علیرضا بیرانوند فوتبالیست ایرانی و دروازه بان سابق تیم پرسپولیس تهران وتیم ملی ایران است. او به همراه تیم سابق باشگاهی خود پرسپولیس و تیم ملی ایران افتخارات زیادی به دست آورده است. علیرضا بیرانوند در مسیر فوتبالی شدنش سختی های بسیاری را تحمل کرده است و در حال حاضر یکی از بهترین دروازه بانان ایران و آسیا محسوب می شود. نام او در ترکیب تیم ملی فوتبال برابر آمریکا و ترکیب تیم ملی برابر ولز دیده می شود و به همین دلیل هم پیش بینی می شود او به عنوان دروازه بان اصلی در تمام بازی های تیم ملی حضور داشته باشد.

 • در صورتی که قصد شرط بندی جام جهانی را دارید می توانید همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا بهترین بونوس های جاک جهانی را دریافت کنید.
بیوگرافی علیرضا بیرانوند

بیوگرافی علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند دروازه بان شماره یک فوتبال ایران و از لژیونرهای ایران است؛ او در 30 شهریور ماه، سال 1371 درشهر خرم آباد متولد شده است. او که 4 خواهر و 1 برادر دارد، اولین فرزند این خانواده پر جمعیت می باشد. در خانواده ای از عشایر خرم آباد متولد شده است و به دلیل علاقه بسیار زیادی که از کودکی به فوتبال داشته است، در سن 15 سالگی با مقدار پولی که از اقوام خود قرض گرفته است، برای دست یافتن به این علاقه خود راهی شهرتهران می شود.

او در مسیر رسیدن به تهران با مربی تیم وحدت آشنا می شود و وارد این تیم تهرانی می شود. پس از یک سال و با نشان دادن قابلیت های خود برای بازی در تیم امید نفت تهران انتخاب می شود. این فوتبالیست اولین بازی های خود را در پست حمله به میدان می رفته است که به طور اتفاقی و در یکی از بازی ها جایگزین دروازه بان تیم شده است. همین حضورش در نقش دروازه بان و با توجه به قد بلند و دست های کشیده اش و عملکرد خوبش در نقش دروازه بان، مربیان تیم تصمیم می گیرند که او به عناون دروازه بان تیم به میدان برود.

تیم های علیرضا بیرانوند

تیمی که علیرضا بیرانوند فوتبال خود را از آن جا شروع کرد تیم وحدت تهران بود که به مدت یک سال در این تیم می ماند، پس از آن به تیم نفت تهران می پیوندد. سال 95 او با قراردادی 2 ساله وارد تیم پرسپولیس تهران می شود، با اتمام این مدت، قرارداد او به مدت 5 سال دیگر نیز تمدید می شود.

درآمد علیرضا بیرانوند چقدر است؟

این دروازه بان موفق کشورمان در حال حاضربا قراردادی 3 ساله در تیم آنتورب در کشور بلژیک مشغول است. در سایت های ورزشی خارجی برآورد شده است که او 2 میلیون یورو در طول حضورش در این تیم درآمد خواهد داشت. علیرضا بیرانوند در زمان حضورش در ایران و در تیم پرسپولیس نیز مبالغ قرارداد قابل توجهی داشت و رقم قراردادش در آخرین فصل حضور او در این تیم بیشتر از 5 میلیارد تومان عنوان شده است.

این فوتبالیست هم اکنون در چه تیمی است؟

تیم او در حال حاضر تیم بلژیکی آنتورب است که در سال 1399 و با قراردادی به مدت 3 سال به این تیم پیوسته است. عکسی که در ادامه می بینید عکس علیرضا بیرانوند همراه با تیم بلژیکی او است. البته او به صورت قرضی به تیم باشگاه بواویشتا بلژیک پیوسته است و این فصل را برای این تیم دروازه بانی می کند.

جوایز و افتخارات علیرضا بیرانوند

جوایز و افتخارات علیرضا بیرانوند

او از جمله فوتبالیست های ایرانی است که جوایز و افتخارات بسیار زیادی را در طول سال های حضورش در تیم ملی و همچنین در تیم باشگاهی خود پرسپولیس در ایران کسب کرده است. اولین افتخار او در هنگام حضورش در پرسپولیس عنوان بهترین دروازه بان لیگ برتر ایران در سال 1394 بود که سن علیرضا بیرانوند در آن زمان 23 سال بوده است. او همچنین جوایز زیادی را به عنوان شخص علیرضا بیرانوند و تحت عناوین مختلفی که یکی از آن ها بهترین دروازه بان سال آسیا است به دست آورده است. او همچنین به انتخاب فیفا در سال 2017 به عنوان نهمین دروازه بان برتر در دنیا معرفی شده بود.

او چندین عنوان قهرمانی به همراه تیم پرسپولیس در لیگ های ایران و عنوان نایب قهرمانی به همراه این تیم در لیگ قهرمانان آسیا را دارد. همچنین درسال 2020 در جام حذفی بلژیک با تیم فعلی اش آنتورب عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کرده است.

اینستاگرام علیرضا بیرانوند چیست؟

اینستاگرام علیرضا بیرانوند چیست؟

آدرس اینستاگرام این دروازه بان مطرح ایرانی alirezabeyranvand.official است که 3.5 میلیون دنبال کننده و 153 پست دارد. درزندگینامه علیرضا بیرانوند گفتیم که او متولد سال 1371 است، این فوتبالیست موفق کشورمان در سن 20 سالگی با دخترعمویش ازدواج کرده است. او در برنامه های مختلف ماجرای خواستگاری و ازدواج با دختر عموی خود را این چنین تعریف کرده است:

در 18 سالگی و به دلیل علاقه ای که به دختر عمویم داشتم به همراه خانواده به خواستگاری رفتیم، اما از آن جا که آن زمان اوضاع مالی خیلی خوبی نداشتم با مخالفت خانواده همسرم روبرو شدیم. اما بعد از 3 سال و با بالا رفتن رقم قراردادم توانستم موافقت آن ها را جلب کنم و با او ازدواج کنم.

ثروت علیرضا بیرانوند بعد از آن و با درخشش در نقش دروازه بان و بستن قراردادهایی با رقم بالا روز به روز بیشترشد و به یکی از بازیکنان گران تاریخ فوتبال ایران تبدیل شده است.

مصاحبه با این فوتبالیست

مصاحبه های زیادی از او در برنامه های مختلف فوتبالی و غیر فوتبالی انجام شده است که در آن ها در خصوص موضوعات مختلفی صحبت کرده است. از جمله موضوعات مصاحبه هایش در این برنامه ها، سختی هایی است که او در راه فوتبالیست شدن کشیده است. او که متولد یکی از روستاهای استان لرستان است، در 15 سالگی با آرزوی فوتبالیست شدن به تهران می آید و برای تامین مخارجش در کنار فوتبال به کار در کارواش و پیتزا فروشی مشغول بوده است.

تکنیک های علیرضا بیرانوند او را به یکی از بهترین دروازه بانان ایران و آسیا تبدیل کرده است. پرتاب های بلند دست و همچنین مشت های او وهمچنین سیو توپ او از جمله این تکنیک ها است. یکی از ویژگی هایی که او را برای ایستادن درون دروازه مناسب کرده است، قد علیرضا بیرانوند است. او در حال حاضر با قد 1 متر و 94 سانتی متر دارای بلند ترین قد در بین دروازه بانان داخلی ایران است.

جدید ترین اخبار از علیرضا بیرانوند

جدید ترین اخبار از علیرضا بیرانوند

جدیدترین خبر در مورد این دروازه بان احتمال نیمکت نشینی او در بازی امروز 7 بهمن 1400، مقابل عراق از سری بازی های انتخابی جام جهانی 2021 است. این احتمال وجود دارد که امروز امیرعابدزاده به جای او درون دروازه تیم ملی ایران باشد.

خبر دیگری نیز تا قبل از این در خصوص تمایل جواد نکونام، سرمربی تیم لیگ برتری فولاد خوزستان برای جذب علیرضا بیرانوند منتشر شده بود که این باشگاه درخواست خود را به همراه پیش قرارداد به باشگاه بواویشتا (بیرانوند به صورت قرضی از آنتورپ بلژیک با این تیم رفته است) اعلام کرده بود. اما بیرانوند گفته است که قصد بازگشت به ایران را ندارد و آن را پس فرستاده است.

خبری که در خصوص ساخت فیلم سینمایی از زندگی این فوتبالیست مطرح شده بود نیز با اعلام اکران فیلم “بیرو” در جشنواره فیلم فجر امسال تحقق پیدا کرد. این فیلم قرار است برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر 1400 به نمایش گذاشته شود.

علیرضا بیرانوند اهل کجاست؟

این دروازه بان بلند قد ایرانی متولد یکی از روستاهای استان لرستان و اهل خانواده ای ازعشایراین استان است. در ویدئو هایی از زندگینامه علیرضا بیرانوند از زبان خودش عنوان کرده است که خانواده او از نظر مالی بسیار ضعیف بودند و او با پولی که از اقوام خود قرض گرفته بود برای دنبال کردن رویای فوتبالیست شدنش راهی تهران شده است. این در حالی است که پدر و مادر او از این موضوع اطلاعی نداشته اند و تمایلی به فوتبالیست شدن او نداشته اند.

پدر و مادر علیرضا بیرانوند در گفتگویی بعد از بازی های جام جهانی روسیه، پس از درخشش علیرضا بیرانوند در پرتغال، از این که او باعث شادی مردم ایران شده است ابراز خوشحالی و افتخار کردند. در این رقابت ها و در بازی که ایران مقابل تیم ملی پرتغال داشت، علیرضا بیرانوند و رونالدو در مقابل یک دیگر قرار گرفتند و این دروازه بان بزرگ ایران، ضربه پنالتی کریستین رونالدو بازیکن بزرگ پرتغالی را مهار کرد. علیرضا بیرانوند در بلژیک نیز در دروازه تیم آنتورپ بسیار خوب عمل کرده است.

این فوتبالیست خوب کشورمان شباهت نامی با علیرضا بیرانوند خواننده لر کشورمان نیز دارد که ممکن است با شنیدن نام او بعضی فکر کنند که اوبه سمت خوانندگی رفته است، با این وجود او در برنامه خندوانه شبکه نسیم با آهنگ لری خوانندگی هم کرده است. اگر علاقه مند به دیدن این فیلم علیرضا بیرانوند هستید در اینترنت خوانندگی او را جستجو کنید.

مدل ماشین شخصی علیرضا بیرانوند زمانی که در ایران بود نیز جزو اخباری بود که از اوبر سر زبان ها افتاده بود. مدل ماشین او 3 سال پیش لکسوس NX200 بود که در آن زمان حدود 1 میلیارد تومان قیمت داشت.

سوالات متداول

 1. علیرضا بیرانوند در حال حاضر در کدام تیم است؟

  او در حال حاضر در باشگاه بواویشتا بلژیک بازی می کند که به صورت قرضی از تیم بلژیکی خود آنتورپ به این تیم رفته است.

 2. قد علیرضا بیرانوند چقدر است؟

  علیرضا بیرانوند بلندقد ترین دروازه بان حال حاضر در ایران است و 1 متر و 94 سانتی متر قد دارد.

 3. فیلم سینمایی زندگی نامه علیرضا بیرانوند را از کجا میتوان دید؟

  نام این فیلم “بیرو” می باشد که قرار است در جشنواره فیلم فجر امسال (11 بهمن 1400) به نمایش در بیاید.

 4. آدرس اینستاگرام علیرضا بیرانوند چیست؟

  آدرس اینستاگرام این دروازه بان مطرح ایرانی alirezabeyranvand.official است که 3.5 میلیون دنبال کننده و 153 پست دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید