بیوگرافی علیرضا میبدی و همسرش به همراه عکس های جدید او

1 دیدگاه

علیرضا میبدی در شهرستان میبد در استان یزد متولد شد. این هنرمند مشهور شاعر، ترانه سرا، مجری و برنامه ساز رادیو و تلویزیون می باشد. این هنرمند هم اکنون در شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا زندگی می ‌کند و در آنجا به فعالیت‌ های حرفه‌ای خود می‌ پردازد. او از خواننده های لس آنجلسی محسوب می شود. او کتابی از مجموع سروده های خود با نام زیر چراغ ماه جمع آوری کرده است که بسیار مورد توجه خوانندگان این کتاب قرار گرفته است. اگر می خواهید بیوگرافی علیرضا میبدی را بدانید ادامه مطلب مقاله را دنبال کنید.

علیرضا میبدی کیست؟

علیرضا میبدی کیست؟

علیرضا میبدی که یکی از سلبریتی های معروف ایران است؛ برنامه ‌ای به نام یاران را برای تلویزیون ملی ایران، تلویزیون پارس و رادیو صدای ایران ساخت که در این برنامه درباره موضوعات مسائل سیاسی گفتگو می کند. تلویزیون ملی ایران شبکه تلویزیونی فارسی زبان خصوصی است که دفتر مرکزی و استودیوی آن در کالیفرنیا قرار دارد. همچنین تلویزیون پارس یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان است که از جنوب کالیفرنیا در آمریکا پخش می شود و در سال ۱۹۸۷ میلادی بنیانگذاری شده است. علیرضا میبدی همچنین برنامه رادیویی با نام همراه با علیرضا میبدی را از رادیو همراه اجرا می کند. جالب است بدانید علیرضا میبدی زندگی نامه مولانا یکی از شعرای معروف ایرانی، را به صورت صوتی منتشر کرده است.

همسر علیرضا میبدی کیست؟

همسر علیرضا میبدی زنی به نام ناهید است اما در سایت های معتبر و رسمی اطلاعات بیشتری درباره همسر او در دست نیست. این دو زوج هم اکنون در شهر لس آنجلس کشور آمریکا زندگی می کنند.

درآمد علیرضا میبدی

از آنجایی که حرفه اصلی علیرضا میبدی مجری گری در رسانه‌های مختلف است درآمد اصلی او از این طریق می باشد. البته قابل توجه است که بدانید علیرضا میبدی شعر می سراید و شاعر با استعدادی است که در این حوزه فعالیت می کند و کارهای خود را منتشر می سازد و از این طریق هم درآمد کسب می کند.

عکس های جدید علیرضا میبدی را در کجا ببینیم؟

شما عکس های میبدی را می توانید در شبکه‌های اجتماعی و سایت های معتبر بیابید. همچنین می توانید عکس های جدید او را با جستجوی عناوین کلیدی مانند سایت علیرضا میبدی، علیرضا میبدی متولد چه سالی است، علیرضا میبدی + قبل از انقلاب و شعرهای علیرضا میبدی و مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام علیرضا میبدی چیست؟

برای دنبال کردن آخرین اخبار در مورد علیرضا میبدی از سلبریتی های استقلالی، شما می توانید او را در پیج شخصی اش در اینستاگرام دنبال کنید. برای پیدا کردن آدرس پیج شخصی او عبارت کلیدی علیرضا میبدی اینستا را جستجو کنید.

این مجری دچار چه حواشی شد؟

از حواشی او می توان به مجری گری در شبکه های فارسی زبان که در خارج از ایران فعالیت می کند اشاره کرد. این شبکه ها از طرف دولت ایران ضد نظام تلقی می شود و همین امر زمینه ایجاد حواشی بسیاری برای میبدی شده است. به همین علت مصاحبه ای با او انجام شده است که در ادامه شرح داده شده است. میبدی جزو یکی از چهره‌ های شناخته شده رسانه‌ای در لس آنجلس و از برنامه سازان به نام  در رادیو و تلویزیون و همچنین یکی از ترانه سرایان بسیار موفق در این شهر می باشد. جالب است بدانید چند سالی است که او به یکی از شهرهای کوچک در نزدیکی لاس وگاس ایالت نوادا نقل مکان کرده و در آنجا فعالیت می کند.

در مصاحبه ها و گفتگوها از او پرسیده شد که به چه علتی از لس آنجلس نقل مکان کردید؟ و او پاسخ داد من نیاز به داشتن مکانی برای تنفس، زندگی معنوی و مطالعه داشتم. در ادامه از او پرسیده شد که الان که در نوادا ساکن هستید کارهایی که قبلاً در لس‌ آنجلس می ‌کردید را همچنان انجام می‌ دهید یعنی با تلویزیون همکاری می کنید، کارهای هنری خودتان را هم می ‌کنید مثل شعر گفتن و نوشتن ؟ و او پاسخ داد بله من با تلویزیون پارس صدای ایران همکاری دارم. رادیو برنامه ما را از طریق تلویزیون پخش می کند و اینکه اینجا استودیو درست کردیم و از همان استادیوم به طور مستقیم برنامه ها را به پارس می ‌فرستیم و پارس هم روی ماهواره می فرستد.

همچنین همان کارهایی را که پیش از این می‌کردم ادامه می دهم، البته آخرین کار من در حال آماده سازی برای انتشار است. در ادامه از او پرسیده شد که خواست مخاطبان یا صاحبان رسانه ها تاثیر در کار شما دارد؟ و او پاسخ داد خیر در آمریکا چنین اتفاقی نمی ‌افتد، مردم و آن هایی که با روش زندگی رسانه ‌ای در آمریکا آشنا نیستند تصور می کنند که همیشه صاحب تلویزیون یا صاحب رسانه می ‌تواند اثرگذار باشد اما اینطور نیست و اگر خود برنامه‌ ساز به خواست‌ های مالک صاحب برنامه توجه نکند شما آزادی عمل دارید و هر چه دلتان می‌ خواهد می توانید عرضه ‌کنید چون در آمریکا چنین امکانی حتی قانونی نیز وجود ندارد.

علیرضا میبدی در آخر افزود که ما ملتی هستیم که استعداد غریبی در گسترش سوء تفاهم‌ ها داریم و باید سعی کنیم که تفاهمات را دامن بزنیم. متاسفانه هنوز به آنجا نرسیده ایم که احساس بکنیم که فضا جدی است در نتیجه ما به مسائلی می پردازیم که نه از اهمیت برخوردارند نه گره ای را باز می‌ کنند و حتی مشکل‌ گشا هستند و برعکس مشکلات را بیشتر می ‌کنند و سوء تفاهمات را دامن می زنند.

علیرضا میبدی مجری کدام برنامه ها بوده است؟

علیرضا میبدی در رسانه‌های مختلفی به عنوان مجری فعالیت می‌کند که از این رسانه ها می توان به تلویزیون ملی ایران، تلویزیون پارس و رادیو صدای ایران اشاره کرد.

تلویزیون ملی ایران

تلویزیون ملی ایران در اواخر دهه ۱۹۹۰ در ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد. این رسانه که به صورت خصوصی می باشد برای پارسی زبانان تولید می شود و دفتر مرکزی و استودیو پخش آن در کالیفرنیا قرار دارد. این شبکه خصوصی را ضیا اتابای، خواننده قدیمی بنیان گذاری کرده است. جالب است بدانید پس از اینکه این شبکه در ایران دیده شد با فرستادن پارازیت از سوی دولت ایران روبه‌رو شد.

این شبکه در میان نخستین شبکه های پارسی زبان خارج از کشور ایران است که صدا و سیمای خود را به مرزهای ایران در اواخر دهه هفتاد فرستاده بود و دولت ایران این شبکه را جزوه شبکه های غیر قانونی و ضد نظام تلقی کرد. برنامه گذاران این شبکه افراد زیادی مانند آیلین ویگن، بهروز رفیعی، نورالدین ثابت ایمانی، مژده حبیبی، علیرضا میبدی، داوود رمزی، شهیار قنبری، بهرام ‌مشیری، زویا زاکاریان، پرویز کاردان، هنگامه افشار، آرش حفیظی، ساسان کمالی، میترا رشیدی، ابراهیم ویکتوری، اشکان روزبهانی، علی فخرالدین، هما محمودی و بهنود مکری بوده اند.

تلویزیون‌ پارس

تلویزیون پارس یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان می باشد که از ایالات متحده آمریکا پخش می‌شود و این شبکه را امیر شجره در سال ۱۹۸۷ راه اندازی کرده است. شبکه تلویزیون‌ پارس شبکه ای ماهواره ای است که در آسیا، اروپا، آمریکا و استرالیا پخش می شود.

رادیو همراه

رادیو همراه مانند دیگر شبکه های فارسی زبان که در خارج از کشور ایران تولید می شود با هدف ایجاد ارتباط و اتحاد میان هموطنان و همزبانان به وجود آمده است. این برنامه با مجریان خوش نام و آوازه ای همچون میبدی و دکتر فرهنگ هلاکویی همکاری داشته است. شما می توانید برای اطلاع از زمان و ساعت پخش برنامه های رادیویی این شبکه عنوان کلیدی زمان پخش برنامه های دکتر هلاکویی در رادیو همراه را جستجو کنید.

علیرضا میبدی اهل کجاست؟

علیرضا میبدی در شهرستان میبد در شمال استان یزد متولد شد. این شهر در ایران دارای پیشینه ای چند هزار ساله است و دومین مرکز شهری و تجاری استان یزد محسوب می‌شود. این شهر به واسطه بافت تاریخی ارزشمند خود بسیاری از نقاط شهر در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است. میبدی هم اکنون در شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا زندگی می‌ کند.

ماندگار ترین اثر این شاعر چیست؟

علیرضا میبدی آثار بسیار زیبا و معروفی در زمینه ترانه دارد و یکی از ماندگار ترین اثر او ترانه ایران ایران با آهنگسازی عماد رام می باشد. جالب است بدانید با گذشت سالیان زیادی از این ترانه هنوز هم به دلیل زیبایی و روانی کلام و آهنگ چندین بار توسط خوانندگان مختلف کشورمان بازخوانی شده است و از طرف ایرانیان در دنیا مورد استقبال قرار گرفته است و یکی از به یادماندنی ترین آثاری است که در وصف ایران سروده شده است.

میبدی آثار زیاد دیگری همچون ترانه خانومی به آهنگسازی مهرداد آسمانی و تنظیم منوچهر چشم آذر، ترانه خونه به آهنگسازی مهرداد آسمانی و تنظیم شوبرت آواکیان، ترانه اگه بودی به آهنگسازی مهرداد آسمانی و تنظیم فرهاد مرفه، ترانه عشق کامل به آهنگسازی مهرداد آسمانی و تنظیم منوچهر آذر، ترانه وطن به آهنگسازی عماد رام و تنظیم محمد شمس، ترانه لیلا به آهنگسازی و تنظیم صادق نوجوکی، ترانه خانه بی سقف به آهنگسازی جهانبخش پازوکی و تنظیم عماد شکوری دارد.

سوالات متداول

 1. علیرضا میبدی در کجا متولد شد؟

  علیرضا میبدی در شهرستان میبد در استان یزد متولد شد.

 2. علیرضا میبدی هم اکنون در کجا سکونت دارد؟

  علیرضا میبدی هم اکنون در شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا سکونت دارد.

 3. علیرضا میبدی در چه حرفه هایی فعالیت می کند؟

  میبدی شاعر، ترانه سرا، مجری و برنامه ساز رادیو و تلویزیون می باشد و در این زمینه ها فعالیت می کند.

 4. نام کتاب میبدی که مجموعه‌ای از سروده‌های خود او است چیست؟

  کتاب زیر چراغ ماه مجموعه سروده های علیرضا میبدی می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 5 / 5. 1