای تو باید بگویم او تا کنون در ارتباط با شروع زندگی مشترک و ازدواج کرن پستی منتشر نکرده است و بیشتر پست ها و پیام های او در اینستاگرام و یا سایر سایت های فعال که او در آن ها حضور دارد در ارتباط با کارش و همین طور آهنگ ها می باشد که پخش کرده و یا قصد دارد پخش کند.

در واقع امیرعلی تو از آن دسته از آن آرتیست هایی است که دوست ندارد مسائل شخصی و خصوصی اش را با مخاطبانش درمیان بگذارد و به دور از چنین حواشی همیشه سعی کرده تا با قدرت کارش را پیش برد و در ارتباط با آهنگ هایی که می سازد بیشترین وقت و انرژی را گذاشته و به جای این که درگیر این حواشی شود ترجیح می دهد تا هیچ صحبتی در ارتباط با زندگی مشترک اش به میان نیاورد و احتمالاً در حال حاضر نیز مجرد باشد.

بيوگرافي امیر علی a2

اگر بخواهيم به زندگینامه امیر علی a2 بپردازیم باید بگویم که او تقریباً از سال ۱۳۸۸ فعالیتش را در عرصه رپ و هیپ هاپ آغاز کرده بود و از همان سال با انتشار آهنگ های بسیار خفنی توانسته بود تا توجه بسیاری از علاقمندان به رپ و هیپ هاپ فارسی را به خود جلب کند.

همانطور که میدانید در آن سال ها تعداد رپر های سرشناس و شناخته شده رپ فارسی تا این حد زیاد نشده بود و همینطور آرتیست هایی که تازه کار بودند و افرادی که می خواستند تا به خوانندگی در عرصه موسیقی زیرزمینی رپ و هیپ هاپ به پیوندند مانند امروز انقدر تعدادشان زیاد نبود و این موضوع سبب شد تا افرادی مانند امیر علی a۲ که کار بسیار قوی دارند خیلی سریعتر به چشم آمده و شناخته شوند.

این موضوع در حالی است که اگر در حال حاضر کسی حتی با قدرت افرادی مانند امیر علی a2 بخواهد رپ کند نمی تواند تا به این سرعت شناخته شده و در رپ و هیپ هاپ به فارسی به جایی برسد و مجبور است با صرف هزینه زیادی با رپر های بزرگ و سر شناس حال حاضر موسیقی زیر زمینی کشورمان همکاری هایی را داشته باشد تا بعد از چند همکاری شناخته بشود.

از نکات جالبی که در ارتباط با امیر علی ای تو وجود دارد این است که او تقریباً با رپر های سرشناس ایرانی که اغلب آن ها اعضای گروه های بزرگ و پر طرفدار رپ فارسی هستند آشنایی داشته و آن ها را از نزدیک می شناسد. از این افراد می توانیم به مهراد‌ هیدن اشاره کنیم که همکاری هایی را نیز با امیرعلی تو داشته است و آهنگ سازی یکی از آهنگ های امیر علی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت بر عهده مهراد هیدن بوده و این کار یکی از جذاب ترین کار های a2 به شمار می‌ رود.

دوست دختر امیر علی a2

در ارتباط با روابط دوستانه و عاشقانه امیر علی a2 با دختر های دور و برش باید بگوییم که با این که او تا کنون صحبتی در مورد این موضوع را با مخطبان و طرف دارانش در میان نگذاشته است اما همیشه شایعاتی در ارتباط با رابطه او با کرنلا یکی از خوانندگان زن رپ و هیپ هاپ فارسی که تا کنون کار ها و آهنگ های بسیاری را ساخته است، وجود داشته ولی حتی خود کرنلا نیز در این رابطه واکنشی نشان نداده است.

از طرفی امیر علی a2 از آن دسته آرتیست ها و سلبریتی هایی نیست که چپ و راست با فن های دخترش عکس گرفته و در اینترنت و اینستاگرامش منتشر کند و به همین موضوع حواشی بسیار کمی در ارتباط با دوست دختر او وجود دارد و خیلی کم در سایت های مختلف بیوگرافی رپر ها، در ارتباط با این موضوع صحبت شده است.

زندگی نامه امیر علی a2

همان طور که جلوتر نیز توضیح دادیم امیر علی a2 متولد سال ۱۳۶۷ هجری شمسی بوده و اکنون حدود ۳۲ سال سن دارد که در این مدت توانسته تا حدود ۱۱ سال در عرصه موسیقی رپ و هیپ هاپ فارسی فعالیت بسیار زیادی داشته باشد. از نکات بسیار جالبی که در ارتباط با او وجود داشت این بود که او نیز مانند محمدرضا شایع از نشان دادن چهره‌اش در حدود ۷ سال اول فعالیت در عرصه رپ و هیپ هاپ ها جلوگیری می کرد و هیچ کس چهره او را تا آن زمان ندیده بود و همیشه با یک کلاه کپ رپی در سایت ها و حتی عکس های کاور آهنگ هایش ظاهر می شد و فقط لب و دهن او در تصاویر مشخص بود.

جالب اینجاست که همیشه طرفداران امیرعلی a۲ از این کاره امیرعلی خرده گرفته و ناراضی بودند و همیشه به او این اعتراض را داشتند که چرا چهره اش را در شیر استایل ها و یا عکس های که از خودش منتشر می‌کند به نمایش نمی‌ گذارد. و این حساسیت به این علت به وجود آمده بود که امیر علی در عکاسی فعالیت زیادی داشت و هم اکنون نیز دارد.

او تصاویر بسیار زیادی را از خودش در فضای مجازی منتشر کرده است که سعی می ‌کند تا این عکس ها را در فضا های خانه های قدیمی و مخروبه گرفته و منتشر کند که عکس های جالبی نیز از آب درآمده و بسیار مورد توجه هوادارانش قرار گرفته است.

اما این نشان ندادن تصویر و چهره امیرعلی ای تو نیز همانند محمدرضا شایع پایان یافت و بعد از کار کردن آلبوم کلاژ با گروه تیک تاک تصمیم گرفت تا چهره اش را نشان بدهد و همانطور که می دانید در فعالیت های بعدی اش همیشه چهره خود را نشان داده است.

همکاری های بزرگ a2

همانطور که گفتیم امیر علی a2 همکاری به رفاقت بسیار زیادی با اعضای گروه های بزرگ رپ فارسی دارد که در این رابطه گروه های تیک تاک و زدبازی را مثال زدیم که از گروه زدبازی با مهراد هیدن همکاری کرده است و حتی صحبت هایی در ارتباط با پیوستن امیرعلی تو به گروه زد بازی در سال های ۸۹ و ۹۰ به وجود آمده بود و تمامی هواداران امیر علی منتظر بودند تا او را به عنوان یکی از اعضای گروه زدبازی معرفی نمایند.

به اعتقاد افراد زیادی از علاقه مندان به رپ و هیپ هاپ به فارسی پیوستن امیر علی ای تو به گروه زدبازی می‌توانست این گروه را بسیار خفن تر از آنچه که هست کرده و باعث پیشرفت چشمگیر این گروه شود چرا که به اعتقاد هواداران امیر علی او از همه اعضای گروه زدبازی سر تر بوده و رپ او بسیار قوی تر از آن ها می باشد. البته منظور در این قسمت سیجل و جی جی هستند که واقعاً رپ آن ها در حد و اندازه های امیر علی نیست.

قضیه همکاری هایی که امیر علی با گروه های بزرگراه فارسی داشته است همکاری او با سینا تهم یکی از اعضای اصلی گروه بزرگ پایدار می باشد که سبب شد تا یک نوع اتحاد در رپ فارسی شکل بگیرد و امیرعلی بتواند بیشتر از پیش در عرصه فعالیتش یعنی خوانندگی در موسیقی زیر زمینی شناخته شود.

اکنون نیز تعداد زیادی از علاقه مندان به موسیقی رپ امیرعلی ای تو را می شناسند و به عنوان یکی از قوی ترین رپر های کشور ما شناخته می شود چرا که او به علت تسلط بسیار بالایی که به زبان انگلیسی دارد به دو زبان فارسی و انگلیسی رپ کرده و آهنگ های زیادی دارد که در آن ها شعرها و ورس های انگلیسی نوشته و به خوبی نیز از پس خواندن آن ها با سبک خاص خودش برآمده است.

این موضوع یکی از موضوعاتی است که می توانیم بگوییم تقریباً کمتر از انگشتان دست بوده و نمی توانید تا در رپ و هیپ هاپ فارسی افرادی را پیدا کنید که در این حد به زبان انگلیسی مسلط باشند که بتوانند به انگلیسی شعر گفته و خیلی خوب نیز از پس خواندن آن بر بیایند. یکی از نکات قابل توجه رپ انگلیسی امیر علی a2 لهجه خفن او هنگام خواندن اشعارش می باشد که از لهجه امریکن بسیار نزدیک به نیتیو بهره می برد.

چالش اینستاگرام امیر علی a2

اگر به اینستاگرام امیر علی a2 توجه داشته باشید می بینید که امیر علی مدت ها یک چلنج در اینستاگرام خود ایجاد کرده بود که با توجه به نظرات و خواسته هوادارانش که بیشتر به کدام آهنگ امینم بیشتر از همه رای می‌ دهند او نیز همان آهنگ را به طور لایو و یا در استوری هایش اجرا میکرد و عینک ورس امینم را بر روی بیت او بدون ذره‌ای اشکال و یا توپ زدن اجرا می کرد که این حرکت او بسیار مورد توجه علاقه مندان و هواداران به رپ فارسی و انگلیسی قرار گرفته بود.

این حرکت امیر علی a2 تا حدی خفن بود که در عرض مدت کوتاهی تعداد دنبال کنندگان پیج او تا دو برابر افزایش یافت. از مهمترین آهنگ هایی که امیر علی از خواننده بزرگ و بسیار سرشناس و محبوبه رپ دنیا و آمریکا یعنی امینم اجرا کرده بود می توانیم به آهنگ های رپ گاد و گودزیلا اشاره کنیم که در این دو آهنگ دو قسمت فوق فست وجود دارد و امیر علی توانست تابا اجرا کردن این دو قسمت به طور زنده یک حرکت بسیار جالب را در رپ فارسی نشان دهد که مثل و مانند آن را تا کنون از هیچ آرتیست ایرانی ندیده بودیم.

البته این بازخوانی آهنگ های رپر های دیگر و به خصوص رپر های معروف در پیج سینا ساعی نیز اتفاق افتاده بود که بیشتر به صورت یک فرهنگ سازی از آن یاد می شود و سینا ساعی با چالشی که به راه انداخت از هوادارانش خواست تا آهنگ های او را بازخوانی کرده و در استوری هایشان پخش کنند تا سینا ساعی نیز آن ها را به اشتراک گذاشته و در صفحه‌ اش منتشر نماید.

در واقع امیرعلی نیز به علت تشویق این حرکت جذاب دوستش یعنی سینا ساعی اقدام به بازخوانی آهنگ های محبوب امینم در پیج خود کرد که کار بسیار جذاب و جالبی از آب در آمد و توانست تا هواداران موسیقی هیپ هاپ انگلیسی و آمریکایی را در کشورمان به وجد بیاورد.

آهنگ های امیر علی a2

خوب رسیدیم به جذاب ترین قسمت این پست یعنی آهنگ های امیر علی a2 که از زمان ابتدای فعالیت تا کنون منتشر شده است و می خواهیم تا مرور کوتاهی بر آن ها داشته باشیم و این آهنگ ها را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

از زیرخاکی ترین آثار امیر علی a2 می‌ توانیم به آهنگ اگه نیای اشاره کنیم که این آهنگ در همان سالهای ابتدای فعالیت امیرعلی و زمانی که هنوز شناخته نشده بود خوانده و منتشر شد که در این آهنگ امیرعلی بادو آرتیست بی نام و نشان همکاری داشت و این آهنگ تلفیقی از پاپ و رپ بود که قسمت رپ آن را ای تو می خواند ولی بیشتر قسمت پاپ این آهنگ جذابیت داشت.

دومین آهنگی که می توانیم از او به یاد بیاوریم آهنگ اثرات جانبی می باشد که در این آهنگ امیر علی a2 توانسته بود تا یک آهنگ به سبک آثار آن زمان گروه بزرگ زدبازی بسازد که بیشتر مضمون آن در ارتباط با پارتی و مهمانی های شبانه بود و به نوعی مخاطب را به این کار تحریک می کرد.

اما یکی از کارهای بسیار پرمخاطب و قوی امیرعلی ای تو آهنگ خاطرات قبلی می باشد که بسیار شنیده شد و با همکاری سینا ساخته و منتشر شد که یکی از قدیمی ترین آهنگ های این دو آرتیست بوده و سبک آن دیس لاو می باشد که در آن زمان سبک دیس لاو یکی از جذاب ترین سبک های رپ فارسی به شمار می رفت. این آهنگ در سال ۸۸ خوانده شد و در واقع استارت معروفیت امیر علی a2 بود.

ترک محبوب لش بازی از ای رپر

بعد از کار خاطرات قبلی امیر علی a2 دو آهنگ دیگر را منتشر کرد که با نام های لش بازی و هرجا میرم منتشر شد و در این دو آهنگ امیرعلی سعی داشت تا بیشتر خودش را به مخاطبان و هوادارانش بشناساند و از کارهای روزمره اش و همینطور فعالیتهای اطرافیانش دهین آهنگ ها نام برده است و می خواست خودی نشان دهد.

امیر علی a2 یک آهنگ زیرخاکی دیگر نیز دارد که دقیقا تاریخ پخش آن را نمی دانیم اما او در این آهنگ که با نام من اگه نباشم منتشر شده است با سعید کرمانی یکی از رپ خون های سبک شیش و هشت همکاری داشت و در این آهنگ سعید کرمانی بسیار جذاب قسمت پاپ آهنگ را خوانده و امیرعلی ای تو قسمت های انگلیسی این آهنگ را می خواند.

همکاری با مهراد هیدن

در سال ۱۳۸۹ امیر علی a2 امیر دی تو با همراهی مهراد هیدن آهنگ اینطوری را ساخته و منتشر کردند که آهنگسازی این آهنگ برعهده مهراد هیدن بود و امیرعلی توانست با سبک خاص خودش را در این آهنگ اجرا کند که توصیه می کنیم حتما این موزیک را دانلود کرده و گوش کنید.

از دیگر همکاری های امیر علی با اشخاص بزرگ رپ فارسی می توانیم به آهنگ بدون تو اشاره کنیم که او در این کار با سینا تهم از اعضای گروه پایدار همکاری داشته و آهنگ جالبی را ساخته و منتشر کرده است. همچنین از دیگر کارهای او می توانیم به آهنگ های قارچ سمی بازم پاشو و گزارش اشاره کنیم که آهنگ های بسیار قوی و جذابی بوده و نظر مخاطبان امیرعلی را به خوبی جلب کرده است.

آهنگ جدید امیر علی a2

جدیدترین آهنگ امیرعلی ای تو که در تاریخ دهم ماه جولای امسال یعنی سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شده است آهنگ شهرقصه می باشد که این آهنگ توسط امیرعلی برای انتشار از طریق تمامی سایت های پخش کننده موزیک های رپ ممنوع اعلام شده است و خودش به طور انحصاری این آهنگ را پخش کرده بود که یکی از جذاب ترین کارهای او در عرصه رپ و هیپ هاپ می باشد.

حاشیه های امیر علی a2

از مهمترین حواشی امیر علی a2 می توانیم به کل کل او با کوروش وانتونز مدیر سایت شرط بندی بتووین اشاره کنیم که در ارتباط با این کل کل امیر علی در دو آهنگ دیس علیه کوروش وانتونز شرکت کرده بود که یکی از این آهنگها را خودش به تنهایی خوانده و با نام دون کیشوت منتشر شده و همچنین در آهنگ مثبت ۱۸ از سینا مافی نیز به همراهی آرما فعالیت داشته و هر دوی این آهنگ ها دیس به کوروش وانتونز و همینطور پدی آی می باشد.

داستان این کل کل به سال ها پیش برمی گردد و به گفته سینا مافی کوروش وانتونز شعرهای آن ها را دزدیده بود و با خواندن اشعار گروه تیک تاک به شهرت رسید که این موضوع باعث شد تا واکنش گروه وانتونز و به خصوص کوروش روبه رو بشود. امیر علی a2 نیز که به عنوان یکی از رپرهای مورد علاقه کوروش وانتونز توسط خودش در یکی از مصاحبه ها معرفی شده بود در این کل کل شرکت کرد.

سوالات متداول

  1. محل سکونت امیر علی a2 در کدام شهر است؟!

    امیر علی متولد شهر تهران و ساکن در پایتخت ایران می باشد و از رپر هایی است که هنوز مهاجرت نکرده است.

  2. آلبوم معروف امیر علی a2 کدام آلبوم می باشد؟!

    آلبوم کلاژ با حضور گروه تیک تاک تنها آلبوم امیرعلی ای تو است.

  3. همکاری امیر علی a2 با علی مجیک واقعیت دارد؟

    بله این 2 با هم یک آلبوم را جمع کرده اند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0