در این چند دهه اخیر تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان با تکنیک و با استعداد زیادی داشته است که توانسته اند برای تیم ملی کشور و تیم باشگاهی خودشان خوش بدرخشند. علیرضا جهانبخش یکی از آن لژیونرهای ایران است که در پست هافبک مهاجم توانسته است برای تیم ملی و باشگاه هایی که در آن حضور داشته است افتخارات زیادی را کسب کند. اگر می خواهید درمورد این فوتبالیست محبوب اطلاعاتی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم مارا تا انتها این مقاله همراهی کنید.

 • حواشی فوتبالیست ها همواره وجود دارد؛ شاید جالب باشد بدانید یکی از پرحاشیه ترین فوتبالیست های ایرانی علیرضا جهانبخش می باشد.
بیوگرافی علیرضا جهانبخش

بیوگرافی علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش جیرنئده از اسطوره های فوتبال ایران متولد 20 مرداد سال 1372 می باشد و زادگاه او جیرنده، رودبار در استان گیلان می باشد. پست این بازیکن هافبک هجومی است و برای تیم ملی فوتبال ایران شماره هفت را بر تن می کند. او فوتبال را در تیم داماش گیلان آغاز کرد و هم اکنون در تیم فاینورد که در لیگ هلند حضور دارد شماره نه را به خود اختصاص داده است. مدیر برنامه های این فوتبالیست مهدی و سجاد خلفی می باشد. این لژیونر از سوی شرکت ورزشی آدیداس حمایت می شود.

درآمد علیرضا جهانبخش چقدر است؟

این لژیونر مشهور در تیم های مختلف اروپایی بازی کرده است که توانسته است دستمزد بسیار خوبی از این تیم های مطرح بگیرد. رسانه های خارجی ادعا می کنند که این فوتبالیست محبوب در تیم کنونی خود که فاینورد نام دارد، سالیانه مبلغ یک میلیون یورو را از آن خود کند. اما علیرضا جهانبخش در تیم سابق خود که برایتون نام دارد توانسته بود سالانه 2 میلیون پوند انگلیس را دریافت کند. باشگاه برایتون به این بازیکن ایرانی علاقه زیادی داشت اما علیرضا جهانبخش علاقه ای نداشت که بازیکن تعویضی باشد و به همین دلیل به لیگ هلند رفت. او هم اکنون در تیم فاینورد بازی می کند و توانسته است درخشش زیادی داشته باشد و با توجه به درخشش در فاینورد پاداش های زیادی کسب کند.

این فوتبالیست هم اکنون در چه تیمی است؟

علیرضا جهانبخش زندگی حرفه ای پر فراز و نشیبی را تجربه کرده است زیرا برای باشگاه های زیادی پا به توپ شده است. اوابتدا در رده باشگاهی جوانان برای تیم های پیام البرز و پرشین قزوین و داماش گیلان پا به توپ شد و توانست گل های زیادی برای این سه تیم بزند و خود را راهی باشگاه های بزرگسالان بکند. در رده بزرگسالان در داماش تهران و سپس در داماش گیلان بازی کرد. شایعاتی پیش آمد که علیرضا جهانبخش در پرسپولیس پا به توپ می شود اما پس از آن این بازیکن لژیونر شد و توانست بازیکن تیم ان.ئی.سی بشود که آن تیم در لیگ 2 هلند حضور داشت. این بازیکن محبوب توانست در آن تیم بسیار خوش بدرخشد و توانست هفده گل را برای آن تیم بزند. او سپس به تیم آلکمار که در لیگ برتر هلند حضور داشت برود 35 گل را بزند که آمار بسیار خوبی برای او شد. تیم برایتون که تازه توانست به لیگ برتر جزیره حضور داشته باشد این بازیکن تیم ملی کشور را از آن خود کرد اما علیرضا نتوانست در آن تیم خوش بدرخشد و به لیگ هلند برگشت و هم اکنون در تیم فاینورد بازی می کند.

جوایز و افتخارات علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش توانسته است افتخارات فردی، ملی، باشگاهی زیادی را کسب کند. او در رده باشگاهی در ابتدا توانست با داماش قهرمان لیگ آزادگان شود و در ان ئی سی توانست نایب قهرمان لیگ 2 هلند بشود و پس از آن با آلکمار قهرمان لیگ هلند و نائب قهرمانی جام حذفی هلند را کسب کند. در رده فردی توانست آقای گل هلند در فصل 2017 شود و درسال 2013 به دومین استعداد برتر فوتبال هلند تبدیل شود. علیرضا جهانبخش در سال 2014 عنوان برترین بازیکن لیگ دسته یک هلند را از آن خود کرد و در سال 2019 بهترین بازیکن ماه برایتون شد. او در رده ملی قهرمانی غرب آسیا و قهرمانی مسابقات زیر 19 سال جنوب آسیا را در کارنامه خود دارد. این افتخارات با توجه به سن علیرضا جهانبخش می تواند آمار بسیار خوبی برای این بازیکن 28 ساله باشد و این لژیونر را تبدیل به یک بازیکن پر افتخار و با اتسعداد بکند.

اینستاگرام علیرضا جهانبخش چیست؟

اینستاگرام که این روزها اپلیکیشن پر استفاده ای می باشد توانسته است کاربران زیادی را به خود جذب کند. هنرمندان،اشخاص معروف و ورزشکاران زیادی در این صفحه مجازی صفحه شخصی دارند و طرفداران این افراد می توانند صفحه شخصی آن ها را دنبال کنند و اورا در این اپلیکیشن همراهی کنند. این فوتبالیست با تکنیک کشور هم نیز از این شبکه استفاده می کند که نشانی او در اینستاگرام alirezajb_offcial می باشد. در این صفحه می توانید بیننده عکس علیرضا جهانبخش باشید و او را همراهی کنید. عکس هایی با عنوان علیرضا جهانبخش و همسرش در اینستاگرام پراکنده شد که هیچ کدام از این عکس ها صحت نداشتند جعلی بودند. یکی دیگر از پرحاشیه ترین موضوعات در اینستاگرام رقص علیرضا جهانبخش بود که این بازیکن خوش اخلاق آن رقص را پس از گلزنی در مقابل تیم بورنموث انجام داد. تعداد دنبال کننده های او در این صفحه مجازی نزدیک به 2 میلیون نفر می باشد. یکی از عکس هایی که توانسته است بازدید زیادی را از آن خود کند عکس علیرضا جهانبخش با سعید عزت الهی می باشد که درآن عکس این 2 دو ملی پوش در کنار همدیگه قرار گرفته اند.

مصاحبه با این فوتبالیست

مصاحبه با این فوتبالیست

با این فوتبالیست خوش اخلاق مصاحبه های زیادی شده است که درآن مصاحبه ها درمورد زندگی شخصی،خارج از کشور و تکنیک های علیرضا جهانبخش شده است. علیرضا جهانبخش در برنامه خندوانه نیز رامبد جوان که مجری آن برنامه می باشد نیز مصاحبه کرده است. در آن مصاحبه درمورد زندگینامه علیرضا جهانبخش سوال هایی شده است. در یکی از مصاحبه هایی که با این فوتبالیست مشهور شده است مجری می پرسد که علیرضا جهانبخش پرسپولیسی است یا استقلالی که او در جواب گفت من یک پرسپولیسی هستم. او پس از هر درخشش در رده تیمی با رسانه های هلندی مصاحبه می کند و با توجه به تسلط این بازیکن به زبان هلندی جواب سوال آن ها را می دهد.

جدیدترین اخبار از علیرضا جهانبخش

در آخرین بازی او در رده باشگاهی برای فاینورد در لیگ هلند انجام شده است علیرضا جهانبخش توانسته است در مقابل تیم سابق خود که ان ئی اسی نام دارد یک گل را به ثمر برساند و یک پنالتی بگیرد. او توانسته است در بازی ایران که مقابل کره جنوبی صورت گرفته است یک گل بسیار زیبا را بزند و تیم ملی ایران با گل علیرضا جهانبخش توانست کره جنوبی را ببرد. همچنین در بازی ایران و عراق که در مقدماتی جام جهانی 2022 صورت گرفت توانست بازوبند کاپیتانی را از آن خود کند. در آن بازی که مقابل عراق صورت گرفت این کاپیتان کشورمان از ابتدا تا انتها درخشید و توانست کمک بسیار زیادی به تیم ملی کشور برای پیروزی بکند و برای بار دیگر نیز سوژه رسانه و روزنامه های فوتبالی بشود.

علیرضا جهانبخش اهل کجاست؟

زادگاه این بازیکن ایرانی، جیرنده از توابع شهرستان رودبار در گیلان می باشد. در 2 سالگی علیرضا جهانبخش و خانواده اش به قزوین نقل مکان کردند و در همان قزوین در رده نوجوانی به فوتبال ادامه داد. این بازیکن هم اکنون در شهر روتردام هلند زندگی می کند و دلیل اقامت او در این شهر باشگاهی است که در آن شهر حضور دارد و این بازیکن در همان شهر اقامت می کند. این بازیکن خوشتیپ توانسته است خود را در جایی که محل زندگی اوست سازگار بکند و با توجه به تسلط او به زبان هلندی نیازی به ترجمه گر ندارد. او در ابتدا که به کشور هلند رفت در شهر نیمیخن زندگی می کرد زیرا تیمی که درآن حضور داشت متعلق به همان شهر می بود و این فوتبالیست برای رفتن به تمرینات تیم خود می بایست موقعیت مکانی نزدیک به باشگاه را می داشت که به موقع به تمرینات تیم خود به پیوندد.

ماشین علیرضا جهانبخش چیست؟

ماشین علیرضا جهانبخش چیست؟

بازیکنان فوتبال با توجه به قرارداد های میلیاردی، می توانند خانه و ماشین های لوکس را از آن خود کنند. علیرضا جهانبخش در زمانی که در تیم برایتون حضور داشت توانست بهترین بازیکن ماه دسامبر تیمش شود و به همین دلیل تیم برایتون به او پاداشی با ارزش هدیه داد و این پاداش ماشین پورشه پانامرا توربو به ارزش 5 میلیارد تومان بود. علیرضا جهانبخش علاقه بسیار زیادی به ماشین آئودی دارد و در اوایل حضور در هلند نیز از این ماشین استفاده می کرد و هم اکنون نیز از این ماشین آلمان استفاده می کند. مدل این ماشین a5 sportback است و قیمت آن 35.950 یورو می باشد. رنگ ماشین این بازیکن نوک مدادی است. هنوز اطلاعاتی از ماشین های او در داخل کشورش یعنی ایران ثبت نشده است اما با توجه به ثروت علیرضا جهانبخش پیش بینی می شود که این بازیکن ماشین های بسیار لوکسی را در داخل کشورش داشته باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. قد علیرضا جهانبخش چند سانتیمتر می باشد؟

  قد این بازیکن با تکنیک 180 سانتیمتر که معادل 5 فوت و 12 اینچ می باشد.

 2. او در رده جوانان برای کدام تیم ها بازی کرده است؟

  این فوتبالیست در رده جوانان برای تیم های پیام البرز و پرشین قزوین توانسته است بازی کند.

 3. این بازیکن چه شماره پیرهنی را بر تن می کند؟

  او در رده ملی شماره 7 و در رده باشگاهی شماره 9 را بر تن می کند.

 4. پست این ملی پوش لژیونر چیست؟

  به او پست وینگر راست و هافبک هجومی اختصاص داده شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید